♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

simuska153
19. máj 2010

Rubinka, dakujem.... v pondelok sme si totiz spravili vylet s MM - boli sme vo Val. Mezirici vratit nevyhovujucu korbicku na kociarik, tak sme sa hned zastavili v Ziline na nakupy 🙂 ... este musim par veci dokupit, len nemozem zohnat to, co chcem 😠

Byva vam este niekomu zle??? Ja som si pred chvilou zase musela odskocit na WC a videla som 2x svoje ranajky 😖 😝 ... ale ked vas tak citam, tak radsej nech mi je zle a nech nemam problem s krcom a pod...

eliska252
19. máj 2010

Mandy napíš na porada.sk tam ti poradia presne aj ja som sa tam informovala a je to 270 dní do pôrodu.

denisocka
19. máj 2010

😢 my sme tiež bez sexu, ale muž už strihá meter 😀 v septembri by sa to malo stať ... takmer po 10mes 😀

denisocka
19. máj 2010

simuš,býva mi zle - ale akože ked mi male kope do žaludka a ja som nažrata,tak proste mi je naprd a občas sa tiež idem učelovo vykotiť do wecka

simuska153
19. máj 2010

nie s krcom, ale s krckom - som chcela napisat.... ja mam v knizke 2,5 - zatial pohoda... tak len nech to vydrzi dalej

adal
19. máj 2010

denisocka, to bude zážitok 😀

mandylion
19. máj 2010

eliska, dakujem, idem sa skusit opytat, som z toho naprasky, vsteko mi pada na hlavu :(

simuska153
19. máj 2010

Deni, si ma pobavila s tym metrom.... ale to musi mat 150 cm-ovy, nie??? 😀 😀

eliska252
19. máj 2010

Mandy mne to tam presne vypočítal ja som chcela maximálnu matersku a nie minimum tak mi tam radil ale nevišlo mi to 270 deň by som mala 2.8 a 3.8 mám termín tak to by bolo o chlp. Sú tam fajn ludia a vedia poradiť nie ako uradníci.

denisocka
19. máj 2010

on triha ten hlinikovi čo ma 2m 😀

eliska252
19. máj 2010

Ja dnes cítim reumu ako moja 80 ročná babka joj pomoc nech už je pekne vonku

simuska153
19. máj 2010

Deni, 😀 😀 😀

mandylion
19. máj 2010

eliska a kedy si zacala robit?

simuska153
19. máj 2010

Idem si ja lahnut s malym.... nejaka som grogy.... vsetkym zelam pekny den bez problemov...

eliska252
19. máj 2010

Keby, že porodím skôr ako pred 2.8 čo je ten 270 deň tak aj napriek plateniu z maxima by som dostala minimum.

eliska252
19. máj 2010

Mandy odkedy si zamestnaná?

mandylion
19. máj 2010

no a kedy mas zaciatok pracovnej zmluvy ?

didulka85
19. máj 2010

Uz dobru hodinku sa snazim dovolat do socialky a nic... Oni tam akoze nikdy nezdvihaju telefony?

mandylion
19. máj 2010

eliska, no ja som bola od 29. oktobra, ale to bola chyba, tak sme to musela opravovat, lebo sa uctovnicka pomylila, oficialne som od 29. septembra, len doslo ku chybe, tak som si to zmenila....

eliska252
19. máj 2010

Ja som mala zmlvu od 2006 a potom som minulý rok menila zamestanie a to bolo september 2009 a mám nárok na matersku a aj na ten vyšší rodičvský.

nikitka231
19. máj 2010

miska ako si to myslela ze :
lucy od 1 cm hrozi porod do tyzdna....zacni sa riadne setrit...
😕 😕 😕 kurnik
baby co sa vam skracuje krcok ale zatial sa vam neotvara branka tak je to este stale dobre,mne robi vysetrenie palpacne aj ultr.meranie 😉

mandylion
19. máj 2010

eliska a medzi prvym a druhym zamestnanim si mala nejaku ''pauzu''
no vidis, ja az 29.september

eliska252
19. máj 2010

Mandy tak to ti do pôrodu vychádza 270 dní a ak chceš len zmeniť zamestnanie tak môžeš lebo podstatné je aby ti platil odvody do soc.poisť. zamestnávateľ a je jedno či tento alebo iný. Zamestanie môžeš zmeniť aj mesiac pred porodom. Len pozor aby si mala odvody rovnaké alebo vyššie lebo od toho je potom výška materskej. Skús si ale toto ešte všetko napísať na tu poradu a tam ti to pekne rozpíše dopodrobna.

eliska252
19. máj 2010

Mandy nie nemala som prestávku. Ak by si mala ty mať prestávku choď na socialku a prihlás sa ako dobrovolný platca odvodov na nemocenské poistenie a za obdobie kedy nebudeš zamestnaná si zaplať odvody sama z maxima je to nejakých 50eur za mesiac cca neviem presne tu sumu lebo sa menila po novom roku.

nikitka231
19. máj 2010

mandy: najlepsie bude ked sa pojdes priamo spytat na socialku ci ti vznika narok bo socialka vyplaca PNa materske 🙂

Lucy :ja som na PN a krcok uz nemam 😉 dokonca sa otvara branka..je to v pohode vydrzis aj s takym krckom

co sa tyka milovania mna teraz nejako presla chut bo sa citim ako velerybka a dr aj tak zakazala 😀 😝 takze co uz a ked to mm poratal tak minim.3 mesiace bez kedze bude este 600nedelie 😀 😀

didulka85
19. máj 2010

Nikitka a prisla ti uz pn-ka zo socialky?

lulusha
19. máj 2010

caute baby! lucy, nestresuj sa, keby daco bolo, doktor by ti isto povedal, neboj... 😉

mne pred chvilou doviezli cestovnu postielku, ale este som ju nevybalila, tazka je... tak kukam na krabicu a rozmyslam, aka bude 🙂

januliatko1985
19. máj 2010

didu, aj mne uz prisla PN ka minuly stvrtok

eliska252
19. máj 2010

Didulka mne prišla 14teho PN na účet.

mimkao
19. máj 2010

Cavte baby. 🙂
Čítam, že Vám skoro všetkým mäkne krčok... 😒 No, kao som na tom ja, netuším, lebo mňa ešte ani raz palpačne nevyšetroval... 😕 Ale o týždeň v stredu mám poradňu a vraj už bude aj vyšetrovať + sono... TAk som zvedavá. Mne brucho tvrdne pravidelne, ale po užití magnézka je mi lepšie. Najviac ma štve, že ma strašne bolia kríže. 😔

Ináč, ja som pri tretej dcérke bola od 30 tt otvorená na 1,5 prsta a potiahla som to do 38tt. Poležala som si 12 dní v nemocnici na infúzkach a potom ma pustili domov. Vraj sa nález nezhoršuje. A to som doma mala už dve deti a kopec roboty s nimi, takže oddych nehrozil... Takže sa to dá. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre