♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mandylion
19. máj 2010

eliska, BTW este to nikto tak zrozumitelne nenapisal...DAKUJEM

halintoa
19. máj 2010

eliška. to som netušila, že si to žena môže posunúť, myslela som, že ten 34tt už je povinný. Človek sa stále učí 🙂 .
Kočky, už aj Vám ustúpila zápcha? Lebo ja si musím zaklopať, už dobré 2 týždne nepotrebujem jablkový džús, somt aká happy 😀 . A čo sa týka sexíku, už ho je pomenej, asi preto, lebo drahému moje bruško pripomína bruško jeho ocina a musím uznať, že to nie je zrovna vzrušujúca asociácia 😀 😝 . Ale inak je zlatý a pozorný 😵 .

eliska252
19. máj 2010

Ja som na rizikovom už od februára a doktorka mi povedala, že hneď ako bude mocť tak ma dá na materskú ale že to bude až v 34tt. Už sa na to teším lebo vychádzky počas rizikového ma obmedzujú

evitkamalicka
19. máj 2010

ja uz mam termin nastupu na matersku aj v knizke, bud v 32tt 15.6. alebo 34tt 29.6.

denisocka
19. máj 2010

Mozem na MD NASTUPIT AZ PO PORODE? Chcem co najneskor,kym ma rodicovsky na simona

silwietta
19. máj 2010

ja som myslela ze nastup na matersku je 32tt v pripade rizikoveho tehu, 34tt v normalnom tehu... alebo zacina dnom porodu ak ten nastal pred 32 tt popripade 34tt...

lenadka
19. máj 2010

caute citam 1.5 hodiny hodiny a to som tu nebola len 1.5 dna 😅

idem spaapt obed, potom kuknem odlozeny pripad...

vcera na poradni mi povedal Dr. krcok 2, makne, nieco je uz vyplnene...ze nalez nie velmi dobry, ale zas ani najhorsi vzhladom k tt a 2 tehotenstvu, ze setrit sa, co najviac lezat, do prace ani napad....aj tak som stale nascipnuta...noci su najhorie, uf...uz som sa poriadne nevyspala cca 2 tyzne :-P aj vy tolko behate v noci, ja dnes niekedy aj po necelej hodine, uz mam cesticku vyslapanu od postele k WC :-P

didulka, drz sa tu dietu ti ziadna tu nezavidi, mna by vyvrtlo keby este aj to:-P

deni tak uz sijes bez prisitia prsta-parada 😀

lucy, hm, krcok mas este o kusok "horsi" odomna, ale zas bolo to len palpacne vysetrenie a to by som brala z rezervou, ja som na cevikometriu objednana 1.6. nech sa to odmeria zas aj sonom--tento udaj beriem za smerodajny...

marija, dufam, ze sa malej ta angina nevrati a ze aj homeopatika + nove lieky na imunitu zaberu 😉

eliska252
19. máj 2010

Aj ja chcem potom nastúpiť v 32tt a nie až v 34tt musím ponaháňať dr nech ma pošle skôr keď vravíte, že sa to dá. Mna keď dávala na rizikové tak mi povedala, že do 34 marodka a potom materská. Vidím, že viac hláv viac vie. No nie je povinný nástup na materskú Denisocka v 34tt či 32tt ale veľmi veľa žien ide vtedy podľa mňa a z toho potom vzniklo to, že sa to berie ako povinné nastúpenie.

A vraj keď vychádza materská nižšia ako rodičovský tak sa dá na UPSVAR požiadať o doplatok k meterskej do výšky rodičovského čiže ak je minimum materská 165 eur a mám nárok na rodičovský 265eur tak po narodení bába si možem požiadať o doplatok do 265eur.

lenadka
19. máj 2010

mne sa zda ze na MD sa povinne nastupuje najneskor 6tt pred porodom, inak to nejde, pri prvom tehu som gynekologa ukecavala ze nech ma este nevypisuje na MD ze sa citim super a este chcem byt v praci a vravel ze to nejde...potom mi papierovo posunut TP aby ma mohol vypisat o 5 dni na MD neskor...takze tak...

didulka85
19. máj 2010

Tak ja som osobne navstivila socialnu poistovnu.... Pani mi povedala, ze maju nejake problemy a nemaju peniaze, ale ze do 25. mi peniaze urcite pridu na adresu. Ja ze preco na adresu, ked som tam vyplnala cislo uctu... A pani, ze chybicka se vloudila...

Tak som nasrata prisla domov a v schranke som mala listocek na peniaze. Nahnevana, hladna a spotena som isla na postu a pani za prepazkou mi vynadala, ze nech si pride mama po peniaze sama. Ja ze prosim????? A zacala sa na mna osocovat, ze tomu nikto neuveri, ze na obcianskom som ja. VRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
Tak som jej ukazala penazenku plnu dokladov na moje meno, moje fotky... A nakoniec mi peniaze dala...
ZLY DEN!!!!

evitkamalicka
19. máj 2010

eliska vsak kukni do tehu knizky, tam je to niekde tiez predtlacene pri tyzdnoch ako chodis do poradne

januliatko1985
19. máj 2010

didu, to vazne 😅 ty musis velmi mlado vyzerat potom 🙂

silwietta
19. máj 2010

Žena nastupuje materskú dovolenku spravidla od začiatku 6. týždňa pred očakávaným dňom pôrodu, najskôr však od začiatku 8. týždňa pred týmto dňom. Ak žena vyčerpá z materskej dovolenky pred pôrodom menej ako 6 týždňov, pretože pôrod nastal skôr, ako určil lekár, patrí jej materská dovolenka odo dňa nástupu až do uplynutia 28 týždňov, resp. 37 týždňov. Ak žena vyčerpá z materskej dovolenky pred pôrodom menej ako 6 týždňov z iného dôvodu, poskytne sa jej materská dovolenka odo dňa pôrodu len do uplynutia 22 týždňov, resp. 31 týždňov (ak ide o ženu, ktorá porodila zároveň dve deti alebo viac detí, alebo ak ide o osamelú ženu).

takze je tam SPRAVIDLA cize to v podstate moze znamenat cokolvek 😀

eliska252
19. máj 2010

evitka fakt je to tam a tak asi nie som na tom až tak rizikovo keď ma chce nechať na PN do 34tt. Idem v utorok do poradne sa opýtam

halintoa
19. máj 2010

didul: tá pani mala šťastie, že sedela za okienkom, lebo pri Tvojej dnešnej bojovej nálade by mohla ľahko schytať...Aspoň ja by som už mala nervy na pochode... Keď sa darí, tak sa darí... 😒 . Skús sa trošku upokojiť a niečo pekné pre seba alebo Sáru objednať 😉 .

didulka85
19. máj 2010

Januliatko som taka spuchnuta v tvari teraz, ze sa hnusim sama sebe. Pred tehotenstvom som vyzerala uplne inak... Ale doklady som vybavovala az po svadbe. Takze neviem...

silwietta
19. máj 2010

didul, hlavne je ze mas peniazky... uz sa nerozculuj....

ja som tiez dnes zatial nemala stastie... obed som varila uz o deviatej, lebo manzel mal prist okolo jedenastej, ze sa s nami naobeduje... o pol dvanastej volal ze nepride.... isla som do lekarne kupit si glykopur na piatok, tak tetuska mi povedala ze si mozem akurat kupit celu velku pixlu, lebo oni nemaju vahy aby mi to presne odmerala... a nakoniec som isla na postu pre balik, ktory mi bol poslany koncom aprila, a vraj tam ziadny balik na moje meno nie je a reklamaciu musi vybavit odosielatel... no proste ked sa dari tak sa dari

lenadka
19. máj 2010

ohladom nastupu na MD je asi najlepsie opytat sa svojho lekara, on predsa musi vediet kedy si moze dovolit maminku vypisat na MD a kedy nie 😉 prvu MD som mala pred 5 rokmi je dost mozne ze su nejake "novinky"...

eliska252
19. máj 2010

silwetta no pekne si to napísala a na SVk to platí dvojnásobne lebo ešte aj na každej socialke ináč povedia. Furt sa to mení a ani pán božko asi nevie presne ako to je čiže individuálne u každého

didulka85
19. máj 2010

Hali ja som doma dnes kricala, potom som plakala, potom som buchla mm, potom tu bol moj otec a nakricala som na neho. Blazninec...

rubinka
19. máj 2010

Silwieta a to prečo si išla tak neskoro na poštu po balík? Neviem či dobre chápem ale mala si ho tam už koncom apríla a šla si až teraz? Balík na pošte držia len 18 dní.

eliska252
19. máj 2010

Gynekológ musí vedieť lebo on dáva papier na materskú.

didulka85
19. máj 2010

Normalne neviem, co si za tych 100 eur kupim... 😀

rubinka
19. máj 2010

Júj tak ja by som nemala problém že čo všetko kúpiť za 100 eur 😵

lulusha
19. máj 2010

didul, kasli na nejaku tetu postarku...hlavne, ze mas prachy na stole a mozes ich minut na nieco pekne 😉 ale mna to tiez vie vytocit, napriklad ked som cely den doma a najdem si na obed v schranke listocek, ze mam doporuceny list a adresat nebol zastihnuty...tak som nasrata isla na postu, samozrejme, list tam este nebol, mala ho dorucovatelka... tak som sa nasrala, zavolala veducu a vytmavila som jej, ze to co si dovoluju, som na PN a prehanaju ma na postu hore-dolu... odvtedy mi dorucovatelka nosi aj mensie baliky do bytu 😉

sivema
19. máj 2010

ahojte babulky...........môžete mi poradiť? Momentálne som na PN a včera mi volali z práce,že mi ukončili pracovný pomer.Ako mám teraz pokračovať? Mám byť samoplatiteľka...alebo mám ísť na úP?Som z toho paf 😒

halintoa
19. máj 2010

sivema: mala si PP na dobu určitú? alebo si bola v skúšobnej dobe? Lebo inak Ťa prepustiť nemôžu, ibaže by sa rušil/premiestňoval zamestnávateľ alebo jeho časť....

bihan
19. máj 2010

Čafte 😀 Sme doma z dovči, skvele sme si to všetci traja užili, návrat domov síce katastrofa, ešte nemáme doma auto, ale všetko bude 🙂
Na kontrole som bola tesne pred letom, všetko v poriadku, krčok nezmenený, maličká vysoko, od zajtra zase začína cirkus 🙂

maculienka123
19. máj 2010

sivema a to len tak ukoncili s tebou pomer?

odpracovala si 4 roky v kuse?

michaela80
19. máj 2010

ako ti mozu ukoncit pomer pocas PN....to je blbost ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre