♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

vladka84
6. sep 2010

@katulkaaaaaa doteraz sa to dalo vydrzat, bol doma mm, tak sme sa poflakali, ale dnes uz isiel do prace, Timka je cez den v skolke, tak neviem co vymyslim.... inak, dnes som schytala papucu na aute v meste, ked som sla z nemocky, odbehla som, na postu a nebolo nikde volne parkovisko, tak som to strelila na zakaz, no a nacapali ma 😀 za nic na svete sa nechceli dat ukecat, sviniari, tak sme sa nakoniec "dohodli" na 10 eur 😀

katulkaaaaaa
6. sep 2010

@vladka84 😀 😀 😀 no aspon ze len 10eur...idem sa ja s malym obliect a pre moju velku skolacku,ideme sami autom...ozaj nevies mozem dat vajicko aj dopredu na sedanku?

jankasramka
6. sep 2010

@elina313 70cm sirka. a 4,5m nie je vela-ja som tiez zapochybovala ale je to spravna dlzka

vladka84
6. sep 2010

@katulkaaaaaa ale mohli mat zlutovanie nad tehotnou zenou, nie? 😀 ak nemate vpredu airbag, tak mozes dat 😉

katulkaaaaaa
6. sep 2010

@vladka84 no to mohli...sa mi ulavilo ze vajicko moze byt a v predu,aspon cestou do skoly naspet uz na neho da viki pozor...ok idem kojit a pobalit sa 🙂 a ked sa nerozprsi tak prechadzka

memory97
6. sep 2010

@lulu4 srdecne blahozelam🙂 hlavne ze ste obaja v poriadku a vela mliecka

@katulkaaaaaa zajtra idem s malym na poradnu, dam vediet, ked prideme. Kanavit davam 1x v tyzdni 2 kvapky, ja mam tiez naordinovane, ale tiez zabudam sem-tam ho dat malemu 😝

kvietok121
6. sep 2010

@akika722 najprv bolest prs, potom vsak dosla horucka dva dni 39,4, potom som mala cerveny flak na prsniku treba prsia riadne masirovat od hora dolu a poriadne pred aj po kojeni

kvietok121
6. sep 2010

@liba78 dik z aradu, bola som uz v strese z toho zapalu, horuciek ... ale uz je to v pohode... zatial zvladame len kojenie, priberame tak sme spokojni

kvietok121
6. sep 2010

@jankasramka ano bola dokonca som mala aj antibiotika ... takze zabralo tak poctivo masirujeme a odsavame

kvietok121
6. sep 2010

@lulu4gratuôujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

kvietok121
6. sep 2010

@vladka84 moja zlata vydrz je to hrozne , ale uz len chviliinku 😉

kvietok121
6. sep 2010

@jankasramka tak to by som mala skocit... xixi ... dnes som matejka prvy krat zmorila aj mlieckom 😀 tak uvidime ako to bude

alure
6. sep 2010

@vladka84
moja tak to je na nervy..to ti verím a určite každá z nás ktorá prenášala. Ja len pre istotu na tvojom mieste požiadaj Dr. o jeden kontrolný uzv nič za to nedáš a aspoň budeš kľudnejšia. Telefonáty ,sms a maily riadne liezli na nervy aj mne a dokonca sme boli pod takým psychickým tlakom aj s mm že sme kôli tomu už po sebe pár krát vyštekli ☹ ale netreba sa nechať vyprovokovať. Skús teraz nemyslieť na to ako to mať čo najskôr za sebou a príde to samo a ako keby nečakane 😒 aj keď viem že sa to očakáva. Ako píše katulkaaaaa choď na prechádzku medzi ľudí,ak ešte samozrejme vládzeš alebo si urob radosť nejakými nákupmi či kozmetičkou 🙂 zatiaľ sa maj moja a pevné nervy !

liba78
6. sep 2010

@akika722
@katulkaaaaaa co sa tyka kanavitu, v pôrodnici hovorili o 2 kvapkách týždenne. Moja dr. povedala, že stačí tá 1. Aj to len kým je malý čisto kojený. Aj my ešte máme tie vyrážky, ale už to ustupuje. Nebola si na očkovaní ?
@vladka84 katulka má pravdu, urob si radosť a objednaj sa niekam, kde ti to robí dobre. Mne robila dobre masáž chrbta a krku, robí sa to v sede a je to pre tehotné. Aj bazén bol super, kým som mohla plávať akurát som sa vyhýbala tryskám, to sa neodporúčalo. Nie si náhodou aktívna športovkyňa ? Tie majú tak pevné svalstvo, že sa neotvárajú normálne. Naša cvičiteľka aerobiku to tiež mala.

liba78
6. sep 2010

@katulkaaaaaa ja ho vozím vpredu aj keď mám airbagy. Keď je v zadu som strašne nervózna a stále sa obzerám.

liba78
6. sep 2010

@lulu4 Gratulujem k Vladkovi juniorovi ! Až teraz som našla tvoj prispevok o pôrode. Teda moja zíram. Škoda, že nevedia ani doktori ako sa bude vyvíjať situácia pri pôrode. Mohla si mať ušetrené hodiny bolesti.
Ale hlavne, že malý a aj ty ste v poriadku. S bábätkom sa ti bude zotavovať a zabúdať dobre. Neboj. Hlavne, že je to za tebou. 🙂

vladka84
6. sep 2010

@kvietok121 dakujem, no budem sa snazit tu nekonecnu chvilku vydrzat 😉
@alure ultrazvuk mi robil aj dnes, vsetko je v poriadku, babo je dobre vyzivovane, plodovej vody je dostatok, preto to zatial nechcel vyvolat, vraj by to bolo nasilu a zbytocne... ja si to aj uvedomujem, rozumiem jeho vysvetleniam, ale zda sa mi to nekonecne cakanie... tak ale co mi ostava, budem si zatial vyplnat cas niecim prijemnym...
@liba78 mozem chodit plavat? nemusim sa bat, ze dostanem nejaku infekciu, teraz v tomto stadiu? ja uz som posledne 2 mesiace nechodila, lebo tu bolo vela dovolenkujucich (predsa len Aquacity Poprad) a bala som sa, aby som nieco nechytila... chodila som na aerobik a zumbu predtym ako som otehotnela, ale nebola som nejaka aktivna sportovkyna, skor tak rekreacne ako oddych z prace - dvakrat do tyzdna, aj dr. sa ma na to pytal, ze mozno preto som taka "pevna"...

liba78
6. sep 2010

@vladka84 Ja som mala plávanie zakázané kvôli mäkkému a rozpadávajúcemu sa krčku. Podľa toho čo je s tebou máš pravý opak. Dovtedy som plávala pravidelne a dokonca som bola aj v kúpeľoch na víkendovom pobyte s procedúrami. (Samozrejme nie horúca voda) 😉

vladka84
6. sep 2010

@liba78 tak super, mam program na zajtra doobeda, pojdem na plavaren 🙂 uz to mojmu krcku asi nepomoze, ale aspon mi ubehne cas... teraz by tam uz dovolenkujuci nemali byt, tak dufam, ze ani nic nechytim 😀

liba78
6. sep 2010

@vladka84 Tak si to tam uži, možno to uvoľnenie svalstva pri plávaní urobí divy. 😉

evanns
6. sep 2010

baby, ako dlho po krmeni nechavate babetka odgrciavat?
a nosite na ramene alebo davate lahnut na bok?
lebo nas chrust si pekne odgrcne hned ako si ju dam na rameno a v pohode zaspinka ale asi po hodinke alebo aj viac zacne v postielke grckat male mnozstva mliecka zas...tak neviem ci ju kratko nosime alebo to tak u niektorych byva?

liba78
6. sep 2010

@evanns nosím ho cca 15 minút. Pokiaľ neodgrgne, položím a zdvihnem až keď sa začne "ksichtiť" 😉 potom grgne. To býva aj za 1-2 hodiny. Keď to neustriehnem tak mu vybehne. Skúšala som ho nosiť aj dlhšie, ale bez efektu.

memory97
6. sep 2010

@vladka84 chcem sa opytat na zumbu, kedze si tam chodila... velmi vela sa tam hybe? Odporucas to pre kojace matky, alebo radsej este pockat a potom sa tam vybrat?
Babulky maju pravdu, urob si nejaku radost, zabudnes na to a ani sa nenazdas a budes drobceka drzat v naruci 😎

@evanns nas to robi tiez, ale myslim, ze si nataha viac mliecka ako jeho brusko stravi. Vcera som mu dala raz cez den menej a vobec negrckal, pricom si odgrcne po kojeni a potom aj tak vygrcka mliecko.

jankasramka
6. sep 2010

@evanns ja rovnako ako liba.niekedy odgrgne hned, niekedy sa zacne ksichtit po par minutach inokedy po hodinach

vladka84
6. sep 2010

@memory97 je to aerobne cvicenie na tanecnu hudbu - rytmicke a dost rychle, nemyslim, ze je to po porode to najvhodnejsie cvicenie.. problem by mohol byt v tom, ze ti mliecko bude pri "natriasani" tiect, ale aj v tom, ze chytis svalovku a zmeni sa ti chut mliecka... ja by som asi pockala do polroka... inak pri kazdom cviceni pocas kojenia sa odporuca nakojit, zacvicit si a potom skusit znova nakojit, ze ako babo reaguje, niektorym vraj nevadi ani zmenena chut (ta sa zmeni vtedy, ak sa vyplavi kyselina mliecna, ci nieco take)... ja som tiez rozmyslala, ze cim po porode zacnem, urcite budem chodit plavat s malou a skor sa dam asi na nejake cvicka na fitlopte, take natahovacky a mierne posilnovacky...

akika722
6. sep 2010

@memory97 moja ja ti zumbu neodporučam dosť sa tam skače...tiež som pred porodom chodila hrozne ma to teraz laka normalne mi to dodavalo energiu 😀 le nemam odvahu ,nechcem ho mať na nutrilone 😒 ,no skoro celu hodku tam skačeš,je to zmiešane aj s brušnymi tancami a tak...

lucia20
6. sep 2010

@akika722 by si sa cudovala ako rychlo tie zasoby padnu... 😀

akika722
6. sep 2010

@lucia20 no....nemusiš dlhu dobu mlieko kupovať 😀 😀 😀
ako Tatianka???

lucia20
6. sep 2010

@akika722 aspon ma par dni zasobu mame. kedze nasa princezna, hravo zdola 100ml. :D:D:D
dnes som s nou bola od deviatej do druhej. dvakrat sme sa kojili. raz vytiahla 60ml a raz 70ml. je velmi zlatunka. dnes robila take ksichtiky, ze az. :D

akika722
6. sep 2010

@lucia20 😀 😀 😀 o chvilku sa z nej budete tešiť doma 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre