♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
8. aug 2010

@mirmaj skus si ho podrzat prstami, aspon ja som to tak skusala v nemocnici a teraz maly betar, len by z flase papal a mama nech odsava 😀

lucia20
8. aug 2010

@jankasramka ja som mala pri prvej mam a vobec sa nevedela potom chytit a pri druhej som mala avent a ta nemala problem striedat bradavku a flasku...

s tym profesorom je to brutalne... az mi zle doslo...

@katulkaaaaaa ako vies ze s vyvolavackou je to horsie???

lucia20
8. aug 2010

baby, dnes spime u svokry. toto je asi najlepsia navsteva za poslednych devat rokov... viete preco???? svokra je na chalupe. 😀 😀 😀 😀 😀 len skoda, ze tu nechala tie svoje prastene macky.... 😠

magimary
8. aug 2010

neviem, či ste už počuli, ale bonznem (sná´d ma nezabije 😅 🤐 😀 ) na @kacena4 :
včera o 19:48h sa narodila malá Chiara Maria D.- 3290g a 52cm... 😉 🙂 😵
opätovne jej i touto formou blahoželáááám 😵 🙂 😵 držte sa, babulky! 😉

lucia20
8. aug 2010

@kacena4 - blahozelaaam. malinka ma krasne miery.... tak to uz ma dalsia za sebou. :D

katulkaaaaaa
8. aug 2010

@lucia20 Luci podla toho co hovorili baby je vyvolavacka horsia-mne napriklad porod zacal pomalicky,sice bolesti dost hrozne ale islo to tak prirodzene...az ked mi dali oxitocin som myslela ze umrem od bolesti-to rychle otvaranie...brrr....zimnica,mm ked to videl ze no des...akoze hovori sa ze vyvolavany porod je ovela rychlejsi (moj trval 9 hodin)ale kedze jeto umelo vyvolane aj bolestivejsi ze telo tak nespolupracuje....dufam ze to nepisem ako dili a ze sa chapeme 😀 😀 😀

jankasramka
8. aug 2010

@lucia20 tak asi na tej flaske fakt nieco bude....takze @mirmaj skus pohladat radsej tu avent-stoji to zato....

liba78
8. aug 2010

@magimary dakujeme za info @kacena4 blahozelám, tešíme sa na fotečky. Nech ste rýchlo doma a v poriadku 😉 😉

kvietok121
8. aug 2010

@kacena4 gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeem

liba78
8. aug 2010

@lucia20 vyhod mačky von 😀 veď si nimi nekaz peknú návštevu 😀

katulkaaaaaa
8. aug 2010

@kacena4 gratulujem,a som sa cudovala ze kde si 🙂 🙂 🙂

lucia20
8. aug 2010

@katulkaaaaaa jo jo, ja som to pochopila. ale mozem ti povedat, ze ono je to asi u kazdeho inak. ja som mala pri lucke pat vyvolavaciek a aj tak porodne bolesti trvali 36 hodin. pri druhej som mala tiez vyvolavacky ale porod trval uz len osem hodin... a neviem, mne tie bolesti nepripadali strasne brutalne... tiez som sice hccle porodit bez vyvolavacky, ale kvoli tomu, ze som si chclea tu prvu dobu odbit doma vklude... a nie v spitale sama. 😖

@jankasramka asi ano. teraz mam doma tiez avent. a tiez nuk, len dufam, ze tam budu sediet cumliky.

lucia20
8. aug 2010

@liba78 joj moja, ver mi, ze ja mam zvierata rada, ale tieto by som bola schopna vyhodit z deviateho poschodia.
ale to je kvoli tomu, ze tu su tie macky nadradene na ludi a hlavne nad moje deti. 😠

katulkaaaaaa
8. aug 2010

@lucia20 luci ti si asi svetla vynimka,myslim to tak ze ti vyvolavani porod trval tak dlho....kamosky co im dali vyvolavacku (asi tri mam co rodili tento rok tak)tak mali odrodene do troch hodin,ale povedali ze brutal bolesti,tym ze sa tak rychlo otvarali...ale po porode boli zase rady ze to islo tak rychlo...no tak si vyber...mne uz j to jedno hlavne nech sa nieco DEJEEEEEEEEEEE 😒

kvietok121
8. aug 2010

@lucia20 @katulkaaaaaa ach bvaby musim co najviac popracovat aby to bolo bez vyvolavacky keby sa to tak dalo zariadit
@lucia20 tak to je blbe, to nemusim ked je to takto ze najprv zviera az potom ludia

lucia20
8. aug 2010

@katulkaaaaaa 😀 😀 😀 no janse, to cakanie je najhorsie. hlavne nech sa uz nieco deje.... :D to uplne chapem. ved uz toho musis mat dost.

@kvietok121 joj moja, to ja ti neporadim. my sme pracovali, robili sme vsetko co sme poculi. vsetky babske rady a vidis ako som dopadla. :D

@kvietok121 moja svokra je v tomto uplne cakla.minule si kupila psa a vynadala mojim detom, ze hovoria hlasno ze zobudia psa... 😕 🙄 no a takychto "uzasnych" story mame viac..... 😖

liba78
8. aug 2010

@lucia20 tak to je blbá svokra, ked to takto berie. A ja byt teraz s nimi, boli by zavrete v najmensom a hlavne nepouzívanom priestore aky len ten byt má. Proste pomsta, ked nemozes vyhodit 😠 😠 😠 Ja teda zo zásady macky neznásam. Ale psov mozem, pokial su vonku. A mám rada kone a kravy a ine normalne domáce zvery. 😀

lucia20
8. aug 2010

@liba78 my mame doma dvoch kocurikov a psa. ale su vsetci traja vonku... ked aj Nino vbehne dnu, tak hned ide zase von. baby nech sa s nimi hraju vonku, ale dnu nepatria. to je nas najvacsi spor so svokrou, lebo ja macky len tyram... ale no skoda reci. sak staci ti, ze ona im kupuje stravu mesacne za 4000sk??? ved si vezmi, ze ona im kupuje hovadzie, jahnacie, lososa, no dokelu, sak my ked dojdeme na obed tak vyfasujeme prerastenu bravcovinu. :D

elina313
8. aug 2010

Kočky, všimli ste si, dnes sa tu neukázala @alure ..... hm hm hm, bude dačo za tým ?
Keď tak čítam téma vyvolávačky....až sa bojím, mne by mali pôrod vyvolávať, lebo mi odchádza v nedeľu lekár na dovolenku....na druhej strane dôverujem naozaj len jemu, takže budem mať pocit bezpečia.... ach jo.... snáď by sa malý mohol vypýtať aj sám do stredy, kedy mám ísť na kontrolu....akože tie metódy manželského vyvolávania sa mi trošku nepáčia 😖 asi som šialená, ale už si to neviem predstaviť, však mám stále pocit, že malý už je hlavičkou úplne dole 😕 tak ja neviem....dúfam, že to príroda nejak zariadi a nebudem trpieť pri vyvolávačke 😝

lucia20
8. aug 2010

@liba78 ked sme boli s muzom od seba, tak si ich bral kazdy vikend jednu. potom svokra zavelila a povedala, ze mozu chodit iba raz za dva tyzdne, lebo ona je z toho velmi vystresovana a psychicky to nezvlada.... 😖 boze,moji rodicai su od nej o desat rokov starsi a pre nase baby by sa rozkrajali. niekedy si vravim, ze az moc dobri su na nich... je to skoda, ze druha babka musi byt taka...... teraz mame ist na cisarsky a ona mi pred odchodom povedala, tak sa drzte a potom dajte vedie.... lukas povedal, ze ak mala nahodou pri operacii zomrie a ony sa ani neunuvaju ju prist pozriet, tak uz nema rodicov. ale to stanovisko docela chapem....

lucia20
8. aug 2010

@elina313 neboj, nebudes... vobec to nie je taky strasiak ako to opisuju....

elina313
8. aug 2010

@lucia20 si zlatá, prvý pôrod som mala spontánny a naozaj sa nemôžem sťažovať, kamarátke vtedy pôrod vyvolávali a takú zničenú som ju nikdy nevidela....boli sme totiž spolu v nemocnici 😉 a k tomu táto téma a už mám aj stres ☹ ☹
Ale ten môj malý je taký bojovník, že verím, že to spoločne zvládneme 😎

elina313
8. aug 2010

A ešte niečo kočky.....ja mám napriek 39 tt takú strašnú kyselinu, že niekedy kvôli tomu ani spať nemôžem.... som z toho hotová, radšej nejem, lebo potom je to hrôza, ak sa zas nenajem .... tak aj z toho mám kyselinu....ja som už z toho zúúúúúúúúúfalá 😢 😢 😢 😢

lucia20
8. aug 2010

@elina313 vazne vyvolavacka nie je nic strasne... ved keby bola, tak necakame uz tretie. :D

vladka84
8. aug 2010

no baby, ste zasa toho popisali... mam o vecerne citanie postarane 😉
uz lezim v posteli, myslela som, ze pojdem skor spat, nejaka som dobita, ale mala v brusku ma na to iny nazor a mam taky pocit, ze sa rozhodla posunut az kdesi uplne dole, lebo citim akoby mi na lonovu kost tlacila 😖
to je fakt pravda, ze kazde tehotenstvo a porod je iny, toto ja som pri Timke vobec nezazila...

lucia20
8. aug 2010

@elina313 joj ani mi nehvoor. ja som na tom uplne rovnako, aj teraz mi vyletela, ale ja mam veeeeeeeeelku zasobu fatry. ak ju pijem cely den, tak zaha az tak nevybieha a ak aj vybehne, tak sa po jednom pohari zmierni. ale vraj su aj nejake tabletky.

lucia20
8. aug 2010

@vladka84 veru, veru, kazde je ine... ja mam pocit, ze kazde dalsie je horsie... 😖 ono sa asi vazne odraza kazde tehu na tele matky...

baby, moj muz si prisadol blizsie k tv a odovodnil to tym, ze lucka strasne chrape. :D:D:D

vladka84
8. aug 2010

@elina313 ja som tiez bola na vyvolavacke a nebola to taka strasna bolest, neviem to sice porovnat s prirodzenym, ale nekricala som a dalo sa to vydrzat..
ak to je ale baby fakt tak, ze vyvolavacka je horsia, tak sa straaaaaasne budem tesit, ak sa toto babo narodi prirodzene, lebo to bude malina 😀 😀 😀

lucia20
8. aug 2010

Prave som zpraskala balicek POM-Bär. :D vydatna vecera, ze? :D:D

baby, ja uz som dva tyzdne nepribrala ani deko... myslite ze je to ok???

vladka84
8. aug 2010

ty kokso, ja uz mam 38tt... 😀

@lucia20 bud rada... ja mam pocit, ze som za posledny tyzden pribrala snad 5kg! Vaha to sice neukazuje, ale citim sa tak...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre