♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

vladka84
18. máj 2011

@majka35 chystate si stretko? 😀 😀 😀
tesim sa na foto, urcite je krasna 😵

@lucia20 tak u nas je teplejsie, v izbach mame okolo 22°C, v noci menej o jeden - dva stupne, aj to sa mne zda, ze je zima, tak uvas by som zamrzla 😀

hajatanufus
18. máj 2011

@lucia20 mam tandem taky co su deti za sebou ale nie tu nechala som ho v anglicku lebo tu by s nim bola ostara ani do elektricky ani do busu ani do vytahu takze radsej chodim bud s jednym a lucy za rucku alebo s dvoma ked ide aj moja segra

lucia20
18. máj 2011

@kahlan1 tatianka ma mliecko max 3-krat za den, inak je vsetko co pride pod ruku. polievky, jogurty, kase, sunku, chlebika, piskoty, omacky, pudingy, smotanu, mlieko - kravske. takze ona je riadny zrut. dokonca ona zje z polievky necele tri naberacky. ona je viac ako je nasa lucka. :D kolkorat sa smejem, ze tata uz naladovana dvomi zufanami a lucka placke nad jednou. :D

@vladka84 u nas kazdy mrzne, ale vies tym, ze zijeme v horach sme inak nauceni. ved my sme tu v kratkom rukave a dojde navsteva a mikiny na seba rvu a niektori este aj bundy. a my tu v kratasoch a tielkach. 😀 😀 😀 baby, ked maju teplejsie, tak velmi zle spia. su hrozne nekludne. obcas ked je zima, tak im tam davam fukac, ale skor pre vlastny klud, lebo na moc ho nastaveny nemaju. a keby si videla moju svokru, ta ma hrube ponozky, bundu mikinu a asedi tu v deke. 😀 😀 😀 😀

seagull2404
18. máj 2011

@lucia20 ja sa nebranim, ale sama ju nekupim, pockame na dary 🙂 sme tak uvazovali, ze u babky mozno a potom ked bude leto a budeme na stavbe, ktora uz bude pripominat viac dom ako stavbu, tak by sme nieco na vonku, stale mi to ale v hlave vrta 🙂
@lucia20 mozno by an to potenie pomohla nejaka chladiva obliecka, taka ta satenova

vladka84
18. máj 2011

@lucia20 no ved ja som tiez z hor, tu pod Tatrami je aj v lete zima pre niektorych, ale ze 15 °C, brrrr 😀

vladka84
18. máj 2011

no nic, uz sme hore, ideme sa napapat a sup na slniecko 😉

lucia20
18. máj 2011

@hajatanufus no ja viem, neni to bohvieco. v tomto ohlade mat dve deti je zaberak. pokial nemas auto, tka je to strasne. my ked sme mali dvojickovy, byvali sme v bytovke a s malinkym vytahom. tak vzdy som ho musela uplne poskladat, zviezt sa dolu a potom rozlocit. no strasne.... ale dvojickovy je suepr. teraz by som niekedy najradsej mala bud trojickovy, alebo obycajny a k tomu dve voditka na tie moje nezbednice. :D

@seagull2404 ona bude v poteni asi po mne.... lebo ja sa poslednu dobu strasne potim. a paradox je, ze sa potim viac ked spim v koseli pod satenovou prikryvkou. musela som vytiahnut flanelove pyzamo a iba pod bavlnenou prikryvkou. vtedy sa nepotim. ale sak nejako to prezijeme. hlavne ze kludne spi aj spotena. :D

@vladka84 no tak treba zacat viacej otuzovat. ´:D keby si videla ake su moje deti nervozne, ked je im teplo. u svokry vobec nezaspia a to sa nesmie v izbe kurit. vypnute radiatory a aj tak im je horko. hold to je studeny odchov. :D

mirmaj
18. máj 2011

ahojte, ďakujeme všetkým za pochvaly aj tu aj na FB 😉 zasa som podrástla min. o 10cm 😀 😀 niekto tu spomínal že drobec potiahol do pol desiatej 😲 my sme boli hore už o 5:20 😝 a zaspala až po dvanastej ked sme prišli z mesta, boli sme kupiť v protetike sandalky 😉 ale my spávame už len 1x za deň takto cez obed 😉

memory97
18. máj 2011

@majka35 krasne kucierky skoncili v kosi ☹ ale aspon bude mat o starost menej mamina a foto nepridas, velmi som zvedava 😀
a dufam, ze zo stretka hodite aj foto, ak vam to vyjde a evans nezdrhne na dovcu 😀

kvietok121
18. máj 2011

ahojte tak hlasim z poradne takze 6 zubov potvrdenych, cosi vidiet na 7. ale este nejde 🙂 72,5 cm, 9340g ( @alure prosim aj zapisat) za 4 tyzdne plus 735g, ach jaj, nech uz chodi, lebo tuto tarchu nosit, ked ma svoje dni ..... hrozneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, inac vsetko ok a este novinka zaciname s lepkom 🙂 asi posledny z augustoviek, ale nevadi my sa aj tak tesime 🙂

inac otazka do plena (neviem ci bola) co davate proti kliestom, ze vraj uz ich je ako maku

memory97
18. máj 2011

@kvietok121 my zatial nic, ale videla som spreyje proti nim, ale neviem ci to zabera....

kvietok121
18. máj 2011

@memory97 ze vraj su az od roka, dvoch ☹

kvietok121
18. máj 2011

inac este som zabudla:
dr: papa?
maminka - ja: no akosi sa mu to pohorsilo
dr: sestricka kolko pribral za 4 tyzdne?
sestricka: 735g
dr: zhrozene mamina, musi papat dobre ked tolko pribera, moze papat aj menej, teraz by uz tolko priberat nemal

a este jeden:
dr: kojite?
maminka: ano
dr: ak vydrzite, na vianoce si pytajte od tatina kozuch - lebo tolko ste usetrili penazi

memory97
18. máj 2011

@kvietok121 😀 😀 😀 som sa dobre pobavila, ale ten kozuch by nebol zly darcek 😉

denisocka
18. máj 2011

nemal niekto tu na predaj slnečnu clonu na kočík?

kahlan1
18. máj 2011

ahojte tak sme spat z poradne
mame 7750 gramov a za dva mesiace sme pribrali 450 gramov a dr ze je to velmi malo ☹ ☹ tak ideme na gastro na vysetrenie a este aj na kardio ☹ ☹ ☹ ☹

kahlan1
18. máj 2011

a este nieco ze vzdy je lepsie ked ma dieta trochu nadvahu aby potom na jesen nechudlo ci co ☹

seagull2404
18. máj 2011

@kvietok121 @kahlan1 a to ako chodite na tie paradne, my teraz az v 10. mesiaci, tzn. az dva mesiace pauza

@kahlan1 ☹ ale snad to prezistia a mozno to ani nic nie je

@kvietok121 ja neviem, co na klieste moja, ja som nikdy kliesta nemala, asi pojdem tou istou cestou, ze kazdy vecer poriadne skontrolujem telicko, mna skor trapia komare, ked pojdeme na vychod, tak nas zozeru 😠 😠

seagull2404
18. máj 2011

@kahlan1 ten dovetok som nepochopila, ja mam skor pocit, ze ludia jedia menej v lete, preco by amli na jesen deticky chudnut???

kahlan1
18. máj 2011

@seagull2404 netusim preco

my papame malo preto malo priberame

seagull2404
18. máj 2011

@kahlan1 mozno ma dr. len predsudky 🙂 kazde dieta je ine, niektore potrebuju viac, ine menej, my uz napr. mlieko lne rano v polospanku

evanns
18. máj 2011

@majka35
@hajatanufus jasneeeeeeeeeee zajtra kedykolvek...cakam o kolkej a kde????

kahlan1
18. máj 2011

@seagull2404 a priberateň? vy papate aspon tu kasu ale my kase nelubime a je 450 gr za dva mesiace tak malo? ☹

seagull2404
18. máj 2011

@kahlan1 ja ti ani neviem, lebo u dr. som bola naposledy 11. aprila ☹ ale sa mi zda, ze nieco urcite, ale neviem kolko; ja som skusila kupit to HAMI mliecko s kasou a za tou sa nam na olovrant zaprasi, akurat, ze je drahsia 😖

kahlan1
18. máj 2011

@seagull2404 ake presne? vyskusam to. My sme boli vazeny naposledy 17. marca a az dnes

hajatanufus
18. máj 2011

@lucia20 mne sa ten tandem uz tazko tlaci a mam tiez taky popruh a pouzivam ho na lucy je to dobra vec a je to takbezpecnejsie

kahlan1
18. máj 2011

to aj vy mate take spacie polohy ze az? 😀

hajatanufus
18. máj 2011

@evanns neviem navrhnite miesto vy ja sa prisposobim aj tak asi pojdem s detmi sama a casu sa tiez prisposobim lebo segra ma zajtra stretnutie so psychologickou koli adopcii ma to o desiatej a nevie do kedy tam bude takze ja sa vam obom uplne prisposobim lebo my nemame ziaden rezim 🙂

seagull2404
18. máj 2011

@kahlan1 no papame aj nestle, tieto http://www.dojcenskavyziva.sk/content.aspx?page... ale lacnejsiu su hami http://www.hami.sk/sk/nase-vyrobky/vsetky-produ... chuti nam medove, ovocne, susienkove; podarena foto, nasa spi pekne rovno, ako ju polozim, len pri zaspavani si sem tam vystrci jednu nozicku alebo rucicku

hajatanufus
18. máj 2011

@kahlan1 my ked sme boli naposledy v poradni tak sme za mesiac pribrali len 50g a povedali mi ze je to v poriadku takneviemze ci 450g za dva mesiace nie je dost podla mna ano ja ani neviemkolkoteraz vazi ale dost sa rozpapala a tiez papame na veceru kasu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre