♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
7. aug 2010

@tiffanka v tom boxe, ked ta pustia domov z porodnice aspon u nas bolo plno letakov, casopisov, mala lucka, naramok (taky gumeny), vyziva hipp, vzorka fenikloveho caju, a tusim vzorka caju na kojenie, mydlo detol, vzorka sudokremu, 2ks pampersky, vlcene vreckovky ... este par veci a potom este z novorodeneckeho dostanes dalsiu tasku a tam je vzorka persilu sensitive, nejaka avivaz, letaky, casopisy, vzorka bepanten, vlhcene vreckovky, kelimok na mlieko od aventu a ostatne si nepamatam.

tiffanka
7. aug 2010

iba ku doktorke, a tak 🙂

tiffanka
7. aug 2010

@memory97 Dík za info 😎 😉

nanula1108
7. aug 2010

babenky, sestra tu pisala, myslela som ze ste zaregistrovali. Vivi mala 3450g 50cm, narodila sa o 10-35hod,rano mi dal vyvolavacku, hned som dostala slusne kontrakcie. chvalabohu to netrvalo dlho, skratka relativne kratke a neskutocne silne bolesti, ale sme tu. teraz sa trapime s mlieckom, lebo mam malo, mala sa nechce prisat, papame iba s klobucikmi a to iba poleziacky, hotovy horor, a musime prikrmovat, tak sa snazim tento boj vyhrat, len mi akosi dochadzaju sily. inak je nadherna, a ked sa napapa, tak vydrzi niekedy buvat aj 4 hodiny. len my ked to mame tie klobuciky, tak sa dost nahlta vzduchu, tak nas pobolieva brusko, davame kvapky, a tak dokola. je to narocne trapit ju kazde krmenie aj s prsom a potom s flaskou.tak uvidime, co z toho nakoniec bude. vobec vas nemam kedy citat,nestiham, som z toho dost vycerpana, ale zatial to este nevzdam, chybate mi a drzkajte sa. uz maminkam gratulujem a vy ostatne to mate za par! opatrujte sa, ked sa mi bude dat, sa ozvem! a drzte nam palce!

vladka84
7. aug 2010

ja si tiez myslim, ze prvy tyzden - aj dva je na navstevy skoro... mna pri Timke prisla pozriet moja mamka, ale to som nebrala ako navstevu... neviem si predstavit, zeby som mala privitat navstevu druhy den pri prichode z porodnice - takze 5 dni po porode? no ale asi je to na kazdeho uvazeni a na tom, ze ako sa citi... ja som si prvy tyzden len zvykala na malu, na rezim, ucili sme sa papat, spinkat, uzivali sme si, ze sme spolu... aj teraz to urcite takto bude, jasne dam najavo, ze navstevy sa u nas prijmaju az po mojom suhlase.. ako dlho to bude trvat uvidim po porode 😀

vladka84
7. aug 2010

@nanula1108 drzim palce,nech sa kojenie rozbehne a malu neboli tolko brusko. Aj ty poriadne oddychuj, aby si nebola nervozna a vycerpana a nech to dobojujete to uspesneho konca 😉 drzte sa!

vladka84
7. aug 2010

baby, teraz mi mala zaspala... teplotu uz nema taku vysoku, akurat rozmyslam, ze ci ju mam po hodinke zobudit, alebo nechat tak... co budeme v noci robit?

lucia20
7. aug 2010

@liba78 velmi pekne si to napisala... ja sa trosku ukludnujem s tym, ze krcok mam velmi vysoko, ale zase na druhej strane sa trosku plasim, ze malinka je velmi nizko.... neboj, lezim, tiez mam zaujem na tom, aby mala vydrzala co najdlhsie, aby bola na operaciu co najsilnejsia a ver mi, ze mam faaaaaaaaaaaakt velky strach z toho, ze by sa to spustilo samo, ak by to malo velmi rychly spad asi by som sa pos...a od strachu co s malou. si neviem predstavit ako by sa to potom riesilo. takze ja len polehavam, akurat teraz vyvaram pleny, nech ich mozem hodit do pracky... dufam, ze budu snehobiele. :D

lucia20
7. aug 2010

@tiffanka dakujem. verim, ze ano. vo stvrtok na poradni im poviem, ze co sa deje a ked si ma tam nechaju, tka budem kludnejsia. ak by sa nieco dialo, tak budeme hned po ruke. :D

@memory97 no mam sa prve navstevy nanominovali hned ale pri lucke mi to velmi vadilo, lebo sme odsavali a lucka velmi zle znasala cudzich ludi.... resp. potrbovala pred vecerom klud. ja som hned ako som prisla z porodnice vyrazila do banky vybavovat... ja som s tymto nikdy nemala problem. pokial to stav dietatka dovoloval, tak ano.
akurat teraz som vravela, ze k svokre nepojdeme kym mala nebude mat cca 4 mesiace. lebo tolko vraj sa hoji rana...

lucia20
7. aug 2010

@nanula1108 silno ti drzim palce, aby si to vyhrala. my sme takto bojovali s luckou a potom uz sme museli odsavat. to som vydrzala tri mesiace ale poviem ti, ze toto obdobie som si vobec neuzila. stale rovnaky kolotoc, lebo som odsala, nakrmila, prebalila, uspala, odsala a stale dookola. taaaaaaaaak ti drzim palce, aby ste to vyhrali. malinka mala krasne miery a verim ze je nadhernucka...

ladena
7. aug 2010

@katulkaaaaaa ano idem do skalice a tiež v pondelok na príjem,na vyvolanie asi...ak do nedele neporodím 🙂 tak sa tam možno stretneme 😉

ladena
7. aug 2010

no som tu ešte celá,boli sme na rybach 😀 a stale nič ....... 😵

liba78
7. aug 2010

@nanula1108 držím palce aj na nohách... 😉 neboj, zvládnete to.

jankasramka
7. aug 2010

@memory97 si citam to o tych navstevach...a ja mam zas len extremne skusenosti. akoze teraz s odstopom casu nechapem ako som to vobec zvladala....
mna uz par hodin po sekcii doslinavstivit do nemocnice spoluziaci ucitelia a veterinari a polka muzovej rodiny.to som tam umierala este od bolesti. na druhy den po sekcii som sla vecer domov a tam sa zbehla cela muzova rodina- urobili si tam pomaly fiestu do 23hod v noci- oni sa bavili deti kricali a ja som myslela ze vsetkych zahlusim a poslem ich do nejakych mexickych koncin...a treti den o 23,30 ze konecne vystavena si idem lahnut a dojdu muzove sesternice-vraj prepacte ale cely den pracujeme...aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!

a von sme zacali chodit po tyzdni aj ked len trosku....lebo som ho musela zoznamit s jeho konikom pejkom skor ako ho muz zoznami s futbalovou loptou...
to je na vecny boj- muz:bude futbalista. ja:bude jazdec. futbalista. jazdec.....atd.
😀

jankasramka
7. aug 2010

@liba78 ja som sa inak v noci tiez dobre pobavila na tych muzoch co si nechala link. dost dobre.
som dnes skoro vobec nespala....ah jaj.v tehu sa nedalo a teraz sa nemoze;D

jankasramka
7. aug 2010

zienky,maminy, v ktorom mesiaci sa da zistit farba oci, kedy sa zacinaju vyfarbovat?

lucia20
7. aug 2010

@jankasramka no s tymi navsetevami ste to mali teda riadne rusne. ja pri mojej povahe viem, ze by som ich asi taktne vyrazila. :D

nasa lucka ked sa narodila, tak mala hnedomodre oci. okolo piateho mesiaca sa jej zmenili na hnedozelene. a katarinka ma stale nebesky modre ocka od narodenia. my to mame rozdele. lucka ma snad do poslednej bodky moju farbu oci a katarinka ma navlas rovnake oci ako muz.... som zvedava po kom bude mat tatianka. jedno take druhe take. :D:D:D

jankasramka
7. aug 2010

@lucia20 to som uz videla zopar ludi s jednym okom zelenym a druhym hnedym 😖 je to strasne divne....

ja sa pytam preto lebo teraz ma tmavosive a vsetci hcu aby mal modre ako ja, lenze to je skoro nemozne lebo ved cela muzova rodina je hneda jak cokolada a vsetci maju cierne oci....

lucia20
7. aug 2010

@jankasramka ono je to este velmi skoro podla mna aby sa uz vyfarbila duhovka... ono mne sa oci zmenili aj v puberte. ked som sa narodila, mala som modre, potom som mala cca 13 rokov uplne hnede- cokoladove a potom zrazu skok a mam oci po mamine a to zelenohnede....

ono zalezi aj od toho kto ma silnejsie geny. ale myslim, ze asi bude mat muzove...

gagarinka
7. aug 2010

@jankasramka farba oci sa vraj moze zmenit aj do 6 mesiacov. syn tak mal modrosive, ja som sa nadejala, ze mu to uz zostane viac do modra (ja mam modre, muz hnede), a nakoniec ma hnede aj maly. aj julka ma teraz take modrosive, ale uz ani nedufam ☹

co sa tyka navstev, my ideme zajtra prvykrat k nasim, mala bude mat 2 tyzdne. okrem nasich navstevy nevolam ani nechodim. kolegyna mi bola nieco doniest, ale zdrzala sa asi 10 minut, viac nie
nakupne centra v prvych tyzdnoch/mesiacoch urcite nie, ale vonku na vzduchu uz sme boli, to jej podla mna ublizit nemoze
aj spavat ju davam na balkon do kocika, ak nejdeme von
podla mna je to na kazdej uvazeni, ci navstevy pusti domov a kam s babatkom pojde 😉

dodatocne gratulujem vsetkym novym maminkam a drzim palce tehulkam

21
7. aug 2010

@jankasramka , ja mam tmavohnede oci, muz tiez, prvy syn ma tiez a druhy ma sive. Muzova mama a surodenci maju sive a aj z mojej rodiny ma teta aj starky sive... Vidis, a ze hneda je ta, ktora sa viac dedi...Som zvedava, ake bude mat oci Terezka... 😀

liba78
7. aug 2010

@jankasramka som rada, že si sa pobavila. Ja už som to prečítala všetko 😀 😀 čo sa týka očiek, moji mali obaja po narodení sivomodré dúhovky a cca po 2 mesiacoch sa vyfarbili. Maťko je kópia muža a očká má svetlo modré. Kubík je zas viac podobný mne a očká má tiež moje hnedé. Som zvedavá, na koho sa bude podobať ten tretí chrobáčik. Ale keď sme boli na 3D, doktor sa smial, že či je cez kopirák. Bol tam somnou Maťko. Tak uvidím 😀

tiffanka
7. aug 2010

@jankasramka uff,,, tie návštevy... neviem či by som to zvládla 😀

tiffanka
7. aug 2010

@nanula1108 dúfam že mliečko príde 😉 Držím palce, a veľa oddychuj 🙂 Som zvedavá ako na tom s mliekom budeme my 😅

jankasramka
7. aug 2010

@21 no ved podla genetiky som cakala ze sa narodi mala cokoladka lenze mateo je biely s blondavym obocim a svetlohnudymi vlasmi-samozrejme vsetci su nadseni....len ja som chcela cokoladku 😒
ved tmave geny su vraj silnejsie....

liba78
7. aug 2010

@jankasramka no možno u vás platí to že sa mimi podobá na toho kto mal večšiu chuť ne sex 😀

lulu4
7. aug 2010

@memory97 ahoj citam co davaju domov ked ides s porodnice teda okrem babatka, tak celkom pekna nadielka podla toho co pises, tak aspon nieco daju 😀 ako sa mate?

vladka84
7. aug 2010

@jankasramka tie navstevy nezavidim, to musel byt riadny extrem... a este ked su taki hlucni ako v mexickych telenovelach 😀 😀 😀

vladka84
7. aug 2010

nasa Timka sa po narodeni totalne podobala na svokru... viete si to predstavit? 😖
potom bola chvilku uplny tatko, teraz ma vraj rysy po mne, ale svetle vlasky a modre oci ma po tatkovi.. a ocka sa jej menia este aj teraz - od sivomodrej cez nebesky modru az po jasnu modru... uvidime ako to bude tentokrat..

barinkova
7. aug 2010

ja sa kocky bojim ako cert kriza asi ani neporodim dokelu,ale manzel bude som mnou a pri malej bol ked sa narodila,strach je vraj normalny 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre