♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

juliq101
15. dec 2009

Ani mňe nič nie je okrem únavy 😅

janusa127
15. dec 2009

aj ja si dávam vitamín c lebo teraz je strašne veľa chorých a aj zo škôlky maťko nosí každý mesiac dačo čo chytím 😖

tiriel ani mne nič nebolo pri oboch tehu ani prsia ma neboleli, až teraz ma bolia statočne..

dosť ste toho popísali, neodvážim sa čítať...už ste boli u dr na potvrdenie tehu? ja idem presne o týždeň a už sa táák teším 😀

evitkamalicka
15. dec 2009

janusa ja idem teraz vo stvrtok

janusa127
15. dec 2009

no únava tak tá sa ozýva aj u mňa..

janusa127
15. dec 2009

evitka juj to sa máááš 😀 mne ten týždeň pripadá ako večnosť 😅

evitkamalicka
15. dec 2009

troska sa bojim, aby bolo vsetko ok, ale zaroven aj tesim, ze uvidim fazulku

tiriel
15. dec 2009

joj baby, potešili ste ma... až tu plačem . a to je asi dalšia znamka že? doteraz som bola tvrda jak palica a teraz sa rozplačem aj ked krivo odrežem chlieb

marija
15. dec 2009

Ahojte kocky 😉

V prvom rade vitam nove tehulky!!!! 😵

Mne je zle kazdy den... vcera mi bol manzel kupit zazvorove lizatka v lekarni, ale este som nejako neprisla na to ci pomahaju... mne je hodinu desne a potom to prejde a aj hodinu fungujem uplne normalne. Je to pre mna nieco uplne nove lebo pri malej mi vobec nebyvalo zle. Trpela som sice nechutenstvom, ale nebolo mi zle ako po kolotoci ci z cesty autom 😒

Janusa ja idem k MUDr. az 23.12. Tiez sa neviem dockat 😉

Dnes idem na to sono prsnikov, som zvedava ci mi ho urobia, ale nevidim dovod preco by nemali.

Inak tiez pocitujem unavu, ale je mozne, ze je to aj tym, ze som 4 noci takmer vobec nespala, mala ma anginu a tie najhorsie teploty sme v noci prebdeli... od vcera je uz vsak lepsie, nastastie 😎

nika.r
15. dec 2009

ahojte 🙂

bihan, chcem odstaviť, lebo v prvom tehu som posledné tri mesiace preležala v nemocnici kvôli hroziacemu predčasnému pôrodu, takže chcem eliminovať všetky možné riziká. Ja ho odstavujem už od jeho roka, keďže sme vedeli, že chceme už aj druhé, ale on je vytrvalý, nedá sa 😝 Chcem, aby to bolo bez plaču a v pohode, takže uvidíme.

tiriel, ani mne nič nie je, ale absolútne absolútne nič. Minulý týždeň som trochu viac behala na záchod a bola unavená, ale teraz už ani to.

janusa127
15. dec 2009

evitka tak to cítim aj ja, tiež sa troška aj bojím že aby bolo všetko oki ale sa aj ták teším, no zmiešané to je 😅

tiriel mňa rozplakalo včera aj superstár takže hormoniky pracujúúú 😀

marija tak to skoro ako ja ideš 🙂 len teraz pozerám do kalendára a nemám tam čas zapísaný na kolkú som obj, tak si tam ešte musím cinknúť.

leteku
15. dec 2009

Ahojky. Práve som sa vrátila z práce a už len tri dni a mám voľno. Strašne sa teším. Ja tiež nemám nejaké veľké príznaky, akurát tie prsia (manžel sa teší ako mi narástli 😀), no a samozrejme únava, niekedy nemôžem niečo dojesť lebo mi to nejde dole krkom ale ináč pohodka.

marija
15. dec 2009

nika ja som mala s malou podobny problem, tiez bola vytrvala a neoblomna a kojila som ju do 15 mesiacov a bola by som aj dlhsie, ale dostala som zapal prsnika, okrem toho som mala velke rany na bradavkach a ked to gynekolog zbadal, ze mam radsej odstavit, nech si setrim prsniky aj pre druhe babo. Tak som dosla domov, povedala malej, ze maminka ma bobo. Sama som tomu nechapala, ale ona to nejako pochopila, mozno aj vycitila a bez placu a cohokolvek si uz prsnik nikdy nepytala. Viac sa tulila a prve dni zaspavala na prsiach, ale chodila a mojkala ma, a hovorila ze mamina ma bobo. Neviem ci by to pomohlo, ale sama som nevedela najst recept ako ju setrne odstavit. No a toto zabralo. A mala som ich aj obviazane tak videla, ze nieco je inak 😎

majka35
15. dec 2009

ahojte, ja nemám žiadne príznaky, akurát som bola výbušnejšia, ako obvykle, pripisovala som to tomu, že mám dostať a nakoniec to bolo spôsobené "inými" hormonálnymi zmenami 😅 akurát strašne veľa jem, bolo to tak aj v prvom tehotenstve, som na začiatku strašne priberala, potom sa to už ustálilo ... vôbec nevraciam a trpím nespavosťou 😒 ale tou trpím celý život 🙄 a prsia ma tiež nejako extrémne nebolia 😠

nika.r
15. dec 2009

marija, ďakujem za názor. Rozmýšľala som, že mu skúsim normálne vysvetliť, že mám v brušku druhé bábätko, ktoré potrebuje mliečko, ale ešte som sa neodhodlala, nevedela som, či by to pochopil. Momentálne nám ostalo už len nočné kojenie, cca 2 - 3krát. Tak dúfam, že to maličkému v brušku nevadí. Občas ma totiž pri kojení trošku zabolí brucho ako pri mrche.

citlivka som aj ja. Niekedy sa rozplačem, keď Tomáško urobí niečo rozkošné a najviac fikám, keď tancuje na vianočné koledy. 🙂

leteku
15. dec 2009

Ahoj majka35 😉 .

janka256
15. dec 2009

ahojte kocky ja idem na poradnu zajtra tak sa tesim ze uz dostanem aj tehu knizku a vypocita mi presny datum porodu 🙂 ja podla mrchy pocitat nemozem lebo som aj mala aj nie a malu som kojila do 18 mesiacov ale asik som otehotnela jak som prestala kojit aspon podla sona to tak je lebo sono mi ukazalo tak 3-4 tyzdne tehotenstva a podla poslednej mrchy by to bolo uz nejaky 12 tyzden 🙂 joj som z toho jelen ☹ dufam ze zajtra sa dozviem viac 😉

bihan
15. dec 2009

Nika, ja by som nehovorila, že ho chceš odstaviť kvôli bábätku, zbytočne by to mohlo vyvolať žiarlivosť ešte skôr, ako mimi bude na svete. Skús skôr povedať, že ty už nemôže, že si z toho unavená a pod.

ja idem k lekárovi v piatok, ale UZV budem mať až v 12tt, takže žiadna zmena nebude.. asi aj tehotenskú knižku dostanem až po UZV, ale ja sa neponáhľam 🙂

jankaat.
15. dec 2009

ahojte🙂 ja mam tehu potvrdene aj lekarom.. rano som mu volala ze kedy by som mohla prist a on mi dal navyber bud hned alebo bo novom roku tak hned🙂.. a potvrdil mi tehotenstvo a yatial je vsetko tak ako ma byt🙂..

press
15. dec 2009

Ahojte, vítam všetky nové tehuľky, levíčať bude tohto roku hojne🙂)))
Ja ležím už druhý deň v posteli - angína. Nikdy nebývam v zime chorá, ale tak som sa bála, aby som neochorela, až som to asi privolala ☹ . Volala som včera mojmu dr a ten mi povedal, že horúčku treba znížiť, tak som si dala paralen. Dnes už horúčku nemám, už ma len bolí hrdlo a mám nádchu, dúfam, že bude všetko ok, lebo sa bojím o fazuľku ☹

akdarka
15. dec 2009

ahojte dievcata, ja zatial bez potvrdenia lekarom - podla MS termin 22.8.2010 teda dufam, ze to tak bude, lebo som vedome chcela augustove babo🙂 zatial len sledujem // aj ked som mala nervy, lebo mamatest s citl20 mi ukazal silnu druhu / a pepino tiez 20 mi ukazal strasne slabucku. tak neviem ci je to testami, no uvidim co bude 🙂

jankaat mne lekar hovoril nech tam "neleziem moc skoro" takze musim pockat do nejakeho 3-4 januara, ale to ma tam ma ako na koni 😀 takze v dobrom zavidim, ze ti to potvrdil a je vsetko OK.

peta131
15. dec 2009

Ale sa to tu rozrasta veru bude vela malych levicatok 😵

no ja mam asi vsetky priznaky co mozem mat ☹

napina ma zo vsetkeho, cely den mi je zle len by som grcala a uz aj v noci sa budim na to ako mi je nevolno...snazim sa po troskach stale nieco papat lebo ked mam prazdny zaludok je mi este horsie...
o unave ani nehovorim tiez by som len spala...a ja som mala vzdy velmi slaby spanok na vsetko som sa zobudila no a teraz spim jak medved sa ma ani zobudit neda 😅
uz zacinam aj castejsie behat na WC ale to mozno aj z toho lebo teraz pijem viacej vody kvoli tym nevolnostiam 😝
a zacalo ma pobolievat sem tam v podbrusku 😖 snad je vsetko ok...vo stvrtok idem k dokimu tak som velmi zvedava ci je malinke v poriadku..

Juli gratulujem k potvrdeniu 😵 tak spoluziacky ocakavaju dievcatko ked kupili ruzove dupky ze? 😵

aj ostatnym gratulujem k potvrdeniu tehu 😵

fialka81
15. dec 2009

Caute baby,

pridavam sa k vam, tehotenstvo mam potvrdene lekarom z krvi, aj ked to prebehlo tak zvlastne, kedze na sone pred 2 tyzdnami este nebolo nic vidiet tak ma lekarka trochu vystresovala ze moze ist o mimomaternicove tehotenstvo. Chcem sa spytat, vam uz vidiet nieco na sone? Mna objednala az po novom roku. Zatial to tehotenstvo este velmi neprezivam nechcem sa este predcasne tesit, aj ked takto som si to teda nepredstavovala. 🙂

dudulicek
15. dec 2009

Ahojky.

Vsetkym buducim maminkam prajem krasne tehotenstvo 🙂 Ja sa tiez pridavam, len musim mat tehu potvrdene lekarom :( Chystam sa az medzi sviatkami, lebo teraz sa mi to zda priliz skoro a nebude nic vidno na sone..
Drzkajte sa 🙂

biba12
15. dec 2009

Akdarka,

ja som to mala s testami tak isto. Prvy mamatest silne 2 ciarky a ten druhy bol tusim kazetovy,znacku neviem, druha ciarka slaba. Ale hlavne , ze tam boli nie? A na potvrdenia tehu som sa dohodla na pondelok 20.12. Podla poslednej menstruacie mi to vyjde na 24.8.
Mne ta bolest hlavy po 3 dnoch ustupuje. Napchala som sa cesnakom/kvoli viroze/ a dala som si este banan, kvoli magneziu. A jednu kavu, tak neviem, co zabralo, ale je mi to fuk, hlavne, ze ma to tak neboli. Lebo som si myslela, ze mi vybuchne kotrba. A tesime ako sa rozrastame🙂

rosienka
autor
15. dec 2009

tak veru sa krasne rozrastame, uz sme tusim pri 22.8. 😅 Gratulujem novym tehulkam 🙂

u mna uz ta unava akosi ustupuje, cez den v pohode fungujem, ale aj tak nemam na nic chut ci robit, ci jest, ale ked uz jem, tak zjem v podstate hocico, este ma z jedla nenaplo...

...ak ste chore, tak urcite je mozne si dat paralen, alebo proste paracetamol na bolest a horucku a znizovat ju obkladmi a potenim sa. Inak kava nie je dobra a pocas choroby uz vôbec nie, lebo odvodnuje.

dudulicek
15. dec 2009

rosienka dakujem 🙂

Tebe tiez blahozelam k otehotneniu 🙂 a drzim palceky, aby ste to aj s drobcami stastne dotiahli az do konca. Ja teraz koncim vysku, takze dufam,ze kvoli stresu nepridem o drobca, ale skolu odkladat nechcem 😖 Dufam,ze to dobre dopadne...

silvia.t
15. dec 2009

ahojte ja som dnes bola pri lekarke urobila mi sono,a vyzera to na taky 5-6tt tak sa tesim 😀 o tyzden mam ist znova este ma vysetri a vystavy tehu knizku

jankaat.
15. dec 2009

akdarka ja mam strasne zlateho dr..🙂.. a som rada ze budem mat sviatky v istote...

peta131 ak mas termin 9.8 tak na moje narodeniny 😅 😵

rosienka
autor
15. dec 2009

duduli- dakujem 😉 zatial to vyzera dobre, ale aj tak sme len na zaciatku a daleka cesta pred nami...dufam, ze to vsetky vyhrame. neboj sa kvôli skole, v praci budu ovela väcsie stresy, na skole väcsinou vychadzaju v ustrety, vsetko dobre dopadne 😉 ved uz si to ako pozeram raz zvladla

super silvia, tak uz aj tehu knizku dostanes, ty sa mas 🙂

jankaat.
15. dec 2009

a v ktorom tyzdni sa cca dava tehu knizka? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre