♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

hajatanufus
29. dec 2010

file:///C:/Users/Valika/Documents/Video%20call%20snapshot%2016.png toto dnes fotila segra cez skype

hajatanufus
29. dec 2010

file:///C:/Users/Valika/Documents/Video%20call%20snapshot%2020.png aj toto

hajatanufus
29. dec 2010

sorry to asi nepojde otvorit neviem ako to tu mam hodit lebo to ma inu koncovku ako jpeg

hajatanufus
29. dec 2010

dobru nocku babenky a sladucke snicky a detickam posielam bozteky

memory97
30. dec 2010

@lucia20 ahojky, jejejej, tak ty si tu teeeeda riadne dlho nebola🙂 ako sa mate? Uz je lepsie malinkej aj babulkam? My rastieme, dobehli sme uz augustove milacky aj vahou skoro 7kg aj vyskou cca 65 cm. Papame uz prikrmy, kasicky a malicky nam robi iba radost🙂 sinupret mozes dat, my sme ho brali pri soplikoch. Davali sme 3x 10 kvapiek. Nam to pomohlo pri hlienoch.
@mirmaj Tamka je zlatucka a vianocny stromcek bolo tiez vidno 😉

memory97
30. dec 2010

@lucia20 malinkej sa uz ritulka zahojila? Super, ze pekne klesa ta hodnota, neboj cochvila bude nulka a malinka bez kontrol a v poriadku bude urcite 😉

memory97
30. dec 2010

dobre ranko,
@akika722 svokra je podarena🙂 mysli asi dopredu alebo ma velmi "dobry odhad"🙂 moja mamina presne tak nakupovala, ked sa narodil Davidko, nezobrala okuliare a tak kupila malemu pyzamko 90-tku a malemu boli vtedy este 56-tky velke. Ked ho zbadala akosi prekvapene pozrela na pyzamko, ale nevadi, mame do zasoby🙂

michaela80
30. dec 2010

@akika722 2,30 gr a prvy mesiac stala na vahe...

memory97
30. dec 2010

@akika722 @hajatanufus @danulienka35
babulky ste hrdinky a hlavne, ze ste vsetky v poriadku 😉 hlavne, nech uz vas len choroby obchadzaju a tesite sa z deticiek🙂

mirmaj
30. dec 2010

@evanns a takú hustú kašičku jej davaš z lyžičky alebo z fľaše?

memory97
30. dec 2010

@liba78 pokial ma niekto alergiu tak skus HA, uvidis ci to bude Jurkovi chutit. Kasicky aj do HA mlieka su este lepsie chutovo ako tie obycajne. Neviem,ci ma aj beba kasicky do HA mlieka, ale ta do nutrilonu HA je super. Maly si dlho zvykal na kase od nestle, ktore nemaju skoro vobec chut...

@evanns ja dam malemu najskor mliecko a potom prikrm, alebo opacne. Zavisi to od toho, ci mu to chuti🙂 niekedy spapa prikrm a chce iba vodicku alebo cajik. Mliecko si vypyta az neskor o hodinku alebo dve.

mirmaj
30. dec 2010

@memory97 všetko najlepšie Davidkovi k dnešným meninkám 😉

kvietok121
30. dec 2010

ahojte bambulky sme u svokrovcov takze len tak kratko mame sa fajn ale komu by nebolo ked sa stale nosi ... ach jo co to bude ked sa vratime to netusim
@katkavv tak to je super ze mu chuti

liba78
30. dec 2010

@memory97 nik nemá alergie, ale keď nás púšťali domov z pôrodnice doporučovali na prikrmovanie HA mlieka. Tak som také kúpila, ale ostalo neotvorené doteraz. Tak neviem či otvoriť a vyskúšať, alebo kúpiť iné 😖
škoda, že ráno mi nešiel kôň bola by som kúpila inú kašu. kúpila som nestlé "moja prvá kaša" 😝

memory97
30. dec 2010

@evanns je mi to velmi luto😒 uprimnu sustrast... vzdy mi je smutno,ked tu nie su s nami ludia, ktorych mame radi ☹
ked uz bude papat masko,to je sytejsie. ja davam malemu vodu alebo cajik a potom spapa viac prikrmu. Zo zaciatku este bude pytat mliecko, ale to uz casom bude menej a menej...

@evanns
@danulienka35 malinke vam teda papkaju poriadne, to ani nas hlados tolko nespapka🙂 My uz mame nutrilon2, ale mam pocit, ze mu chuti viac, aj z neho viac spapa ako doteraz🙂 Moze sa podavat uz od ukonceneho 5.mesiaca a prva davka je 230ml a to my ani zdaleka takuto davku na raz nezjeme 😀

memory97
30. dec 2010

@liba78 ano to odporucaju a potom zjazdia maminy,ze preco take mlieka davame. Mne tak tiez davali dr.otazky, ze preco nutrilon HA, preco som mu nedala obycajny, ale u nas je mm alergik posledne dva roky, tak ich to utisilo... fakt nechapem, prv vravia, ze davajte a ked das, tak sa cuduju, ze preco... teraz uz mame obycajny nutrilon 2 a zda sa mi, ze je lepsi, ale maly mi z neho grca niekedy neuveritelne...

memory97
30. dec 2010

@mirmaj dakujem moja🙂 prave sa chystame, ze mu ideme kupit na meninky vyzivky, kasicky.-) a nieco na oblecenie, lebo nam akosi podrastol🙂

ja vas asi ani nedocitam kolko ste toho popisali za ten tyzden co som tu nebola...

memory97
30. dec 2010

@liba78 tie kase do HA su iba dve aspon v nutrilone (jedna je od 4teho a druha od 6teho) a idu priamo do mliecka, v kasi nie je mliecko. Pripadne skus pozriet, ci aj beba take nema a mozes mliecko aj takto vyskusat a aspon ti neostane🙂. Skusim sa pozriet,ak budu mat v DM-ke bebu,ci to nema aj ona... dnes je taaaka zima... a maly by siel tak rad von...

katulkaaaaaa
30. dec 2010

@memory97 ahoj ako bolo na vychode? 🙂 ja som sama s malym viki s mm sa isli sankovat ,s malym nemozem ist von je kosa ☹ tak sa nudiiim...citam ze davidko uz je velky chlap 😉 mi mame stale len 6kg

lucia20
30. dec 2010

@akika722 pokladik moj. 😨

@akika722 skus si nasadit costi. je na mliecko velmi dobre. malinka je ako tak v poriadku. no s kakanim su stale problemy, ale v zasade je to uplna malickost. hlavne ze nie je nic ineho.

@liba78 baby, vy ste perfektne...
aj mne baby zapekalo z mliecka, ale taťa ma nutrilon comfort, ten je super na brusko, len ona ma problem to vytlacit uz ked to ma hustotu ako pasta. baby ked zaspieklo, tak to mali jak kamen. no co crievka su trosku lenive. ale verim, ze raz to bude uplna pohoda. zase na druhu stranu si vravim, ze je super, ze nie je inkontinentna, co by bolo horsie.

lucia20
30. dec 2010

@memory97 boze tak to je teda hodne velky chlapcek. malinka ma ledva pat kil a 58cm. ide do dlzky hlavne. ale nevadi. no tak mame takeho maleho drobceka. :D
vidis my sme augustovi a aj tak sa na augustovcatka moc nechytame. :D

uz sa na to velmi tesim, az sa kontroly preriedia a budeme tam chodit len parkrat za rok. keby si videla aku ma ritku, by si ani neverila. vcera som si pozerala dvd z operacie a ked som videla aze to mala po operacii a pred, tak sa mi take slzy kotulali, ze az. ked som si predstavila, co vsetko prezila a ako... no skratka, bola som na makko. :D keby si videla teraz jej ritulku. tie jazvy jej spravili tak, ze teraz to vyzera, ze ma na prdelke srdiecko. 😀 to nemoze povedat kazdy. :D na niektorych miestach sa jej jazva uplne straca. taku ju ma krasne vyblednutu. perfektne. ten lekar je kuzelnik.

katulkaaaaaa
30. dec 2010

@lucia20 Luci je uplne uzastne co tvoja Tatianka vsetko zvladla 🙂 ja ked som videla reportaz na markize tak som mala slzy ako hrachy 😉 je uzatna 🙂

lucia20
30. dec 2010

@katulkaaaaaa no presne tu som vcera pozerala. :D aspon si vzdy pripomeniem aki musime byt vdacni za to, ze ju mame a vobec vsetky. je neskutocna.

kvietok121
30. dec 2010

@liba78 uz aj ty ides na prikrmy??? to som nevedela davno som tu nebola
@lucia20 to je super ze sa mate tak skvele, tatianka je proste super
@memory97 vsetko najlepsie davidkovi k meninam

lucia20
30. dec 2010

@kvietok121 fakt mame sa skvele. vsetky "velke" problemy, co sme mali predtym su teraz uplne malinke. taku skusenost by mal mat kazdy a potom si bude uzivat zivot plnymi duskami a bude stastnejsi. :D

helen1007
30. dec 2010

@akika722 ahoj aj mne to niekoľko rokov prehliadali, že to nič nie je, až keď sa jeden lekár na to lepšie pozrel, tak zistil, že to je problém....keby to zistili skorej nemusela som o nu prísť. Aj ja mám skúsenosť s liečitelom....ten mi povedal.že mi ju zachráni masážami 🙂

liba78
30. dec 2010

@kvietok121 ešte som nezačala, len uvažujem. Teraz je malý taký nervózny a stále chce mať prso v puse. V noci som hore stále a už ma to nebaví. Tak som chcela skúsiť UM, alebo kašu. Možno by potom prespal aspoň 3 hodiny. Inak mu moje mlieko stačí (aj keď do 8kg už mu moc nechýba), len ho asi tie zubky hnevajú a preto chce stále žužlať.

helen1007
30. dec 2010

@liba78 ahoj na sviatky som išla k našim do Pezinka. Inak už bývame u svokrovcov (čo nie je žiadna výhra), predali sme byt aby sme dostavali dom. Takže ďalšie sviatky už všetci spolu a v novom....dufam 🙂 S mm si píšeme každý den tak sa to dá. Ibaže neuvidí malú rásť, tak každý deň ju fotím a posielam mailom.

lucia20
30. dec 2010

@helen1007 jej do pezinka, to je ku nam. :D

helen1007
30. dec 2010

@evanns jéééj krásne fotky....je dobre vidieť, že aj iné detičky sú také gulatučké ako mi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre