♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

denisocka
23. feb 2010

mna inač dnes rano tiež boleli akoby slabiny,proste dole po stranách + male sa tam asi nejak priečne uložilo,bo mi akoby tvrdla maternica,ale to bol len pocit bo bolo nejak dole poskrucane, tak som sa 2 hodiny sledovala

rubinka
23. feb 2010

Mňa furt niekde bolí alebo pichá, už to ani nesledujem, zvykám si na to 😀

bihan
23. feb 2010

Bré ránko 🙂

Tak ja sa náhodu cítim super 😀 teda občas niečo pichne, ale inak sa cítim skvele... a od zajtra začínam cvičiť, kamoška robí normálne cvičenie pre ženy, tak mi povedala, že keď mi trošku upraví program, určite to nebude problém ani pre mňa 🙂

maculienka123
23. feb 2010

aj mna neustale nieco picha,tlaci a boli,len sa sledujem,pozeram ci rastie brusko ako ma ale dnes som zapla rifle,ktore som nezapla minule,tak mi je to divne,keby som rpisla o babatko,tak sa zmensuje aj maternica?

rubinka
23. feb 2010

Maculienka nestresuj ja mám bruško tiež všelijaké raz väčšie raz menšie 🙂

michaela80
23. feb 2010

maculienka vtedy co si nezapla si bola mozno lepsie napapana ako teraz rano... 😀 😀

silwietta
23. feb 2010

mna asi pred dvoma tyzdnami dost bolela jazva po cisarskom, som to vcera aj vravela doktorke, a vraj ta vonkajsia ked svrbi, picha, boli, tak je to ok, ze su to hormonalne zmeny na kozi, ale keby ze ma boli ta vnutorna, tak je zle, tak ma bude po 20tt sledovat...

lucy1990
23. feb 2010

Ahojte baby, tak ja som prebdela polku noci, mm bolo zle, a predstavte si okolo 5.00 rano sa mi vydulo v strede, trochu viac napravo take velkostou ako pomaranc 😨 som na to civela, ukazala som to aj mm, aj si to pochytal...ostatne brucho bolo makke...som sa trochu nalakala..a teraz okolo 11 znova, ale nizsie o dost...to je to tvrdnutie maternice? Rozmyslam, ze sa dnes zastavim za doktorom, nech to radsej skontroluje 😒

rubinka
23. feb 2010

Nuž neviem čo to je 😕

lucy1990
23. feb 2010

Ved ani ja, dufam, ze na mna nebude kukat ako na vola, ze s akou banalnostou som prisla, ale tak radsej prist s blbostou, ako by som mala Lenku stratit ☹ normalne mam poradnu az v piatok a to po mesiaci...tak hadam ma zoberie...

maculienka123
23. feb 2010

lucy r´to bude urcite babatko sa otacalo nie?

lucy1990
23. feb 2010

Neviem...ja som sa pytala svagriny, ona by mala uz teraz rodit, ze to moze byt tvrdnutie maternice, lebo to bolo tvrde ako kamen ta hrca...ako past...

rubinka
23. feb 2010

No ja som tiež myslela že mohlo by to byť bábo, ved čo iné? Ale nechcela som trepnúť blbosť. Ženy ktoré sú v pokročilom štádiu tak často spomínajú že sa im tak vydulo a že to bolo bábo, len ja som myslela že tak skoro to nemôže byť tak vidieť. Ale asi to bude ono. 🙂

maculienka123
23. feb 2010

no neviem ani ja,skus len zavolat doktorovi a nemusis tam ist koli tomu.

michaela80
23. feb 2010

lucy keby to bolo tvrdnutie bruska tak je to ovela vacsie ako pomaranc... skor by som povedala ze sa ti male akosi otocilo a vydulo mozno prdelku vonku.... tvrdnutie je take skor neprijemne, taky ztah....ako kontrakcia pri porode....ale to si este nezazila tazko ti to opisat..

rubinka
23. feb 2010

No baby ale bábo je ešte malé na to aby spôsobilo hrču jak pomaranč podľa mňa 😕 tak Lucy skús zavolať jak baby radia, nemusíš tam ísť.

michaela80
23. feb 2010

ale zase maternicu mame vacsiu ako pomaranc , mne tvrdne a je to velke ako polka futbalky ako keby vo mne...

rubinka
23. feb 2010

Tak ja som ešte také necítila.

maculienka123
23. feb 2010

no baby uz nie ako pomaranc ale ako grapefruit uz je od takeho 15tt

michaela80
23. feb 2010

ja som tiez rano mala taku vypuklinku ale bolo to len ako mandarinka...ked uz ovocie berieme ako prirovnanie ale zase ked citim ten roll on pohyb tak je to asi taka velkost co sa hybe - myslim mandarinku.... taku normalnu neprerastenu... 😀

denisocka
23. feb 2010

baby,ja som taka happy!! prave mi krpce konečne uštedril zo 20 ozajstných kopancov !!! už nie roll on,alebo niečo slabučke,že som nevedela či skryty prd či kopanček .... ale ozajstne kopance do ruky až bruško skakalo 😵 .ja som taka happy,konečne je to tu. len som si od rana dosť vytrpela,nejak sa mi zdalo,že sa tam male tlači,každe roll on som citila aj s bolestou,niekde sa krutilo dole pri krčku a teraz leži a zrazu sa asi prekrutilo,alebo našlo dobre miesto a začalo kopkať pod pupkom po stranách

silwietta
23. feb 2010

deni no super 😵

captainka
23. feb 2010

paraaada 😵 tak to sa tesim s tebou...

ja som sa vecer zobudila a tiez male bolo hore a asi 2-3x ma pokopkalo slabunko...sranda , uz sa tesim ked to budem citit silnejsie

captainka
23. feb 2010

silwi pozerala som si tvoje bruska pri miskovi ale ty v 18tt si ho uz mala pekne velke...to nem ako ja 😀

ake ho mas teraz?

rubinka
23. feb 2010

Deni gratulujem ku kopančekom !!! 🙂

bihan
23. feb 2010

Deni, gratulko ku popančekom 😉

Podľa mňa je mimi ešte príliš maličké na to, aby niečo vydulo, a už vôbec nie urobilo hrču, to by bolo cítiť nie len ako niečo tvrdé...

Tzv. tvrdnutie bruška, alebo Baxton-Hicksove kontakcie sa u prvorodičiek zvyknú objavovať až po 20tt, ale nie je vylúčené, že aj skôr. Na pôrodné bolesti sa to nepodobá, lebo to nebolí, ale je to kontrakcia, ktorá postupuje z hora nadol, aj keď u mňa to bolo vždy všade a naraz 🙂 Bruško mi už tvrdnúť začalo, to spoľahlivo spoznám. Napr. pravidelne ráno s plným mechúrom. Maternica má teraz veľkosť asi ako žltý melón, ale ak to bola kontrakcia, možno to bola len jej časť, nie celá maternica.
Lucy, podľa mňa ak ťa to nebolelo, nie je dôvod na paniku, ale keby sa ti to objavovalo častejšie, tak to povedz lekárovi.

silwietta
23. feb 2010

captainka, brusko mam riadne uz aj teraz, aj ked som len 14 tt... uz slubujem, ze sa dokopem stiahnut fotky 😉

denisocka
23. feb 2010

prečo s myslíš,že by neurobilo hrču ked koplo? ved som to videla

denisocka
23. feb 2010

teda , samozrejme sa mi nevydulo pol brucha,ale to miesto kde koplo tak sa vypučilo . tak asi už ma nejaku tu velkosť,ked to dokaže

lucy1990
23. feb 2010

Ahojte, tak som predsalen bola u doktora, bol zlaty, hned ma zobral, vysvetlila som mu co som citila, a poslal ma na kozu, prehmatal brusko, pozrel zospodu a urobil ultrazvuk. Lenka je v poriadku, len som bola nevycikana, tak mala malo miesta na pohyb. Usudil, ze to bolo tvrdnutie maternice, nahmatal mi ju dva prsty pod pupkom, a povedal, ze si mam davat magnezium, do piatku nemame sexovat a mam byt v klude a v ziadnom pripade si ju nemam masirovat, lebo to vyvolava stahy. Ak vam poviem, ze vecer som sa natierala s tym elasti q kremom a o piatej rano bolo prve, o jedenastej druhe, o pol jednej tretie a o druhej stvrte, tak som bola pravom vylakana. Tak ako povedala bihan, bolo to, ako keby zatvrdla len cast maternice a zakazdym na inom mieste. Inak podla utz sme v 15.1 tt a deni dufam ze mozem 😝 CRL 94,5 mm 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre