♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

marija
17. feb 2010

Ja som si tiez myslela, ze kazde dieta je ine, ale tusim Bihan pisala, ze do urciteho tyzdna sa kazde jedno vyvija rovnako, ale nepamatam do ktoreho tyzdna konkretne to bolo.

leteku
17. feb 2010

deni - beriem mamavit či ako sa to volá.

marija
17. feb 2010

Zuzana podla mna sa chlapci rodia mensi a slabsi, ale neviem to na 100percent ale nieco take sa mi zda :D aj ked opat si myslim, ze je to individualne.

leteku
17. feb 2010

ja som už písala, že pri malej ma strašili, že je strašne veľká a ona sa narodila a mala 2850g čiže drobček, narodila sa o 10 dní skôr.

bihan
17. feb 2010

Cca do 12-13tt sa všetky miminká vyvíjajú rovnako rýchlo, preto sa robí UZV v 12tt na určenie počatia.. dovtedy sa nedá poriadne zmerať, resp. je to nepresné.. a v druhom trimestri už mimi rastú individuálne... ale zase nie sú tam centimetrové rozdiely 😉
My sme s MM mali obaja okolo 3,5kg, Sára mierne nad 4kg ale vraj aj moja mamča mala 4kg pri narodení 🙂

maculienka123
17. feb 2010

leteku to ako meriavaju vzdy bez ruciciek a noziciek?takze ked moje male malo 57mm,to znamena bez noziciek?
este s tym chodenim na krv na lacno,to vazne sa nemusi chodit na lacno?to keby som vedela,to je super.

evitkamalicka
17. feb 2010

nas maly mal 3900g

marija
17. feb 2010

Maculienka hej meravaju bez noziciek a ruciciek 😀 a ja nemusim chodit nalacno,mozem si dar rohlik a caj napriklad. Nieco lahke proste.

leteku
17. feb 2010

maculienka ano meria sa od temena po kostrč
ja som na krv tiež musela ísť nalačno čo tiež nechápem, však to nerobia krvný obraz ale vývojové vady, ktoré asi jeden rožok neovplyvní

peta131
17. feb 2010

Baby nestresujte s tymi mierami kazde babo je ine 😉

mne napr.neviem ci meral ale vobec neviem miery hlavicky, stehennej kosticky nic 😖 neviem ci to vobec nemeria alebo mi to len nehovori 😖 ale je mi to jedno hlavne ze som videla krasne bit srdiecko a to je najdolezitejsie 😵 a teraz ako som bola na poradni mi ani nepovedal kolko maly meria tak naposledy viem jeho dlzku este ked som bola 10+5 alebo tak nejako...

Inak ste ma pobavili s tym ze ci nalacno alebo nie vidim ze kazdy doktor hovori inac 😀 ale pre istotu radsej pojdem na lacno ved chcem ist hned rano a nieco pod zub si zo sebou zoberiem 😉

zuzannas
17. feb 2010

Peta: dobry napad! 😉 tak to bude najlepsie...

denisocka
17. feb 2010

marija,ale ty si bola +6dni lebo si mala ovu 10 DC tusím,nie? joj ja som už z toho polepeta

zuzana76
17. feb 2010

ja som ten cyklus co som otehotnela , nemala ziadny plodny hlien, a ovulka, ked bola, tak asi az na 21 DC

gabusssa
17. feb 2010

Leteku, mať chlapca je úžasné. Oni sú hrozne prítulní a mamičkári dosť dlho. A normálne na nich vidno, že ťa potrebujú dlho predlho. Niektoré maminky sa boja, že chlapci sú menej prítulní, ale to nie je pravda. Keď ich nikto nevidí, tak sa ľúbia maznať. Viem o čom hovorím, mám 12 ročného 🙂 A to je taká moja micka. Ale keď má kamaráta pri sebe, väčšieho frajera nieto. Vtedy si z neho veľmi rada uťahujem 🙂
Teraz by som síce radšej asi dievčatko, lebo obaja s manželom máme chlapcov, takže to dievčatko sa hodí, ale keď bude aj chlapec, budem veľmi šťastná.

leteku
17. feb 2010

gabusssa - presne toho sa bojím, že chlapci sú neprítulní, však oni sú predsa chlapi ale tak vám verím, že to sú rovnakí muckoši ako baby. Mne je to v podstate jedno čo to bude, len som sa tak zamyslela, že aké to bude či budeme mať k sebe blízko. Ale už aj moja malá to rozdýchala, že možno bude brat, ona od začiatku hovorila len o sestre, ale už u lekárky zahlásila, že nevadí, že to bude chlapec. No ale však nič nie je isté, nič nevidela usúdila to len podľa jeho pohybov a to je podľa mňa málo na stanovenie pohlavia. Takže radšej s nákupom vecičiek ešte počkám. A ak to bude chlap, tak aspoň mám prečo nakupovať novú výbavičku 😀.

gabusssa
17. feb 2010

Leteku, ešte väčší muckoši. Viem to aj podľa seba, a vidím aj ostatných chlapcov v jeho veku. Dievčatá už chcú byť aj také samostatné ale chlapci moc nie, im je jedno. A presne vedia ako na nás...🙂 Ale veď kto vie, či to bude chlapček. Ale určite je najhlavnejšie, aby bolo zdravučké.

leteku
17. feb 2010

baby práve som študovala tie videá a to s čím sa hrá ten môj prcek je pupočná šnúra, takže nič nie je isté 😀 .

zica1
17. feb 2010

lulusha - praveze este nevieme co to bude ale viac by som chcela asi dievcatko no ani na chlapceka sa neurazim ;) hlavne aby zdravucke bolo

abbey
17. feb 2010

Ahojte.Môžem sa k Vám pridať.Pôvodne sme mali byť julové,ale dnes sa to presne určilo na 3.8.Tak patrím k Vám Na 99% čakáme dievčatko Zaru.Ale hlavne ZDRAVE dievčatko.

lucy1990
17. feb 2010

Ahoj abbey, pridaj sa ku nam 🙂 a to uz si 20 tt?

lucy1990
17. feb 2010

Aha, teraz som si vsimla ze mas TP 3.8. 🙂 ako to, ze sa ti to tak posunulo? 😕

lenadka
17. feb 2010

ahoj abbey 🙂 vitaj medzi nami 🙂

lenadka
17. feb 2010

abbey uz mas morfologicky UTZ za sebou?

abbey
17. feb 2010

Nie,sme iba 17tt.Až do dnes vraj 20tt,ale vidíte,ako môže lekár sklamať.A dnes na akože morfologickom v 20TT sa na100% zistilo,že 17tt.Preto boli zlé triple a ja som 6dní žila v neskutočnom strese.Takže patrím k Vám.Snád už definitívne.Musím si zmeniť udaje.

zuzana76
17. feb 2010

ahojte

abbey vitaj, fiiiha, no tak to sa teda dost sekol o 3 tyzdne, no hlavne,a by uz vsetko islo dobre

abbey
17. feb 2010

Doktor v Blava tiež nechápal.A ja už idem v piatok k novej gynekologičke.Tá sučasná sa mi nepozdávala už dávnejšie,ale toto rozhodlo plus jej prístup.Je pravda,žesom otehotnela mimo cyklu,preto to klamalo.Ale robila mi 4sono,všetky vyšetrenia mimo termínu,kedy sa maju.

ikulka
17. feb 2010

dobrý večer
vítam nové tehulky....
fuha teda pozerám čo všetko máte nakupené a ja ešte nič teiž čakám na to čo to bude a potom nabehnem do obchodov ale mám veci po malej takže nestresujem pre prípad keby som nestihla nič kupiť 😀 iba dokupim nové pre dievčatko a komplet nové pre chlapca lebo mám vačšinu všetko v ružovom...
no na AFP som šla najedená povedla mi tak vysleovene dr že sa možem najesť nejaké pečivo a čaj može byť aj osladený ale že len niečo lahké nie nejaké tuky salámy a pod.... ale mne sa zdá že mi tu krv brali skoro ked osm len 14 týžden.,,,,
deni hlavne sa nestresuj to moc nepomáha, každeé bábo je iné a rastie si svojim tempom a musíš brať do uvahy aj genetické predpoklady....neboj všetko bude ok.....

lucy1990
17. feb 2010

Fiiiha abbey, tak to je sila, tomu clovek ani verit nechce, ako sa moze seknut o 3 tyzdne, to nie je ze tyzden hore dole, to je uz skoro mesiac 😨 to je pomaly niekolko cm rozdiel a nie mm...uplne som zostala soknuta, kto si uz hovori gynekolog...dufam, ze mna taketo nieco necaka...lebo tiez som otehotnela mimo cyklu, ovulka sa mi o mesiac oneskorila podla terminu porodu...

marija
17. feb 2010

ahoj kocky 😉

Deniska no ovulku som mala asi na 11 den, mi to tak vychadza, ze 28 dnovy cyklus, minus 6 dni rozdiel je 22 dnovy cyklus a polka cyklu vychadza na 11 den od mrchy 😉 aj podla ovulacnych bolesti to tak bolo 😀 no tolko k matematike :D mam nieco vyratat aj tebe? Len nestresuj 😉 ty sa tu bojis o jeden dva dni hore dole a abbey sa sekli o 3 tyzdne 😕

Inak Abbey vitaj!!! A ty si teda neni z BA? Len si isla do BA na morfologicky? ty kokso 3 tyzdne, take som este nepocula...

Lucy co to znamena, ze si otehotnela mimo cyklu a ovulka sa o mesaic oneskorila? Cize ovulacia bola az v novom cykle ci? Som nejaka zmatena 😅

zuzannas
17. feb 2010

Ahoj Abbey, aj moj drahy a najmilsi bratrancek su narodeni 3.8. 😉

Prave kukam panelak...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre