♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lji
6. júl 2011

@miciatko ale to asi nie.ale tak väčšinou sú príčiny SIDS práve ked rodičia fajčia, ked dieťa spí v jednej posteli s rodičmi a pod. tak asi preto sa pýtali. ale malý je inak v poriadku nie? pamätám si že bratov krstný syn mal takéto problémy,ved aj preto sa kúpil tento monitor dychu ktorý teraz koluje po rodine. ale on to mal dosť vážne pokial si pamätám. že u nich bolo bežné a na dennom poriadku že malý prestal len tak dýchať aj počas dňa. a myslím že čo sa týkalo liečby tak na to sa muselo nejak dlho čakať (ono neviem podrobnosti lebo to bolo pred viacerými rokmi) tak jediné čo babenke ostávalo bol monitor dychu a stále ho kontrolovať.

lenadka
6. júl 2011

@elina313 pri malej si to nepamatas? oni este nemaju ten cit, nevedia ze nas to boli... mala mi tiez urobi moja 2x normalne a potom mi taku vylepi ze az 😀 to hryzenie by som si s nim vybavila raznejsie, Lucku ako malu, zo zabavy ked ma hryzla, som s tym sekla tak, ze ked to urobila ustipla som ju do stehienka, ked dalsi raz zas bolo mi to luto ale takto by to predsa dalej neslo a uz jej viac nebolo treba, Terezka je velka zubana a ked kusne tak nie naschval-nastastie 🙂
@mamisqva ty mas doma kolko "pestunov" 😉 uz aj dost pomozu s malou nie? a mala je zlata 😵

elina313
6. júl 2011

@lenadka nie Tamarku som kojila len 1 a pol mesiaca a potom som stratila mlieko, takže viem, že hrýzla do dudla, čo som považovala pri zúbkoch za normálne, ale toto je už veľa, on ma uhryzne tak, že mi až krv tečie a potom ma aj kojenie samozrejme bolí ☹

memory97
6. júl 2011

@lji este som ti nieco nasla, celkom dobre recepty http://recepty.rodinka.sk/vypis.ltc?k=26

memory97
6. júl 2011

@elina313 neviem, ci to pomoze, ale v jednej knihe som citala, ze deti treba ucit ano a nie. Staci ho posadit do stolicky a vziat predmety, napr.: lyzicku a noznice, na lyzicku povies ano a na noznice nie. Pri ano sa ma zdoraznit usmev, radost ,... pri nie sa ma zostat vaznym a proste sa tak tvarit, aby bolo jasne, ze to sa nesmie. Osobne som to skusala, ale maly ma mal na haku 😀 Ma sa im to dat aj do ruky, ak povies ano. Vraj je to metoda na ucenie rozlisovania co mozu a co nie, aby pochopili vyznam toho slova. Urcite to chce velku davku trpezlivosti.

@mamisqva krasne zlaticka mas 🙂

@lji uz to bude o chvilku, my uz oslavujeme cez vikend 🙂

memory97
6. júl 2011

@lenadka som myslela, ze len nas to robi, ze najprv sprvi moj a potom vylepi az to boli 😀

elina313
6. júl 2011

@memory97 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak to môj syn je neohrabaný ignorant pretože jemu povieš nie - resp. nono a s úsmevom to dokončí.... napr. pred 5 minútami už po tisíci krát presadil kvetinu a to sa predtým hral s hrncom do ktorého som mu musela dať trošku vodičky, aby sa mu to rátalo a takto pekne krásne navlhčený sa vybral do kvetináča... no žiadne nie, nono a podobne sa na neho nedá aplikovať.... ja teda neviem, stále to zvaľujem na povahu Leviu, ale asi to tým nebude 🙂 🙂 🙂

elina313
6. júl 2011

@akika722 všetko najlepšie Paťkovi 🙂

akika722
6. júl 2011

@elina313 jeeeeeeeej ďakujemééé 😵 si zlata 😵

fialka5959
6. júl 2011

Ahojte, co by ste mi poradili! co mam zbalit malej do cestovky ked ideme na 3 tyz. do Holandska zaklad su lieky v nasom pripade sme zatial nachladeny, plienky, drogeriju, plinky ako plavky, oblecenia, manikuru, a co dalej ?...

memory97
6. júl 2011

@fialka5959 nejake prikrmy, lebo neviem, ci jej tam budu chutit ich, teplomer, tensie a hrubsie oblecenie, tam je troska chladnejsie ako u nas a drogeriu a plienky to kupis aj tam a mozno aj za vyhodnejsie ceny 🙂 a pripadne aj ATB si daj predpisat, ak by nahodou si ich potrebovala. Tvoja dr. ti uz poradi ake su najlepsie. A v Unione by som si dala cestovne poistenie pre malu, ak nejdete cez nejaku cestovku a este zdravotnu karticku,, tu europsku.

mamisqva
6. júl 2011

@lji
@miciatko Dakujem,deti su zlate pomahaju mi moc s malou a strasne ju lubia.Lenka je ina maska rada sa paradi uz s nou ozberta plieska tak je to vesele.Ale bordel v skrini jak v tanku hlavne ze je na 😀hodena jak hviezda 😀 😀 😀 😀 😀 Kolkpkrat mi povie :Mama to co mas za ohoz ides na rolu???No a s Nelkou to bolo tak ze ja som strasne zatuzila mat este maznacika,no ale mm ze nieeeeeeeeeeeee,som ho spracovavala dlho no nakoniec som ho musela znasilnit 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale teraz ju strasne lubi.

mamisqva
6. júl 2011

@lenadka ano je to uplne ine ako ked som boli oni maly Nelinku bavia stale a ja si v klude porobim co treba nie behom a jednou rukou.Ja si to teraz uzivam mozno aj ked som starsia to inak vnimam neviem.Ale odporucam ja som vždy vravela že po 30 ke este jedno troska sa to pretiahlo ale neklamala som mam uz 36 co uz. 😀 😀 😀 😀 😀

mamisqva
6. júl 2011

@memory97 dakujem za deti.Super to vyskusam na malej to ano nie.Teraz ma akesi učenlive obdobie tapka aj zo spanku 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mamisqva
6. júl 2011

@akika722 aj ja so pripajam ku gratulaci Patkovi dobre oslavte 😉

fialka5959
6. júl 2011

jej dakujem, a to Union keby som chcela dat malej potrebujem nejaku ziadost? a za kolko by sa to vybavilo, hned?

mamisqva
6. júl 2011

Tak som bola u dr nastastie jej to ustupuje dufam ze bude lepsie aj teraz lepsie zaspavala tak som rada.

miciatko
6. júl 2011

@mamisqva super,drobcek bude v poriadku

memory97
6. júl 2011

@mamisqva asi vela tapkate cez den, tak to dobieha aj v noci 😀 😀 😀 😀 😀

@fialka5959 myslim, ze hned, musela by si sa ist spytat alebo najst info na nete, oni su tusim jednina cestovka, ktora poskytuje kratkodobe poistenie v zahranici.

lenadka
6. júl 2011

@fialka5959 no aj potreby na papkanie, svoju lyzicku, poharik,alebo falsticku z ktorej pije, oblubenu kasu-co ak tam taku nezozenies a tak 😉

21
7. júl 2011

@mamisqva ja sak mam Terezku tiez po 30 😀 , konkretne 31 😀 , ale uz tak vobec nevladzem ako kedysi. Asi som rapidne zostarla... Teda aspon moje telo... 😀

akika722
7. júl 2011

@mamisqva dakujeem 😵

mamisqva
7. júl 2011

@21 ja to beriem teraz uplne inak proste na prvom mieste je mala a potom ostatne robota tiež to nieje ako po 20 no treba sa šetrit .Vtedy som to tiež všetko behoooom len aby bolo vsetko tip top ,ale zas nie že mam neporiadok tak v klude si to robkam.Lenže mne teraz aj starsie deti pomožu s malou tak to mam o to lahšie.Ja sa citim celkom fain len treba sa zbavit tych 10kg po porode taky detail 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Nemožem sa akosi nakopnut 😝 😝 😝 😝 😝

21
7. júl 2011

@mamisqva no a mne by bolo treba pribrat. Ani s tou dietou sa mi to nedari... A bola by som sa citila lepsie. 😠 Ale aj porod som uz znasala horsie ako pred tymi 10 rokmi... a teraz byvam casto unavena. Zacala som to hadzat na dalsiu moznu chorobu... 😀 😀 😀 Co ak stitna zlaza..?... 😉

fialka5959
7. júl 2011

@memory97 ok dakujem

fialka5959
7. júl 2011

@lenadka 🙂

mamisqva
7. júl 2011

ahojte mamicky ako je tu smutno,vykuklo slniecko konecne tak nieje cas na MK a to moje slniecko uz spinka a ja ze popisem,asi sama so sebou 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mamisqva
7. júl 2011

@21 to snad nie daj pokoj s chorobami.Ak si byvala taka stihlucka tak to mas vyhodu ja som nikdy nebola stihla bojujem s tym stale co už,hlavne že je zdravie.ako sa ma malicka?

lenadka
7. júl 2011

@21 ale neblazni, vsak v porodnici si bola ako dievcatko, ozaj koko ti teraz vazi Terezka? tan moj spunt ma len 8.5 kg, dnes cerstvy udaj z poradne 😅

lenadka
7. júl 2011

@mamisqva to vies taraz behame po vonku s detmi 😵 a ked napustime bazen, tak o mne na nete mozno ani nebudete vediet, tie na prazdniny k nasim pojdeme, no leto bude bieda na pisanie 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre