♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kacena4
12. júl 2010

@tiffanka to nie je tym, ale mam problemy s chrbticou tak na nej cvicim uz 9 rokov a je to super vec - teraz posledny mesiac by sa moc na lopte cvicit nemalo, len "jemne" cvicenia, nadskakovania, alebo skor rukami ako bokmi a nohami a hlavne dychat

tiffanka
12. júl 2010

@kacena4 3 farby, no lebo zelená je pre tých, čo nevedia pohlavie, alebo chcú mať prekvapko... ako napríklad my 😀
No dobre, tiež super náápad... 😉 len neviem či sa mi podarí nájsť všetky lebo je toho dosť veľa... ☹

mirmaj
12. júl 2010

@tiffanka ale skôr Tamarka, stačí ked tam dať to..Timejku som ani v kalendári nenašla 🙂

tiffanka
12. júl 2010

@mirmaj Dobre, tak Tamarka,,, 🙂 Veď to môžeš hocikedy zmeniť...
Vieš co, to vobec nevadí, že to neni v kalendári, aj my chceme dať meno Tereza ( ak to bude baba), a ani to neni v kalendári... Lebo Terézia sa nám veľmi nepáči... 😅

tiffanka
12. júl 2010

@mirmaj Staršia dcéra sa narodila na Tamarku 😉

tiffanka
12. júl 2010

Kočky idem ja, treba mi dačo aj doma porobiť, nie len za pc sedieť 😀 Prajem kráásny dník 😉

mirmaj
12. júl 2010

@tiffanka inak ako to je ked si vyberieš meno čo nie je v kalendári? potom ti na matrike zapíšu aj tak a povedia kedy ma oslavovať meniny? lebo napr. aj Rebeka sa mi páči a je to dosť používané a tiež nie je u nas v kalendári, čo som si teda myslela, že je

helen1007
12. júl 2010

@tiffanka tabuľka je dobrá, tiež by som nič nemenila, inak my sa tiež chceme nechať prekvapiť a meno tiež tajíme a je to naše prvé bábatko

mirmaj
12. júl 2010

budúce mamičky, pijete niektorá čaj s maliny ostružliny na uľahčenie pôrodu?...ja ho pijem a ked som bola teraz v sobotu na kontrolu u lekara čo ma bude rodiť, tak sestrička sa ma pýtala či nepijem čas z alchemilky...a ja hrdinka, že nie ale z maliny, tak sa tak trocha uškrnula a hovorí, že to nie na nič dobre, ale tu alchemilku maju odskúšanú, že to naozaj pomaha, že zmäkne krčok a potom je menej bolestive otvaranie v 1 dobe pôrodnej, lebo že pôrod ako taký nie je taký bolestivý ako to otvaranie, tak ja som už presedlala na alchemilku...to len taka menšia rada, ak niektorá chcete niečo spraviť, možno pre uľahčenie 🙂 🙂

tiffanka
12. júl 2010

@helen1007 dobre, do pohlavia napíšem že prekvapko, to si píšem aj ja 🙂

tiffanka
12. júl 2010

@mirmaj tak si meniny vymyslíš 😀 😉

kacena4
12. júl 2010

@mirmaj rebeka v kalendari je tusim 2.9. svagrina ma rebeku, pozor v kalendari su zapisale len po 1 mene (vacsinou), pozri si kalendar na internete zistis, ze aj slovensky kalendar ma 2-3 rozne mena na jeden den, tak je to aj s rebekou a co sa tyka tezery, v kalendari je vzdy zaklad mena, zdrobneliny ci odvodeniny tam nie su, tak preco neoslavovat na tereziu??, my tak chceme dat chiaru (kiaru) je to talianska verzia klary, takze budeme oslavovat na klaru (alebo ze by to predsa len bola laura!!!!!!!!!) jej da, mam 3 tyzdne pred proodom a nemame vybrate meno 😅

helen1007
12. júl 2010

@mirmaj ahoj aj ja sa chystám piť čaj z maliny, odporúčali ho na predpôrodnej príprave, aj v čajovni kde som ho kupovala mi hovorili, že sa pije pred pôrodom o alchemilke som nepočula, ale v stredu idem na prípravu tak sa na to opýtam, normálne si na zaskočila 🙂

katulkaaaaaa
12. júl 2010

@tiffanka aj ja chcem do tabulky 🙂 vek 27,termin 10.8,cakame chlapceka- Simon,mame doma Viktorku 😅 je to vsetko?vraila som sa z nakupu z mesta som hotovaaaaaaa,neskutocne teplo ta uz je,napadlo ma ci by mi nepomohlo keby som si dala tampon nez vleziem do bazena....ja tam budem najviac 10minut len sa ovlazit....

denisocka
12. júl 2010

@mirmaj tak idem na tu alchemilku 😀 len aby som neprenašala

kacena4
12. júl 2010

@mirmaj ostruzina sa nepoziva na "ulahcenie" porodu, ostruzina je na stahy maternice, poziva sa napr. aj pocas bolestivych menstruacii od bolesti !!! a co sa tyka alchimilky, tak ta je v podstate na to iste na zenske problemy, t.j. na bolestivu menstruaciu, vytoky. inak alchimilka zvyšuje tonus (napätie) maternicového svalstva, pozor na predavkovanie
a este toto som vycitala: Ostružina malinová – posilňuje maternicu.V posledných dvoch mesiacoch užívajte jednu šálku denne, počas pôrodu veľa pite. V tehotenstve užívajte samu, počas pôrodu pridajte do odvaru ružové okvetné lístky a betoniku lekársku.

tea333
12. júl 2010

@katulkaaaaaa ja som pred par mesiacmi schladila vodu vo vyrivke a kludne sa v nej cvachtam kazdy den, mame asi 30 stupnov, do bazena uplne v pohodicke chodim, len si davam speci tampony na kupanie co sa odporucaju pre tehule 😉 koly infekcii

katulkaaaaaa
12. júl 2010

@tea333 dakujem 🙂 vyskusam

mirmaj
12. júl 2010

@kacena4 no nie som zasa uplne nejaký bylinkár, ale na toto mi by to malo byť, tak som si kupila 🙂 🙂
Má schopnosť uvoľňovať svalstvo panvového dna a zároveň odstraňuje jedy z nášho tela, čistí. Taktiež podporuje látkovú výmenu, vylepšuje celkový zdravotný stav. Pite ho na začiatok 1 pohár denne ďalší týždeň 2 poháre denne, ďalší 3 poháre atd. Ale maximálne 1 liter čaju denne. I s ostatnými, ktoré si urobíte.

Je vhodné, ak vám to personál dovolí, popíjať ho aj počas pôrodu.

Niekedy sa môžu vyskytnúť drobné vyrážky na brušku, to je prejav toho, že telo vylučuje látky nevhodné pre organizmus. V tomto prípade znížte o pohár množstvo vypitého čaju a nahraďte ho čistou odstátou vodou.

No ale ta sestrička mi odporučila skôr tu alchemilku, takže pijem jednu šalku denne maliny, kedže už ju mam kupenu a jednu šalku alchemilky, tak to sa hadam nepredavkujem 🙂

mirmaj
12. júl 2010

@denisocka no tak dufam, že taketo učinky to nebude mať, v tomto teple a ešte aj prenášať, to by som vážne nechcela ani ja 🙂

tiffanka
12. júl 2010

@katulkaaaaaa áno kati, je to všetko, ďakujem 🙂 si šiki, hned to doplnim

tiffanka
12. júl 2010

fu, ja čajíky vážne moc nemusíím 😀

tiffanka
12. júl 2010

Tak ako má byť tá tabuľka? podľa termínu, alebo podľa mena? Ja som zatiaľ videla iba podľa termínu, ale môžem to ešte zmeniť...

katulkaaaaaa
12. júl 2010

@tiffanka dakujem,ja myslim ze podla terminu aspon budeme mat prehlad kto je na rade ,kto prenasa atd 😀

mata1001
12. júl 2010

@tiffanka jeee super tabulka.u mna vek 30 :( a vsetko ostatne je spravne.

tiffanka
12. júl 2010

@mata1001 prečo smutný smajlíík? veď 30 je ešte máálo, veď ja mám 36 a na staré kolená budem mať ešte bejby 😀

tiffanka
12. júl 2010

@katulkaaaaaa Ďakujem, zachránila si ma od prepisovania 🙂

mata1001
12. júl 2010

@tiffanka lebo 30 je velaaaa....vsetky moje kamosky uz maju rodinu....skolakov alebo predskolakov doma...no ale nevadi.hlavne ze sme zdraví.no nie...
ale ty uz mas dve deti doma....vlastne uz slecny... 🙂

mirmaj
12. júl 2010

@tiffanka ja som ich pila aj dosť pred tehu, takže mi to potom chýbalo, ked som veľa z nich nemohla 😒

tiffanka
12. júl 2010

@mirmaj a aké máš najradšej?

carmenn323
12. júl 2010

Ahojte kocky 😵 no to ma vobec nenapadlo ,ze mozem dostat infekciu v bazene no snad nie 😨 aj teraz sa chystam do bazena no mm uz nadava,ze nezabudni zasa ist na lehatko a zaspat 😀
@tiffanka aj ja chcem byt v tabulke 😉 Vek 23,pohlavie chlapec,termin 8.8 DAKUJEM

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre