♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lulu4
9. aug 2010

@dajna11 blahozelam ku krasnemu syncekovi a to je ten porod ozaj az taka bolest? nas nestras ved ani nepojdem 😝

liba78
9. aug 2010

@dajna11 ale aspoň to netrvalo dlho. Keby si mala tie bolesti tak 8 hodín, už by si nevládala ani tlačiť ☹ , ale dôležité je že malý je vonku a je zdravučký, krásnučký, už môžeš pomaly zabúdať 😉

liba78
9. aug 2010

@lulu4 a čo budeš robiť lulu, necháš si mimi ešte pár rokov v brušku ? Vieš to je na tom dobré, dovnútra sa dostanú, ani nevieme ako. Von lezú tak, že máš z toho silný zážitok 😉

lulu4
9. aug 2010

@liba78 hehe no ono to nejde aby sa tam zabyval a aj by mi to brusko liezlo na nervy, ved ho chceme mat pri sebe takze len nech pekne pride medzi nas... tak to ze sa bojim je normalne ale tak strach treba prekonat a verim ze to bude silny zazitok ale bude stat za to 😀

kvietok121
9. aug 2010

@lucia20 a ty si nam kde zmizla ako ti je????

kvietok121
9. aug 2010

@lulu4 tak to si myslim aj ja bude to stat za to a bude to pre oboch silny zazitok

lulu4
9. aug 2010

@kvietok121 a ty mas kedy najblizsiu poradnu ci nam prinesies nejake novinky alebo este sa Matejkovi nebude chciet von? hm? ja idem zajtra na CTG monitor a potom v stredu mam poradnu

cert33
9. aug 2010

dakujem baby, aj ja gratlujem vsetkym, co uz to maju za sebou a drzim palce tym, co maju este porod pred sebou 😉

porod bol oproti prvemu synovi tazsi, ale nebolo to take hrozne, byvaju aj horsie porody, ved o pol desiatej som prisla na prijem a o pol noci bola Lili na svete, len som cakala, ze druhe pojde lahsie a este taka malicka a som sa zmylila, ale pobyt v nemocke som si uzivala, tolko som si neodpocinula odkedy sa mi Max narodil 😀 😀 😀

kvietok121
9. aug 2010

@lulu4 ja mam az vo stvrtok a vetdy mam aj CTG, moj gynekolog to ma u seba takze chodim k nemu

evanns
9. aug 2010

@dajna11 blahozelaaam...maly je nadherny a krasne miery ma...uzivajte si to 😉

lulu4
9. aug 2010

@kvietok121 jaaj to mas dobre ze mozes chodit ku svojej dokine stale to by som tak brala ja sa na poradnu do nemocky normalne bojim... no lebo aj moja mi robili a to ctg na poslednej poradni len som si dopacala lebo jej to cele nepreplaca poistovna....a v nemocke to robia zadarmo... ale tu je to aj tak ze posledny mesiac sa chodi do poradne do nemocky aj keby mal doki neviem ako vybavenu ambulanciu teda jedine by som k nej mohla chodit keby ju mala rovno v nemocke asi 😀

kvietok121
9. aug 2010

@lulu4 aj u nas sa CTG doplaca ale ked mozem tak radsej si doplatim a nemusim ist do nemocnice, ktore neznasam ak mozem tak sa im vyhybam

lulu4
9. aug 2010

@kvietok121 no ja by som si priplatila o to nejde ale dokina skratka zahlasila ze posledny mesiac uz do nemocky kde ste sa rozhodli rodit... a to je taky blby vymysel... ja to tam tiez neznasam... brrr zajtra aj pozajtra si uzijem... a tak sa bojim zas toho vysetrenia od spodu minule ma to velmi bolelo akoby mi tam celu ruku narvala alebo co... a potom tes sa na poradnu... u mojej som tam chodila s radostou vzdy mi aj sono spravila a vedela som ze je maly oki a kolko vazi a teraz neviem dokopy nic... a prave teraz by to mali dobre vsetko pozerat, sono, prietoky, ctg monitor vsetko... som zvedava co mi povie ked sa spytam na sono ze ci mi ho vobec spravia do porodu?

dajna11
9. aug 2010

@liba78 nooooooo pri dcere som nemala bolesti skoro vobec,takže toto ma prekavpilo

kvietok121
9. aug 2010

@lulu4 mne robil v 38 posledne a potom ze az pred porodom

lulu4
9. aug 2010

@kvietok121 no u mna to budu zajtra dva tyzdne co som nemala robene sono tak neviem ale ved sa v stredu opytam na poradni ze co a ako ale ze ich to netrapi ved len tak zistia ci je plodova voda oki, ci je dieta oki a ci su prietoky dobre ci je dieta spravne vyzivovane lebo uz sa vo vela pripadoch stalo ze dieta sa nejako prestalo vyvijat a museli skor vyvolat porod... ako ja nemyslim na nic zle ale len opisujem rozne pripady a podla mna by sono robit mali takto ku koncu castejsie... takze ja tomu nerozumiem...

evanns
9. aug 2010

@lulu4 ja tiez este nechodim do nemocky na kontroly...mi povedala dokyna-gynda ze to este skoro, kedze je mala vysoko a uplne zatvorena...a sono, prietoky atd. mi urobi aj ona, na ctg monitor som este nebola

kvietok121
9. aug 2010

@lulu4 nemaj strach ja som mala dono v 30 tyzdni a potom az v 38, takze je to upne pohodicka neboj

lulu4
9. aug 2010

@evanns do kelu prepac ten vyraz ale to len tu musi byt tak na prd vymyslene? juuj aka som napalena tak rada by som k tej svojej chodila ona ma v ambulancii vsetko aj 4D sono aj prietoky mi robila aj ctg monitor ma... a vysetrovala od spodu velmi dobre ani som nevedela ze ma pozera ale teraz aby som sa desila ze co bude zas... ale tiez som bola este zatvorena a maly je este vysoko tak uvidime ci je po tyzdni zmena v stredu...

lulu4
9. aug 2010

@kvietok121 no teeeda tak to si mala dobry skok medzi tymi dvomi sonami ale asi je to ozaj v pohode... ved vies ja len chcem vediet ze je drobcek ok... ved sa neustale budeme o nich bat aj ked uz budu casom nase velke deti 😀 je to asi pravda ze o deti sa bojis cely zivot...
jeej tebe uz svieti 40tt?

kikuska25
9. aug 2010

citim ze uz to mam za pár..uz nezvladam myslim ze drobec chce byt uz medzi nami 🙂

kvietok121
9. aug 2010

@lulu4 len svieti sme len v 39. aj ja som sa velmi bala ale je to ok

kvietok121
9. aug 2010

@kikuska25 tak to je super

katulkaaaaaa
9. aug 2010

@dajna11 gratulujem,nadherne babetko 🙂 a ten super rychli porod zavidim 🙂

lulu4
9. aug 2010

@kikuska25 zeby uz preco si myslis ze to uz kazdu chvilu pride uz sa tak citis? Ja mam o den neskor termin porodu a tiez som zvedava kedy to pride

evanns
9. aug 2010

@lulu4 no zvlastne, ale iny kraj, iny mrav 😝 ja kym mi robi prietoky tak som spokojna, toto sa mi zda najdolezitejsie teraz...

kikuska25
9. aug 2010

@lulu4 sama neviem tak nejak vo vnutri to citim..uz nevladzem ani vela prejst len polihujem a dost ma boli brusko a dnes mi bolo veeeelmi zle blbol mi tlak..moc sa bojim chcela by som este vydrzat aspon 2tyzdne..

lulu4
9. aug 2010

@kikuska25 tak to aj ja uz malo prejdem vcera sme boli s mm na nakupe a normalne ma to ubilo som ledva chodila pri pokladni ma zacali krize boliet a tlak tiez nemam prave najlepsi... mi na poslednej poradni vyletel na 140/90 a to je uz pre tehulky hranicky kedy aj do nemocky zvyknu poslat tak mi kazali doma merat a mam celkom obstojny doma nemam ho az taky vysoky... ale tak dnes je aj pocasie tu v BA sialene rano prsalo, potom svietilo slnko bolo celkom fajn a teraz zase dobre prsi... a citim ze sa mi trosku akoby tocila hlava si idem asi zmerat zase... ale aj nohy mi puchnu teraz ked tu bolo tri dni chladnejsie aspon trosicku odpuchli... ja chcem tiez az tak po 20tom rodit dohovaram malickemu tak uvidime ktora z nas teda pojde skor

lulu4
9. aug 2010

@evanns to mas pravdu prietoky su teraz velmi dolezite a tie mi nerobili uz tiez 2 tyzden... tak hadam sa nieco dozviem tento tyzden v tej nemocke... ved naposledy mal maly 2679g a hadam za tie 2 tyzdne uz ma viacej...

kikuska25
9. aug 2010

@lulu4 no ja to ma asi ako ty som mala tlak 135/80 a chvilu nato mozno 10min.uz som mala 115/70 bolo mi hrozne aj mamina moja uz mala strach..ale som sa napapala a len lezim ale ked prudko pohnem hlavou sa mi zatoci velmi a tu je pocasie presne ako u vas myslim ze to asi preto..ja by som chcela vydrzat tak do 26ho lebo vtedy sa nasi vratia z dovolenky idu teraz v nedelu do grecka a ja mam obavy ze to nevydrzim kym sa vratia ☹ opatruj sa a drzim ti palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre