♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kvietok121
30. sep 2010

@lji moja to bol leb blby den, dnes to bude ok

majka35
30. sep 2010

@kvietok121 ja som si na to spomenula včera večer, neviem, ktorá z vás tu pridala video a teraz tiež takto spinká ... dnes ráno mi staršia začala strajkovať, že nechce ísť do škôlky, takže som mala stereo rev ... z jednej strany Barborka, z druhej Terezka 😀

mirmaj
30. sep 2010

@katulkaaaaaa to sa ti fakt vydarila táto foto 🙂 krásny je
@memory97 to s mliečkom poznam, ale toto sa malo davať až po papaní a ja po papaní nedostanem do nej nič ani mliečko 😀 ale asi ho nepotrebujeme, tak to neriešim už 😎
@akika722 to si občas hovorievam, ked ideme na prechadzku a stretneme maminu so starším dietaťom čo ide na bicykli a dookola počuvam, nechod do vody, nechod na cestu. nechod tam a hentam, počkaj ma, otoč sa.........a potom sa pozriem do kočíka a pomyslím si: ako dobre, že leží a nebehá ešte 😝 😝

lji
30. sep 2010

@liba78 nepripúšťam.nebude kríza a hotovo! šak som nejaká ženská 😠 budem bojovať do poslednej kvapky.

@katulkaaaaaa práveže vždy na ranajky si spravím caro,čaj pre dojčiace ženy ale množstvo tekutín stále môžem pridať 😎 budem bojovať. aké homeopatiká ? to nie som v obraze.

a to s babkou je super. 🙂

inak tá fotka je dokonalá 🙂 🙂 🙂 my máme podobnú ale ty ju máš krááásne ostrú 😔 my sme si z tej našej spravili vo velkosti A3 obraz na stenu. 😀 😀

katulkaaaaaa
30. sep 2010

@majka35 majka aj moj maly najlepsie spi v perinke,ked je zviazany podla mna to deti potrebuju,ked je rozbaleny stale hadze s rukmi a sam sa budi

lji
30. sep 2010

@majka35 hej presne vytvoriť ten pocit z bruška. ja keby dám malek ruky do perinky tak ma zožere 😀 😀 a nie je jej len zima? mne sa už pár krát stalo že malá plačkala, prišla mama že mám v izbe kosu,poriadne som prikúrila a malá sa ukludnila 😅 a to bola sama teplúčká 😅

lji
30. sep 2010

@kvietok121 dúfam že to bude tak 😒 len blbý den...

mirmaj
30. sep 2010

mňa rano v plienke čakalo take prekvapenie od Tamarky, teda vela bolo toho ešte aj mimo plienky 😵 , že sme sa museli isť normálne umyť do umyvadla 😝 😝 tak držala ani nemukla ked som ju umývala, mala to po stehnách až po koleno 😉 😉

@majka35 aj ja som teraz vyskúšala to zavinutie, chvíľku ponervačila a jednu ruku si vytiahla ale spinká 🙂 🙂 uvidíme do kedy 😝 😝

katulkaaaaaa
30. sep 2010

@mirmaj dakujem 🙂 no veu baby uzivajte si babetka ze spia,nechodia...uz ked zacnu chodit nebudeme mat casu tu sediet to len teprva zacne byt sranda 😀 😀 😀
@lji tak a mi to paci,mlieko mat budes a osobe xy dokazes ze nemala pravdu 😎 fotecka sa mi fakt podarila,aj ja si dam spravit obraz na stenu,dakujem za tip....napisem akike,ona rala nejake homeopatika na mlieko a hned zabralo

majka35
30. sep 2010

@lji neviem, ja ju dosť obliekam, aj zakrývam dekou, ale tak hádzala rúčkami a nôžkami, že si tú deku vždy odkopala ... a ten výraz v tvári ... také rozčúlené bábetko som ešte nevidela, ale už je dobre ... to zovretie fakt pomáha ... že mi to nenapadlo skôr

katulkaaaaaa
30. sep 2010

@akika722 moja ako sa volaju tie homeotika co si brala na mlieko???lji potrebuje,dakujeme 😵

mirmaj
30. sep 2010

@lji to som si aj ja myslela, ale zabralo to 🙂 vyskúšaj aj ty 😀

majka35
30. sep 2010

@mirmaj no dúfam, že ju to upokojí ... moja sa upokojia hneď, ale možno aj z únavy, veď mi prekričala celý deň aj celú noc ... a keby ste videli mňa ... s nervami na konci, som bola jak fúria a do toho Barborkina žiarlivosť ... nedrž terezku na rukách mami, nedávaj jej mliečko, nech jej dá ocko ... prečo si sa na ňu usmiala aj na mňa sa usmej ... a taaakto dookola 😝

mirmaj
30. sep 2010

@katulkaaaaaa @lji sú to tieto Ricinus communis 5 CH, aj ja som ich brala, berie sa 5 guličiek a môžeš si ich dať až 3xdenne

majka35
30. sep 2010

baby, určite ste sa o tom tu bavili ... ale dávate vigantol deťúrencom?

mirmaj
30. sep 2010

@majka35 fuuuha, tak to poriadne žiarli teda, nepomaha, ani keby si ju viac zapojila do jej starostlivosti?

vladka84
30. sep 2010

ahojte, sme doma z poradne..pribrali sme 200g, takze mame 3870g 🙂 vsetko mame v poriadku, predpisala nam aj to D-ecko, davku na tri mesiace, o tyzden mame zasa poradnu (to uz bude mat malinka mesiac a hadam aj 4 kg 😵 )
inak vonku je strasnaaaaa zima, dnes asi budeme bez prechadzky 😠

ked tu pisete o tom ako nemate mlieko - ja som bola v noci totalne vycucana, mala sa zobudila na papanie o druhej, pila pol hodiny, prso som uz mala ako vyzmykanu spongiu a ona stale hladala... ked som si stlacila, islo mi mliecko, ale len trosisku po kvapockach, tak som jej dala este druhe, dalsia pol hodina a potom spokojne zaspala... no a ja som cakala co bude, ked sa zobudi o tri hodinky, ci vobec nejake mlieko este bude... BOLO a teraz uz opat citim plne prsia, chvalabohu 🙂 v noci mi ale nebolo vsetko jedno, uz som chytala hysak, ze nemam mlieko, mala bude plakat od hladu a ja doma nemam ani nutrilon... tak asi by som si mala jeden kupit, keby nahodou, ale zasa, aby som ho nedala zbytocne, ked to nie je treba 😕

mirmaj
30. sep 2010

@majka35 ja dávam stále a ten isty od začiatku, neboli všetky zle, a bolo zle len to gumene kvapatko, ja som ho ovoňala a ochutnala a ak chutí ako voda, mal by byť dobrý. Nahradzajú ho jednorázovou davkou D-čka čo sa dava myslím raz za 2 alebo 3 mesiace a Dr. mi povedala, že to je horšie pre to male teličko taka jednorazova davka, že aby som pokračovala s týmto

majka35
30. sep 2010

@mirmaj ale vieš, čo ma najviac prekvapuje? ... že mi popri tej žiarlivosti stále opakuje, ako Terezku ľúbi, keď sme vonku, tak mi hovorí, aby som ju všetkým ukázala, aká je krásna, keď som ja "kapánek" nervózna, že terezka plače, takm mi povie: mami. ved musí plakať, ved je maličká ... no nejde mi to do hlavy, že na jednej strane tak a na druhej tak .. a ani sa nebojím ju nechať pri terezke, neublíži jej, práve naopak, stále ju hladká ... ale ja nemôžem 😕

majka35
30. sep 2010

mne moja lekárka odporúča dávať miesto vigantolu cebion Multi 😎

vladka84
30. sep 2010

@katulkaaaaaa krasna fotka, ake su tie deturence krasne, ked spinkaju a neplacu 😀 😀 😀
a to s babkou je super 😉

@majka35 my to mame doma podobne, tiez obcas Timku chyti este taky maly zachvat ziarlivosti, ale uz je to podstatne menej ako na zaciatku, to je dobre znamenie, ze sa to lepsi 😉 snazim sa ju co najviac zapajat do starostlivosti, spolu kupeme, podava mi plienku, prikryva malu, necham ju nech sa s nou rozprava a ja idem robit nieco ine, nech su same spolu, vtedy je Timka spokojna 🙂
nam dr. predpisala to D forte - jedna davka na tri mesiace....

lji
30. sep 2010

@majka35
@mirmaj my sme ešte vigantol nemali a tú jednorázovú dávku nám tiež doktorka neodporučila tak sme stále bez D-čka a čakáme čo nám dnes povie 😔

@mirmaj ˇdakujééém 🙂

@katulkaaaaaa a ešte sme z tej fotky spravili aj darček pre dedka. ocapli sme na nu saškine nožičky a dali zarámovať 😀 super darček pre starých rodičov 😀 😀 😀

vladka84
30. sep 2010

@majka35 presne aj u nas, ked necham Timku s nou, tak je spokojna, len sa jej asi tazko pozera na to, ako sa s Karinkou bavim ja a ze ona je bokom... tak sa snazim ju co najviac nechavat samu, aby sa mohla realizovat, uz sa mi aj stalo, ze prisla za mnou a povedala mi - mami, teraz sa s nou pod hrat ty, ja si uz chcem kreslit..a potom neziarlila 😀

lji
30. sep 2010

@majka35 fúú to ju teda tá žiarlivosť stále neprešla 😕 to je také.... smutné.... neviem nájsť pomenovanie. ved lúbiš obe svoje deti len ako jej to dokázať 😖

majka35
30. sep 2010

@vladka84 😀 no, to je super ... mňa každý strašil, že môže malej ublížiť, ale absolútne s tým nemám problém ... veď je to jej sestrička ... len stále sa pýta, ked už bude rozprávať

majka35
30. sep 2010

@lji no, mňa najviac trápia jej záchvaty ... tie dostáva každý druhý deň a je to hrozné ... úplná nepríčetnosť ... neviem, čo vtedy mám robiť ... chcem ísť s ňou ku psychologičke, lebo je to veľmi ťažké ... v záchvate vidím, ako ma v tej chvíli nenávidí ... a ked zchvat prejde, tak je ako medík ... strašne ma to trápi ... raz som jej vylepila facku ... aby sa prebrala, bolo to hrozné ... a tú facku som do sekundy oľutovala a rozrevala som sa ... ale hormóny robili svoje a ja som sa už tiež neovládla ... no každý mi hovorí, že som urobila dobre ... no ja si to nemyslím ... dokonc učiteľky v škôlke mi povedali, že niekedy to treba ... nie som za fyzické tresty, ale vtedy nič nepomáhalo a ja som bola v koncoch 😖

kvietok121
30. sep 2010

@mirmaj aj ja davam stale ten isty mne dr povedala len aby som ho neprevracala aby sa to nedotykalo kvapadla

kvietok121
30. sep 2010

@vladka84 aj vy ste pekne pribrali za tyzden, mame skoro rovnaku vahu aj kked sme o tri tyzdne starsi, no nasa mala babika je tu asi stale na svoj vek najmensi 😀

kvietok121
30. sep 2010

@majka35 je to dobra vec zbytocne sa nebudia rucickami

kvietok121
30. sep 2010

@lji urcite to tak bude

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre