♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

majka35
15. nov 2010

babym ahojte, po víkende som zas tu ... koláč som neupiekla, keďže včera bolo také krásne počasie, že sme sa radšej flákali vonku a potom obidve tak vystrájali, že som z nich bola neskutočne unavená, no a čo sa mi stalo v noci zo soboty na nedeľu ... začal mi pípať monitor dychu ... keby se videli, koľko veci mi za tie sekundy, čo som pribehla k malej prebehlo hlavou ... niečo strašné ... neprajem zažiť nikomu ... a ked som rozsvietila svetlo, pozrela na malú, tá sa n mna usmievala a bola posunutá až na vrch postieľky, takže ked zišla s monitoru, tak ten hned pípal ... som terezku zobrala do ruky, strašne som sa rozrevala ... a moje bábetenko sa len usmievalo

katulkaaaaaa
15. nov 2010

@alure krasne fotky,mne ide normalne vsetko na konikovi 🙂

katulkaaaaaa
15. nov 2010

@majka35 moooja ☹ fuj toto ja nechcem zazit....esteze tie monitory mame,sice na druhej strane nas dokazu strasne vystrasit bezdovodne...milacik esteze je vsetko ok

majka35
15. nov 2010

@katulkaaaaaa joj, hrozné, ale nechápem, ako sa tak mohla terezka vysunúť až hore 🙄

helen1007
15. nov 2010

@alure ahoj, krásne fotky,

majka35
15. nov 2010

a mm sa ma ráno pýtam či neviem,m čo tak pípalo v noci ... hovorím monitor preboha a on aký monitor? som myslelam že ho zabijeeeeem ... či vraj som vybrala z postieľky terezku a zabudla som ho vypnúť, tak hovorím niee, to sám začal pípať a až vtedy mu došlo ... chlapovi 🙄

katulkaaaaaa
15. nov 2010

@majka35 ☹ no chlapi
malinka spinka niekde inde ako vy?

lji
15. nov 2010

@majka35 no presne poznám ten pocit. tri krát sa nám to stalo ale ty si aspon videla Terezku sa usmievať, mne saška nechcela reagovať ani ked som s nou mixovala jak divá a fúkala do úst, držala nos. a ona ťavka iba tak tvrdo spala. ale presne-tie sekundy trvajú hrozne dlho lebo nie je možné čo človeku za ten čas prebehne hlavou 😕 😕 ešteže je v poriadku. a kde spáva ona? ja musím mať sašku úplne blízko pri posteli a zapnuté svetlo 😅

majka35
15. nov 2010

@katulkaaaaaa ja spím s barborkou v detskej, lebo s terezkou sme sa navzájom budili, ona sa budila ked som sa len trošku pohla, som už bola v koncochm tak mi kamoška poradila, aby som ju nechala samú ... dvere máme pootvárané, takže ja počujem každý jej pohyb ... barborka je šťastná že ležím pri nej ... no a mm sa presťahoval do obývačky, ked sa malá narodilam, lebo vraj sa nevyspí do práce 😕

majka35
15. nov 2010

@lji ježiš, tak to ja by som sa zbláznila asi

mirmaj
15. nov 2010

@katulkaaaaaa aj tvoj bol pekný aj na výzor 😉 Ja som pozerala, no ale predsa je to trocha drahšia kozmetika a kedže som na MD a nie v praci ako kedysi, tak asi to nechám teraz radšej tak, ale dík 😉

lji
15. nov 2010

@kahlan1 to je inak zaujímavé lebo mne saška občas odmieta iba z prsníkov ale ked jej dám flašku tak sa ukludní. najskôr som myslela že tam má lepší prietok ale z prsníka mi striekalo a aj tak plakala ale ked som ju položila a lahla som si a tak som jej dala tak bola kludna.

majka35
15. nov 2010

s barborkou som spala v pohode ale terezka má taký spánok, že som sa bála len otočiťč na druhú stranu ... som trpela a ona tiež ... tak to robíme už asi dva týždne, prvýkrát ked som odišla spať do druhej izby, tak prespala 6 hodín

majka35
15. nov 2010

a v podstate ja sa aj tak budím na každý jej zvuk, ale ona sa nebudí na moje pohnutie ... bez monitoru by som to neurobila

mirmaj
15. nov 2010

@majka35 no tak to si neviem ani predstaviť, keby mi začal pípať...a maš v postielke jednu alebo dve podložky? teraz ma napadlo, že ja mam ešte stále len 1 a od 3mesiacov som mala pridať aj druhú 😒

lji
15. nov 2010

@mirmaj akú druhú podložku?

majka35
15. nov 2010

@mirmaj ja mám tiež len jednu

mirmaj
15. nov 2010

@lji
@majka35 ja mám dve a su prepojené a do 3 mesiacov ma byť jedna a od 3 sa ma priložiť aj drhá, preto ked už cestuje po postielke aby ju to snímalo v každom kute

alure
15. nov 2010

@katulkaaaaaa
mne to stále nefunguje :(
@helen1007
ďakujem 🙂
@majka35
ja by som asi tiež plakala...no a typický postoj chlapa 😠 Ale hlavne že je všetko ok.
My síce monitor nemáme,malý spí v postielke hneď vedľa mňa ale mám také pohnútky že niekedy do neho štuchnem nech sa pomrví a viem že je ok 😉

Ideme na prechádzku zatiaľ svieti slniečko tak si to vychutnáme.Dnes nám príde hviezdička ...som zvedavá večer ako sa to bude obom chlapcom páčiť 🙂
Zatiaľ sa majte krásne maminy....

katulkaaaaaa
15. nov 2010

@mirmaj jasne 🙂 mi mame tiez len jednu podlozku,ja to mam pozicane este na dva mesiace,potom sa uz snad nic nestane
@majka35 super si to vyriesila.ved sa vyspite tak to je super,a keby nieco mas monitor

katulkaaaaaa
15. nov 2010

@alure u nas hviezdicka moc nezafungovala 😉 ale este som to len dva krat skusala 🙂

mirmaj
15. nov 2010

@lji
@majka35
@katulkaaaaaa a ake máte tie monitory? ja mám babysense II
@alure ja som tiež nemala na začiatku ale zle som spávala, často som sa budila a kukala na malu či dýcha, taktže toto bola pomoc aj pre mňa 🙂

katulkaaaaaa
15. nov 2010

@mirmaj ja mam nanny

memory97
15. nov 2010

@kahlan1 2900 g je vaha, nad 2500 g ide o donosene babatka, tak nechapem, co ju to trapi!!! a vobec si nic nerob z poznamok od neurologicky. Ja by som ju vymenila, ak mas este inu v okoli. Vela veci je v genoch, to by mali i doktory vediet🙂

memory97
15. nov 2010

@alure mne dosli peniazky hned, lebo som to bola vybavit neskoro a to som sa este obavala, ci vobec dojdu, lebo niekto ma rovnake rodne cislo ako ja 😒 skus sa im pripomenut🙂

uz vas konecne dobieham, este par stran🙂 esteze maly dnes nechcel spinkat a kooonecne spinka ako babatko🙂

memory97
15. nov 2010

@akika722 dedinky presne v strede medzi Presovom a Kosicami (sar.bohdanovce)
4 tuskove baterky idu do hviezdicky🙂 urob si poriadnu zasobu🙂 nas s mm ta hviezdicka este viac uspava ako maleho 😀 asi mu ju zabavime 😀

memory97
15. nov 2010

@hajatanufus neskusala si najst na FB nejake kamosky, uz su tam aj stranky, kde baby, ktore ziju v zahranici davaju fotky dietatka a miesta, kde sa nachadzaju.

@alure predsa len ludia su ini a rozni 😀 😀 😀

@jankasramka konik je krasny🙂 si ho uzi s Mateom, ten bude rad, ked ho zbada a co sa tyka mena, tak to nechavam na teba🙂

@alure ani nehovor, mne sa to ani nechce verit, ze sme uz prekrocili 4ty mesiac, som bola dnes malemu objednat kasicku na dobru noc, lebo mu akosi mliecko nestaci, on by len jedol stale a to moze vypit kolko chce, stale sa zobudi po 3-4 hodinach a pyta si papat 😉

hajatanufus
15. nov 2010

@memory97 ahoj hm nie neskusala ale fb som si zrusila pretoze jedna kamoska si dala do svojho profilu moj album lucinky tak ma to nastvalo ze fb nieco take dovoluje a zrusila som si konto ale chodim tu na mk na forum porod v anglicku len akurat ziadna baba nie je blizko mna ☹

liba78
15. nov 2010

@evanns super článok, aspoň mám ospravedlnenie pre moje spanie s malým. 😅 😅 😅 tento článok je super.
@katulkaaaaaa neboj, ani môj koláčik nebol taký profi ako @mirmaj ale chutil každému 🙂 ešte mám 3 kúsky v chladničke 😀

memory97
15. nov 2010

@liba78 v centre som nebola sa mi maly hned na zaciatku cesty zobudil a to by sme sli s krikom, tak som to dnes vzdala, ale zajtra pojdem, lebo ideme na rehabilitaciu do nemocky, tak sa tam zastavim a aj popozeram nieco na Vianoce, ved su uz pred dverami🙂 Sa tak na nich tesim a hlavne na maleho ako to bude vnimat🙂

@liba78 vidis to a ja som bola lakoma dat kameramanovi peniaze a koniec koncov ani cas nebolo zohnat ho, boli uz obsadeny na nas termin a nakoniec mame fotky super. Fotil nas bracho🙂 sem-tam nie su profi, ale to uplne staci... az tak som si zas nepotrpela na vsetkych drobnostiach🙂

@alure skus pozriet ake formaty sa daju ulozit na MK, mozno ich mas ulozene presne v takom formate, ktory sa neda, alebo su prilis velke fotky.

@alure presne takto sme s mm reagovali, ked sa vratil spat Sumi, ale on uz jazdi iba rekreacne, ziadne risky, ziadne zisky.-) Mne sa na formulke vynikajuco spi, to je moja uspavanka🙂

@barinkova dufam, ze pomoze🙂

@kahlan1 neni zac, mna to len preto napadlo, lebo my sme mali velmi zly krvny obraz a vtedy sa ma pytali na to doktory🙂 mala berie aj zelezo?

@mirmaj mozno mala vstava zo zvyku, aby ta citila. 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre