♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kvietok121
28. jún 2010

@21: tak myslim ze z toho najhorsieho sme uz vonku ale este treba pockat aby to bolo bezproblematicke, aspon do toho 38. tyzdna

kvietok121
28. jún 2010

@tiffanka: my mame len kociar a par veciciek, mam ich vo fotoalbume, ostatne dokupime, az ked zacne MD

kvietok121
28. jún 2010

@jankasramka: moja svagrina pribrala 30 kg a vsetky zhodila, takze neboj
@groka: som rada ze je vsetko ok

carmenn323
28. jún 2010

tak to ju obdivujem,ze to vsetko schudla to moja svagrova pribrala 24 a skoro vsertko na nej zostalo a ja budem asi taka ista lebo nemam pevnu volu 😖

kvietok121
28. jún 2010

@carmen323: neboj sa potom si budeme pisat, kto kedy a kolko schudne ... 😀

carmenn323
28. jún 2010

😀 😀 😀 inak ako sa mas?ja fajn az na tie opuchy to je strasne 😖 ja uz mam vybavicku kompletnu aj popranu a nazehlenu taska do porodnice zbalena a v stredu ideme kupit kocik 😵

kvietok121
28. jún 2010

@carmen323: tak ty si sikovna, ja mam len kociar, par veci, nic do porodnice, ani len tasku 😀 , opuchy mam aj ja aj tazke nohy ale to magnezium pomaha ... a k magneziu, ktore uzivam denne kazdy den musit mat zmrzku 😀

carmenn323
28. jún 2010

to magnezium znizuje tie opuchy?ja som myslela ze mi to dali kvoli tlaku 😅 no moja aspon tasku by si mohla mat zbalenu nechcem strasit ale pre istotu 😉 ja uz som komplet len to mimi mi chyba 😀

kvietok121
28. jún 2010

@carmenn323: tak ty mas o tyzden skor ... tak ja mam este cas ... 😀 , pomaha mi na krce, ale zmiernuje mi aj opuchy

21
28. jún 2010

Ahojte, ja uz nemusim brat magnezko, zvladame to bez neho celkom v pohode. Ak mi viac tvrdne brusko, tak si dam, ale nie casto! 😝 Do porodnice som uz v podstate pobalena, vybavicka ide postupne, nosia navstevy a dedime a pokupovali sme postupne...Takze tak. Tak dobru, vypinam stroj zavislosti.

lucia20
28. jún 2010

ahoj babulky, tak vam trosicku zavidim, ze ste uz tie tri - styri tyzdne popredu. uff, uz to ozaj mate za par...... 🙂

sivema
28. jún 2010

@lucia20 -ahoj....budeme čakať spolu 😉 .....aj ja by som to mala už najradšej za sebou 😵

oksu
28. jún 2010

barinkova - ahoj ja som bola a aj m i trhal - zub mudrosti, noo dal mi injekciu a pak som to uz vydrzala - bolest sa dala zniest - takze pak bez tabletiek. hm, tak viem ze sa moze trhat od piateho do osmeho mesiaca. papa

oksu
28. jún 2010

ahojte - my čakáme prvé bábätko - a vyzerá, že to bude chlapček, máme termin na 7.augusta, zatial som pribrala 3kg - moooc som spokojna, mame sa fajn no sme zvedavi co nám povie doktor v piatok na poradni bo posledne dva tyzdne sme sa trosku viac fyzicky narobkali - ale zase sme zvyknutí hýbať sa a robkať od začiatku tehu. magnezium vobec neberiem - len sem tam popijam magnesiu kvoli nočným kŕčom. vybavičku pomaličky kupujeme - niečo už máme nachystané i do nemocnice, kočík vybratý no ešte nekúpený. Postieka však už stojí v spálni, xixi

lucia20
28. jún 2010

@sivema no my budeme zrejme medzi poslednymi..... ale ved hadam to nejako dokopeme aj my. :D na jednej strane sa mi to zda strasne daleko a na druhej si vravim, booooze uz len 7-9 tyzdnov.
mam pocit, ze este toho do zimy je treba okolo domu tolko porobit a ked si predstavim, ze na mesiac odtialto vypadnem, tak ma az mrazi. mam desny strach ako to ti moji traja doma zvladnu.... respektive, ci dom a deti a hlavne muza najdem v rovnakom stave ako ich tu zanecham. 😀

@oksu ahoj, aj mne cca pred mesiacom a pol trhali osmicku. tiez sme vydrzali. :D

@oksu jej, konecne zase niekto z mojho rocniku. :D u nas je to velmi podobne ako u vas, tiez uz postielka stoji,ale to skor z praktickeho pohladu, asi sme vedeli poprehadzovat obyvacku a detsku izbu. a hlavne je tam natrepane vsetko pre malu. :D

jankasramka
28. jún 2010

@oksu fiha, zavidim ze len tri kila...! to ako si dokazala?normalne si kolko vazila?
ved ja aj sportujem aj aktivna som a predsa som pribrala dost. si sa aj nejak sustredila na to aby si viac nepribrala alebo prirodzene?

lenadka
28. jún 2010

@jankasramka nuz ja dodnes mam pred ocami dosledky kliestov, s malou chodime na rehabilitacie doteraz 😅 lebo som si ich vydupala, pri porode jej na jednej strane rupla klucna kost an druhej strane jej natrhli krcny sval a hlavicka samo sebou splostena, mohla som polohovat do zblbnutia...a ze ma zlomenu klucnu kost mi ani v porodnici nepovedali, len mi naznacili ze na krku ma hematom a na hlave, ze ma mala zlomenu klucni kost som sa dozvedela na prvej poradni u pediatricky aj to ze ma natrhnuty sval co sa najskor javilo ako tortikolis, no po rehabilitaciach a sono vysetreni, zistili ze bol roztrhnuty a zle zarastol blanou...to ale az po mojich naliehaniach ze cvicenie ani plavanie nepomaha jej spravili sono a potom bola v 3 rokoch na operacii a doteraz cvicime a to ma 5 rokov 😅

lucia20
28. jún 2010

@lenadka no ked ti mam povedat to sa strasne uz aj cita..... strasne.....

@jankasramka mozno na zaciatku vela zvracala tak pochudla. mala som teraz jednu znamu co rodila. v deviatom mesaici mala nad povodnu vahu iba tri kila a malinky ked sa narodil mal 3,5kg. ale chudatko do siesteho mesiaca nerobila nic ine iba oblapavala wc misu. 😖

jankasramka
28. jún 2010

@lucia20 no, na to som nepomyslela...
ja som za cele tehotenstvo ani raz negrckala , ani raz mi zle nebolo...az sa sama cudujem....

@lenadka no tak akoze bez rozmyslania si priplatim a idem na cisarsky, ved asi vedia preco mi to doporucili...

kvietok121
29. jún 2010

@lucia20: neboj sa prebehne to ako voda ...
prajem dnes krasny den, idem ucit

memory97
29. jún 2010

Dobre ranko,

tak my uz mame vybavicku komplet pre babo, veci podedene, darovane. Kociarik uz je doma, aj postielka pri posteli🙂 Tasky su uz prichystane a uz by som najradsej, keby bol aspon ten 38tt 😀

@carmenn323 neboj zhodis to aj ty, teraz si doprajeme, potom to vysportujeme za kociarikom na dlhych prechadzkach a bude to dole jedna basen🙂

@lucia20 neboj, zbehne to aj tebe 😀, aj ked ozaj by mohol byt uz zaciatok augusta a nie jula 😀



21
29. jún 2010

Dobre ranko, dost krusne, muz v praci, starsiemu bolo na vracanie, no isiel do skoly a mladsi uz aj vracal... Nejako prezijeme... 😀 😝

memory97
29. jún 2010

@21 tak to ano, ste nieco zle zjedli?

carmenn323
29. jún 2010

Dobre ranecko 😵 dnes nevarim tak si idem poprat a trocha upratat ale vysavat sa mi nechce 😀 vcera vecer som pozrala ceresne a bolo mi zle este tetraz ich cicim v zaludku 😝 babule ja uz sa nemozem dockat porodu uz ma nebavi vlacit to brusisko a opuchle nohy ,hlavne ked sa kazde rano zobudim a pozeram na prichistanu postielku no a babo nikde 😅

lussies
29. jún 2010

Ahojte...chystáte sa niekto rodit do Ružinoskej? Bo ja asi hej... tiež už mám všetko doma...už len bábatka nám chybajú...už keby boli doma...ale ako hovorí moj manžel...lepšie ked sú ešte v brúšku...ako sa narodit predčasne... 🙂

21
29. jún 2010

@memory97 , dufam, ze nie. Mozno prehriatie, nasi su taki citlivi na teplo a niekedy ich to rafne aj po chvilke vonku a to nemusia byt na slnku. Ale vcera boli aj na slnku... Hadam uz bude dobre, mladsi sa prave isiel hrat a aj ranajkoval.

oksu
29. jún 2010

ahojte, nic zvlastne som nerobila aby som nepribrala - asi mi len pomohlo to, že som začala na začiatku tehu robiť v MŠ a tam som sa stravovala - pravidelne, v malých porciách ale častejšie, vyvážená strava a tak. no a trošku si aj zacvičím - navštevujem psychofyzickú prípravu na pôrod a tam nám dali také cviky pre tehu - tak len to. s rannými nevolnostami nemám žiadne skúsenosti. ono to šlo nejako samo a som mooooc rada, bo dosť veľa známych si myslelo, že priberem a dosť veľa - a aj ja sama som bola toho presvedcenia - nechápem prečo?! no myslím si, že väčšina žien sa po porode dostane k podobnej váhe ako pre tehu - držím všetkým palce!!!

memory97
29. jún 2010

@21 tak to bude asi len nieco prechodne 😉

kacena4
29. jún 2010

@lucia20 ano bavili sme sa o skolka, dufam, ze sa niekedy stretneme ked budete doma aj s malickym - tesim sa 😀

kacena4
29. jún 2010

@lussies ahojko, drzim palce s dvomi, ja mam 2 deti po roku a zo zaciatku tobol zaberal, ale odkedy chodia do skolky je to super, vedia sa spolu zahrat, pomoct si, ale aj pobyt sa 😉 hovori sa, ze dvojky sa rodia o nieco skor, takze cakaj, ze mozu bytaj o 3-4 tyzdne skor. ja idem do ruzinova rodit - mozno sa tam stretneme - nahod si foto nech ta spoznam 😀
drzim palce, nech vydrzite co najdlhsie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre