♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mirkapal
30. jún 2010

@memory97 Perinku a vankusik som kupovala v obchode tu v Brne, skus aj ty popozerat bud v obchode, kde predavaju detske veci, alebo niekde, kde predavaju paplony, obliecky, atd. Ja som potrebovala trochu uzsi rozmer perinky (90x120), ako bezne predavaju (90x130) prave kvoli tym oblieckam, tak som sa nahladala 😒 Ale nakoniec som zohnala.
O vankusiku, ze ho netreba hned pouzivat, som nevedela, dakujem vam za info!
Plachtu som si kupila klasicku, ale mam uz kupene take nepremokave podlozky do postilky (Fixies). Mala vsak bude mat aj na matraci taku nepremokavu vrchnu vrstvu, co sa da prat, tak to takto hadam bude stacit.

@memory97
@kvietok121 do matraca sme trosku zainvestovali, kupili sme tento: http://www.kika.com/cz/katalog/m/deti-studenti/... , ale mali sme ho s 20% zlavou. Radsej nech sa malej pekne spinka.

kvietok121
30. jún 2010

@mirkapal dakujem za info, musim aj ja nieco vyhladat ked my este nemame postielku ta bude koncom jula tak sa mi nechce kupovat matrac skor

kvietok121
30. jún 2010

@mirkapal pocula som ze su dobre aj z kokosoveho vlakna

mirkapal
30. jún 2010

@kvietok121 Hmmm, moze byt, ale neviem ti poradit. Ked sme objednavali kociarik, zvazovali sme do neho nie korbicku (vanicku), ale vloznu tasku. Ta sa mi ale zdala na chrbatiku trochu makka, tak nam tiez ponukli taky kokosovy matrac do nej. Ale inak s kokosovym nemam skusenosti, nase dospelacke matrace su tiez tusim z peny. Tie nase su super, preto sme aj pre malu kupili z peny.

kvietok121
30. jún 2010

@mirkapal ja som pozerala nieco take, len neviem ci je to dobre, pretoze je dost vysoka cena, a ked sa to znici a nesplna to co by malo, tak sa to neoplati kupit, http://www.mojmatrac.sk/Doplnky/Detske-matrace/...

mirkapal
30. jún 2010

@kvietok121 to mas pravdu, je to tiez dost penazi, ale asi kvalitu zistime len pouzivanim. Pozeram, ze tento vas je od Materasso, oni maju ale kvalitne matrace, zda sa mi, ze aj tie nase su od nich a sme s nimi naozaj spokojni, spi sa na nich super. 😉

memory97
30. jún 2010

@mirkapal matrac vyzera skvele🙂 na tie obliecky pojdem este popozerat do obchodov, len sa mi nechce v tom teple, tak hladam na nete nieco s dobrou cenou🙂

@kvietok121 ja som vcera pozerala na tento, skusala som ho najst lacnejsie, ale nepodarilo sa... ale zas do matracov sa oplati investovat. My mame matrace pre nas s kokosovou vyplnou, alebo co to je a tiez sa na nich skvele spi. Som obzerala prave take tvrdsie. Tu je clanok, co som nasla pre detske matrace: http://lepsiebyvanie.centrum.sk/nabytok/232559/...

kvietok121
30. jún 2010

@mirkapal to som ani nevedela, dala som si len do vyhladavaca s tym kokosovym a tie sa mi objavili, myslim vask ze to budem risit ked bude postielka, viem ze oni urobia rozny tvar, mali by sme mat standart postielku, ale kedze je to robena postielka nie som si ista

kvietok121
30. jún 2010

@memory97 precitala som si, maju pravdu a suhlasim treba vybrat dobry matrac, ved spat bude na nom 2-3 roky, stoji to zato

mirkapal
30. jún 2010

@memory97 Vidis, este som ti chcela napisat, ze perinky som kupila tieto: http://www.anicka.cz/product/MATRACE-a-PErINKY/... , ale neviem, ja som dost zimomrava, perinka sa mi zda na zimu tenka, tak sa bojim, aby malej nebola zima 😒 Pre istotu usijeme aj perinku s perim, ta bude teplejsia a potom sa uvidi, co bude malej vyhovovat viac. Aj ja totiz v zime spavam pod hrubokanskou perovou perinou 😀

kvietok121
30. jún 2010

ideme gratulovat tak bezim papa

mirkapal
30. jún 2010

@kvietok121 Pa, pa! 🙂 Ja idem tiez pozehlit, panecku, to zehlenie je vecne... 😒

memory97
30. jún 2010

@mirkapal myslim, ze malinkej bude dobra aj na zimu. Co som precitala, je lepsie, ak je v zime v miestnosti okolo 18 - 20 stupnov, kde spava babo, aby sa troska otuzovalo, aby nebolo casto chore.

tiffanka
30. jún 2010

Fu, už sa rozpútala debata o matracoch 🙂) My už postieľku máme, objednanú z netu... Rozmýšľam, či tak riskneme aj s kočíkom 😕 :D No, neviem...

mirmaj
30. jún 2010

ahojte....tak už aj ja som si konečne dnes pokúpila veci do pôrodnice tak začnem pomaly baliť, bol to teda fakt zaberák v tomto teple 😀 ...madrac som si dala urobiť na mieru, asi dnes alebo zajtra si pôjdem preň a mal by byť tvrdší a z toho kokosového vlakna, dúfam že bude dobry, my ich mame tiež a spí sa mi na nich výborne, tak uvidíme ako sa bude malinkej 🙂 🙂

jankasramka
30. jún 2010

@sivema :D ja som sa pytala v nemocnici ze co budem potrebovat a oni ze NIC.
mozno ze pocitaju s tym ze snad nie som taka blba a zakladne veci viem ktore su- lenze ja neviem:D
a neviem ci na cisarsky potrebujem nieco specialne alebo ani nie....

jankasramka
30. jún 2010

inak k tomu vankusiku, ja som citala vo viacerych knizkach to iste- vankusik minimalne do 2 rokov NEPOUZIVAT!!! koli chrbtici, ja som videla kopec super krasnych vankusikov pre babetka, aj svokra mi jeden darovala, ale co uz...viete v obchode chcu predat tak povedia ze mu to neuskodi...

carmenn323
30. jún 2010

Ahojte 😵 ja som kupila kokosovy madrac cez net aj s postielkou no neviem zda sa mi smejdovy 😖 A kupila som si selu sadu do postielky 8-dielnu macko snicek zeleny cez net na babyies diana a je to nadherne super kvalita a tam uz je aj perina s postarom 😵 Ak bude cas nafotim postielku a hodim do albumu

jankasramka
30. jún 2010

nikto z vas nahodou nekupoval postielku cestovnu?
nema s nou niekto skusenosti? ak ano do kolkych rokov ste ju pouzivali?

kvietok121
30. jún 2010

ahojte tak uz sme po oslave ... baby aj vy ste vecer take unavene a otapene, tento tyzden som vecer velmi otapena, zeby z toho tepla, naozaj ledva drzim otvorene oci, ledva stojim na nohach

kvietok121
30. jún 2010

nase brusko

kacena4
30. jún 2010

@jankasramka cafko, cestovne postielky su rozne, my sme jednu pouzivali CHICCO, ale mala nam v nej nechcela spavat. vacsinou su sietove (cierna sietovina) na urovni zeme a babatko z nej vsetko vidi a chce vyliezat von, ak je starsie (maju otvor z boku na zips) tak sa stale rozopina a vylieza von a hlavne postielka velmi susti, je z blbeho materialu a tak ak ju nebudes pozivat od zaciatku, aby si babo zvyklo na inu vec ako postielku drevenu, je otazne ci si zvykne - inak nie je na stale pozivanie, lebo nema madrac a je s makksim dnom. my sme ju skor pouzivali len ako ohradku, nie na spanie (alebo ak sme cestovali, uspala som malu v nasej posteli a nasledne prelozila) 😅

memory97
30. jún 2010

@jankasramka my sme kupovali cestovnu postielku, ale skusenosti, to zatial nemame😉 Matrac staci dokupit, ked uz bude spat dole.

@kvietok121 to bude tym teplom🙂 uz sa mi zacina driemat🙂 A brusko krasne rastie, len si na foto nejako velmi unavena...

kvietok121
30. jún 2010

@memory97 ani nehovor

jankasramka
30. jún 2010

my sme kupili znacku GRACO, ma to horne poschodie a ten matrac ak sa to tak da nazvat je velmi tenky, zije je to dost tvrde-ti co maju vedia o com hovorim...len som sa teraz vyplasila lebo na jednom fore tu na konikovi som citala ze to neni dobre pre dieta, len neviem preco. nemate niekto v zasobe nejaky odborny clanok o tejto teme?
ja som si totizto az doteraz myslela a ktovie kde uz davno citala ze cim tvrdsi matrac, tym lepsie...tak som z toho zmetena a nic odborne som nenasla.

teda my sme sa pre tento typ rozhodli z jedneho kuriozneho dovodu (neplaste sa prosim, tu je to bezne): je tu strasne vela skorpionov a ta sietka na postielke sa mi zda byt bezpecnejsia ako mriezky na drevenej.... 😖
znie to asi dost hrozostrasne no ale taka je realita...musela som si zvyknut....

lenze teraz neviem ci mam dokupit matrac alebo je to ok s tym cestovnym...

lucia20
30. jún 2010

@jankasramka ja som tiez ani pri jednej nevracala.

@memory97 joj ani mi nehovor. ja som este dnes po "super" spravach zo socialky, viac a viac nazhavena na koniec augusta. :D

@kacena4 no dufam, ze dame niekedy kavicku, alebo skor po porode vineu. :D

memory97
30. jún 2010

@jankasramka my sme chceli tuto postielku, lebo cestujeme dost casto. V obchode mi predavacka vravela, ze pokial je babo v tom polohovani (neviem, ci Graco ma polohovanie), tak staci ten, co je v postielke. ked uz bude vacsie (kazda postielka ma uvedene do kolko kg moze byt babo v tej polohovacej casti), ze ho musis dat az na dno postielky, je lepsie dokupit matrac, kvoli chrbtici. Tie matrace, co su v tych positelkach vraj nie su na dlhobejsie spanie, ak je uz babatko vacsie.
Tu je link o postielkach: http://lepsiebyvanie.centrum.sk/nabytok/232559/...

lucia20
30. jún 2010

@sivema my budeme s malou cca mesiac v nemocnici, lebo malinku po porode caka operacia, takze my si tam teraz ten pobyt uzijeme dlhsie. 😖

groka
30. jún 2010

caute kocky,co nove?
mna zas dnes chytili nejake bolesti,uz od pobedia,nezhorsuje sa tusim,ale uz som bola stabilizovana,aj som opuchla do noh vyrazne,krize,bolesti na ms,mierne,sem tam stvrdne brusko,takze sledujem,co z toho bude,aj krcok som citila bolestivo jednu dobu,hadam sa nepohlo nic dnu

kvietok121
30. jún 2010

@lucia20 lucik obdivujem ta ako to zvladas

@groka hlavne oddychuj, aby ste ostali co najdlhsie spolu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre