♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mirmaj
3. nov 2010

@majka35 tak terezka je presne ako @akika722 Semi aj ten tak spava 😉 Ale si na tom lepšie ako ja teda, lebo ja musím s tým kočíkom isť aj von, inak to nezaberá 😒 Ale doobeda zaspí aj pri mne na gauči ked pozerám panelák, ale len na 30min. viac nie a potom už je mrzutá, takže sa musíme poobliekať a isť von a tam si potom pochrapka aj 3hodinky 😀

akika722
3. nov 2010

@majka35
@katulkaaaaaa no moj mm minule vravi Paťkovi..ocka boli bruuuško vieeeš???skoro ma porazilo dostala som zachvat smiechu a on nechapal prečo 😀 😀 😀

akika722
3. nov 2010

@memory97 pod pod 😀 😀 😀 budem veeeeeeeeeeeelmi rada..

och baby keby ste tu na blizku byvali všetke 😢

akika722
3. nov 2010

@majka35 my tiež tak robime...overal čiapka a do kočika..moj postielku nechce ani večer 😒 zaspava večer v kočiku alebo na mne a potom ked idem spať dam ho do postielky a ked sa zobudi na prve papanie tak už spi pri mne...v postielke vrieska...a ked sa zobudime je schuleny pri mne a ja mam polku tela strpnutu 😅

akika722
3. nov 2010

@mirmaj očkuje sa do jednej povinne a do druhej prevenar/pneumokoky

majka35
3. nov 2010

@akika722 ja chodím do Michaloviec často za rodinou, do trebišova to lem na skok ... ja som rodená michalovčanka šalená ... ked dakedy pôjdem do MI, tak ťa prídem kuknúť 😀
no s tým spinkaním ti nezávidím, ja ked ju nosím v babyvaku hodinu, tak odpadávam

akika722
3. nov 2010

@majka35 čo pišeš o detoch mam pocit akoby si to pisala o mojich 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

akika722
3. nov 2010

@majka35 jééééééééééj mm pracuje v Michalovciach...no zajdi ak tu budeš 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

majka35
3. nov 2010

@akika722 mala som ísť túto sobotu, ale mm má stretnutie zo školy, tak idem určite na budúcu sobotu, ale to len na otočku, s barborkou .. terezku nechávam mužovi

akika722
3. nov 2010

@majka35 no tak ale niekedy si urobte vylet a pridte...ved to nie je tak daleko 😉 jéééééj to by bolo suuuuuper 😀

mirmaj
3. nov 2010

@akika722 vy kedy idete na preočkovanie? lebo my už 15.12, som myslela že až niekedy v 6.mesiaci to bude.
To by bolo fakt super keby sme boli všetky bližšie a mohli sa občas stretnuť aj live 😀 😀

akika722
3. nov 2010

@mirmaj neviem moja ja som ani o tomto očkovani dopredu nevedela ☹

majka35
3. nov 2010

@akika722 ked terezka trošku podrastie, tak ju vezmem so sebou a určite vás prepadneme 😀

ináč také spoločné stretko v auguste 2011? kedže sme augustovky ... niekde v strede cesty ... taká víkendovka

mirmaj
3. nov 2010

@akika722 a nepíše ti to do toho očkovacieho preukazu?

mirmaj
3. nov 2010

@majka35 to je super nápad 😀 😀

majka35
3. nov 2010

@mirmaj tak to robia mamy z viacerých skupín, že sa takto stretávajú, normálne aj s manželmi

majka35
3. nov 2010

@mirmaj ja mám rada teké stretávky ...

akika722
3. nov 2010

@majka35 to by bolo suuuuuper 😀
@mirmaj nieje tam zapisane kedy bude očkovať 😒

akika722
3. nov 2010

@majka35 to určite budeme musieť zorganizovať 😎
ok baby padaaaam obliekať krpca a šuuup pre Paťka...tak večer som tu 😀

mirmaj
3. nov 2010

@majka35 tak by sme nemali zaostavať za ostatnými skupinami 😀 len neviem ako nam sem podarí dotiahnuť jankusramku z mexika 😀 😀

majka35
3. nov 2010

@mirmaj no to bude trochu problém ... možno my by sme mohli sa spoločne vybrať za ňou 😀

mirmaj
3. nov 2010

@majka35 tak to by bol super výlet, aj pre nas aj pre augustove miláčiky 😀 😀 @jankasramka chystaj postele 😉

majka35
3. nov 2010

aj niečo dobré pod zub, už by si možno aj mohla začať rozmýšľať nad slávnostným menu 😀

majka35
3. nov 2010

idem aj ja pre zbojníka ... večer som tu ako na koni 😀

elinka27
3. nov 2010

ahojte,uz sem nejak nechodim mam co robit, stale sa trapime s tym kojenim uz som zufala, najprv zapaly,upchate mliekovody,vaha aj napriek tomu isla krasne hore,a teraz mala uz skoro 2-3 na vahe stagnuje,za posledyn tyzden pribrala len 60g a tak mam doma od doktorky vahu a musim ju prevazovat pred a po krmeni.Ona akoby nepytala jest a ked aj taha tak len kratko a je spokojna viac nepyta,ale asi jej to je malo lebo nepribera akoby mala 😖 Uz pred mesiacom som chcela vzdat kojenie a stale bojujem,ale ked doktorka povie dokrmovat tak som skoncila.Pouzivate dudlik tie co kojite?Vraj ten utlmuje laktaciu a potlaca hlad u dietata a tym si ono zvykne na nizsi prijem mlieka a rezignuje.Tak neviem ci som to nim nahodou neopokazila

mirmaj
3. nov 2010

@majka35 budeme ťa na koni čakať 😀

kvietok121
3. nov 2010

@elinka27 ahoj moja neda mi reagovat, aj my sa s kojenim trapime, ja konzultujem s laktacnou poradkynou, tiez mi povedala ze ak mozem nemam davat cumlik, no napriek tomu davam, pretoze plac pretoze chce len dudat, bol tak casty ze som to akosi nezvladla a dala som cumlik a teraz uz je na neho nauceny, snazim sa co najmenej ale to sa neda

my sme nastastie pribrali a snazime sa papat, tiez mame problemy s tahanim, tak stlacam prso, vyberam a vkladam nanovo, teraz budeme bez vazenia mesiac, tak dufam ze sa to nepokazi

tiez sa brodim sa zapalmi a kandidou ale nevzdavame to neboj laktacna povedala ze vacsinou po 3 mesiacoch sa to upravi tak uvidime 😀

kvietok121
3. nov 2010

@mirmaj
@majka35
@akika722 vidim ze planujete stretavku ... supeeeeeeeeeeeeer, vyletik by bol supeeeeeeeeeeer.

dnes sme boli ockovat, velmi sme pplakali teraz sa snazime zaspat ale kazdych 5 min mu idem dat dudlik ... akosi sa mu nedari, dufam ze bude ok

jankasramka
3. nov 2010

@elinka27 hej koli cumliku sa netrap. ono je to tak ze mne gastroenterolog povedal ze mu nemam davat cumel lebo je to ako zuvacka- cim viac zuje tym je hladnejsi (my sme mali opacny problem - on chcel vkuse papat) takze to by znamenalo ze u teba by to malo byt tiez tak- cim viac dudle cumel tym je hladnejsia. lenzeeeeeeeeeee....tym ze dudle tak vlastne uspokojuje saci reflex a potom ked das prso tak uz nema potrebu tak silno tahat...
takze ono to musis vypozorovat sama. tak ako pise kvietok- proste ked place tak ju hadam nenechas cely den bez cumla ked si uz zvykla. podla mna to az tak velmi zas neovplyvnuje...

alure
3. nov 2010

ahojte trošku somsa zdržala v BA,ale už sme doma..malý došiel vyhladovaný tak sa nemohol dočkať obľúbeného karfiolu.
Inak maminky skúšate si pridávate ovocie a zeleninu ktoré sa nedoporučujú tým čo koja? Ja už mám za sebou rajčiny,pomaranč,apustu a našťastie všetko ok 😅
@elinka27 myslím si že to cumlíkom nebude,my máme cumeľ a kojíme bez problémov.
@mirmaj aktualizované 🙂 čo sa týka očkovania ja to mám všetko v očkovacom preukaze zapísané...1.dávka sa má dať v priebehu 3-4mesiaca a 2.dávka v 5-6mesiacoch a potom v 1roku,3 roku a 6roku..to je tá hexavakcína a potom je ešte očkovanie na osýpky,mumps a rubeolu a to máš okolo 15-18mesiaca a preočkovanie tak ako ajna tbc v 11rokoch 🙂 toľko prehľad očkovaní

@akika722 ej veru by bolo super keby sme všetky bývali tak nejak bližšie alebo keby nebolo z jedného kúta Slovenska na druhý tak daleko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre