♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

biba12
7. jan 2010

Leteku- krasna tabulka - obe.

rosienka
autor
7. jan 2010

hali- blbe mi je volat do CAR-u, lebo tam este do 12tt patrim a nechcem klamat, ked mi nic nie je...asi sa s tym zmierim a uvidim na tom velkom UTZ...

biba- co je hrabe, ze tucna s 61kg??! s tou vahou som sa citila uplne super, tiez meriam 171 cm a teraz mam 66kg a nikto o tucnote nechyruje, ved aj BMI je 22.5! ja mam skôr pocit, ze to potiahnem k 80kg ku koncu 😀

tea333
7. jan 2010

ehm baby ja mam 66 kg pri 170 cm..uz mam dve kila hore od normalu, jedno po sviatkoch a jedno tehu kilo si tak hovorim 😀

bihan
7. jan 2010

Biba, dúfam, že si už zmenila lekárku 😨

Ono je zase rozdiel začínať tehotenstvo pri 170cm s 60kg a s 80kg, že? 😉

halintoa
7. jan 2010

tea: ja nie som objednaná na určitú hodinu a s hodinovým čakaním by som sa v pohode zmierila. Keď som bola u doky dať si potvrdiť tehotenstvo, čakala som od štvrť na 9 do pol 2 kým za zobrala 😖 . Bola som samo nasr. a aj som jej to povedala, horšie bolo pre mňa 3 hodinové čakanie v deň, keď som začala krvácať pri prvom tehu, nezobrala ma dopredu, ani keď som jej volala, že idem hneď za ňou z práce. Keby som k nej nebola prestúpila v ten mesiac, asi idem hneď preč. Ale inak je super, všetko mi vysvetlí, na všetko upozorní, len to čakanie ☹ .

Keď už sme také úprimné, čo sa týka váhy, ja začínam na 56,7 pri 164cm 🙂 a tiež si nepripadám nadrozmerná.

michaela80
7. jan 2010

tea ja som dnes zase dostala v podstate krik v poradni ze idem dole s vahou...pred tehu som mala 58-59 a vyska 171 a teraz v 10tt mam 56 kg....
aj pri malom som isla z 54 na 49 a potom v 30 tt som mala 62 kg a z porodnice som odchadzala 54 kg.

tea333
7. jan 2010

Jee baby ake ste stihle 🙂

halintoa
7. jan 2010

Tea: no, štíhla som, len za tých 8 a niečo rokov, čo sme s drahým som ,,zoženštela" o 8kg 😅 , hádam to nepôjde stále s každým rokom hore o kilčo 😕 .

tea333
7. jan 2010

ja som mala 62 ked sme sa spoznali, moje max bolo 71 a potom zas 63, a teraz sa pomalinky zaas splhame hore 🙄
vytaca ma ze nic nemozem robit, a potom kysnem, aj ked papam malo.. 😒

halintoa
7. jan 2010

tea: myslím, že teraz by sme mali na váhu, resp. na peknú postavu kašlať. Nech sa naši muži vytešujú, aké budeme krásne, keď po pôrode zasa zhodíme 😀 . Mne môj včera začal trepať niečo také, že keď sa neprimerane zväčším, tak ma bude ľúbiť menej v prepočte na centimeter štvorcový, načo som ho poslala kade ľahšie a len sa na mňa zubil, potvoráka jedného, veď ja mu to pripomeniem 😀 .

halintoa
7. jan 2010

No, už mi dajako nejde ani štylistika, tuším radšej idem dopiecť cesnakové trojuholníky, nech sa mám z čoho zväčšovať 😀 .

lulusha
7. jan 2010

😀 Ja tiez uvazujem, kolko priberiem, ked som teraz vypisana a v podstate okrem pohybovania sa po byte nemam ziaden iny pohyb... Zatial mam 61 kg pri 168 cm, ale ja som pribrala, odkedy som s mojim muzom 🙂 Asi ma na mna blahodarny vplyv, hehe. Kde su tie casy, ked som vazila 56 pocas vysokej skoly 😒 No co uz, vsak v auguste uz budem isto riadna "bomba" 😎

biba12
7. jan 2010

NO ja som tehu zacinala s vahou 55 kg prve a koncila na tych 69kg a teraz zacinam na 56kg a kde skoncim uvidme... To teraz neriesim. Ja som iba svojmu muzovi musela slubit, ze v 9 mesiaci nebudem jest sladke, lebo z toho deti najviac priberaju. A bola sranda, ked ja som v obchode nakladala do kosika sladkosti a on poctivo vykladal🙂/ nasa znama tak vykrmila babatko na 4,3 kg, mesiac predtym malo 3kg a hovori, ze vytlacit to bola katastrofa/.. Ale ani raz som od neho nepocula, ze som tucna, to by som ho zabila...

mib
7. jan 2010

ahojte kocky, tak my sme dnes boli trosku pozriet tehu nohavice. ziadne rifle uz nezapnem a v com pojdem na kontrolu a do prace, to teda netusim. 😀 ... ale poviem vam ... tie ceny ... vacsina nohavic cez 50 Eur. ved to je hrozne, ked si predstavim, ze ich budem nosit iba par mesiacov. nemate nejake dobre tipy?

inak co sa tyka vahy, s tym si nerobim ziadne starosti. aj s drahym sme sa s tym vyrovnali, ked som zacala pichat rozne hormonalne injekcie. co ma sice trosku mrzi je, ze mi narastol zadok a nabrala som do stehien, ale neobavam sa toho, ze by som to nedala dole. tesim sa, ze kym ja budem cvicit, drahy bude musiet byt sam doma s drobcom. bude to ich chvilka. inak ... zacinam na vahe 59 kg pri vyske 173 cm. zatial ziadna drama. len ked mne to priberanie na vahe vobec nevidno. 😖

rosienka
autor
7. jan 2010

hali- no to je drzost, viem, ze na SK ne to väcsinou nieco strasne s cakanim u lekarov, aj ked je clovek objednany....nastastie tu vladne presne objednavanie a cakala som tusim len dva razy dlhsie ako pol hodinu, väcsinou +- 10 minut. ved clovek musi ist do prace, tak si maju presne vypocitat kolko im zaberie jedna pacientka a nenaobjednavat krizom-krazom 😠

ste tu veru vsetky nejake stihle, len s teou sme na tom rovnako 😉 ja som od 18-tich vazievala medzi 58-62 kg, len posledne tri roky po prestani fajcit a po tych hormonalnych "kurach" a sedavom zamestnani som nabrala 5 kg navyse. sice som posledne nieco schudla, ale to je s tehu a posviatkoch znova na mne a uz to pôjde len hore....ale hlavne ze som tehulka, vaha mi nevadi 😵 😵 😵

mib
7. jan 2010

lulusha, ja mam tiez hematom ... od zaciatku tehu. stale ma velkost okolo 2 x 10 mm. od zaciatku spinim, dokonca raz som zacala krvacat, ale drobcek je v poriadku a to je dolezite. tiez som na PN a doma sa iba motkam. bojim sa robit nieco, lebo ak by som nedaj boze zacala krvacat, tak by som si potom trieskala hlavu. 😖

michaela80
7. jan 2010

lulusha ja som pri prvom prelezela tehu a nepribrala som vela... ja si myslim ze tie co priberaju aj cez 20 kg tak tam "jedia za dvoch" co si myslim ze nie je spravne...spravne sice nie je ani moj jedalnicek momentalne ale co narobim ked stale grcam... ☹

rosienka
autor
7. jan 2010

mib- aj ja som uz pozerala nejake nohavice najmä na nete a boli tusim okolo 25 Euro. stranky uz neviem ktore, ale boli zahranicne, kvôli postovnemu. este to omrknem a ked najdem nieco dobre, poslem ti link. ja tiez uz skoro nic nezapnem, uz len sukne nosim a trojo nohavic 😀

mib
7. jan 2010

rosienka, si po ivf a cakas dvojky. podla mna sa nemoze nikto cudovat, ak zavolas do vasho centra, povies sestrickam ake mas pocity / obavy a nech sa oni rozhodnu, co dalej. ja som to takto spravila vzdy ked som mala nejaky problem, o ktorom som si myslela, ze to moze byt aj blbost. skus tam zavolat .. dolezitejsia je tvoja psychicka pohoda ako to, ci niekoho otravujes s blbostami. ... aj ked nekrvacas a nejde ti ani bok vyvalit. 😉

lenadka
7. jan 2010

no baby ja meriam 175 a vazim teraz 62kg, tie dve som uz nabrala od zaciatku tehu, tiez preto ze sa len tak motkam po dome, logicke ked prijem je vyssi ako vydaj 😅 pri malej som nepriberala, az do polovice tehu a potom dokopy 16kg taka som bola tucnucka 😀

mib
7. jan 2010

rosienka, to by som uvitala. nemam po kom zdedit alebo prevziat. takze musim nakupit a su to fakt palky v niektorych obchodoch. 😨

lulusha
7. jan 2010

mib - tak drzim palce, uplne sa s tebou stotoznujem, ani sama neviem, co mozem a co nemozem robit...uz mam vycitky aj ked idem nieco uvarit a zohnem sa pre hrniec... 😒 Moj muz vravi, ze moja uloha je teraz pekne oddychovat a zabezpecovat nasej fazulke pokoj 🙂
michaela - dik za optimizmus, tak hadam nebudem vazit metrak 😀 Moja mamina pribrala asi len 8-9 kg pri oboch tehotenstvach, tak snad som cosi podedila 😉

miciatko
7. jan 2010

Ahojte, ked uz je rec o polovičkach, tak včera mi hovorí, poď za mnou inkubatorik pre maleho Mata, ja na neho kukám a on sa cerí od ucha k uchu .

mib
7. jan 2010

lulusha, na kontrole ti nepovedali, aky je velky? tento moj totiz na zaciatku ohrozoval drobca, ale teraz je jeho velkost v pomere k dutinke v ktorej je drobec zanedbatelna, takze on samotny ako taky nerobi problem. ja dufam, ze sa uplne vstrebe, lebo by som rada aj nadalej chodila do prace. nerobim nic namahave, moja najvacsia zataz je, ze treba vyjst po schodoch na prve poschodie ... potom uz cely den sedim. kedy mas dalsiu kontrolu?

jankaat.
7. jan 2010

ahojte..tak s mojou mamou sa normalne rozpravat neda☹ nech poviem cokolvek 🙄 este k tomu mi dnes dosli jedne papiere z mojho byvaleho sportoveho klubu co ma tiez pekne nahnevalo a k tomu sa dozvedela ze som mohla mat v lete perfektnu pracu v zahranici..s priatelom vztah na poly na rozpadnutie.. a tak som chcela na vsetko nemysliet napustila som si plnu vanu vody a snazila sa prist na ine myslienky a len som zacala viac depkarcit ci som vobec spravila dobre ze si chcem male nechat 😔

biba12
7. jan 2010

A preco je vztah s priatelom na rozpadnutie, on to dieta nechce?
S mamou sa to vstrebe,chce to cas... Hlavne nepanikar a neurob ziadnu volovinu, bude to lepsie. Nemas surodenca? Ze by si sa o tom s niekym porozpravala, kto pozna Tvoju rodinu, priatela a ma nadhlad...

lulusha
7. jan 2010

mib - moj hematom ma asi 9 mm, kontrola v pondelok... uz som podobne zazila pred dvomi tyzdnami, to som lezala tyzden v nemocnici u nasich v Komarne...potom bol tyzden klud a teraz zasa... ale uz som doma, nastastie, predsa len v nemocnici je vacsia depka...

mici - inkubatorik? 😀 no dost dobre, som sa pobavila... 😀

tea333
7. jan 2010

jankaat ver mi ze aj ked mas pochybnosti, urcite si sa tak rozhodla pre to ze si sa citila pripravena byt matkou, a nech je situacia akakolvek zla tak rodicia ti pomozu, a budu stat pri tebe, priatel je bohuzial iba priatel a moze to skoncit alebo pokracovat, tak musis mysliet sama za seba a babatko 😒

jankaat.
7. jan 2010

biba nas vztah uz bol taky predtym..a teraz ho este viac rozbija to ze moja mama mojho priatela neznesie ani keby co bolo 😔 a surodenca takeho nemam ani nikoho s kym by som sa tak mohla porozpravat..

ma.jus.ka
7. jan 2010

Ahojte baby pridávam sa k Vám, chcela som až po návšteve doktora, ale už som to nevydržala 😵 čítam Vás už pár týždňov a už mi to nedalo 🙂 Tak nech sa nám všetkým darí a drobčekovia nech rastú...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre