♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lucia20
9. jún 2010

@memory97 ja sa zase velmi skoro rano budim. tak okolo pol piatej som hore. ale potom este zadriemem, ale je to take napoli spanie. jaj zajtra do prace........ taaaaaaak sa mi nechce, ale ved uz tento mesiac nejako dobacujeme. hadam. a dnes som mala svojho prveho "poslicka" za cele tri tehu. ked sam muz pytal, ez co mi je som mu povedala, ze kontrakcia a on mi povedal iba: no fasa. :D tak som mu vysvetlovala o com to je a kludnila ho, ze nikam neletime nic sa nedeje. :D a to uz mame tretie tehu.

mirkapal
9. jún 2010

Ahojte, dnes som mala taky aktivny den, ze som ani nestihla nakuknut. Vsetko, co som doobeda dala poprat, bolo uz poobede suche, tak som zehlila. V tej horucave 😅 Potom varit obed, prisli mi dalsie vecicky pre malu, tak som sa isla prejst na postu, prisla som vystavena a mokra ako mys. Ked som sa spamatala, snazila som sa pozehlit este plienky.

Pitny rezim sa snazim dodrziavat, ja pijem neperlivu magneziu. To by malo byt v pohode, nie? Odratavam si salky, co vypijem, doobeda minimalne 3, poobede dalsie 3 a vecer este aspon 2.

Co sa tyka oblecenia, tricka su mi dobre aj tie netehotenske, teda spon tie, ktore su trochu dlhsie, nemam velmi velke brusko. S nohavicami zacinam mat problem, uz su mi len tak-tak, ale nemam ziadne kratasy ani suknu ☹

Ake su tie kontrakcie - poslickovia, co spominate? Co citite?

lucia20
9. jún 2010

@mirkapal kedze ja som este len dnes mala prvu pocas troch tehu, tak ti to upln neviem povedat, lebo mi to prislo trosku ine ako pri ozajstnej, ale ozajstne som mala tak, ze mi uplne stvrdlo brucho a citila som tlak na krize.

klobuk dolu, ty si bola dnes ozaj akcna... boze, mne by sa nechcelo. jabudem zehlit az ked bude prsat. :D

mirkapal
9. jún 2010

Lucka, to mna niekedy kopne aktivita a potom toho stihnem viac. Zajtra to vidim na lenosenie 😀

lucia20
9. jún 2010

@mirkapal tak to hej, tiez mam take dni. ja uz sa taaaaak tesim az bude koniec juna a budem pekne doma hacat na zadku a mozem si robit vsetko na co som sa chystala....

mirkapal
9. jún 2010

@lucia20 no ja som takto doma uz od marca a az teraz si naplno uvedomujem, ze je to vlastne dobre, ked v tychto horucavach nemusim vytrcit ani nos.

lucia20
9. jún 2010

@mirkapal ja som tiez oficialne este doma, kedze katka nam nechodi do skolky, ale mam nejake bokovky a stale si vravim, ze toto je posledny mesiac, ale tento ozaj uz posledny je. ale ak by sa nieco stalo, alebo dialo, tka s tym hned prastim. inak si vravim, ze dokonca mesiaca uz hadam tych 10-krat do roboty zvladnem ist.... ale z nech je koniec, lebo v tychot horkach asi nevydrzim ani do konca mesiaca. 😒 len keby tie peniazky nebolo treba. lebo pri dvoch deckach ked nam uplen vypadne moj prijem, tak to neni buhvi co. vystacime z muzovej vyplaty ale len tak tak, lebo ja uz na ziadne peniazky narok nemam. ☹

mirkapal
9. jún 2010

@lucia20 tak to hej, peniazky treba. Dobre si pamatam, ze uctujes? Ja normalne robim v pribuznom obore, teraz som ale na PN a z domu sa moja praca velmi robit neda.

mirkapal
9. jún 2010

Dobru noc vsetkym, co este nespia 😉 Nasa mala sa prave tak rozkopala, ze som zvedava, ci vobec zaspim 🙂

kvietok121
10. jún 2010

baby vy ste yoho este vecer popisali ja uz som mala vecer dost a spadla som o desiatej do postele ako podrezana, zachvilu vyrazame k dr tak drzte palce, potom do roboty a potom na nakup tak sa ozvem neskor papa pekny den

21
10. jún 2010

@carmenn323 , pribrala som tych 13kg, ale vsetko do bruska-vyzeram ako pavuk-veeelke brusko a tenke koncatinky... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@lucia20 , aj mne sa zda, ze teplom kopeme menej, tak to asi bude tym. Alebo tym, ze sme vacsi..? 😅

21
10. jún 2010

Baby, strasne malo pijem. ☹ Aj ked som nebola tehotna aj ked som a neviem sa donutit. Ale vyskusam to s tou vytiahnutou flasou, ktoru budem musiet vypit...
@mirkapal , ja som pri prvom nemala poslickov, pri druhom mi iba pristroj ukazal, ze mam poslickov, vobec som o tom nevedela-boli bezbolestne a teraz, ako hovorim, od tretieho mesiaca mam tvrdnutie s bolestami.... No, zevraj, ak ta nebolia trosku pri tom krize, ze to nie je porod ale ti poslickovia 🙂 Ja mam teraz silnejsie bolesti pri tvrdnuti, ale trvaju dlhsie, podla toho viem, ze su to len poslickovia. Kontrakcie porodne zo zac. trvaju kratsie...
Dievcata, ja robim uz len buduci tyzden!!!!!!! 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

carmenn323
10. jún 2010

Dobre ranko 😉 ja som sa zasa zobudila s tym ze ´ma brutal boli zub tak idem k zubarovi AUUUU 😢 PEKNY DEN VSETKYM ozvem sa az vecer idem k zubarovi a potom s mm na nakupy a tovar do BA

memory97
10. jún 2010

dobre slnecne ranko🙂

@lucia20 myslim, ze muzi sa viac boja ako my, ked im povies slovo kontrakcia 😀

@mirkapal to sme boli vcera dve, co zehlili, vydrzala som iba vecicky pozehlit a dnes este druha varka, som sa pri tom potila ako kon, ani ventilator nestihal 😀 myslim, ze Lucka myslela stvrdnutie bruska, to by uz teraz malo byt normalne 😉

@21 alebo skus dat vodu ku posteli a ked sa prebudis, tak sup nejaku tu vodu do seba🙂

@carmenn323 uff, tak to nezavidim, ja idem na buduci tyzden k zubarovi a vobec ma to tam nelaka, ale tie zuby treba dat len do poriadku☹

evitkamalicka
10. jún 2010

ahojte, tak som doma z poradne, stale +5kg a to je maly podla dnesneho sona o tyzden vacsi a vazi 1809g takze ja som zrejme este nepribrala nic a vsetku vahu ma maly, plodova voda, placenta, krv.....poloha KP.....mam malo zeleza tak som vyfasovala Sorbifer

21
10. jún 2010

@evitkamalicka , nase malo na zac tyzdna (32+1) 1900g, takze ste super. Aj mne ide vsetko do baba, lebo ako tak hladim, nikde nemam ani trosku navyse... A zelezo treba, aj ja beriem, 2.7. idem na krv, vyter a prietoky, tak uvidime to zelezo, ci uz stuplo...

@memory97 , si dobra, ja este ani neperiem vecicky, dnes som mala na plane, no som znechutena, auto sa pokazilo (kazi sa casto), stara sunka, co ak nas sklame v den porodu... 😨

memory97
10. jún 2010

@evitkamalicka malicky bude riadne chlapisko🙂 brokolica je vyborna na doplnenie zeleza, ak ju mas rada🙂

@21 ja sa radsej pripravim uz teraz, lebo potom uz budem leniva, ak to pojde s tymi horucavami takto dalej 😀 musite vymysliet zalozny plan, ak by auto sklamalo, treba ukecat suseda 😉

evitkamalicka
10. jún 2010

@memory97 prvy mal 3900g porodnu vahu tak som zvedava kolko bude mat druhy

memory97
10. jún 2010

@evitkamalicka ufff,tak to bol riadny chlap, mne staci aj 3500g 😀 hlavne nech bude vsetko v poriadku🙂

evitkamalicka
10. jún 2010

@memory97 ja budem aj druhe rodit cisarskym takze z vahy si tazku hlavu nerobim, len nech je zdravy

memory97
10. jún 2010

@evitkamalicka tak to ano, ale ako hovoris, hlavne aby bol maly v poriadku🙂

mirkapal
10. jún 2010

@memory97 takze pokracujeme v zehleni svorne aj dnes? 😀 Mne zostala este cast plienok, tu by som mohla dorazit poobede, hrozne pomaly mi to ich zehlenie ide. Vecicky mam v plane prat buduci tyzden, dufam, ze bude pekne pocasie, aby pekne uschli. Tiez nech sme radsej pripraveni, aj ked sa este rodit teda nechystam 😉

@carmenn323 jaj, tak to je neprijemne 😒 Ale pripomenula si mi, ze sa musim objednat na preventivnu prehliadku. Ja mam zuby take potvory, ze mna vobec nebolievaju a odrazu mi zubar najde hlboky kaz.

@evitkamalicka super, ze je maly v poriadku. Aj my mame zatial polohu KP, verim, ze sa to v najblizsej dobe zmeni.

Vcera vecer sme lovili komare. Aj u vas su take premnozene? Tu ani povodne neboli, ale komarov je kopu. Aj takych malych musiek.

mimi21mimi
10. jún 2010

Ahojte baby.... v tejto teme som nova... dotearz som prispievala len do "Prvykrat tehotne" ale rozhodla som sa presunut k tym, co to maju podobne ako ja 😀

mirkapal
10. jún 2010

@mimi21mimi Ahoj!

21
10. jún 2010

@mimi21mimi , ahoj!

mimi21mimi
10. jún 2010

baby, uz ste mali tvrdnutie bruska a tie falosne kontrakcie? ako sa to prejavovalo u vas?

21
10. jún 2010

@mimi21mimi , samozrejme, skoro vsetky. Berieme na to magnezium. Ale to je v pohode, neboj, nic nikomu nehrozi, normalka-tvrde brusko, bolest(slaba) a ja osobne tlaky dospodu... Ale trvaju dlhsie nez tie prave porodne.

mimi21mimi
10. jún 2010

@21 Ja som to doktorovi hovorila a nedal mi magnezko.... mi predpisal lieky, na ktorych je napisane, ze sa v tehotenstve neodporucaju, tak som sa na to vykaslala a neberiem ich.

21
10. jún 2010

@mimi21mimi , to, prosim ta, kam chodis?! Si s dr spokojna? Divne... Ale magnezium si mozes kupit aj sama. Tak nevahaj, naozaj pomaha.

mimi21mimi
10. jún 2010

@21 praveze tohto doktora povazuju u nas za velmi dobreho... ja som k nemu prestupila.... no asi si ho aj kupim, len tusim sumive by som nemala ci hej?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre