♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

zuzannas
5. feb 2010

no tak to sme mali presne rovnako! tiez som prisla posledna a odchazdala prva 😀

rubinka
5. feb 2010

Hm no smola, ja bývam na KVP.

nika.r
5. feb 2010

ahojte 🙂

pozerám, že ste riešili naše tradičné slovenské predpôrodné dilemy. 😝
Pôrod bol oveľa horší, netreba ten klistír až tak dramatizovať. 😝 Mne vlastne aj celkom vyhovoval, cítila som po ňom úľavu a nebála som sa, že vytlačím aj niečo iné.
Nástrih mi robili, ale malý bol nedonosený a u takých detí sa to vraj robí vždy, aby boli čo najmenej traumatizované. Aj keď váhu mal 2330g, takže určite by som ho aj bez neho vytlačila v pohode. A šitie ma teda bolelo dosť aj s injekciou, naňho mám veľmi zlé spomienky a rada by som sa tomuto jedinému zvyku pri ďalšom pôrode vyhla.
Holenie je podľa mňa normálka, holím sa aj inokedy, s bruškom som sa holila pomocou zrkadla. Ponižujúce je podľa mňa, keď to robí sestrička v nemocnici, ale to zase nechápem mamičky, že si to nespravia sami, aby sa tomu vyhli. Počula som už fakt poriadne krváky o tom nemocničnom holení, nehovoriac o tom, že jednu žiletku samozrejme použijú viackrát a tá predstava, že tým holili aj nejakú čiernu...no dovi. 🙄

Inak prajem pekný deň. Idem si zdriemnuť k Tomáškovi.

nika.r
5. feb 2010

denisocka, držím palce,nech je všetko OK.

jankaat,veľmi ma mrzí, čo sa Vám stalo. ☹ Prajem veľa síl zvládnuť to.

nika.r
5. feb 2010

rubi, nehoľ si proti smeru rastu, ale v smere. tedy to sícenie je úplne hladko, ale nebolí a nezarastá. Na pôrod to takto stačí. Neboj. 😉

lenadka
5. feb 2010

mywiel, tiez som tu smoklila nad tym porodom, krasne, ako pozeralo a ake je krasne to babo 😵

ja som sa tiez oholila doma, a tak isto male zrkadielko, cupnut si v sprche a da sa a teraz s holim po pamati 😕 a ide to....klistir mi nestihli dat...asi nieco aj islo von co nemalo ale bolo mi to tak akurat fuk, ved ich chyba ked mi ho nedali, cize ak by som teraz mala bube to pre mna premiera 😀

tea, preco chces ist do Handlovej? ja som tam rodila, ale co ja viem, urcite je to ako aj v inych porodniciach, nezaznamenala som nic pokrokove, ani iny pristup, mali moderne porodnicke kreslo a rodila som na rozheganom starom lozku, pritom kreslo bolo volne, sestrica sa ponukala ze mi napusti vanu, ale nakoniec s toho zislo, lebo ma dali na monitor a nemohla som sa ani pohnut a znasaj tak kontrakcie, jedine co som ich ukecala nech si aspon lahnut mozem na bok, lebo na chrbte mi bolo zle, ale to len do tlacenia, potom zas na chrbat...anesteziologicka bola fajn, ale prisla po 2.5 hodine co ju volali...malu mi vobec neukazali hned ako som ju porodila ju odniesli umyt, obliect, zohriat a az cca po hodine mi ju na chvilu dali, ziadne prilozenie nehrozilo, to az ked som po 3 hodinach zvonila na sestricky kde mam dieta? tak sa ma opytali ze naco mi je?????
zmohla som sa len na :"vsak dojcit nie?????" a jednak som ju videla len par minut po porode, tuzila som ju mat pri sebe, poobzerat si ju, pritulit... tak potom mi ju priniesli...

lenadka
5. feb 2010

a nastrih som mala, fakt to clovek neciti, sitie som necitila pre epiduralku-teda citila som ako nitku prevlieka brrr, a aka som bola stastna ze ten epi mam pre to sitie lebo porod teda tlacenie netrva dlho to je raz dva 😉 ta jazva ma dost dlho tahala ale teraz uz ani neviem ze ju mam

tea333
5. feb 2010

lenadka ja som o handlovej pocula ze tam maju dobry pristup no ale ked pises, tak asi vsade podobne 🙄

zuzana76
5. feb 2010

ahojte

deniska, drz sa, dufam,ze to bude vsetko v poriadku a skoro ta pustia domov

lenadka,- ze naco vam je dieta 😀 😀 , som sa nasmiala, niekotre sestricky su fakt pripady

michaela80
5. feb 2010

nika ja som zazila holenie v porodnici lebo som rodila na rychlo v 30 tt....na sucho a s tupou ziletkou...hruza...ta bolo to najhorsie co som tam zazila...a to som mala 18 hodin bolesti, klistir mi nestihli dat a urgentnu sekciu po ultrazvuku...co sa dialo to doteraz neviem ze sa ho rozhodli narxhlo vybrat... 😝

lenadka
5. feb 2010

ja napriek tomu, ze som bola cerstvo oholena sestricka vzala ziletku ze ide holit, dva krat ma s nou poskriabala-doslovne az som zjojkla a potom to nechala tak, ze vsak vy ste oholena 😝 😅 trapne to bolo 😝

zuzannas
5. feb 2010

Lenadka: 😀 😀 no! vyslovene, niektore tie sestry su trapane!! 😀 ja som mala nastastie stastie na v poho sestricky, klop-klop! a mozno to bolo tym, ze drahy bol pri mne a vyzaruje z neho, ze jemu staci velmi malo, aby ich tam vsetkych dal hned do laty keby bolo nieco.. 😅

zuzannas
5. feb 2010

Aj doktorovi hned od zaciatku prizvukoval, ze nech ma nenastrihava, ze sme poctivo masirovali hradzu, ale dr. ma potom aj tak nastrihol, a mozno aj lepsie, lebo rozrrhana zvonku aj zvuntra by som teda nechcela byt.. 😖 ☹

nika.r
5. feb 2010

michaela, jéminky...nasucho...šak to si musela z toho mať vyrážky ešte apsoň mesiac 🙄

lenadka 😨 mne zase oholili mini chĺpky na bruchu, že keby bol náhodou cisársky ... a odvtedy sa musím holiť aj tam, lebo mi na ňom po ich zásahu rastú také hnusné čierne sviňuchy. Takže ja spomínam na holenie v pôrodnici skoro každý deň 🙄

zuzannas
5. feb 2010

chcela som este dodat, ze poroztrhana ako moja spolubyvajuca.. 😖 maly mi tu asistuje, tak nestiham pisat..idem mu dat obed

bihan
5. feb 2010

Jáááj... kecalky jedny!

Môj pôrod bol fajn.. pár vecí by som zmenila, ale ako prvorodička som nemohla lepšie dopadnúť 😀

Nikitka, špeci pre teba 😀 Rodila som dieťa s váhou 4030g, 51cm, kliešťami a bez nástrihu! Čo je ešte lepšie, tak bez väčšieho natrhnutia 😉 Nebola som natrhnutá na hrádzí, ale na "opačnej strane".. že nemusím opisovať 😅 takže som dve-tri hodinky po pôrode už v pohode stála na nohách a boli mi fajn.

Nemala som ani klystír (ak tak som pri kontrakciách mala hnačku, tak som bola rada, že mi nikto nič do konečníka nestrkal), nebola som holená, oholila som sa doma.. stačí podvozok 😉 vo vyššom štádiu tehu som robila pohmatom.. naozaj netreba naháňať každý chlp 😀

Mala som epi a už ju nechcem, teraz som si vybrala pôrodnicu, kde majú na prípravu vírivky, polohovateľné lôžka.. po pôrode bola malá na mojom brušku, kým som porodila placenu, kým mi zašili tých pár stehov a neviem čo ešte.. v tom období som fakt nevnímala čas 😀
Od začiatku bola so mnou na izbe.

Inak anesteziologička bola zlatá.. keď pichajú katéter, tak sa nesmie hýbať.. ja som sa trhla a ona mi na to "tak toto práve netreba robiť 😀)

Pôrod nemusí byť stresujúcim zážitkom, keď sa naň dobre pripravíte a pôjdete do nemocnice s tým, že viete, čo chcete 😉

lulusha
5. feb 2010

juuj, to video bolo krasne...ako sa malicka hned tulila k mamicke 🙂
mne kamoska porodnicka vysvetlovala, ze je veru lepsie nastrihnut, lebo to aspon ma nejaky system a pevny "rez", nie je to hala-bala potrhane... ja som este nerodila, takze len takto viem z pocutia...
klystir som dostala dvakrat pred operaciou a poviem vam, je to "sranda" 😖 sestricka mi do criev napumpovala vodu a potom mi vravi, ze "10 minut sa teraz prechadzajte po chodbe"... 😀 no vravim si, plne brucho vody, pocit, ze vas roztrhne a ja sa mam prechadzat...stihla som akurat tak dobenhut na wecko 🙂

deni, drz sa!!!!!

bihan
5. feb 2010

Problém s nástrihom je aj v tom, že nikto nezaručí, že z toho "krásneho" rezu sa nezačne tkanivo ďalej trhať.. to je jedna vec.. a druhá vec je, že strihá sa pevné tkanivo, kým pri samovoľnom natrhnutí sa trhá slabé, teda menej prekrvené tkanivo 😉

mywiel
5. feb 2010

No ja som bola halabala potrhana ale zrejme nie do hlbky, lebo na druhy den som bola jedina co behala po nemocke ako lan a sedela bez vankusa 😅 😀 za to ostatné co boli aj nastrihnuté chodili ako starenky. Co sa tyka epi tak pomohla aj nie, urcite odobrala z bolesti ale nie aj predlzila porod a nevedela som aktivne tlacit, takze to bude u mna ak sa podari nieco ako to video s vanou 😀 Prvy krat som musela z nej vyliest lebo konktrakcie nepostupovali a neotvarala som sa. A vela som nejedla a nepamatam si ze by so mna islo nieco iné ako mala a krv. 😅 Muza aj tak nepustili medzi nohy a sestricke to bolo srdecne jedno co zo mna vychadza. Mala bola skoro uplne cista ked sa narodila sa cudovali ze tak cisté babo este nevideli. No neviem mozno aj pretoze som tyzden prenasala a uz uschol ten vernix? Neviem, v kazdom pripade ked som to mala za sebou tak som si povedala ze to nie je nic hrozné, lebo ta radost na to dietatko to 1000x prevysila. Sitie ziadna trauma, ani som nevedela, lebo som mala malicku v naruci. Oni ju rovno umyli v porodnej sale a dali jej zohriate pyzamko maju tam na to také truby, kde zohrievaju a sterilizuju aj osusky. 🙂 Jediné co nebolo super boli po par dnoch trojmesacné koliky a unava z vecného kojenia, ale vsetko to prejde a je to moje slniecko sikovné co nam robi radost. 😵

mywiel
5. feb 2010

A zabudla som prisla som do porodnice s papierom A4 cize mojimi poziadavkami ako si porod predstavujem a kazdému dokimu a PA som dala kopiu nech si precitaju. 😀 Viac menej sa mi snazili vyhoviet az na to ze ten porod bol dlhy a PA ma uz isla potajomky noznickami nastrihnut, len muz jej v poslednej chvili zachytil ruku ze nie! Citila sa blbo ale chcela mi pomoct a ja dodnes dakujem muzovi ze jej to nedovolil. 😝 😀

nikitka231
5. feb 2010

no kocky ked nad tym tak teraz rozmyslam tak asi je to uplne jedno kde budem rodit a ci to bude alebo nebude nejako extra boliet,jeden porod som prezila tak prezijem aj ten druhy,ked sa to tak vezme tak ako napisala mywiel tak radost na babo sa prevysi nad bolestami a nad tym ze ho konecne uvidim ...nech uz je august,s nastrihom a klystirom je to asi individualne...idem hodit relax

bihan :tak to si teda bravurne zvladla a este bez nastrihu klobuk dole 😉

lenadka
5. feb 2010

deni, tak ako sa mas? polepsilo sa? 😕

bihan
5. feb 2010

Niki, navyše druhý pôrod býva rýchlejší (síce vraj aj viac bolestivý 😅), vieme, do čoho ideme, je to asi menší stres...čo mi asi najviac varí na slov. pôrodníctve, je ten dešpekt pred želaním rodičky.. na nič sa nepýtajú, nič nevysvetľujú.. po pôrode dieťa zoberú a musia ho ísť okamžite merať. Toto je asi vec, na ktorej by som si osobne potrpela asi najviac: aby ma upozornili na zákroky, ktoré mi chcú urobiť (pichnúť vodu, oxytocín, nastrihnúť) a aby mi dieťa dali okamžite na telo.. bez umývania, merania, váženia, obliekania.
Veď pre to neviniatko to musí byť obrovský stes: najprv pôrod samotný, preliezť tou dieročkou a potom ho nejaké studené gumené rukavice odnesú, narábajú jú s ním, sviatia mu do očí.. a ono chce len cítiť a počuť maminku 😵

bihan
5. feb 2010

Varí 😀 vadí 😅

lenadka
5. feb 2010

bihan zhrnula si to kopmpletne...a presne TO mi vadilo na mojom porode, pokial som sa neopytala co mi idu robit sami od seba? kdezeee, nastrih? nik sa nepytal, len som pocitila stipnutie, ked mi davali infuzku a do nej injekciu zas keby sa neopytam co mi ide pichnut, nepovie...ale zalezi od personalu, starsi lekari maju zauzivane maniere, tzv. slovensko - komunisticke 😀 , ale napr. svagrina rodila v tej istej nemocnici 2 deti, jedno s rovnakym dr. ako ja a druhe s mladym doktorom a ten mal celkom iny pristup, dokonca aj to hypermoderne kreslo KONECNE vyuzili, lebo inak ho asi len ukazuju 😅 porod sa snazil viest tak aby bol co najprirodzenejsi a to sa mi velmi pacilo 🙂

groka
5. feb 2010

Ahojte

ja som neni schopna byt za pc a vobec uz existovat,moje nevolnosti su take ako na zaciatku+s bolestou hlavy,medzi nohami som mokra jak keby som bola dostata,brusko mi rastie zahadne rychlo,mne je to ozaj cudne uz

pridem ked mi bude lepsie,no je mi velmi zle,neviem co je horsie ci vracanie alebo toto co mam ja
dnes som akurat hovorila mm ze uz by som prijala aj hospitalizaciu na ianfuzku proti nevolnostiam
mm tiez vidi ze mi je hrozne,vsetko robi len on,chudacik moj,uz ani neviem co je to nic mi nie je,ani uz neverim ze mi ude lepsie

nikitka231
5. feb 2010

bihan pekne si to napisala, 😵 budem zvazovat aj Nemecko 😉

jajka28
5. feb 2010

ahoj kočky - konečne zasa pri pc

mám vám popísať moj 16 hodinový porod? 😅

radšej nie...ale klistír asi nieje zlá vec...a nástrih sa ma nikto ani nepýtal, ale na druhý den som v poho behala, ale napr. sesternica rodila o 6 dní skor a všetci boli niekde na vizite, chuda zvonilo tým vypínačom a nič, tak sa potrhala, že sa to dlho hojilo...naštastie ledvo dobehli aby malá nevypadla... 😒

ikulka
5. feb 2010

ahojte dievčatá
fuha rozoberáte porody no ja ten moj 53hodinový radšej komentovať nebudem... i ked priznáms ateraz sa ho bojím ked už viem do čoho idem...bože závidím vám čo ste písali, že 4 hodiny a bolo po všetkom to by som mozno aj vydržala.... ale takto to som mala epi inak by som asi umrela....anesteziologička bola uplne super vytiahli ju v noci z domu bola na telefone ak by niečo ale prišla tak do pol hodinky i ked mne sa to zdalo večnosť ale bola veeelmi milá, užasná žena do dnes na nu spomínam...a klistír no mne až tak nevadil, teda nebol nič príjemné, ale nevadil ...
a nástrhih no mna nastrihli a dosť malu ťahali kliešťami tak to asi potrebovali, ale bolo mi to jedno šitie som vdaka epi necítila....iba potom joooj 2 týždne som sedela na nafukovacom kolese...

lenadka
5. feb 2010

ikulka 53 hodin! 😲 teda ta tvoja mala je zasluzeny poklad

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre