♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

tiffanka
12. júl 2010

@mata1001 ááno, slečny ktoré mi občas zožierajú nervy 😀 ale dúfam, že sa už polepšia 😉 😀 Tak sa už určite veľmi veľmi tešíš 🙂 Držím palčeky nech Ti všetko super dopadne 🙂 Ty to budeš mať za sebou skôr... 😢 ... Ako ideš rodiť? Cisárskym alebo normálne?

tiffanka
12. júl 2010

@carmenn323 už si tam 😉

mata1001
12. júl 2010

@tiffanka zatial to vyzera na cisarsky....maly ma má na salame - otocit sa.aj mu dohovaram...same dobrotky mu posielam dole ze si ho aspon podplatim 😀 a on nic...kasle na mna...

mirmaj
12. júl 2010

@tiffanka najradšej mam bylinkové, tie čo mamina nazbiera a namieša, tie aj stále pijem, ale obmedzene, lebo veľa byliniek nie je vhodných počas tehu, pila som dosť aj zelene čaje,mätové a medovku....teraz si ich tak striedam v malých množstvách

tiffanka
12. júl 2010

@mata1001 😀 😀 musiš asi zvoliť inú taktiku

tiffanka
12. júl 2010

@mirmaj 🙂 ja keď už, tak radšej nejaký ovocný

mata1001
12. júl 2010

@tiffanka uz ma ziadna nenapada....a pritom bol otoceny dole hlavkou v 29tt a otocil sa mi naspat...a odvtedy ma hlavku pri mojom zaludku...a ked sa vystiera ale co robi tak ma to super boli.a to nehovorim o kopancoch do mechura...

tiffanka
12. júl 2010

@mata1001 Juj, moja, veľmi ťa nešetríí 😖 Neboj sa, otočí sa, treba veriť 😉

mata1001
12. júl 2010

@tiffanka ja v tom verim ze sa otoci,lebo radsej by som rodila normalne...chcem to prezit...a co sisarsky?je to porod ale si to odspis a zobudis sa a je po vsetkom...ale normalny porod prezivas...mozno teraz si niekto povie ze tato nie je normalna ale chcem vediet ake to je...porodit normalne

mirmaj
12. júl 2010

@mata1001 to je naozaj zvláštne že bol už otočený dolu hlavičkou a potom sa pretočil znova 🙂 mne tiež presne v 29tt lekárka povedala, že už je malinka otočená dolu hlavičkou tak už sa nebude pretáčať, môže sa už len pretočiť tak, že pretočí nožičky z ľava do prava, ale ani tak sa nikdy nepretočila, stale zostala v tej jednej polohe

mata1001
12. júl 2010

@mirmaj ja sa este cudujem ze moj maly tak kope a tak sa vrti ze sa do pupocnej snury nezamotal...

mirmaj
12. júl 2010

@mata1001 no len to nie, sú teraz tie detúrence nejaké aktívne v tých horúčavách, ja keď som bola v sobotu na prietokoch tak mi ich lekár nemohol urobit, lebo plod nevydržal ani 3sekundy bez pohybu, mi to bolo smiešne 🙂 🙂 a on chudak sa tak snažil zistiť nejaký výsledok z vyšetrenia, ale asi po 10 min. sa mu to podarilo zachytiť 5sekund bez pohybu 🙂 dúfam, že nebudú aj potom také aktívne, ked bude na svete

mata1001
12. júl 2010

@mirmaj a tie prietoky su pasy?ci co?

mirmaj
12. júl 2010

@mata1001 nie, pásy su iné, tie zaznamenavajú do grafu tlkot srdiečka a bolesti, či je babätku v brušku dobre, či netvrdne a tak....na prietokoch sa kontroluje prechod cez pupočníkovú šnuru...zistuje tam nejaké hodnoty, robí sa to sonom cez bruško

mata1001
12. júl 2010

@mirmaj aha...ja si toto stale mylim...na prietokoch som este nebola...ale na pasoch uz ano...bolo to super ho pocut ako mu bije srdiecko...a zvykne to dr povedat aj vahu babatka?lebo mna vzdy odbije tym ze to nie je dolezite...a ze presne mi to aj tak nepovie.ale kde ho zmeria tak povie len ze je vacsi o 2 tt.

kacena4
12. júl 2010

@mata1001 tak pre teba boli "pasy" super, tak to si tam nelezala v porodnych bolestiach 😀 zaznamenava ti to kazdu kontrakciu - vykyvy na grafe a ak sa nemozes hybat len lezis je to neprijemne 😝

mirmaj
12. júl 2010

@mata1001 ja to viem, len preto, že som tam bola teraz v sobotu na oboch, inak nemam moc prehľad o vyšetreniach a všelijakých skratkách 🙂 🙂 ale to už si mala isť na prietoky, chodí sa to niekedy v 36tt myslím, to ta neposlal tvoj lekar? robí sa to v nemocnici, teda aspoň u nas je to tak....hej bolo to super, ked ho počuješ 🙂....baby tu inak spomínali, že im pritom niektorej aj povedal vahu, mne tiež ešte nikdy nepovedala presnu vahu, čo by ona zistila, len mi povie taku tu tabuľkovu, ktoru si aj ja približne viem pozrieť, ale tiež by som rada vedele, ake je asi veľke a myslím, že je to praveže dôležite k pôrodu, aby vedele aspoň priibližnu veľkosť

mata1001
12. júl 2010

@kacena4 to mas pravdu ze kontrakcie som vtedy nemala.a ja ich mavam sem tam hlavne vecer ale len kratko a tak 3-4.zatial...
@mirmaj ano vahu si vieme pozriet aj na nete,a ked som si vyratala ze maly je vacsi tak pri porode by mal mat okolo 3800gr.ak nie viac...ale dr povedal ze to su len dohady...

alure
12. júl 2010

Ahojte maminy
tak s tou váhou,je to naozaj ťažké odhadnúť tú váhu. Jednak je to len približná váha na základe niekoľkých ukazovateľov ako je priemer hlavičky,dlžka stehenej kostičky a neviem čoho ešte. Veľa krát je to vypočítané nepresne,takže je to len taký priemer. Samozrejme veľa závisí aj od vašej samotnej genézy. Je jasné že ja pri výške 180cm,nebudem mať také isté parametre ako mamička v tom istom týždni tehotenstva ktorá má nejakých 150cm. Takže nečakajte od Dr. že vám bude referovať nejaké hodnoty,ktoré sú len odhadom. Dôležité je pre nás to že všetko prebieha ako má nad iným sa ani nezamýšľajte. Pomaly sa to kráti,tak ešte chvíločku pobudneme 2v1....pa pa

kvietok121
12. júl 2010

@tiffanka mzslim ano doktor nam to dvakrat povedal ray sme videli pipika a raz aj gulky ... tak by to mal byt teda chlapcek

elinka27
12. júl 2010

caute babule.myslite na mna a ak mate schopnost tak poslite nejaku pozitivnu energiu 🙂 dnes som zacala 34tyzden 😒

kvietok121
12. júl 2010

@mirmaj a odkedy treba pit cajik z alchemilky?
@tiffanka aj ja chcem do tabulkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy prosim, je skvelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

mata1001
12. júl 2010

baby vsimnite si tie tt pri nasich prispevkoch...ochvilu to mame za sebou...blizi sa to...a malych drobcov budeme mat pri sebe....mala by som uz aj postielku dat postavit... 😉

kvietok121
12. júl 2010

@mata1001 aj ja budem mat v piatok 30, a tiez cakame prvve babo, ja tiez este nemam postielku aspon na nu nepada prach xixixi
@elinka27 tak to je skvele to najhorsie mame za sebou

mata1001
12. júl 2010

@kvietok121 jeeeeej gratulujem .... a my ani kocik nemame este doma...je este len objednany...a pride az koncom jula... ☹

elinka27
12. júl 2010

@kvietok121 no ale pre mna je kriticky prave tento 34ty tyzden,bo maly sa mi vtedy narodil a tak by som uz bola radsej aspon v 37tt

kvietok121
12. júl 2010

@mirmaj dakujem za info, aspon viem co mi buduci tyzden budu robit ... povedal mi ze to bude trvat 20 minut ten zaznam

kvietok121
12. júl 2010

@elinka27 neboj sa pekne oddychuj, babo ostane v brusku, ved by som sa cudovala ze by chcelo ist do takej horucavy, tam mu je lepsie

kvietok121
12. júl 2010

@mata1001 neboj to stihne, my sme tak s postielkou 😀

elinka27
12. júl 2010

no snazim sa oddychovat ako sa len da,ale doma mam maleho stupla co mi dava zabrat riadne 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre