♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

jankasramka
8. sep 2010

@kvietok121 mam nepresnu vahu ale takych 4,9-5kg. inak mozes mat menej mliecka ak si zrovna unavena alebo ustarostena o nieco. ja verim ze ta poradkyna ti pomoze , ved oni maju vela skusenosti 🙂
potom napises nejake rady ze co robit a comu sa naopak vyvarovat🙂

@lji inak aj mne doktorka radila vyplakat, ale ved su to nase deti,nie? 🙂
a to ze placu niektore detiticky viac ako pises(aj nas mati je taky presne) je normalne, len je treba snazit sa ich utisit, zistit preco placu. ak mozes zozen si tu knihu, je skvela vazne 😉

lji
8. sep 2010

@jankasramka uz som si ju isla objednat ale prisiel muz a pripomenul mi ze zajtra ideme doktorke tak behneme najskor do knihkupectva pozriet a ked tam nebude tak si ju objednam 🙂

meredit
8. sep 2010

dakujem baby za rady. u nas je to tak, ze keby som ju cez den nebudila, tak prespi aj cele hodiny. mozem jej nos chytit, susniky vyberat stetockou nic nepomaha. minuly tyzden dr hovorila, aby sme ju budili na papanie kazde dve hod, ze musi priberat, teraz hovori, ze ju mame nechat spat, lebo ze pribrala vela.. no ktovie mozno ju aj brusko boli.. ale ze ju boli len v noci je divne... keby ju bolelo, nebola by tolko spala cez den, nie? ona sa nepreberie celkom ani pri kupani, sak to nie je normalne, len otvori oci, ticho cuci cez privrete viecka, preberie sa az ked ju obliekam.. niekedy som riadne zufala

akika722
8. sep 2010

@katulkaaaaaa jej dakujem no treie vyročie 😀 😀 😀
ja myslim že z octu ho preženie...neviem či si už papala,ale pri paťkovi v porodnici nam dali zemiakovy privarok kyslejši bol/dufam že nie pokazeny 😀 -no maly sa tak pokakal že všetko na okolo bolo od ..... aj ja 😅 a to som zjedla lyžicu jednu viac sa nedalo 😖

akika722
8. sep 2010

jej baby dakujem vam,no tretie,tretie 😀 😀 😀

akika722
8. sep 2010

@jankasramka no moja nahoda že si to pamätal...ani nie nahoda ja mu totiž to davam pripomienky do mobilu aby na mna nezabudol 😀 😀 😀 ale keby si sa ho opytala ako dlho sme spolu/myslim tym aj pred svadbou /no to by určite nevedel 😀 😀 😀

akika722
8. sep 2010

@lji no vyročie chodenia chi to by ten datum už asi nevedel 😀

akika722
8. sep 2010

no dočitala som vas 😀 dnes sme boli na poradni krpec vyrastol 3 cm už mame 55cm a pribral pol kg...narodil sa s vahou 3650 schudol na 3500 a dnes mal 4 kg...mne sa malo zdalo pol kg za mesiac no vraj pohoda 😖

liba78
8. sep 2010

@meredit skús ju okúpať ráno, možno sa preberie 😉

kvietok121
8. sep 2010

@jankasramka urcite napisem, ale vobec sa mi neozvali pisala som dvom ale ani jedna neodpovedala

kvietok121
8. sep 2010

@akika722 tak uz ste na 4. ja by som tiez chcela zajtra zavolat sestricke ci nas nepovazi ci priberame a baby kedy ste boli na nozickach, my mame 3 tyzden, poradna az o dva tyzdne a dr mi nic nepovedala

liba78
8. sep 2010

@kvietok121 my sme ešte neboli. Mame ísť zajtra, alebo pozajtra na preváženie a objedná nás. 😉

lucia20
8. sep 2010

@katulkaaaaaa dakujem.... ani sa mi nechce verit, ze to najhorsie je uz za nami...

@liba78 nasa mala je 9:17 :D

baby, tak joj-ka je za nami. fuuu, no stacilo mi. :D uz do tv nejdem. :D:D:D
ale ta moderatorka je v skutocnosti velmi milucka....

baby, ako ste na tom z cistenim po porode. ja som po babach uz po prichode z nemocnice iba spinila a o par dni uz nic. tak to bolo aj pri tatiane, ale dnes som isla z kramarov, vsetko v pohode a zrazu zo mna zacala tiect krv ako keby ste vodovod pustili. normalne som pomaly zacala panikarit... 😖 stalo sa vam nieco podobne?

lucia20
8. sep 2010

@akika722 tak nasa mala pribrala za tyzden cez kilo. :D uz sme sa dostali nad tri kila. 😀 😀 😀

mirmaj
8. sep 2010

@akika722 aj ja gratulujem k vyročiu 🙂

@lucia20 a bude to už dnes v spravach? 😀

liba78
8. sep 2010

@lucia20 jeeej, náhodička. Škoda, že nie 11.8.
To s tým krvácaním sa mi stávalo, ale nie tak isto. Krvácala som chvíľu menej, potom zo mňa vyliezla zrazenina a zas som krvácala moc. Toto sa opakovalo skoro 3 týždne.
Kedy budeš v telke ? Dnes ?
Tatianka je riadny papkáč 😉

lucia20
8. sep 2010

@mirmaj
@liba78 taredaktorka mi napisala ze bud sobotu alebo nedelu.

akika722
8. sep 2010

@kvietok121 my ideme 14teho

liba78
8. sep 2010

@lucia20 a to bude v správach, alebo čo mám pozerať ?

akika722
8. sep 2010

@lucia20 kedy budeš v joj???????????????????????????????,rychlo mi pííííííš! 😲 😲 😲 😲 😲

akika722
8. sep 2010

@lucia20 no dobra je...neni malo za mesiac pol kila? 😢

akika722
8. sep 2010

@mirmaj dakujem🙂

akika722
8. sep 2010

@lucia20 čo s ta pytali všetko hovor piš prehanaj.....no som zvedava.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alure
8. sep 2010

@kvietok121
s nožičkami sa na kontrolné sono ide v 1 mesiaci.Mne dala lístok Dr.hneď pri prvej návšteve,ako som jej ja odovzdala papiere z pôrodnice. Skús jej zavolať.
@lucia20
aj ja som po prvom pôrode takmer nekrvácala a teraz dosť silno a tiež tak že jeden deň už takmer nič a na druhý deň ako z vodovodu.Tie očistky sú rozdielne a aj záleží od toho ako je to s kojením.Nezačala si teraz aj s kojením po dlhej dobe odsávania? Lebo aj to môže bať.Neboj každopádne prvých 6 týždňov po pôrode je toto čistenie normálne,niekto kratšie niekto dlhšie,ale obavy nemaj. Tak a v TV si ťa pozriem aj keď ty už cez víkend budeš pravdepodobne svoju malú veľkú bojovníčku držať v náručí....tak nám daj vedieť kedy to bude.

mirmaj
8. sep 2010

@kvietok121 nam dala Dr., tiež listok na nožičky hned pri pvej navšteve a boli sme tam ked mala Tamarka 3týždne a dalšia navšteva za 3mesiace

memory97
8. sep 2010

@elinka27 nam nezabrali ani jedny kvapky. Lekarka mi poradila este probiotika Infants dophilus a s tymi sa to omnoho zlepsilo, ale zlepsenie bolo vidno az po niekolkych dnoch.
co sa tyka odsavania, tak ja este sem-tam odsavam, ale uz nie kazde 3 hodiny ako predtym😀

lucia20
8. sep 2010

@alure tiez som zvazovala to kojenie... malinka dnes vypyla 110ml a 90ml. a teraz tu bojujem s prsnikom, lebo sa mi zda, ze mi zacina zapal... ☹ ☹ ☹ som cakala kedy to pride...

@liba78
@akika722 baby malo by to byt cez vikend v spravach, ale neviem kedy..... akika, zlatko ja ani dokopy uz neviem co sa pytali. :D to vies trema. :D hviezda zo mna nebude.

memory97
8. sep 2010

@kvietok121 my sme uz boli na nozicky, aj to sme cakali skoro mesiac🙂

liba78
8. sep 2010

@akika722 nemyslím, že 1/2 kg je malý prírastok. Aj môj mal pred týždňom len +490 gramov. Uvidíme koľko bude teraz 😉

akika722
8. sep 2010

@lucia20 už je...no tešim sa budeme pozerať 😀 poctivo aj Pati a Semi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre