♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
26. sep 2010

@kvietok121 aky je zlatučky kukučkuje s jednym očkom...deti spia a je ticho 😀

katulkaaaaaa
26. sep 2010

@lji ja kojim kazde 3hodiny a viac,z jedneho prsnika cca 20minut-maly vecinou sam pusti bradavku 🙂 mas pocit ze je mala hladna?ako dlho taha?davas jej len z jedneho ci oboch?
mi sme mali strasnu noc,a este horsi den ☹ maly reve,mala ma vysoke horucky ide ma slak trafit...rano idem s obomi doktorke,dufam ze tam Simon nic nechyti 😠 dneska som prvy raz pouzila rektalnu rurku,chudatko strasne plyny mal v sebe

katulkaaaaaa
26. sep 2010

@akika722 to ticho ti uprimne zavidim 😝

akika722
26. sep 2010

@katulkaaaaaa ☹ nech sa Viki čim skôr vylieči,ja tiež pojdem k dr.mm huči že maly ma divny hlas ked plače a hned si dam vigantol predpisať

katulkaaaaaa
26. sep 2010

@akika722 mi tiez nemame vigantol,snad nam uz namiesto neho nieco da,ked som sa pytala v lekarni pozerali na mna ako na debila ze ci neviem ze to jestiahnute z predaja 😖

kvietok121
26. sep 2010

@katulkaaaaaa baby normalne zavidim ze pusti sam, moj nechce, hra sa, tak dlho taha a papa??? to je u nas vynimocne

kvietok121
26. sep 2010

@akika722 dakujem my sme uz hore

kvietok121
26. sep 2010

@lji aj unas to je tak ale som zistila ze niekedy sa chce leen hrat
@evans niekedy vyydrzi len musi si odgrgnut a niekedy mu to trva aj dlhsie

katulkaaaaaa
26. sep 2010

@kvietok121 moj maly papa v kuse,sem tam si odychne ale je to ,,nenazranek"

akika722
26. sep 2010

@katulkaaaaaa som počula že vraj už je novy

liba78
26. sep 2010

@katulkaaaaaa moja nezávidím, ja som bola v piatok s Maťkom aj s malým u doktorky. Našťastie ale horúčky neboli a Maťo už má 11, takže pomáhal skôr on mne 😀 Ale ja vždy volám ráno doktorke a ona mi povie kedy (cca hodinu) mám prísť. Aby tam nebolo veľa ľudí, poprípade ma zavolá dovnútra keď prídem (mimo poradia). Aby malý niečo nechytil. Možno keby si ráno zavolala a povedala, že ideš aj s bábätkom aj tvoja by urobila tak. 😉

mirmaj
26. sep 2010

@lji my sme na UM takže my nekojíme a papáme ako kedy, ale stiahne to do 10-15min ked dodržujeme pauzy 3hod.,

liba78
26. sep 2010

@akika722 ja som sa v piatok pýtala aj v lekárni, ešte o novom nevedeli. Ale možno nemáme dobrú lekáreň, lebo napr. ten dophilus vôbec ešte nemali ☹

katulkaaaaaa
26. sep 2010

@liba78 tiez rozmyslam ze zavolam doktorke,ani by som s nou nesla,ked jej dam lieky je jej fajn...inak jej neni nic,ja neviem co spravit ☹ ci len nejaka viroza ci co,uvidim aka bude noc...a to sme este len zacali do skoly chodit

akika722
26. sep 2010

@liba78 no zajtra zistim 😉

vladka84
26. sep 2010

uz druhy den pri kupani neplaceme 🙂 zase klopem na vsetko mozne, aby som to nezakrikla... prisla som na to, ze malinka ak vstala kratko pred kupanim - okolo siestej - pol siedmej, tak bola prilis rozospata a chcela driemkat a nie kupat sa, takze teraz vstava pred siestou, do siedmej sa krmime a driemkame a potom huraaa do vodicky uplne bez placu 😵

vladka84
26. sep 2010

@katulkaaaaaa nech sa Viki rychlo vylieci 😉 Ja uz tiez pozorujem Timku, ze ci sa u nej neprejavuju naznaky choroby, lebo ta vzdy nieco zo skolky donesie.. teraz som ju zacala pchat vitaminmi preventivne, tak dufam, ze toto chore obdobie prezijeme...
my sa krmime rovnako ako vy, len mala bradavku nepusti, ta to ma ako cumlik, ked sa napapa, ale uz som sa naucila bezbolestne jej ju vytiahnut z pusinky, ked uz nepapa.. teraz tak rozmyslam, ak mi vydrzi 3 hodinky v pohode bez papania, to znamena, ze ma dost, nie? ak by som mala malo mliecka, alebo by sa dostatocne nenajedla, tak by si pytala skor?

mirmaj
26. sep 2010

@vladka84 to je super, tak si prišla nato čím to bolo 🙂 my sme tiež plakavali, ked sme sa kupvali hladne 😀

vladka84
26. sep 2010

@mirmaj prisla, ved mi nebolo vsetko jedno, ked mi revala pri kupani, a to bola najedena, len si nestihla podriemkat, tak sa jej to nepacilo a ja som potom ani nevedela, ci ju mam umyvat, mastit, cvicit nozkami, alebo ju len rychlo osusim a do pyzamka, nech je uz ticho 😀
teraz uz na mna znova vypulovala svoje ocka a spokojne sa obzerala, ani nemukla 🙂

mirmaj
26. sep 2010

@vladka84 to je krásny pocit čo? 🙂 a ako krásne drží hlavičku ked ju daš na bruško 😎

evanns
26. sep 2010

@lji odsavam jej mliecko lebo ked bola malilinka tak sa nevedela dobre prisat na moje ploche bradavky a malo tahala, zacala rapidne chudnut...tak sme presli na odsavanie a cumlik s vacsou dierkou aby sme dobehli...no a samozrejme ze uz potom aj ked zosilnela tak sa nechcela trapit s bradavkou ani s klobucikmi tak sme ostali pri tomto sposobe a nakoniec sme si na to zvykli...viem ze odsavacka deformuje prsia, ale co uz...a tak nam to vyhovuje...mm je rad, ze jej moze dat flasu, ja som rada ze pije moje mliecko...a uz som bola aj u kadernicky a oni ostali samy 3 hodiny bez problemov 😝 tak sme vsetci spokojni 😀

vladka84
26. sep 2010

@mirmaj ano, drzi pekne hlavicku a zacina sa aj nozkami zapierat, dnes tak nadvihla zadok a posunula sa... no ja nechapem, Timka take stvarala,ked mala mesiac, tato je nejaka sikovnejsia, ale mozno to bude aj tym, ze je vacsia 🙂

memory97
27. sep 2010

@katulkaaaaaa ja tiez volam dopredu doktorke, ci mozeme prist a hned ako vojdeme klopem na dvere 😉

To bude asi tym pocasim, ze nase deturence nespinkali, ani u nas to dnes nebolo inac... A vrchol bol, ked som musela von v dazdi, lebo maly nie a nie zaspat, stale sa zobudil. Na prechadzke nas chytil riadny lejak, tak som zasla do obchodneho domu, co mame po ceste na prechadzke a maly spustil taky krik, ze mu dazd nebubnuje na kocik, ze sme museli ist von a opat pekne spinkal a mama mokra🙂

lji
27. sep 2010

@katulkaaaaaa 20minút je pekný čas a nám sa len pár krát stalo že by malá sama pustila bradavku 😝 a či je hladná-no teraz ked sa snažíme natiahnuť čas tak občas mám ten pocit. a dávam vždy z jedného ale niekedy ked dávam z pravého tak musím ešte doplniť aj z lavého. a časovo nám to vychádza tak od 25minút až po hodinu.len ona je lenivec,vždy mi zaspáva a stále ju musím budiť a až ku koncu ked zistí že jej ho chcem vziať vyvalí oči a začne sať . uvidíme vo štvrtok či priberáme ak nie tak budem asi dokrmovať ☹

@evanns a kolko ti trvá odsávanie?ešte som rozmýšlala odsať si a zistiť kolko vlastne vypije. 😝 a či by som vôbec odsala také množstvo.

@memory97 tak ty si extrémistka 😀 mne malá začala okolo tretej plačkať a uvedomila som si že je zvyknutá vyjsť aspon na dvor tak som ju strčila pred schody na chodbu von ked nič iné. ale takto krásne sa obetovať a zmoknúť to obdivujem 😉

katulkaaaaaa
27. sep 2010

dobre ranko 🙂 sme doma od doktorky,Viki ma anginu ako vysitu takze ju mam cely tyzden doma,ale co ma najviac trapi ze sa dr zhrozila v akom stave ma chrbticu po mesiaci v skole 😒 hned mi dala listok na ortopediu v bratislave mame sa objednat,strasne rychlo narastla a chrbtica sa dost krivi,nemate s tym niekto skusenosti???vobec neviem co nas tam caka ☹ mainky tiez dostal kvapky do nosa,ale dychanie iste esteze tak
@lji jamyslim ze malinka musi byt napapana za pol hodinky,skus ju hladkat za usko,aj ja maleho sem tam budim ked zabudne ze ma papat 😉 uvidis na poradni ako pribera
@vladka84 aj nas maly krasne drzi hlavicku ,pripada mi to velmi rychlo oproti viki,ze je celkovo sikovnejsi,nebude to tym ze sme uz zabudli nako to bolo prvy krat?
😀 😀 😀 jezis a teraz som si spomenula ze som zabudla na vigantol 😉 nabuduci tyzden ideme na poradnu tak snad uz nezabudnem

dajna11
27. sep 2010

dobré ránko.čo dávate deťom aby sa im lepšie prdkalo??

katulkaaaaaa
27. sep 2010

@dajna11 ja davam espumizan a infacol,striedam a kupila som probiotika infants dophilus,ale aj tak maleho vcera hrozne bolelo brusko a pomohla az rektalna rurka,vykadil sa a bolo dobre 🙂

mirmaj
27. sep 2010

dobre ranko, u nas to vyzerá na taký istý umrnčaný deň ako včera, ostatný drobci su ako na tom? 😒

@dajna11 ja dávam SAB SIMPLEX
@katulkaaaaaa nech sa Viki rýchlo uzdraví a to teda fakt rýchlo zničila chrbticu v škole a to je len začiatok 🙄 snád to nejako rozcvičíte a bude zasa dobre

mirmaj
27. sep 2010

@dajna11 a tiež davam tie probiotika infalt dophilus, tie davam rano a SABKO večer, každe raz za deň, nám espumisan nezaberal vôbec, ten som používala na začiatku

katulkaaaaaa
27. sep 2010

@mirmaj uz sme objednany,myslim ze cvikami by sa to malo sprait...och stale nejaky problem ☹ nas mlinky dneska spi,v autosedacke,tam vydrzi spat najlepsie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre