♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mata1001
13. júl 2010

@liba78 ja som v noci moc toho nenaspala,lebo moj maly je vymyselnik...na lavom boku sa mu totalne nepacilo a pravy bok som uz mala totalne strpnuty...okrem toho mi bolo teplo,boli ma lonova kost,podbrusko a este aby toho nebolo malo kazdu hodinu chodit cikat...a neustale pit...jaj a zabudla som na tie dotierave komare...k tomu sa uz ani nevyjadrujem...zobudila som sa total nasrata.
u nas je strasne teplo...teraz som otvorila v celom byte okna kvoli prievanu ale zaclony sa ani nemyknu...bazen mame aj my ale sa nekupem lebo nemam tie tehu tampony a nebudem radsej riskovat...namocim len nohy ale az neskor lebo vonku sa neda ani dychat...
a to co si zarabas vodu znie uzasne,moze to super chutit.ja mam rajec nesyteny...bez citronu lebo uz som ho zjedla 🙂

liba78
13. júl 2010

@mata1001 kupat sa tiez nejdem, ved je tam hrozne teplo. Ale robis chybu, ked teraz vetráš. Zajtra skús nechat zaluzie alebo zavesy zatiahnute aj cez den, vsetky okrem severnej strany. Vetraj az v noci, alebo zavcasu ráno, ked je vzduch najchladnejsí. Inak si vpúšťaš do domu ten horúci a on rozohreje steny aj z vnútra a potom sa nedá vydržať. A hlavne ak máš strešné okná, tie treba nechať zatiahnuté. 🙂 🙂 🙂 My máme dom zatial len 35 týždňov 😀 😀 😀 /tolko som aj tehu/ a toto mi poradil jeden známy, ked som sa sťažovala že je tu moc teplo.

evitkamalicka
13. júl 2010

@mata1001 veru teraz by si nemala vetrat, lebo vsetko teplo ide dnu, ja mam pozatvarane okna, zatiahnute zaluzie a pusteny ventilator a je super

mata1001
13. júl 2010

@liba78 vcera som to tak robila ale namala som vobec vzduch.musela som otvorit aspon na vetracku.teraz som ich otvorila aspon kvoli prievanu...trochu to pomaha ale nie tak ako si to ja predstavujem....no ale ved co by sme chceli v juli...ved je leto no nie?ja radsej vydrzim teplo ako zimu...
jej aj vy mate vybrane meno Adamko?aj my...a uz si zbalena?pripravena?

liba78
13. júl 2010

@mata1001 svoje veci mam zbalene uz mesiac ☹ mala som dost vela problemov a tak som stastna, ze som este doma. A stale sa este nevieme na mene dohodnut. Ja som chcela slecnu 😉 len nejak bude tretí chlap 🙂 Adam s a nám všetkým asi páči najviac, len kamoška je tiež tehotná a ona si vybrala meno Adam, tak si neviem predstavit nase spolocne kocikovanie. Tak som zvazovala aj po manzelovi Jurko, len jemu sa to nepaci. Tak zatial nasmu babätku hovorime Klinček 🙂 /aby sa to hodilo k Maťkovi a Kubkovi/ 🙂 Inak aj Maťko sa narodil v auguste /už bude mať 11 🙂 / tak som vedela, čo ma čaká. A čo ty ? Pri prvom bábätku je to vždy také iné, už sa tešíš až bude vonku ?

mirkapal
13. júl 2010

Ahojte, tak aj vy bojujete s horucavami, co? Ja teda cez den velmi nevetram, tiez len rano, ale aspon vetracku tiez musim mat otvorenu. Inak, zaluzie zatiahnute, ventilator pusteny. Noci su pre mna najhorsie, lebo je tu hrozne dusno a teplo a aj ked mame otvorene okno, nepomaha to 😠 Proti komarom si kupte sietku proti hmyzu, da sa kupit taka, co sa "nalepi" na okno a da sa kedykolvek bez problemov odstranit.
Dnes som si urobila radost, bola som u kadernicky a mam novy strih 🙂 Co sa chystate varit? Rozmyslam nad haluskami s bryndzou...

liba78
13. júl 2010

@mirkapal ja nad špagetami. A kadernicku by som tiež chcela 😉 😉 😉 ale nechce sa mi tam ísť. Možno keby prišla ku mne domov 😝 ..

evitkamalicka
13. júl 2010

ja idem ku kadernicke cez vikend strihat a farbit, ale to len zaklopem oproti na dvere susede....ta je tiez na materskej a teraz striha doma

mirkapal
13. júl 2010

@liba78 Verim ti, ja po tieto dni ani do obchodu nechodim, vzdy vystrcim nos von len podvecer. Teraz som vyskusala uplne novu kadernicku, salon je 5 peso od nas a dala som si ju na skore rano. Uz som potrebovala zmenu, tak sa teraz vytesujem. 😀 Som zvedava, co na to povie vecer manzel 😀
Spagety by som mohla urobit zajtra, vdaka za typ 😉

mirkapal
13. júl 2010

@evitkamalicka Super, tak to mas vyborne! 😀

evitkamalicka
13. júl 2010

@mirkapal veru na nezaplatenie a u nasich doma ked som este byvala, tak tam zas chodila kadernicka k nam domov a teda aj tam ked som tak sa davam strihat ked ide aj maminu

mata1001
13. júl 2010

@liba78 ze Klincek 😀 😀 😀 😀 😉 🙂 dobreee...velmi sa na neho tesime...len nech to uz mam za sebou...my sme uz zbalní,prichystaní len este cakame na obj.kocik a postielku zlozime za 5min12.
@mirkapal novy strih by som potrebovala aj ja ale presne ako pise liba keby dosla ku mne domov...neviem si predstavit ze by som tam sedela...ale uz vydrzime a mozno v septembri pojdem...tolko uz moje vlasy vydrzia...a sietky mame na oknach ale tie ku.vy komarske vletia cez balkon,dvere.tam sietku nemame.... 😝

mirkapal
13. júl 2010

@evitkamalicka Ja som mala u rodicov tiez taku kadernicku, co chodila k nam, to bolo velmi dobre. Ale potom si otvorila kadernictvo, tak sme uz chodili k nej. Tiez ale bola velmi blizko. Teraz sa uz domov tak skoro nedostanem, mame to 3 - 4 hodiny cesty autom a uz sa aj bojim cestovat, preto som skusila novu kadernicku.

evitkamalicka
13. júl 2010

chcem take nieco len inu farbu

evitkamalicka
13. júl 2010

@mirkapal ta u nasich je na invalidnom takze ta chodi uz len tak strihat....ja to mam domov tiez take 4 hodky cesty

mata1001
13. júl 2010

baby moja segra sa dala objednat tu u nas do kadernictva este koncom juna a objednali ju na koniec augusta...no mne keby toto povedali tak sa otocim na opatku a idem inam...2 mes cakat... 😠

mirkapal
13. júl 2010

@mata1001 Dnes som tam sedela 1,5 hodiny, mala som dost. Kadernicka mi uz aj vodu ponukala, bolo mi obcas hrozne teplo. Potom ma poovievala chladnym vzduchom z fenu, aby som sa prebrala 😀 Ale stalo za to 🙂

@evitkamalicka Ten moj novy strih je podobny, len to mam trochu dlhsie a ofinu zostrihnutu jemnejsie.

mirkapal
13. júl 2010

Ja sa docasne lucim, idem urobit tie halusky, zacinam byt hladna 😀 Poobede zase nakuknem. Dobru chut vsetkym, co sa chystaju obedovat!

mata1001
13. júl 2010

@evitkamalicka pekny uces...ja som skor na take ze doma ihned do gumicky.... 🙂 prakticke...evit precitaj si prispevok z porodnica galanta.ten posledny
@mirkapal aku poriadnu kadernicku mas...sa starala o teba...mile... 🙂

mata1001
13. júl 2010

@mirkapal dobru chut... 🙂

carmenn323
13. júl 2010

Babule my mame doma klimu tak si uzivam v chlade 😀 😀 😀 ale o 13:30 si idem doplnit nechty ku kamoske a vlasy som si mynuli tyzden farbila sama doma cierno modrou a cela kupelna cierna a ja tiez 😅 Zajtra mam poradnu tak sa mi nechce cakat tam zasa 3hod vydychany vzduch v cakarni 😝

carmenn323
13. júl 2010

Ja som vyprazila karfiol a brokolicu s hranolkami a uhorkovy salat,uz som ziedla teraz fucim 😝 Chcela som ist do bazena no sak by ma ani lehatko tetraz neunieslo 😀

mata1001
13. júl 2010

@carmenn323 klimu zavidiiiiiim.....sedela som trochu na balkone no ale neda sa tam vydrzat...a ja na lehatko radsej ani nepomyslim....my mame take latkove tak by sa to akurat odtrhlo podomnou...tak neriskujem a sedim len na plast.stolicke 🙂

groka
13. júl 2010

kde je memory??????????

tiffanka
13. júl 2010

@kvietok121 áno, dobré ránko 🙂 nám už pán farár sľúbil aj požehnanie tak sa tešíme 😉 😀

tiffanka
13. júl 2010

@mata1001 cakat 2 mesiace ??? 😲 to musi byt nejake luxusne kadenictvo veľmi 😀

liba78
13. júl 2010

@evitkamalicka tak to by som brala 🙂 🙂

liba78
13. júl 2010

@carmenn323 tak tu klimu zavidim 😉 trosku. Ale co to mas za doktora ked tak dlho čakáš ? Ja byvam vybavena max. do hodiny. Okrem toho testu na cukor. A vcera som bola vonku za 1/2 hodku, nemala v cakarni nikoho tak bolo super.

liba78
13. júl 2010

@groka ja som si tak pred chvilkou spomenula na teba. Bolesti nic ?

kvietok121
13. júl 2010

@mirmaj to ti predpisal dr, alebo povedal ze to mas brat???kolko dni pred terminom? berie sa to aj pred normalnym??? mne povedali len tu alchemilku tesne pred okolo toho 38 tyzdna
@mata1001 ja som bola na navsteve, este by som chcela pozriet jednu sesternicu, byvaju tu blizko pri nasich, ze ked uz som v strecne, ale neuverite, prave zacalo prsat, tak pockam ako sa to vyvinie 😀
@liba78 s tym suhlasim, tiez otvarame len v noci, aj ked niekedy ked citim ze fuci tak tiez urobim prievanik
@mirkapal a @evitkamalicka asi ste ma inspirovali neviem ci sa tiez nepojdem trosku ostrihat, aj ked mi to teraz vyhovuje ze mam vlasy v cope a nepadaju mi na plece, kratke nemozem lebo mam take vlasy ako povie kazda kadernicka jemne ako babetko, a vela ich tiez nie je 😀

kvietok121
13. júl 2010

@tiffanka pozehnanie pred porodom???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre