♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

katkavv
7. mar 2011

baby male je uz hore, tak musim ist off, prajem krasny den zatim, cafte 🙂 🙂 🙂

katkavv
7. mar 2011

@seagull2404 dakujem, popozeram a kupim, ja som zatial iba kase kupovala take ryzove a obilne ...

seagull2404
7. mar 2011

@katkavv ja tiez, ani mi nenapadlo, ze sa aj toto da, ale uz to papame 4. den a nielen, ze chuti, ale ani ziaden problem som si nevsimla 🙂

danulka3
7. mar 2011

ahojte,tak mi sme spali celkom fajn,ja už vstávanie ani nepočítam,o prespanej noci len snívam,ale už som si zvykla.Chvíľku sme sa pohrali a už začal zasa mrnkať,pišťať,jeho nič nebaví,tak prišiel mm z nočnej a išli spolu spať.Som zvedavá,či bude dlhšie,ako pol hodinky,čo má vo zvyku.

@seagull2404 O tej krupici som čítala aj ja,ale to nevaríš kašičku,len ju dávaš zavariť do vývaru.Ryžu dávaš variť normálne so zeleninkou a potom rozmixuješ?tu sme ešte neskúšali.

My sme dávali včera 1x zel.-mäsový príkrm z fľašky,spapali sme polovicu,čo je asi 60g,viac do neho nedostanem 😠

mirmaj
7. mar 2011

ahojte, tak my už spávame celu noc bez papania ale zato každý deň vstávame o 10min. skôr, do konca týždňa to bude asi od 5 ráno 😒 uvažujem či ju nevyskušam nakrmiť sama okolo pol 5 aj ked nepýta či by nepotiahla dlhšie ale asi nie
@danulka3 ja varím ryžu len normálne vo vode tak do mäkka a nemixujem a zeleninku uvarím zvlašť a bud do toho nastruham alebo roztlačím, ale vodu z tej ryže tam nedávam, lebo ta zapeká

danulka3
7. mar 2011

@mirmaj dík za tip,my ešte stále papáme všetko na kašičku,ale budem musieť začať len pučiť,uvidím ako mu to pôde 😕

vladka84
7. mar 2011

dobre ranko 😉
konecne je dnes Timka v skolke, nie zeby mi s nou bolo zle, ale uz sa nudila a potom len vymyslala co zle urobit, certik jeden 😀
my papame na obed zemiaciky a zeleninku, raz do tyzdna zltko, masko sme este nedavali, zatial nam vsetko chuti, poobede papame ovocie, ale domace jej nechuti, tak papame kupovane a vecer sme vcera skusali znova kasu, kupila som od Hami bananovu na dobru noc, podla mna chutila horsie ako ta ryzova, a Karinke chutila rovnako, teda NECHUTILA 😒 hm, tak skusime zasa o par dni, neviem co jej mam potom vecer dat, ked nechce kasicku....

vladka84
7. mar 2011

@seagull2404 tu normalnu detsku krupicku? a to ako urobis? 😕

memory97
7. mar 2011

@katkavv maly je este stale s nami, ale len kvoli tomu, ze detsku treba vymalovat a to bude najskor az, ked bude teplo.

@majka35 esteze do toho roka uz nie je tak daleko 😀 😉 dufam, ze uz bude plnohodnotny spanok🙂 i ked akosi mi uz staci iba malinko spat a som vyspata🙂

vladka84
7. mar 2011

my sme boli dvakrat hore, to je taky normal, dufam, ze celu noc prespime po polroku, ten budeme oslavovat v stredu 😀 a ako citam, ze vam drobci vydrzia v choditku, uz sa na neho tesim - dostane ho ako darcek k 1/2 roku, normalne musime urobit tortu a budeme gratulovat, lebo Timka povedala, ze take male deticky oslavuju aj polrok 😀

a dostane aj nocnik, tak som zvedava, ci bude "tronit" alebo plakat, ale viete co mi robi v poslednom case? Normalne zacne akoze tlacit a pozera na mna a rukou si bucha po plienke, ja ju rozbalim a ona sa vykaka 😲 Uz mi to robi asi tyzden, tak neviem, ale moze mi takto davat znamenie? 😕

memory97
7. mar 2011

@danulka3 ano, staci dat do vyvaru krupicku. Ryzu tiez mozes hodit do polievocky. My tiez nespapame viac ako 60g z masovych prikrmov. Malemu sa obcas podari 70g-80g, ale neriesim to, on sa rozpapa.

memory97
7. mar 2011

@vladka84 zlata, asi ano, dava znamenie. Maly je hrozne umrncany, ked sa pokaka, tiez dava mamine signal, ze v plienke nie je vsetko v poriadku🙂

ahojte🙂

seagull2404
7. mar 2011

@danulka3 @vladka84 hej klasicku detsku krupicu z obchodu, dam napr. varit mrkvu a zemiacik a ked uz su makke, pridam lyzicku krupice, povarim a potom rozmixujem a este trosku masielka na chut 😉

majka35
7. mar 2011

@seagull2404 dnes jej skúsim aj ja krupicu, zvláštne, že terezka kupovaný príkrm totálne odmieta, okrem mrkvy od babylove, má radšej varené, no barborka mi do 10-11 mesiacov o varenom jedle nechcela ani počuť

nemáte nejaké stránky s detskými receptami, ja mám dve knihy aj jednu stránku som našla:
http://www.alinka.sk/r/recepty-pre-deti/od-7-me...

majka35
7. mar 2011

@seagull2404 maslo dávaš rastlinné, alebo kravské?


baby, ináč, keď som bola po barborku, tak to bola scéna ako z filmu, už dávno som ju nevidela tak sa tešiť, keď ma vidí, ako teraz ... som si až poplakala 😵

seagull2404
7. mar 2011

@majka35 nemam ziadnu knihu, len tu MAMA a Ja, Tamarka nechce o kupovanom zeleninovom ani pocut, ale ovocie len kupovane; niekedy je dobre chvilku spolu nebyt 🙂
@majka35 normalne klasicke maslo, ziadne rastlinne, ja tie neznasam, a sem-tam dam namiesto masielka trosku olivoveho oleja, napr. do mrkvicky, je tak lepsie stravitelna

katulkaaaaaa
7. mar 2011

@seagull2404 ten olejik vyskusam 😉 a to maslo som tiez pocula ze je tak chutnejsie...konecne spi chvilku

memory97
7. mar 2011
seagull2404
7. mar 2011

@katulkaaaaaa no, ja odkedy davam maslo, tak sa mi zda, ze to tamarke viac chuti, teda spon ta mrkvicka, ja uz neviem, co mam vymysliet, aby spapala aj ine, dnes jej skusim zmiesat s krupicou mrkvu a zemiacik a dam tam par listkov spenatiku, tak som zvedava

katulkaaaaaa
7. mar 2011

@seagull2404 ozaj a co ta tvoja ocista?zabrala?schudla si nieco?
halooo baby este tu niekto chudne ci som zostala sama 😒

alure
7. mar 2011

@katulkaaaaaa aj ja chudnem 🙂
teraz som došla domov babulky,bola som vybaviť Denisovi pas,odviesť Olivera a idem rýchlo postaviť na polievku a Denisovi uvariť zemiačik a mrkvičku. Čo je ďaľšie ideálne podať ak už toto pekne papáme? Ja si vôbec nepamätám tie kombinácie 😖 hlava deravá asi starnem 😀 😀 😀
dokončím čo mám a prídem k vám...

seagull2404
7. mar 2011

@katulkaaaaaa zabrala, aj ked nie az tak ako som cakala, -3 cm asi zovsadial, ale citila som sa dobre, len trosku sklamana, ked som potom presla na ten rozpis, jednak som nevladala tolko zjest a mala som vselijake zvlastne pocity na zaludku tak som prestala a teraz sa snazim trosku pocv icit, ale je to bieda, mm tvrdi, ze mi zislo zo zadku a stehien, ale ja som chcela hlavne brusko, ved vyzeram ako v 5. mesiaci ☹
@alure spenatik, brokolica, tekvica 🙂

mirmaj
7. mar 2011

@katulkaaaaaa aj ja stále chudnem teda snažím sa 😝 ja ťa v tom samu uričte nenechám 😉

alure
7. mar 2011

@seagull2404 jasné 🙂 som úplne mimo 😒 tak postavila som na šampionovú polievku a dnes po dvoch mäsových dňoch budú špagety (s tuniakom) a (s mortadelou) budú mať chlapci na výber tak sa rozhodnú keď dojdú domov....

vladka84
7. mar 2011

aj ja chudnem...sice tak po mojom, ale chudnem 😝
@alure zapises prosim ta Karinke do tabulky milacikov miery za 5 mesiac vaha 6345kg a vyska 68cm... mne do tabulky uspechov k tomu februarovemu meraniu vaha 53kg a pas 73cm... dakujem 😉

seagull2404
7. mar 2011

@alure pohoda 🙂 snad vam budu chutit, nie ako nam momentalne ☹

seagull2404
7. mar 2011

pridam par vikendovch foto 😀

alure
7. mar 2011

@seagull2404 začali sme papať minulý pondelok a včera už krásne papal tak snáď sa nepokazí 😉 nádherné fotky ako vždy moja 🙂 momentálne sa mi páčia scrapbooky len sa do toho neviem dostať viem približne čo a ako ale neviem stiahnuť tie šablony 😒

alure
7. mar 2011

@vladka84 zapíšem mojko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre