♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mirmaj
13. okt 2010

@akika722 jeej vy už ste aj okupkaný? mm tak uspal tamarku, že teraz spolu spia v spalni, dúfam, že sa ešte preberie, až ju okupem, lebo nechcem si potom predstaviť zasa tu noc 😠

akika722
13. okt 2010

@mirmaj no už obaja...Semi papa a Paťka oblieka do pyžamka mm...no to poznam ked zaspi ked treba kupať

a aby toho nebolo malo pred chvilkou som rozbila odsavačku na vysavač 😠 😠 😠 😠 😠 tu koncovku čo do vysavača ide 😠 😠 😠

bonix
13. okt 2010

@mirmaj Si veľmi zlatá ...booože baby tak sa tešííím, v piatok mi príde konečne kočík 😀 😀 😀

kvietok121
13. okt 2010

@mirmaj ani nehovor dnes sme odchadzali von tak ze skoro este s prsom v ustach 😎

akika722
13. okt 2010

baby nemate dobry link kde najdem odsavačku na vysavač lacno?diky

mirmaj
13. okt 2010

@akika722 no ešte stále spia a ked sa zobudí tak bude treba už aj papať, tak neviem či krmiť alebo isť kupať a počúvať ten krik 😠 no tak to maš teda za deň dnes, ja som tiež chcela pozrieť tu odsavačku niekde, lebo ju ešte nemám, koľko si dala za tu čo si mala?
@kvietok121 😀 😀 to ste ako dokazali? si ho na prse aj obliekala? 😀 😀

akika722
13. okt 2010

@mirmaj uf...moja to som kupovala pred troma rokmi v Madarsku ale viem že bola drahšia...koncovka do vysavača bola sklenena a nechtiac som s nou buchla do skrine..musim popozerať

kto by mal linky čo najlacnejšej 😀 😀 😀 to keby som zase rozbila 😀 😀 😀

mirmaj
13. okt 2010

@akika722 tu je za 12,72 a neplatí sa doprava, takže to by nebolo až tak veľa, či? http://www.mojalekaren.sk/shop.php?action=show_...

mirmaj
13. okt 2010

@akika722 a inak tu sa da kupiť aj nahradný diel len, skús pozrieť či sa neda aj na tu tvoju nahodou http://www.mojalekaren.sk/odsavacka-koj-arianna...

akika722
13. okt 2010

@mirmaj nie je tam foto

danulienka35
13. okt 2010

@jankasramka ahoj no uz mame po tom a dala sem ji to prepichnut a vobec neplakala statocna holka 😉 skor som trpela ja ako o na celu noc spinkala nevadi jej nic

danulienka35
13. okt 2010

@mirmaj no nestaci jej je stale hladna a to odstriekavam a uz mame nausnicky 😵

akika722
13. okt 2010

@mirmaj nič lacnejšie som nenašla..poviem svokre nech piatok pozrie v madarsku

danulienka35
13. okt 2010

@mirmaj no tak mi mame 5,2kg a nausnicky nam moc slusi 😵

liba78
13. okt 2010

Ahojte
@akika722 neboj, určite to nič nebude. Aj našej dr sa nezdalo na malom niečo s priedušnicou a ústením hrtana, či hltana. Do toho bol dlhšie zachrípnutý a s upchatým nosom. Boli sme dnes druhý x na ORL a potvrdili, že je všetko v poriadku. Aj tvoja dr to určite tak myslela. Pre istotu. 😉 😉 A odsávačku som kúpila v lekárni za 7 e. Sklenenú, ale to čo ide do vysavača je plastové. 😉

akika722
13. okt 2010

@liba78 no dufam moja.aj ma znepokojuje že ho očkovala a ma soploky,vtedy by sa vraj nemalo..
no na nete su min.za 12 eur všetke...no pojdem zajtra do lekarne alebo to Madarsko 😉

gagarinka
13. okt 2010

estterka my sme mali pupok vonku, dr. vravela, ze je to pruh a nie je to nic vazne, len ze tie svaly okolo pupka ho vytlacaju von ci co. a ze ked sa zacne pretacat a otacat, tak sa jej to upravi. a uz to nemame, klesol jej pekne ten pupcek, a to sa este neotacame, ani nic podobne

je tu niekto, kto len odsava? kolko sa vam podari odsat? mne mala strajkovala na prse, tak som musela davat z flase, bud UM alebo MM, teraz jej skusam znovu nukat prsnik, lebo uz tak pri tom nevystraja a to odsavanie ma ubija 😅 nastastie v noci neprotestuje a cuca v pohode

gagarinka
13. okt 2010

tak este raz, aby to prislo k adresatovi @estterka my sme mali pupok vonku, dr. vravela, ze je to pruh a nie je to nic vazne, len ze tie svaly okolo pupka ho vytlacaju von ci co. a ze ked sa zacne pretacat a otacat, tak sa jej to upravi. a uz to nemame, klesol jej pekne ten pupcek, a to sa este neotacame, ani nic podobne

estterka
13. okt 2010

@gagarinka no fajn,takze to nemusi byt nic vazne..a vedela si to zatlacit? lebo citam na nete,ze pruh sa da zatlacit a teda malej sa neda..

gagarinka
13. okt 2010

@estterka mne sa zda, ze to mala tvrde a neslo to dnu. ale moc som jej to nechytala a vidis, samo sa to upravilo. ja som si myslela, ze jej to tam tak ostane, moj svokor ma taky pupok, tak ja reku ze dedicnost 😀

akika722
13. okt 2010

Ahoj Ana,

takze ja som bola s Filipom na neurologii ked mal cca 3 mes. a to uz mal fontanelu cca 0,5x 0,5 cm, poslal nas na rentgen, lebo sono cez fontanelu uz nemohol urobit, lebo uz bola velmi mala. Rentgen bol v pohode, vysvetlil mi, ze nie je problem ze sa ta fontanela skor uzatvorila ale aby bol priestor medzi platnami na hlavne dostatocny, aby ta hlavka mohla rast. Ako ked roztiahnes prsty na rukach a vlozis prsty jednej ruky medzi prsty druhej ruky. Proste to zapadne, ale musi tam ostat dostatocny medzilebecny priestor. Rentgen bol v pohode, ale este do jeho 1.roku sme chodili k nemu na pravidelne kontroly. Fontanela by sa mala uzatvorit do cca 1,5 roka, ale su extremy ked je uzatvorena uz v 3 mes, alebo naopak az v 2 roku. Proste ak sa uzatvori skor, nemusi to znamenat katastrofu. Len su tie nase deti rychlejsie vo vyvoji. Neboj, ziadne strachy, drzim palce, ozvi sa ako ste dopadli.

to mi pisala baba čo sa im to tiež stalo z fontanelou...až som kludnejšia 😀 😀 😀

mirmaj
13. okt 2010

@akika722
@liba78 no tak to aj ja skusim v lekárni, nie vždy je teda net najvyhodnejší 😝 😝
@danulienka35 no vidíš, tak ste to zvladli a prečo si sa rozhodla pre prepichnutie nakoniec? 😀 a sme skoro rovnako veľke, my máme 5170 a 60cm 😉

mirmaj
13. okt 2010

@akika722 no tak ťa trocha upokojila, nie? 😎 nevyvíjajú sa všetky deti podľa tabuliek, Semi sa bal, že ho niekto predbehne tak si to urýchlil, už dosť že ho memorin Davidko predbehol so zúbkami 😀 😀

memory97
13. okt 2010

@gagarinka my odsavame, ale aj dokrmujeme UM, maly je hlados🙂

memory97
13. okt 2010

@akika722 ja som potom malemu pozerala tu fontanelu a tiez sa mu uz dost zmensila, ale zas mu narastla hlavka🙂

@mirmaj 😀 😀 😀 😀 zajtra napisem ako sme dopadli s tymi zubkami.-)

babulky dobru, ja si vas este docitam rano, ked maly bude hore 🙂

danulienka35
13. okt 2010

@mirmaj no lebo lekarka nakoniec povedala ze oni nestrielaju uska ale mame to za sebou a bola uzasne statocna 😵

evanns
13. okt 2010

baby my ideme z pohotovosti...mala reveee, co reve, ona jaciiii asi od 18:00 a my sme uz nevedeli co s nou je tak pre istotu sme sli...sak my sme ju takto nikdy nepoculi plakat...no a pani doktorka skonstatovala ze je podla nej uplne zdrava a ze babetka tak placu, ze si mame zvykat...ze ked sme chceli neplacucu princeznu tak sme si mali kupit babiku ☹ no ja neviem teda...na taky plac ci sa da zvyknut???

jankasramka
14. okt 2010

@evanns to co je za cinicku dr.?!
sak keby malej nahodou nieco bolo a ty by si to neriesila tak hned nadavaju...
a navyse je to prve dieta, nemozme vsetko vediet.
nam sa to tiez stalo cca v takom veku ako vy mate a tiez sme uz startovali auto a on zrazu prestal plakat a zaspal 😀 asi kolika. tak ale ved vsade pisu ze ked dieta place viac ako 3 hod. vkuse treba vyhladat pre istotu lekara.

kvietok121
14. okt 2010

@mirmaj ani dala sveter, krasnz usmev od ucha ucha, dala ciapku taky rev, nedal sa utisit tak som mu dala cucat a ked sa trosku omamil sup do kocika a hned von potom sme samozrejme vonku grgali ale s dvomi prestavkami na rukach sme vydrzali 3 hodiny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre