♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

katulkaaaaaa
29. okt 2010

dobre ranko 🙂 vcera som tu ani moc nebola,ale mam dobre spravy,od dvoch dr som sa dozvedela ze hrcku po ockovany ma 80% deti,ze urcite nam nehrozi operacia,ze je dost mozne nez sa dostaneme 18.11 na vysetrenie dovtedy sa to moze vstrebat....niektora dr to neriesi vobec,ina len mastickou...neviem preco ma nasa tak vystrasila 😒 ok ja som tiez za ze radsej dr ist aj zbytocne ako nieco podcenit...ale mala som dost ☹ verim ze je simonko ok,neplace,len sa smeka,pekne spi,papa,pribera...pridavam dalsie foto od kamosky 🙂 a idem vas docitat

liba78
29. okt 2010

@katulkaaaaaa tak vidíš moja, a toho 18.-teho ti už len potvrdia že je ok všetko.. Simonko je nádherný chrobáčik..
....Dobré ránko všetkým 😉

katulkaaaaaa
29. okt 2010

@liba78 🙂 🙂 🙂 verim ze to tak bude,moja robi toto aj tvoj Jurko?Simon ked lezi na deke normalne sa dviha akby si chcel sadnut...a kedmu chytim rucky tak si sadne...je to normalne???sak ma len 9 tyzdnov...zacal to vcera robit
@memory97 @jankasramka robi toto mateo?a davidko?ale ja mu to nechcem dovolit sa bojim ze to je velmi skoro...a uz sleduje svoje rucicky,dava ich do puse,ked prejdem okolo toci zamnou hlavicku...zda sa mi sikovnejsi ako bola viki

kvietok121
29. okt 2010

@katulkaaaaaa tak to su skvele spravy o velmi sikovnom chlapcovi augustovom milacikovi Simonkovi

katulkaaaaaa
29. okt 2010

@kvietok121 😵 😵 😵 a ako matejko?ku ste mali noc?mi sme boli len dva krat hore tak som dnes vyspata..ja si nic zle nepriputam,mam zdrave krasne babeto a hotovo! 😝

kvietok121
29. okt 2010

@katulkaaaaaa tak to ma byt, boli sme hore o tretej a potom o pol siedmej tak celkom dobre, potom sme papali, hral sa na hracej deke, no a teraz chcel spinkat, este ho tam pocujem tak uvidim ci zaspi, dnes som mala zasa blbe rano, pretoze moje cervene prsia - to som si uz zvykla, no na nich sa vyrobil este cerveny fklak bolestivy, tak ja uz neviem zase mi tam ostalo mlieko ach jo

lji
29. okt 2010

Dobré ránko všetkým

Sašulka má novú kamošku. svoju ružovú deku. stále jej kecá a kecá 😀 ktovie čo jej rozpráva 😀 a mám šikovného muža. ráno mi volá že si bol v lidli kúpiť dva rožky a nechal tam 20€. že kúpil malej modrý spací vak a ružový fusak do športového kočíka 😀 no vravím že on jej kupuje viac ako ja 😀

@katulkaaaaaa no super správy. ale myslím že máš pravdu. radšej stresovať zbytočne ako podceniť situáciu a potom to lutovať 😉

lji
29. okt 2010

@kvietok121 joj kočka ty si s tými prsiami teda užiješ ☹

kvietok121
29. okt 2010

@lji no predsa vsetko co pocas dna zazila co sa jej snivalo, ved komu by to hovorila ked jej zatial nikto nerozumie 😀 takto sa vykeca a je spokojna, nas matejko je zas zalubeny do lamp velmi ho nadchynaju

kvietok121
29. okt 2010

@lji ani nevrav ... v zivote ma nenapadlo ze to bude take narocne 😠

katulkaaaaaa
29. okt 2010

@lji dakujem 😵 @kvietok121 moja lutujem ta s tymi prsami,nestretla som sa s tym nevie ti poradit:(aspn ze matejko uz dobre spinkava

kvietok121
29. okt 2010

@katulkaaaaaa ved to ja sa tiez tym utresujem ze priberame, sme lepsi, tak mama musi vydrzat

gagarinka
29. okt 2010

Baby aj vase dietky radi spavaju vonku? Ja mam obe deti na studenom odchove, syn (januarovy) cely prvy rok spaval v kociku na balkone alebo na prechadzkach, a mala je rovnaka. Rano ju maly zobudil, tak o pol 8 sa pytala spat, potrebovala to dohnat, ale ani za svet nevedela nikde zaspat, tak som ju obliekla, supla na balkon a do 15 sekund bola tuha 😀 ona je inak riadny spachtos, my mame cez den aj 4 spanky 😀

@kvietok121 drzim ti palce, nech sa ti uz vsetky tie peripetie skoncia. ja som si pri prvom dietati na zaciatku tiez vravela, ze sak co je na tom, vytiahnes prso a je to. no houby, obidve deti som odchovala odsavanim, aj ked teda syn sa potom rozbehol a uz som len kojila, teraz to asi skonci umelym mliekom. ale pri prvom som bola ako ty, kym mlieko bolo, bojovala som on zubami nechtami a nakoniec uspesne 🙂 tak sa drzte 🙂

katulkaaaaaa
29. okt 2010

@gagarinka dakujem za povzbudenie 🙂 aj nas maly jak ho dam do kociku snad do minuty spi,to moja dcera v kociku bola snad 2 krat neskutocne revala nedalo sa s nou nikam chodit,az ked sedela vtedy mi tam chvilku vydrzala,som rada ze maly je iny a ze si konecne uzivam kocikovanie

memory97
29. okt 2010

@jankasramka urcite dam vediet, ked budeme postupovat🙂 ale asi nas Mateo predbehne, lebo mi sme hrozne nervozny poslednu dobu kvoli bolavym dasienkam a soplikom☹ dnes sa mu dokonca podarilo sa mi skotulat na gauci, mam ho na vankusiku, kedze grcka po napapani a ja si sedim vedla neho a on zosuchnuty dole, este som stihla dat nohu, aby mi nepristal na zemi 😨

memory97
29. okt 2010

@katulkaaaaaa to su dobre spravy, neboj urcite bude vsetko v najlepsom poriadku,lebo augustove milaciky su babatka, ktorym sa vsetky problemy vyhybaju 😅

@katulkaaaaaa Davidko to nerobi, aby sa zdvihal z podlozky, skor nohy drzi dlho hore🙂, ale ked mu dam rucky, tak sa automaticky chce posadit🙂 len mame tazku hlavku, ktora nas taha dolu🙂 rucicky si cmulame o 106, keby mal vacsiu pusinku, tak si ich da hadam aj obe dnu a potom je vsetko oslintane🙂 tocenie za mnou uz robi riadne dlho, akonahle sa ozvem z inej miestnosti hlada, kde som sa mu schovala.-) zacal sa akurat posuvat, takze uz ani na prebalovacom pulte ho nemozem nechat sameho bez dozoru... deticky su velmi sikovne a urcite nepoznaju tabulky, kedy maju co robit, ved oni na to pridu same🙂 dnes sa sam pretocil na bok a ako som pisala Janke v prispevku, uz musim na neho davat vacsi pozor🙂

@kvietok121 tak skus odsat a vobec nedodrzuj minuty, jednoducho, dokial pojde mliecko a uplne sa nezastavi tak dovtedy odsaj a predtym si skus urobit masaz. Prsnik chyt jednou dlanou z hora a druhou z dola a jemne masiruj (doprava a dolava), akoby si "valkala cesto" od toho sa lepsie pusti mliecko a uvolnia mliekovody. To mi radila sestricka v nemocnici.

kvietok121
29. okt 2010

@memory97 moja a ty odsavas po kazdom kojeni????

kvietok121
29. okt 2010

@gagarinka dakujem za podporu si zlata budeme bojovat dalej 😉

mirmaj
29. okt 2010

ahojte, my sme mali zasa zlu noc 😖 nepomáha ani sťažovanie sa tu ☹ predtym ked som sa pochvalila tak bol vždy opak a teraz nič 😠 Ale mavame lepšie dni ako sme mavali predtym, tak aspoň jedno pozitívum 😉
Ideme sa dnes važiť a merať? alebo ešte odkladáme o týždeň? ja už som sa odvažila, aspoň pre svoju spokojnosť 😀

katulkaaaaaa
29. okt 2010

@mirmaj ja hlasim vahu rovnaku,nedodrzovala som pravidelnost,zabudala som pit a tento tyzden co som mala stresy tak som ,,zrala" cokoladu na kila...tak som rada ze som nepribrala 😀 ale od nedele zacinam znovu,sobotu krstenky tak to sa nejdem ani pokusat 😝

katulkaaaaaa
29. okt 2010

@memory97 davidko je tiez sikovny 🙂 uvidime ako to bude pokracovat,s tym sedanim ma dost sokoval..prcek sak by mal este lezat 😀 no myslim ze budem mat hyperaktivne dieta a mam sa na co tesit 😎 aj moj malysi rucky papa a slinta ako may bernardin,ho par krat denne prezliekam co ma vzdy tricko mokre 😀 uf esteze si stihla dat nohu,ja uz tiez maleho nenechavam sa bojim aby sa neskotulal

katulkaaaaaa
29. okt 2010

@akika722 kde si stratena?odvaz sa ci odmeraj aj ti nech vieme vysledky 😉

memory97
29. okt 2010

@gagarinka my inde cez den ako vonku v kociku ani nezaspime. Postielku vyuzivame iba v noci🙂

mirmaj
29. okt 2010

@katulkaaaaaa ja mam mínus 2,5kg a tiež som nedodržiavala pravidlenosť, ale aspoň som po18 nejedla a sladke a slane pochutiny obmedzila na nevyhnutné minimum 😉 Aj naša Tamarka sa nejako v tom období ako je teraz tvoj Simonko začala tak dvihať do sedu vždy ked som ju chytila za ručičky teraz už to robí menej 😉

mirmaj
29. okt 2010

@memory97 aj my sme tak fungovali len v kočíku alebo na rukách, ale teraz 3dni sa jej darí tento doobedný spanok tak, že zabuva vedľa mňa na gauči ked ja pozerám panelák 😀 , ona zatiaľ číta tapetu čo mame na stene za gaučom, občas jej dam cucnuť čajík alebo dam dudku ked začne mrkotať a zrazu buva 🙂))

katulkaaaaaa
29. okt 2010

@mirmaj perfektne!!!len tak dalej,ake herecky z na budu na jar ked videme s kocimkmi?cha 😝 si ma nadchla,to ja som vcera o pol 10vecer jedla este parok v rozku,a cokoladu....

memory97
29. okt 2010

@kvietok121 ja uz nekojim, uz iba odsavam, ale nie po kazdom papkani,lebo uz mam malo mliecka, uz sme viac na nutrilone.

mirmaj
29. okt 2010

@katulkaaaaaa no to by som fakt chcela, do jari vyzerať lepšie a hlavne do leta,až môžem isť s Tamarkou na kupko a nestresovať sa z toho že sa budem musieť vyzliecť 😝

memory97
29. okt 2010

@katulkaaaaaa su su sikovne tie nase augustove pokladiky🙂 doteraz sa mu este nepodarilo pregulat, ale uz ho nepustim z dohladu🙂

@mirmaj aj Davidko na chvilku teraz zaspal pri panelaku a uz je hore🙂 no musime ist asi von, lebo je umrncany, tych 10 minut nepomohlo☹

kvietok121
29. okt 2010

@mirmaj
@memory97
@katulkaaaaaa vy mate ale sikovne babenka my trosku zdvihame hlavicku ale ze do sedu? tak to sa nechytame, dufam ze vas dobehneme, este aj u dr. bol matejko proti mne, ked mu dr dvihala hlavicku, tak ju mala aj na viacere pokusy ako novorodenec, proste sa mu vobec nechcelo dr nic nepovedala len mamicka treba aj cvicit, ach jo ja neviem po kom ten nas drobec je lenivy v papani, lenivy v cviceni ach jo ... a pritom mama a tato take sikulky 😀 😀 😀 😀
samochvala smrdi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre