♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lucynocka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majka35
13. aug 2010

ahojte ... sa znovu hlásim po odmlke ... som už taká unavená, že až ... a to z mojej staršej dcéry ... neskutočne žiarli na malú ... naschvál kričí, aby ju zobudila, keď ju poprosím, že idem nakŕmiť malú, sadne si vedľa mňa a vystrája ... stále mi hovorí, že Terezku ľúbim a ju nie at´d..... a ja som taká vyšťvená, že pri jej 100-ej požiadavke, že chcem toto a hento sa nezdržím a kričím a ona potom reve a je nešťastná, že chce ísť od nás preč ... neviem, ako ďalej 😒

lji
13. aug 2010

@katulkaaaaaa inak toto ma zaujíma-ked sa otváraš môžeš dostať nejakú infekciu v bazéne? ja netuším či som alebo nie som "pootvorená" bo ma dlho nevyšetrovali ale aj včera a aj dnes ešte plánujem navštíviť aspon na chvilu bazén 😝 ja som stále v tom že pokial neodišla voda, žena neostane v mokrom oblečená, hned sa osprchuje tak neriskuje, ale vyvedte ma z omylu ak to tak nie je.... 😔

lucynocka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucynocka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankasramka
13. aug 2010

@21 @ladena @lucynocka
vytiahli ste dobru temu- dovolenka- takzeeeeeeeeeeeeeeeee....JE CAS NA DALSIU MEXICKU PIKOSKU 😝

okrem toho ze som spominala ze materska dovolenka je tu 40 dni pred a 40 dni po porode tak navyse normalna dovolenka je 5 DNI za rok!!!!
no a potom kazdym odpracovanym rokom vam pridaju 1 den navyse.
t.j,. ak moj mm pracuje vo fabrike (ako sef oddelenia!!!) treti rok tak ma narok na presne 7 dni dovolenky za rok.
verite tomu???? a to si ju teraz ani nemoze vybrat lebo chceme ist na vianoce na slovensko na dva tyzdne (lebo viac nemoze) tak to musime usetrit....

katulkaaaaaa
13. aug 2010

@lji na konci sa neodporuca kupat sa,uz len preto ze z vody mozes dostat infekciu...neviem ci mate bazen doma alebo sa niekam chodite kupat...ak chodis do vody mala by si mat tampony pre tehule-zabranuju infekcii...no a ked ti odide zatka uz nic nechrani krcok-preto je zakazane sa kupat...aj tak sa ma baby zajtra ochladit tak uz vydrzime 😵

lucynocka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katulkaaaaaa
13. aug 2010

@jankasramka 😀 😀 😀 pocuvaj tie tvoje historky su ako z ineho sveta 😀 😀 😀 ale mam rada tie tvoje pikosky 😝 mas to veru tazkeeee,mi sa teda vobec na slovensku nemame na co stazovat

jankasramka
13. aug 2010

@majka35 a ja sa tu lutujem s jednym dietatom 😒 ....
vypisujem muzovi ze som na dne...myslim ze tvoja situacia je tazka ale urcite sa da zvladnut s dobrymi radami- urcite tym presli zianky z konika a dufam ze ti poradia🙂
drzim palce a obrn sa trpezlivostou.
a vdaka ze si to tu napisala- uz sa nelutujem 😝

lji
13. aug 2010

@katulkaaaaaa 😢 tak to si ma nepotešila. to je u nás taký mini bazénik. síce ty už nemáš zátku ale ja ked mám tak by som teoreticky ešte dnes mohla na chvíločku sa trošililinku ovlažiť ked teda už má byť zima 😕 😨

lji
13. aug 2010

@majka35 si v skutočne nepríjemnej situácii. tohto sa ja vždy bojím keby mám mať viac detí a prvé by bolo ešte také malé 😖 držím ti päste aby ste našli vhodný spôsob spolunažívania 😖

lucynocka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ladena
13. aug 2010

@jankasramka no a načo su nam potom dovolenky že? 😀

lucynocka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankasramka
13. aug 2010

@lucynocka sme sa rozhodli zit tu skor koli tomu ze mmm nevedel a este ani nevie moc po slovensky a slovaci- rasisti robia strasne problemy mexicanom takze ak by vobec dostal pobyt tak s pracou by to mal asi dost tazke (ved vyzera ako cigan zo smizian:D , moje male cokoladove). no a tu mu dali relativne dobru robotu hned jak skoncil skolu ...

zivot je tu urcite ovela tazsi a hlavne tvrdsi ale s jednou velkou vyhodou. mexicania nepoznaju stres. vsetko je pohodicka, vsetko sa spravi " neskor" alebo " zajtra" (co je cas neurcity).
kym som to pochopila skoro som dosla o nervy (typicka europska reakcia 😀 )

neviem no, niekedy ked vidis biedu okolo teba pochopis ako sa mas dobre ked mas v kuchyni umyvadlo a teplu vodu.
akoze velmi vela ludi tu zije s hlinenou podlahou v dome... a ked s adostanu z biedy tak si urobia podlahu z betonu...
bolo by tu vela co pisat 😖

majka35
13. aug 2010

@jankasramka to nemyslíš vážne s tou dovolenkou? a ako to riešite s bábom? bez nároku na príspevok, alebo opatrovateľka?
dievčatá, neviem, ako to riešiť ... som ich teraz poslala s manželom von, nech si oddýchnem, lebo od narodenia Terezky som spala strašne málo 😒 musím sa poradiť ... včera mi detská lekárka, ktorá pozná veľmi dobre Barborku povedala, že takýto charakter sa rodí raz za 100 rokov 😒 a že prvoradá musí byť teraz pre mňa Barborka a nie Terezka!!! 🙄 🙄 🙄 🙄 ... lebo ináč to budem mať veeeľmi ťažké ... ešte že to chúďa malé rado spinká

ladena
13. aug 2010

no tak ja sa idem prejst do lidlu a potom povysavam troška, zatial sa majte 🙂

katulkaaaaaa
13. aug 2010

@jankasramka obdivujem ta ze si sa rozhodla zit tak daleko od rodiny v uplne inej kulture,zrejme laska robi divy 😵 ja som bola len tri mesiace mimo sk a zistila som ze zit tak neviem...aj ked sa stazujem ze to a hento tu nefunguje clovek pochopi az ked si prezije ako ti pises...bez eletriky,vody...a zrazu zisti ze bezne veci doma niesu bezne veci vsade 😔

katulkaaaaaa
13. aug 2010

@majka35 maji rada by som pomohla,od kamosiek co si tym presli mozem akurat tolko ze by si sa mala Barborke venovat vzdy ked Terezka zaspinka,stale jej hovorit ze ju lubis a vzdy bude tvoja prva dcerenka...viem lahko sa hovori hlavne ked si totalne unavena,ja sama som zvedava co ma caka po prichode domov,Viki je jedine vnuca,jedine pravnuca dostava sa jej vsetka pozornost v rodine a zrazu pride miminko....

jankasramka
13. aug 2010

@katulkaaaaaa asi tak a este clovek pochopi ze stastie nie je v tom co mas- co vlastnis....materialne veci ti sluzia ale stastie nezarucia🙂

jankasramka
13. aug 2010

@majka35 to som tiez pocula aj ja ze barborke by si sa mala venovat ovela viac a vobec ju nehres aj ked ti robi "nervy" svojou ziarlivostou, myslim ze ked na nu nakricis- situacia sa ovela zhorsi...
verim ze ti s tym vsetkym niekto pomoze, myslim na teba, drz sa...

majka35
13. aug 2010

😉 ďakujem vám

tatulienka
13. aug 2010

babule,vidim ze tu preberate svokry a navstevy...tak ta moja mi akurat dnes oznamila, ze od pondelka ma dva tyzdne dovolenku,tak ma ide porazit...moja mamina bude u nas dva tyzdne mi pomahat, naco sa sem chce este aj svokra natrepat...a tiez si moc nezelam vseliake navstevy cudzich ludi, ale tiez si neviem dobre predstavit, co im mam vo dverach povedat..

katulkaaaaaa
13. aug 2010

@tatulienka 😝 jedine na rovinu,mozno sa niekto urazi ale nech...ja ked som prisla domov z porodnice doobeda,poobede som mala doma nasackovanych cca 15ludi som myslela ze ma slak trafi....teraz som povedala ze si neprajem nijake navstevy/uz len to staci kolko ludi pride do porodnice/....a je dost casu aj za tyzden dva....kto nepochopi ma smolu 😵

tatulienka
13. aug 2010

@katulkaaaaaa no budem sa snazit im to nejako vysvetlit...aj ked neviem ci sa mi to podari..a najhorsie to bude so svokrou..ako jej vysvetlit ze na pomoc tu mam svoju mamu a ona tu nieje potrebna..najhorsie je to,ze ona sem nechce chodit pomahat,ale chodit za malou..

majka35
13. aug 2010

ja som mala tiež ten problém pri Barborke ... kamoška mi volala ešte do pôrodnice, že už obvoláva ľudí a že keď sa vrátim z pôrodnice, prídu ma všetci navštíviť ... som jej povedala, že v žiadnom prípade, že som úplne vyšťavená a mám malé bábo ... tak sa so mnou nerozprávala 2 mesiace ... tertaz ju operovali a mesiac bola mimo a pochopila, aké to je byť po operácii a ja ešte s bábom ... neviem, načo sa tí ľudia natískajú k vám, ked máte toľko práce s bábom ... ja ten problém nemám, moja svokra príde k nám raz za rok ... chválabohu

katulkaaaaaa
13. aug 2010

@majka35 😀 😀 😀 to chválabohu nemalo chybu 😀

kvietok121
13. aug 2010

@ladena to ano len na rovinu
@jankasramka tak to je tam teda riadne divoko, som zemepisar ale taketo pikosky o krajine som nevedela
@majka35 verim ze si malicka zvykne a bude to dobre, urcite to mas tazke

baby uz sa moze narodit, mame postielku na mieste konecne

kvietok121
13. aug 2010

baby bezim ku svokrovcom, budem sa menej castejsie ozyvat cez vikend, ale urcite sa pocas dna ozvem aby ste vedeli ze sme 2 v 1, ak sa neozvem tak sme isli do nemocky papapa drzkajte sa tie ktore chcu tak este ako kinderka my ostatne nech sa tu po vikende stretneme ako cersvte maminy😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre