♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

abbey1
5. máj 2010

Marija,trombocity sú krvné doštičky zodpovedné za zrážanlivosť krvi.Keď sú nízke hrozí krvácanie,ak vysoké tak krvná tromboza-ucpanie ciev.Preto je lepšie ak ideš k hematologovi vzhľadom na tie žily.Nie je to sranda.Je lepšie byť opatrná.U nás je parádna búrka.Idem sa venovať dcérke a po troške baliť.Teším sa na dovču,ale bude nám smutno za ocinkom.A hneď po dovolenke,hurá na sono.Už som dávno nevidela maličkú.

tocikova
5. máj 2010

Ahojte , docitat sa az sem ...
Baby k tym hribom , NEODPORUCAJU sa v tehu , je to kvoli vysokemu obsahu toxickych latok , ktore absorbuju do seba ako spongia , ja som pred tehu nemohla hriby ani citit a ked som bola asi v 8 tt tak taka chut na hriby , ze som ich jedla ako besna , nic sa nastastie nestalo . J a osobne zastavam teoriu ze tehotne maju jest na co maju chut , resp. co robi dobre mamicke , robi dobre aj babatku , vsetko samozrejme s mierou , takze Peti , hribiky si daj ked mas na ne chut . Priberam stale , uz som na 100kg a to este 3mesiace... Poradnu mam 10.5. , caka ma glukotest , tak uvidime , lebo cukor si priebezne meriam glukomerom a dost kolise , najviac som mala 9 . Tak sa drzkajte a ziadne problemy si nepripustajte !

marija
5. máj 2010

abbey idem pozriet co mam v tehu knizke 😉

peta131
5. máj 2010

toci aj ja som zastancom toho ze v tehu sa ma jest vsetko na co dostaneme chut len s mierou takze prazenicku mam uz v brusku 😀 vsak snad sa nic nemoze stat ved nepoviem keby som tie hriby jedla kazdy den ale takto raz za cas je to snad neskodne 😝

marija
5. máj 2010

mam tu dvoje vysledky, prve su 12tt a tie druhe su teraz 26tt.

Leu 8,07 - 8,3
Ery 3,91 - 3,59
Hb 123 - 118
Htk 0,37 - 0,34
Tromb 183 - 205

Vyznate sa v tom niekto?

abbey1
5. máj 2010

Tak môj laický pohľad natrénovaný zo syna:Leukocyty mierne zvýšené-ale v tolerancii-to stačí maličká nádcha a sú hore,erytrocyty-červené krvinky sú pod spodnou hranicou,zo isté i hemoglobín-preto si dostala železo,hematokrit je spodná hranica 0,37-čiže si trochu chudokrvná,Trombocyty sú presne v strede.Ale ako vravím som laik,a doktor je opatrný vzhľadom tým problémom sa žilou.Tak neboj,nevyzerá to zle.Žiadne hrozné výkyvy.

marija
5. máj 2010

Abbey, aj mne sa nezda ze by to bolo take strasne 😀 bolo aj horsie ked som mala Hb 88... ale to bolo uz davno. Este dufam, ze ta krcova zila bude v poriadku a budem mat pokoj... ale dost ma to boli, hore jak mam sitie...

Inak tie co ste mali nastrih vas sitie neboli? Lebo mna dva roky nebolelo... podla lekara je to krcova zila, ja stale dufam, ze je to len sitie 😀

abbey1
5. máj 2010

Neboj budeš Ok.S nástrihom nemám problém.A celkovo sa posledné dni cítim celkom fajn.Tak dúfam,že to tak vydrží.Hlavne dúfam,že ma nič nechytí teraz v Prahe.Trošku sa desím cesty,lebo sa mi zle sedí a leží.Najlepšie je keď stojím.Vtedy ma nebolí chrbát.Ale hlavne,že sa skľudnilo bruško.Držím pästičky k doktorovi.

carculca
5. máj 2010

Evitka gratulujem, som rada ze sa konecne ukazal aj vas drobcek, budes mat doma dvoch partakov 🙂

zuzana76
5. máj 2010

ja som dnes bola v skole, musim zistit zajtra , kedy nastupujem na MD, lebo este predtym musim vycerpat dovolenku-26 dni

zajtra mam poradnu, aj hematologiu

a v skole sa ma kazdy pytal,ze co to je a ked som bovedala, tak vsetci reagovali - No nevadi, hlavne nech je zdravy 😖 , to ako keby druhy chlapcek bol nejaky trest, uz ma unavuje, ze vsetci ocakavaju automaticky,ze musis mat parik .

halintoa
5. máj 2010

zuzi: kašli na nich, páriky budú, keď sa Tvoji chlapci oženia 😉 , a kde je povedané, že dievčatko nemôže byť tretie? 🙂 Ja si tak vravím, že ak nebude druhý chlapček, tak bude tretí...

baby, myslíte, že proti striám sú dobré hocijaké olejčeky? alebo len niektoré prenikajú do hĺbky?

bihan
5. máj 2010

Hali, proti striám je naj karité (bambucké maslo) a olej z šípkovej ruže 🙂

Zuzi, na mňa tiež tak súcitne pozerajú, že možno to výjde na tretí pokus :p iba jedna kočka zareagovala, že je to super, že budú kočky kamošky.. ja som hrozne rada, že je to tak, ako to je 🙂

Inak poznám dosť párov, kde tie páriky ozaj vyšli, väčšinou sú prvé dievčatká 😉

Na lesné huby nechodím, takže poradiť neviem, ale všeobecne sa húb nebojím, ak sú to huby od skúseného hubára a ak to nie je jedlo 3x denne 🙂 špióny milujem a máme ich pomerne často.

Som zvedavá, či mi niečo povie lekárka na železo tentokrát, musím si skočiť na krv, ale minule som mala niečo okolo 110, vraj na tehu v pohode.

zuzana76
5. máj 2010

hali,aj ja si davam proti striam bambucke maslo

bihan, ja mam sestru a viem,ze mat sestru je strasne fajn , inak moja sestra sa vola Lucia 😉 , je medzi nami dost velky rozdiel, az 6,5 roka, ale aj napriek tomu si velmi dobre rozumieme, medzi nami je este brat, moj muz je jedinacik, tak neviem z blizkeho okolia ako je to medzi dvoma chlapcami-bratmi, ale verim , ze ich naucime dobremu vztahu a budu sa mat radi a pomahat si navzajom.

zuzana76
5. máj 2010

110 je znizena hladina, ale v tehu akceptovatelna, ale je to este celkom dobre, mozno staci len jest vela potravin s obsahom zeleza, norma je 120, mne po porode klesol hemoglobin na nejakych 64 😒

inak zelezo norma je tusim 12, alebo tak nejako

bihan
5. máj 2010

My máme so sestrou 2 rok a 11m rozdiel, ešte to naši stihli v rovnakom znamení 😀, Sára s Marinou budú mať 2r a 10m..a so sestrou si úžasne rozumieme, tak dúfam, že na tom budú kočky podobne 🙂 Často uvažujem nad tým, čo spôsobuje, že si súrodenci sedia alebo nie, MM má staršiu sestru a nikdy si veľmi blízki neboli, ale u nich v rodine sú vzťahy aj s rodičmi dosť rezervované 😒

bihan
5. máj 2010

jj, norma je 120, na darovanie krvi je 125. Tabletkami sa zase veľmi tlačiť nechcem, pár mesiacov pred tehu mi to po pár odberoch kleslo na 107 a postupne mi to zase vyliezlo hore.

sedmokraska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peta131
5. máj 2010

baby a kde sa da kupit to bambucke maslo???

zuzana76
5. máj 2010

peta, v DM, mozno lekarne,alebo objednat na internete

ja som si objednala na

www.naturshop.sk

alebo

www.bio-market.sk

zuzana76
5. máj 2010

Bihan, no tak to vam uplne vyslo, tak ako aj tvojim rodicom.
Podla mna ak su surodenci rovnakeho pohlavia, tak si lepsie rozumeju, my mame dobry vztah aj s bratom, ale predsa len, so sestrou sa viem bavit aj na intimnejsie temy

tretulka
5. máj 2010

evitka, gratulujem k Oliverovi 🙂 , aj kamoska mi pred chvilou pisala sms, ze im drobec ukazal pipik na sone 😀 , termin ma cca 2 tyzdne po mne....
zuzi to mas pravdu, ze kazdy automaticky ocakava, ze druhe dietatko bude opacneho pohlavia ako to prve, ja sice este neviem, co budeme mat, ale tie reci tipu ved si z toho nic nerob ked bude chlapec, mozno tretie bude dievca atd. mi idu dostatocne na nervy 😠 ...jasne, ze by som bola rada, keby sme mali dievcatko, ale nikdy som nepovedala, ze nechcem mat druheho chlapca...tesime sa, ze vobec bude druhe babatko 🙂

peta131
5. máj 2010

zuzi diky za tip 😉

bihan
6. máj 2010

Bré ráno 🙂
Peťa, ja som si objednávala bambucké maslo z netu - 250g za cca 6€ ale je nerafinované a dosť slušne smrdí 😅 Krém na strie som si namiešala vlastný s levanduľovým a harmančekovým olejom, ale v DM-ke majú super bambucké maslo s makadamiovým olejom od Alverde.

Inak som z toho môjho malého dieťaťa trochu na nervy - ona snáď cez deň vôbec nespí 😕 Tancujúce brucho pokračuje, cítim ju úplne vkuse, už aby tam mala trošku menej miesta 😅

evitkamalicka
6. máj 2010

dobre ranko

peta131
6. máj 2010

Dobre ranecko prajem 🙂

Bihan dnes pojdem pozriet do Dm-ky 😉 ozaj pouzivas aj bio detsku kozmetiku? ja som vcera vecer bludila po tych strankach co dala zuzka a velmi ma zaujala ta detska kozmetika len jej je tam tolko ze az 😀 zo zaciatku by som chcela maleho kupkat a natierat len v takej kozmetike lebo ma po mne nabeh na alergiu tak ak poznate nejaku dobru znacku tak poradte, lebo sa bojim objednat pre maleho taku kozmetiku z netu co nepoznam lebo aby to nahodou nesmrdelo 😅

no ja sa idem uz obliekat a idem na poradnu tak dufam ze bude vsetko v poriadku a uz sa tesim ze uvidim maleho 😵

denisocka
6. máj 2010

dobre ranko,konečne som sa dobre vyspala,bez lietania na wecko - čo je zaujímave,lebo som si ešte pred spaním dala 3dcl vody a chlieb ... idem vas dočitať

januliatko1985
6. máj 2010

dobre ranko, aj ja som sa celkom dobre vyspala, asi preto, ze prsalo 😅 ale uz som sa aj z postele vytrepala, lebo mm ked sa chysta do prace, tak sasi si mysli, ze je v byte sam a trieska vsetkym co sa da, tak to sa neda spat, tak som mu spravila ranajocky a idem si aj ja dat daco pod zub 😝 a tak je vonku tma a prsi a prsi 😖

ja mam zas o 1,5 starsieho brata a vychadzam s nim v pohodicke a o 10 rockov mladsiu segru,s tou prave hadze puberta o 106, teraz bude mat 15, no strasne, zacina mi brat veci, a uz ma ja frajera, no konec 😨 ale mam s nou vyborny vztah, som pre nu veeelka sestra 😀

tretulka
6. máj 2010

dobre ranko, peta drzim palce a cakam na info 🙂
aj u Vas tak straaaasne leje? 😖

denisocka
6. máj 2010

leje leje,hlava mi padá

evitkamalicka
6. máj 2010

aj u nas prsi, takze bude papucovy den

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre