♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

didulka85
10. máj 2010

Kde si to kupila? Lebo ja som chcela kupit take plastove a v Baby markete na Vajnorskej ma odhovarali. Z kupania malej mam velke obavy...

lucy1990
10. máj 2010

Didi, plastove urcite nekupuj, to nie je dobre, je to tvrde a nepohodlne...takisto aj vanicku kup obycajnu, bez nejakych divnych vnutornych tvarov 🙂 ja som ho kupila na nete, ale mali by ho mat v kazdom detskom obchode... 😉

lucy1990
10. máj 2010

Bola by som zvedava, ako dnes pochodila Lulusha, hovorila ze dnes s muzom pobehaju detske obchodiky 🙂

didulka85
10. máj 2010

Dik za radu... Uz som si to zapisala do zoznamu.
Uz mi oci klipkaju... Dobru noc!

lucy1990
10. máj 2010

Ja idem zajtra dorazit zoznam, uz len par drobnosti a doterigat prebalovaci pultik domov 🙂 aj tebe dobruuuu 😵

lucia20
10. máj 2010

ahojte baby, mohla by som sa k vam pridat??? my maame oficialny termin 05.09. ale kedze babulka ma zdravotne problemy, ak nas ubezpecili, ze na 95% budeme rodit v auguste a zrejme cisarskym. tak ak by som mohla, tak sa pripojim k vam. doma mam uz dvoch certov. lucku 4r. a katku 3r. teraz by to mala byt tatianka. :D

lucia20
10. máj 2010

wou baby ja z vas nechapem. vy uz mate pomaly vsetko pochystane, oprane. ty kokso, my mame doma iba taky zaklad. kocik sme uz kupili, vyuziva ho este ta stredna, ale nic ine este nemam. akurat som vcera vravela muzovi, ze ked mala bude musiet ist skor von, alebo budeme posledny mesiac v spitali, tak to bude musiet obstarat on. :D sa moc nepotesil. tusim by sme tiez mali zacat chystat. 😖

lucy1990
10. máj 2010

Ahoj Lucka, pridaj sa ku nam, nevadi ze este nemas pochystane, aj tu sa najdu baby, co skoro nic nemaju...ved je casu dost 😉 Tvoj muz bude pravym kralom, ked bude mat 3 dcerky 😵 a ake problemy ma babulka? 😕

lucia20
10. máj 2010

ahoj lucy, dakujem za privitanie. tiez si vravim, ved cas bude este jul august, ked sa uz nepohnem z domu.
no keby si to tak myslel aj moj muz. :D hrozne chcel chlapca, ale v case ked sme cakali na pohlavie, tak sme riesili UPT, takze vtedy muz povedal, ze mu je to uz uplne jedno, hlavne aby sme si mohli malu nechat a bola zdrava.
tatianke diagnostikovali po dlllhom case sakrokokcygealny teratom, co je v podstate cysticky nador, ktory vychadza od kostrce smerom von. ma aj dvojcievny pupocnik. boli sme aj na amnio, kedze to mohla byt geneticka porucha, ale chvalabohu je to iba uzasna nahoda. teratom ma 1z 40tis. tehu a pupocnik 1z 1000 tehu. tak sme mali iba smolu. pre nas je vysoko kriticky treti trimester. mozno nas caka este aj operacia v brusku, ale hadam to mala zvladne na jednotku. asi sa chce moc narodit, lebo vo vcasnej gravidite sme bud ja alebo tatianka krvacali a ani sme o tom nevedeli, ma teratom a pupocnik a aj tak sa drzi. babulka moja. chvalabohu teraz na UZV sa nepotvrdilo, ze by zaostavala, pekne rastie, a ma uplne bezne miery. tak som na nu taka hrda, ze to takto zvlada, malinka moja.

lucy1990
10. máj 2010

Fiha, tak ste si prezili strachy...musi to byt silne dievcatko...prajem ti uspesne dotehulkovanie, nech ste 2v1 co najdlhsie...a s tymi vecickami si nerob starosti, ved urcite uz mas co-to po prvych dvoch dcerkach a uz to mas vsetko zmaknute 🙂 ...a kolko mas rokov?

lucy1990
10. máj 2010

Idem uz hajat, tak dobruuu 🙂

lucia20
10. máj 2010

no ja sprosta som pozicala vacsinu veci znamej susede z detstva a silno sa mi to vypomstilo, po babach som vela veci dala aj prec, lebo tretie uz muz nechcel, tak reku co to budem skladovat. chcceme ist este buduci mesiac do rakuska dokupit vybavicku. postielku objednavame az v auguste, nech nam tu nezavadzia, a kopu takych drobnosti, ale zaklad mame.
ak malinkej nebude stacit srdiecko, tak bude musiet ist skor. ale ved to uvidime casom.
no s tymi rokmi. :D tak to bude sranda. ja mam 24. :D

lucia20
10. máj 2010

dobru nocku.

kvietok121
11. máj 2010

dobre ranko vsetkym ahoj lucia20 tak ako povedala Lucy, sme tu take ako naprikladja ktore nemaju kupene este nic, naozaj este nic, len jedine manzel dal vcera vyrazat postielku, ale to bude dlhsie trvat, bude az v juli, takze nemame nic

kvietok121
11. máj 2010

prajem pekny den

kvietok121
11. máj 2010

nech nam to rychlo ubehne

evitkamalicka
11. máj 2010

dobre ranko

bihan
11. máj 2010

Dobré ráno 🙂
Dnes som bola na kontrole u doktorky, tak až na to, že má začať zobať železo sme s maličkou vo forme, krčok zavretý, maličká vysoko, pribrala som od začiatku tehu necelých 5kg.. o mesiac bude posledný UZV 🙂

Celkom som sa (v dobrom 🙂) zabavila na Peťke, že neviem, kam sa dáva prášok - do nádržky na prášok 😀 Do bubna nedávam. Máme také mini koncentrované balenie, na jedno pranie dáva pol vrchnáčika a bohato to stačí. Na plienky mám eko práškový prášok ale plienky periem na 60 a dvojité pláchanie, takže tam sa všetky zvyšky rozpustia, ale všeobecne mám radšej tekuté prášky.

Textilné lehátko mi príde ako rozumná (a hlavne nie veľmi drahá 😀) investícia, tie bezpečnostné, tvarované a super drahé sú totálne na nič.

marija
11. máj 2010

Dobre ranko...

Bihan tesim sa, ze vsetko je v poriadku!!!!

Mne sa mala zobudila s teplotou... v 100percent pripadov z doterajsej nasej skusenosti to bude angina... samozrejme bakterialna a to sme bez ATB 24 dni... uz som si rano porevala zas.... ja uz fakt neviem co mam robit aby nebola tak casto chora ☹ 😢

bihan
11. máj 2010

Marija, neskúšali ste konzultovať napr. homeopata? Je mi to ľúto, vyzerá to ako začarovaný kruh... tiež som bola ako malá veľmi často a dlho chorá, mala som pár mesiacov, keď som prekonala zápal pľúc a "prešlo to" až v puberte, keď sa moje telo pozbieralo z toho, že mi zobrali všetky mandle.

marija
11. máj 2010

Bihan dnes sme boli objednane k homeopatke na 15:30... mesiac sme cakali na termin a mala mi dnes ochorie... to bola moja tajna nadej, ze to mozno zaberie ale teraz neviem, idem jej zavolat ked zacne odrinovat, ze mala je chora...

adal
11. máj 2010

Ahojte, pridala som sa k Vám do albumu, heslo mi dala evitka... dúfam že to nevadí 😉 Prajem všetkým augustovkám pekný deň 🙂

bihan
11. máj 2010

Adal, pokojne sa pridaj častejšie 😀

Marija, to ma fakt mrzí ☹ Skús si ešte niečo pozrieť v aromaterapii, je kopec olejov ktoré stimulujú prirodzenú obranyschopnosť a tak isto by som skúsila (aspoň dočasne) zrušiť všetky biele jedy - cukor, múku a mlieko, nahradiť nejakými zdravšími alternatívami. Nemusí to byť stravou, ale testy na takýchto malých deťoch sú dosť nepresné. Napr. celiakia sa vôbec nemusí dokázať testami ale pritom telo na lepok reaguje nepriaznivo.
Keby si bola vo Fr, bolo by fajn konzultovať osteopata, napráva rôzne maličké "pricvaknuté nervy" a spol, ale na slovensku snáď táto disciplína ani neexistuje.

marija
11. máj 2010

Oleje som veru neskusala na jej poruchu imunity... cukor jej nedavam do nicoho, ked cajik tak len med, mlieko kravske nepije, mliecne vyrobky ma bez laktozy, maslo, jogurty atd. a pecivo vzdy tmave, celozrne, viaczrne, snazim sa bezlepkove... kolaciky pecene domace mi jest vobec nechce... okrem toho je denne na vitamine C, probiotikach a Omega 3 (rybi tuk)... mam pocit, ze sme uz skusili vsetko teda okrem niektorych veci, ktore sme este nestihli lebo neda sa skusat vsetko naraz... teraz som cakala na homeopaticku liecbu, ak by ta nezabrala isla by na radu ina alternatvina liecba... ale vsetky tieto liecby vyzaduju cas, ziaden vysledok nieje vidiet hned, a ked mi je chora kazdy mesaic nic nestihame... inak neviem si predstavit ako by ju niekto masirovala lebo napraval ona je total vystrasena ked ide o inych ludi a hlavne ona sa nenecha ani popocuvat co sa mece... 😒 ☹

halintoa
11. máj 2010

Ahoj kočky 🙂 ,
tak sme s bambuľkou vyspinkané do ružova a tlačíme raňajky 😵 .
Lucia20: vitaj 🙂 , aj ja mám septembrový termín, ale mne sa to posúvalo podľa UTZ(z augusta na september) a navyše som presvedčená, že to príde skôr, tak som ostala tu, kde mi je dobre 😀
adal: len pekne pridávaj fotky, veď si naša 😉
marija: s tou malou je mi to ľúto, bodaj by Vás homeopatka aj tak prijala a skúsili by ste niečo z jej liečby...

denisocka
11. máj 2010

ja mam pračku staršiu,plnenu z predu a tekuty dávam do bubna priamo,nie hore do nadržky na prach,čo som nejaka ina ? davam aj s tou nadobkou , čo je k tomu

michaela80
11. máj 2010

Ahojte...tak ja mam dobre spravy ako to nazval mm...nemusim tu byt do 36 tt ale iba do 34 tt.....neviem ci sa mam z toho tesim ci plakat....povedal doki ze keby som to prestala psychicky zvladat tak ma pusti trosku skor ale ze naj pre malu bbude vydrzat to tu do 34 tt....

denisocka
11. máj 2010

jáj márija,mne je to luto. j som teraz volala dokyne,že sme dostali atb a malemu sa polešpilo aj bez nich a navyše sračkuje , a ona miesto vysadenia mu kazala pridať ešte hylak,dietu,probiotika a vydržať 5dni

ináč, kdesi som čitala,že probiotika sa maneju davať počas ATB liečby,lebo su zbytočne,treba nasadiť až PO LIECBE

rubinka
11. máj 2010

Dobré ránko 🙂

Deni nie si iná 😀 ja tiež dávam tekutý prášok v s tou odmerkou priamo do bubna 😉

Lucy ja mám tiež také textilné lehátko do vane, podľa mňa je to dobrá vec, odkukala som to od švagrinej, fakt mala pri tom obe ruky voľné a mohla bez strachu kúpať...

marija
11. máj 2010

Deni my sme na probiotikach nonstop a pokial viem, zbytocne urcite niesu. Dokonca aj na Kramaroch, nasi "erudovani" lekari jej ich kazali davat 2krat denne ked bola na peniciline... dokonca na roznych konzultaciach s roznymi odbornikmi/neodbornikmi som sa stretla s nazorom, ze probiotika rozhodne ano.

Co je to ten hylak? my ideme po obede k lekarke nasej, spravi jej CRP, pozrie hrdlo a myslim, ze viem uz dopredu ako to zas dopadne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre