♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

tiffanka
23. júl 2010

@carmenn323 Nie, mne kvoli ociam...

mirmaj
23. júl 2010

@akika722 aj ja na ovocí ako takom, melon, broskyne, nektarinky a tam je cukrov a cukrov no a večer potom nepohrdnem ani ked ideme na pizzu alebo na grilovačku a tak 🙂)))

carmenn323
23. júl 2010

@tiffanka no uz som sa zlakla lebo ja mam silne opuchy a vysoky tlak 😝 baby mne teplo nevadi ja strasne ficim na varenom ale aj na vsetkom inom 😀 😅

akika722
23. júl 2010

@mirmaj ešte si uži,potom po pôrode by si možno mala výčitky... 😀
no aspoň ja po pôrode určite sa musim krotiť aby aspoň tento krát kila odišli a nie ako prvy krat 10 ostalo 😀 😀

liba78
23. júl 2010

@akika722 melóny som jedla v strašnom množstve 😝 a teraz už som ho nemala od utorka 😝 , ale prišla som na to že potom nemusím v noci chodiť na wc pre každý cvrk. Včera som mala chuť na pivo, tak som si dala a z toho nebolo treba tak často 😀

elina313
23. júl 2010

@akika722 😀 tie špagety ma pobavili 😀 ja som miesto obeda, dala 2 hodinový spánok 😅

mirmaj
23. júl 2010

@akika722 no to sa musím aj ja, dúfam, že to pôjde dolu potom 🙂)
@liba78 ja som normálne už asi 4 noci nebola vôbec na WCku, večer sa snažím isť neskôr spať tak pred polnocou to sa ešte vyčúram a rano do takej 7 normálne vydržím, až sa čudujem 🙂

akika722
23. júl 2010

@mirmaj ja n wc v noci nechodím vôbec 😀 aspoň niečo pozitívne...
a ráno mi ide puknuť brucho 😀

akika722
23. júl 2010

@liba78 normálne pivo,alko?na občas dam nealko...
no dala by som si... 😀

mirmaj
23. júl 2010

@akika722 tak ty si ešte lepšia 🙂 aka poloha ti najviac vyhovuje na spanie? mne na chrbate, ale vraj nie je vhodna, tak sa tak normálne bojím spavať. ked som na boku tak ma hrozne ťahá bruško, nepomáha ani podloženie vankušom 😢

liba78
23. júl 2010

@akika722 úúplne normálne, čapované, rezané a veľké 😀 😀 😀, mala som strašnú chuť naň, tak mi ho bol mm zobrať oproti v krčme 😀 /obchod nemáme, ale reštiku s barom a krčmu ano 😝 / a veľmi dobre sa mi potom spalo 😀

akika722
23. júl 2010

@mirmaj kedy ako príde,ano ked si na chrbte môže ti babo tlačiť na nejaku hlavnu tepnu ale to sama zistíš že ti je zle...v noci som lahla k synovi mm bol na nočnej tak ma maly dokopal ☹

akika722
23. júl 2010

@liba78 to by sa aj mne dobre spalo 🙂
no ale chutky si mi urobila 😝

mirmaj
23. júl 2010

@akika722 aha...takže pokiaľ to mne vyhovuje, tak môžem tak spavať?

akika722
23. júl 2010

@mirmaj myslím že hej že sama vycítiš kedy ťa tlačí alebo ked ti je zle,akurat na bruchu by som neriskovala...ok baby padam už nespi maly tak musím...
večer som tu 😀

mirmaj
23. júl 2010

@akika722 no tak na bruchu by ma to fakt ani nenapadlo 🙂 ahoj

vladka84
23. júl 2010

@mirmaj nam robil fotky v kazdej poradni a uplne najlepsie boli tusim v 27tt, tak sa nam pekne ukazala, pri niektorych si davala rucku na tvar, alebo si ju zaborila do palcenty, aby sme ju nevideli 🙂
@kacena4 ja do poradne nosim ranny moc, vcera som si cely den hovorila, ze nezjem nic sladke, nech nemam cukor, pila som vodu s citronom (asi som si myslela, ze to mi zrazi cukor 🙂 ) vyhybala som sa aj ovociu a nakoniec som vecer zjedla dve broskyne (take sladucke) a v noci ked som isla spat som v kuchyni na stole nasla medojedeny cokoladovy pernik (po Timke)... no neodolala som 🙂 takze rano, ked som cikala, mi bolo jasne, ze cukor je tam 😀

liba78
23. júl 2010

@akika722 ja som včera váhala, ale veď aj pri kojení mi kedysi mamina kázala piť čierne pivo, tak prečo by mu malo jedno ublížiť ?

@mirmaj keď ti to vyhovuje tak si myslím že ano. Ja kým večer nájdem polohu tak to trvá 😀

tatulienka
23. júl 2010

ahojte...

tak sme naspat z ultrazvuku, tak vsetko v poriadku, mala zodpoveda 35+1, mame 2600g , sme hlavickou dole, prietoky su v norme aj mnozstvo plodovej vody a este raz sme sa pre istotou pytali na pohlavie a je potvrdena Lilinka...

liba78
23. júl 2010

@tatulienka tak to je dobre, ešte trošku pribrať a môžete ísť na vec 😉 Kým príde 40tt bude mať aj cez 3kg 🙂

mirmaj
23. júl 2010

@liba78 no ja mam pocit, že tu polohu hľadam uplne celu noc, pokiaľ si zasa neľahnem na chrbat a vtedy je dobre 🙂)) ja si tiež dam občas pivo, ked si manžel otvorí, ale nevypijem cele len si od neho dam tak 1-2 deci, tiež si myslím, že to občas nemôže uškodiť 🙂

tatulienka
23. júl 2010

kolko priberie babo za tyzden?

groka
23. júl 2010

som doma
nebudem rozpisovat pre pripadne kmentare,o ktore nestojim,otvorena som a ze mozno este den,dva vydrzim po kope
pre podrobnejsie info ip 😀 docela zaujimave 😀

mirmaj
23. júl 2010

@vladka84 ja som si na poradni dala urobiť foto len asi pri prvom ultrazvuku, ale v 23tt som bola na 4D sone, ale nebolo až tak moc dobre vidieť, lebo mam placentu zpredu, tak sa pozeral cez dve vrstvy 🙂

alure
23. júl 2010

@tatulienka
posledný mesiac bábo priberá cca 250gramov týždenne..teda malo by 🙂

vladka84
23. júl 2010

no baby, idem ja poumyvat riad, mame plny drez, taniere este od ranajok a trosku poupratovat, nech nemam zajtra vela, aj ked sa mi velmi nechce, ale ked sa pozeram okolo seba, tak to u nas vyzera ako po vybuchu... a to som si bola ista, ze ked budem na MD, tak to budem mat vsetko pod palcom, lebo kym som chodila do prace, tak som nestihala 🙂
ale oficialne som na MD od nedele, tak to sa este tak nerata, nie? 😝
pekny den!

liba78
23. júl 2010

@tatulienka kazde asi trochu inak a dievcatka myslim menej ako chlapci 🙂 ale urcite este priberie, neboj. Len dúfam, ze to moje uz nepriberie tolko kolko písala alure. Ved vcera malo uz cez 3kg /podla sona 37+4/ a to by sme mali oficialne podla menst. vydrzat este 4 tyzdne 😀 😀 tak to by som ho velmi tazko dostavala von 😖

liba78
23. júl 2010

@groka nenapínaj napíš 😉

zuzka1008
23. júl 2010

ahojky, my mame termin 10aug, včera som bola na ultrazvuku a mala važi 2673g som v 38 tt, nieje to malo? Robim zbytočnu paniku???

liba78
23. júl 2010

@zuzka1008 neboj Zuzi, každé miminko je original a to sa týka aj váhy. Ja som sa vcera bavila na tuto temu z doktorom na sone a ten povedal že záleží aj od pôrodnej hmotnosti rodičov, takže ak si nebola pri pôrode moc veľká ty alebo manžel tak asi nebude ani Lenka. To znamena že genetika nepustí a tak sa neľakaj zbytočne. A ešte povedal že meranie cez sono je výpočet podľa dĺžky nejakej kostičky, najčastejšie stehienka. Takže odchýlka je dosť pravdepodobná. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre