♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
13. nov 2010

@alure ano ale teraz nemal ani pol kg ☹
@gagarinka ažim len teraz cez vikend mam ju požičanu od dr...pondelok jej ju nesiem späť

alure
13. nov 2010

@akika722 akú váhu ste mali?

alure
13. nov 2010

@akika722 akú váhu ste mali?

gagarinka
13. nov 2010

@alure ved som sa citila ako nejaka tovaren na mlieko 😀 a uplne ako dojna krava som vyzerala s elektrickou odsavackou 😀 hned som ju predala a kupila si rucnu aventku, na tu nedam dopustit 🙂

akika722
13. nov 2010

@alure nevidela som na vahu povedala že trošku cez 5...myslim že tak 5100

alure
13. nov 2010

@akika722 no mesačný ste mali 4000,dvoj 4850 a teraz troj 5100...je to presný mesačný odstup? Veríš svojej pediatričke? Len aby ťa nedostala do pomykova,lebo ešte sa nájde veľa takých ktoré kojenie moc nepodporujú....

@gagarinka ja som pri Oliverovi vola tiež ako dojna kravička a to som odsávala aj pre nemocnicu,teraz som sa chcela už v pôrodnici prihlásiť ale jedna sestrička ma odbila,tak som sa cítila dosť divne keď som si odsaté mliečko vylievala a v inlkubátoroch kopec nedonosených detí,ktorým dávali UM 😒 😒

akika722
13. nov 2010

@alure ja som teraz zmenila dr...ta pred tym mala staru vahu čo si sama nastavuješ a ta nova ma digitalnu...tak aj tam to môe byť,či??

akika722
13. nov 2010

baby utekam vonku večer som tu 😀 dohodnuta som s mamou na 15tu a ja ešte ani naličena nie som 😨
paaa

alure
13. nov 2010

@akika722 neviem mojko,ale určite je všetko ok a do ničoho sa nedaj pritlačiť...ak máš ty sama pocit že je všetko ok,daj na svoj inštinkt.....myslím si že matka najlepšie vycíti či je alebo nie je niečo v poriadku.
Idem aj ja von,slniečko nádherne svieti...pa pa p

majka35
13. nov 2010

@akika722 tam je určite ten rozdiel, na takej starej váhe určite niečo pridala, tam sa to ani ned presne odvážiť a digitálna váži presne takže Samko pribral určite viac ... a nebuď smutná

a dobrý deň prajem všetkým

jankasramka
13. nov 2010

mam kobyluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! moj detsky sen sa splnil 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
vravi mm ze mam darcek na 5 vianoc dopredu,mne je to jedno, moze byt aj na 10 😀

no idem vas docitat pri ranajkach co mm pripravil, dnes bude myslim skvely den 😵

katulkaaaaaa
13. nov 2010

@jankasramka tesim sa s tebou,uzi si dnesnu svadbu,ja mam uz navarene,napecene...uz by som aj spat isla a ti este len ranajky,sranda to je 😝

jankasramka
13. nov 2010

@katulkaaaaaa som zvedava jak tu svadbu vydrzim lebo som sa nechala uniest tym farmarom a spala som 4 a pol hodiny... 😀 minule som si dokonca pozrela takmer vsetky casti talentmanie, ale zaujimave boli len tie prve...
este musime kupit saty dnes lebo asi pojdem nahata. ale uz mi je vsetko jedno ked mam tu kobylu, teraz uz len meno vymyslame .
mm trva na tom ze by sa mala volat Tatry alebo Nitra 😀

jankasramka
13. nov 2010

@akika722 pokial neplace od hladu tak vsetko je ok, tiez si nemyslim ze ste pribrali tak malo. alebo patologicky malo, a uz vobec si nemyslim ze by to malo ovplivnit jeho vyvin...mozno nebude tlstoch ako mateo, ale urcite semi vyzera uuuuuuplne zdravo a spokojne 😉

a co sa placu tyka nas mateo pri zaspavani uz pravidelne vrieska, tiez som ho nadopovala espumizanom ale moc nepomaha, strane krici ako by ho cosi bolelo, podla mna sa mu vratili koliky ci co 😖

katulkaaaaaa
13. nov 2010

@mirmaj kolacik spraveny je supeeeer 🙂 inak ja by som kludne dala dve cesta tie mi na tom najviac chutia,este sa chladi myslim ze zajtra bue waaau
@majka35 robila si ho a ti?

katulkaaaaaa
13. nov 2010

@akika722 moja ti vies ci samko je ok alebo nie,nenechaj sa zdeptat vazenim a hovadinami...moj maly vyppil 60ml uz v porodnici...hmmm...ale odvtedy nemam sajnu kolko vypije,nemam doma taku vau kde by som ho zvazit mohla...a si zober nasa dr ma objednala az po 5 tyzdnoch na poradnu
kde ste vsetky stratene?sa nudim 😒

kila
13. nov 2010

Ahojte! Čo máte nové?
Tomi už má 3 mesiace, boli sme na poradni, má 5600g a 62cm, dostal aj očkovanie - teplota sa mu nezvýšila ale potom mi celý deň preplakal - nespoznávala som moje kludné dieťa - nakoniec som mu večer dala Panadol proti bolesti a aby sa ukludnil, po 30 minútach aj zaspal a ráno sa zobudil zase vysmiaty. 🙂
A Réka je konečne skoro bez plienky! Kúpila som jej samolepky a vždy dostala jednu keď mi povedala že chce cikať. A zabralo to! Na začiatku jej bolo ťažké vysvetliť že vždy dostane len jednu a len vtedy keď sama povie že chce cikať a aj sa vyciká - lebo potom chcela celý deň sedieť na nočníku, aj keď necikala , ale teraz je už celý deň suchá, pociká sa len v noci. A nemá problém cikať ani vonku alebo do WC. Neuveritelne rýchlo sa nám to podarilo, aj ja sama sa čudujem a veľmi sa teším! 🙂
Inak chorí už nie sme a je nám fajn. 🙂

akika722
13. nov 2010

baby ste zlate 😵
@jankasramka jéj tak Pejko ma spoločničku 😀

môj krpec je prechladeny..asi chytil od Paťka...sopli mi strašne len odsavam a aj očička ma zapálene 😒
aj vaši krpci vas tak štipu pri papani?mam pocit že mi chce odtrhnuť z ručičkou kus kože 😠

jankasramka
13. nov 2010

@akika722 hej stipe. raz mi chytil bradavku, zatal nechty a potiahol 😖 to som od bolesti takmer ozelenela...

akika722
13. nov 2010

@jankasramka keby si videla moj bordovy dekolt 😅
meno pre konka už mAš?

jankasramka
13. nov 2010

@akika722 dala som na fb nech mi poradia, a mm mal dobry napad ze horalka alebo tatranka.. to sa mi celkom paci. ale ked ta cosi napadne napis kludne. do zajtra si to asi necham na premyslenie a som svedava na napady na fb.
ideme na tu svadbu dnes. beriem UM. asi si vyhodim z kopytka 😀 skoda ze chlapi nemozu kojit aby som sa zabavila 😝
no ale mam v ploskani ceresnu tak tu asi poriesim, mm ma taku fajnu sestrerku, s tou sme vzdy robili "ochutnavky" slovenskeho chlastu az do dna flias 😀

akika722
13. nov 2010

@jankasramka 😀 😀 😀 jeej tak sa zabav...
horalka 😀 tu som prave spasala 😀 😀 😀 a ide sa kupaaať 😎

danulienka35
13. nov 2010

ahojte bambulky moje pekne

hajatanufus
13. nov 2010

ahojte baby chcela som sa opytat ci sa k vam mozem pridat ja si vas citam uz asi 2 tyzdne ale este som akosi nenabrala odvahu. ja mam tiez augustove dievcatko a este jednu starsiu nezbednicu. chodim do temy porod v anglicku lebo som v anglicku a aj som tu rodila no hladala som este inu temu kde by som sa pripadne mohla poradit s mamickami co maju rovnako stare babatka.
@akika722 citala som vcera tvoje prispevky o tej skolke ja by som asi tiez zmenila skolku a maly sas ti urcite pocikava koli tomu ze je tam v strese ☹ a co sa tyka tej vasej hmotnosti nasa sa narodila s vahou 3290g a teraz mala 5260 takze za tri mesiace necele dve kila a tiez je plne kojena skus sa poradi s annag tu z modreho konika ja som si tie clanky tiez citala a pomohli mi v spravnom prikladani a kontrolujem ci mala taha alebo len dudle a je to uz lepsie akurat my mame problem so spinkanim ona mi cez den sice spinka styri hodky vkuse ale len na brusku a vecer nechce zaspinkat na chrbatiku tak si ju beriem do postele a zaspi na prsku a potom ked sa zobudim tak ju prekladam do postielky akurat ze niekedy sa pri tom zobudi a musim si ju zase vziat k sebe tak sa moc nevyspim lebo ked je pri mne tak sa bojim otocit a spim len na jednom boku ale je to lepsie ako v prvych tyzdnoch ked som ju skoro celu noc mala na prskua posediacky som nad nou zaspavala 🙂 sorry trosku som sas rozpisala chcela som ti len povedat aby si to kojenie nevzdavala a hlavne bola v klude aby si mala dost mliecka 🙂
ja som si vsimla ze ked viac pijem aj sa mi viac mlijka tvori a ked zabudam pit tak je to horsie niekto tu spominal ze sa dietatko s placom odtahuje to robi aj moja ked jej ide silny prud tak potom ju prelozim na druhy prsnik alebo tamten trochu odstriekam a potom uz je dobre a pri prvej som tiez kojila a aj som raz denne dokrmovala UM ale nie kazdy den len ked som mala pocit ze malo papa ale tak ze som ju nakojila a potom este dala UM a niekedy vypila este 50 a niekedy uz nechcela netrap sa @akika722 bude to dobre len sa nesmies stresovat viem ze to mas tazke aj ja mam dve deti a viem co to obnasa ale bude dobre len koj a pripadne odsavaj 🙂

alure
13. nov 2010

@jankasramka
príjemnú zábavu prajem
http://www.konemojimilacikovia.estranky.sk/clan...

Všetkým prajem pekný večer

akika722
13. nov 2010

@hajatanufus ahoj 😉 klude sa pridaj k nam a píííš 😎 ďakujem..no kojiť určite chcem aj nadalej a ked mi povie dokrmovať tak poriešim to asi tak ako ty...nakojim a trošičku dokrmim alebo mu dam UM len na noc

akika722
13. nov 2010

@alure ahoooj

kvietok121
13. nov 2010

ahojte babiky ako ste sa mali? my sme mali dnes super den matejko bol ako anjelik, dokonca sme boli v auparku na kave s nim, prechadzka v meste, kupila som si botasky na nase prechadzky pretoze mi premokali, teraz paúa a bude buvat a vyako???

kvietok121
13. nov 2010

@akika722 preco dokrmovat??? co sa deje????

kvietok121
13. nov 2010

@akika722 este stale biela bodka???

kvietok121
13. nov 2010

@jankasramka tak to je naozaj skvelyyyyyyyyyy darcek musis byt naozaj rada

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre