♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

carculca
28. jan 2010

cezarka, ja beriem okrem babyplan aj osobitne kyselinu listovu a trojkombinaciu vapnik+horcik+zinok

cezarka
28. jan 2010

super dakujem, zajtra si skocim kupit...co sa tyka kyseliny listovej, nemas jej vela? kedze baby plan uz obsahuje predpisane mnozstvo?

carculca
28. jan 2010

je to mozne, ale doki povedal, ze uskodit by nemala 🙂

rosienka
autor
28. jan 2010

caute baby, som tu len na skok. uzivam si dovolenku na SK predtym ako zacnem zas zarezavat v praci a peknu kosu a metelicu ste mi tu prichystali 😉

dufam, ze ste aj vy OK, ja sa chystam buduci tyzden 3.2. na kontrolu k novej gyndoske, tak aspon jeden svetly bod navratu...a samozrejme môj drahy mi tiez chyba 😵

lucy1990
28. jan 2010

Rosi, tak si pekne uzivaj 😉 je to tu teraz hroznee s tym snehom, a stale ma padat dalsi a dalsi...to co uz ☹

jajka28
28. jan 2010

cezarka-hej aj ja beriem, lebo to stravovanie v zime 😒 aj pri malom som brala,aj ked od 5 mes. len jednu tabletku, koli tomu že sa dost písalo o velkých detoch po braní vitamínov...a stačilo to ved aj stravou niečo doplname.....

tea333
28. jan 2010

Pisem uz z telefonu z postele,Lebo cakam na draheho,zajtra ideme na otocku do tn,drzte palce aby sme to v tom pocasi v zdravi presli,este o pol 4 rano pojde chlap pre rodicov na letiskodo viedne.. 😕

bihan
29. jan 2010

Bré ránko 🙂

Vitamíny beriem jedine tie, čo potrebujem - horčík, B6-ku a B9-ku (listovku)

Čo sa týka filtračnej kanvice, tak záleží aj na tom, za akých podmienok a robia odbery - filter sa nemá používať dlhšie ako mesiac, kanvica sa má skladovať v chladničke, aby sa zabránilo rozmnožovaniu baktérii...a mňa bohužiaľ nepresvedčí žiadny rozbor, že voda, ktorú si z kohútika prefiltrujem a prakticky okamžite zúžitkujem (u nás naozaj padnú cca 4l denne, lebo ju používam aj na varenie a do mašinky na kávu), že môže byť nejako závadná 😉

Niekedy fakt nechápem, na akom princípe fungujú odbery na Slovensku, lebo každý hovorí niečo iné 😀
Ja na tripple testy pôjdem až koncom februára - doktorka mi dala rozpis kedy sa majú urobiť, aby boli prsné.. to to rozmedzie asi 4tt. Krv na krvný obraz a v mojom prípade aj pritilátky, keďže som RH net a malá je pozit. mi berú každý mesiac (nie len 3x za tehotenstvo), na UZV chodím tak, ako sa má.. čiže 12, 20 a 30tt (1 týždeň hore-dole).

No a šúpajúce sa miminko nie je znak prenášania 😀 Šúpu sa takmer všetky mimčá, pretože sa im po pôrode stráca mázok, ktorý ochraňuje pokožku v plodovej vode a tá sa následne viac vysušuje, kým ju začnú regulovať potné žľazy.

maculienka123
29. jan 2010

ahojte babenky,tak na osmu idem na prvu poradnu drzte palce aby bolo vsetko ok.uz nemozem spat 🙂

tea333
29. jan 2010

bihan ja neviem ako je to u bab, mne brali krv na zaciatku, a budu mi naraz s NT ultrazvukom potom 🙂
ale neberu kazdu poradnu, to by som neprezila 😀 😀

idem do tn teda..uz len cakam na auto

denisocka
29. jan 2010

dobre ranko,neviem či bol spln,ale noc desna,maly stale poplakaval,od svokry došiel zasopleny a teraz dospava.ja som zas bola v noci asi 12x na wecko

marija
29. jan 2010

Ahojte kocky.

Tak ja mam choru malu...zas :( o chvilku s nou idem k lekarovi...

Cosa tyka supania tak moja sa nesupala, aspon nie nejako viditelne, takze osm ani nevedela, ze sa vsetky babatka supu. Co sa tyka tej krvi na protilatky tak samozrejme pokila je mamina Rh neg a ma pozitivne prve babo sleduje sa to casto, ale vacsina mamiciek tu je prvorodicka a nie kazda asi Rhneg. Ja som Rh neg ale pri prvom tehu mi krv na protilatky brali len trikrat a mala ma tu istu skupinu ako ja aj Rh faktor. Takze opat mi to budu sledovat len trikrat za cele tehu.

denisocka ja som bola na WC asi 5krat a okrem toho takmer stale hore lebo mala teplotuje...

press
29. jan 2010

Dobré ránko
ja beriem z vitamínov len kys. listovú, tú mi predpísal a nič viac neberiem. Nikdy som žiadne vitamíny v tabletkách nebrala a teraz sa tiež moc nechystám, snažím sa mať pestrú stravu.
Pekný deň

marija
29. jan 2010

jaaaj, este co sa tyka vitaminov. Tak kyselinu listovu som zacala brat asi mesiac pred tehu, pri malej som brala tusim uz aj tri mesiace pred tehu, ale ja som sa liecila na akutnu anemiu cize u mna to bolo nevyhnutne niecim sa dopovat :D ked som otehotnela zacala som brat aj Calibrub baby plan jednu tabletku denne. Nie ze by som jedla malo ovocia a zeleniny, ale to co sa teraz da v obchode zohnat sa sotva na zeleninu podoba.... kedze mame vlastnu zahradku a vsetko si pestujeme na jar vsetky vitaminy vysadim. Pri malej som brala len mesiac kym nezacalo vsetko rast nase.

halintoa
29. jan 2010

Dobré ránko 🙂 ,
ja beriem to, čo mi predpísala a odporučila lekárka - Calibrum baby plan, Acidum folicum a Duphaston. Pri mojej strave, keďže teraz na veľa potravín nemôžem pri najlepšej vôli ani pozrieť je to zrejme nevyhnutné 😕 .
Dnes tu moc oxidovať nebudem, zajtra má u nás svokor 60-ku, tak idem piesť tortu, chystať na zajtra zemiakový šalát a plnené rezne, upratovať, robiť darčekový kôš... A ešte sa chystám na prechádzku so psom - konečne 😵 .

spapulka
29. jan 2010

ahojte, dlho som tu nebola, no sem tam aspon nakuknem, co nove a vidim, ze je vsetko ako ma byt 😉

marija, teba si pamatam z januaroviek, mala som tam kamosky, ja som bola vo februarovkach...dievcatka nam uz poriadne vyrastli, je mi luto, ze mala ochorela, zelame skore uzdravenie 😉

v stredu som mala prvu poradnu, vsetko ok, az na krv, teda trombocyty mam 118, co je pod 150 a tak musim ist na hematologiu...co ma dost prekvapilo, lebo nedavno som si robila komplet vysetrenia vratane krvi a nic mi nebolo, tak to vyzera , ze to sposobilo tehotenstvo...

co sa tyka tych rozdielov v terminoch tripple testov u nas doma a v zahranici, mozem potvrdit, ze su, ale to je minimalne, ja som Dianku rodila v Nemecku a teraz som na SK, vo vseobecnosti je to rovnake...
na prvy tripple mi brali krv okolo 12tt a ultrazvuk mi robili v 14tt, vysledky porovnali a bolo, tu na Sk idem na tripple 12+2 a sucasne mi beru aj krv, takze velky rozdiel to nie je, stiha sa do do konca 14tt
jedine co som neabsolvovala bolo pitie tej sladkej gebuziny, comu sa asi tu nevyhnem...

a ani moja Dianka sa nesupala, bola uplne hotova skor ako by bola opalena 😀 podla mna nie je supanie ako supanie, a niektore moze suvisiet aj s prenasanim...

a som RH negat., mala je RH pozit, ale neberu mi krv kazdy mesiac, nebrali mi ani v nemecku a ani tu...aky to ma zmysel brat kazdy mesiac 😕 vsak najdolezitejsie je, ze priebezne je to ok a potom po porode, aspon tak mi hovoril Dr.

zuzannas
29. jan 2010

Caute babulky,

tak ja beriem iba kyselinu listovu a obcas horcik, myslim, ze to uplne staci... 😉

Ani moje babetko sa pri narodeni nesupalo, Adamko mal krasnu pokozku a doteraz sme s nou nemali najmensie problemy.. 😵 klop-klop

evitkamalicka
29. jan 2010

ani nas Adamko sa nesupal a nikdy sme s pokozkou nemali ziaden problem

spapulka
29. jan 2010

ozaj, a ja som dnes hrozne spala, teda, som mala pocit celu noc, ze vobec nespim...hrozne, fakt bol spln?

jajka28
29. jan 2010

ahojte kočky ja tiež ako píše marija beriem vit. koli tomu že to čo volaju teraz v obch. rajčiny ani okolo nich zdaleka nebežalo atd....a doky hovoril že ja to musím brat koli dvojkám, lebo to si moje telo tolko nezabezpečí...

a kys. listovu som brala pred otehotnenim a asi aj ta sa pričinila o dvojky jednovaječne, lebo to vajičko bolo asi až moc silné 😅

a nikto sa nechystáte na nejaký ples? už som sa pýtala a nič...ved sa budem šetrit.....potom sa asi dlho nikam nedostaneme....

denisocka
29. jan 2010

my sme sa nešupali .... a vitamíny beriel len všetky možné Béčka

do poradne idem až na 16.00 tak som zvedava,či mi niekto vypiše preukaz,kedže idem neskoro,lebo dokyna ma službu tak ma vezme po návštevných

bihan
29. jan 2010

Spapulka, v mesačných odberoch pri Rh- matkách je v tom, že v prípade, že sa nejaké krvinky z krvi dieťaťa dostanú do matkinho obehu, protilátky priamo napádajú krvinky mimina (v pohode prejdú placentou) a spôsobujú mu anémiu, čomu sa dá pri mesačných odberoch celkom dobre zabrániť.. ak dieťa trpí anémiou 3 mesiace, lebo sa na to neprišlo skôr, tak asi bude dopad na jeho zdravie trošku iný.

Čo sa týka toho, čo je to prvé alebo 5. tehotenstvo, tak je to v princípe jedno, pretože žena už mohla prekonať potrat, o ktorom ani nevie a zase tam mohlo dôjsť k prieniku krvi zo zárodku, takže toto by som naozaj nepodceňovala ani v prvom ani v inom tehotenstve, ale očividne na to lekári na Slovensku majú iný názor.

No a podľa mojich info sa AFP testy na Slovensku robia medzi 16-19tt (tzv. tripple testy), v 12-14 sa robí tzv. kombinovaný test (spolu s UZV) ale nie sú to rovnaké testy.
http://www.gendiagnosztika.hu/sk/ganova-diagnos...

leteku
29. jan 2010

Ahojky dievčatá. Tak som sa akurát objednala na 3D ultrazvuk no a strašne sa teším. Idem 3.2. hurrá.
Ináč moja malá sa tiež nikdy nešúpala,nejako som nepostrehla ako ste sa k téme dostali a prečo by sa mali deti šúpať???

zuzannas
29. jan 2010

Jajka, tak my sa na ples nechystame...iba do dovadla. kina a pod. 😉

lucy1990
29. jan 2010

Dobre ranko 🙂 ja som pred 2-mi dnami dopapala calibrum baby plan a este si planujem kupit jedno balenie calibrum mami, ale nebudem to jest 2x denne, staci raz...a na jar uz budu mnamky vitaminky v ovoci a zelenine 😉

spapulka
29. jan 2010

bihan, no ano, ale ked sa povie A, treba povedat aj B, ze matka je sledovana aj po potrate, aj pocas prveho tehu, ja som dostala injekciu pred porodom a aj po a preto teraz staci, ked sleduju protilatky 3x a staci to...to nie je zalezitost len tohto tehotenstva...a myslim, ze nasi lekari vedia co robia, nakoniec sa tak robi aj v nemecku, takze nepanikarila by som...
ak zena nevie, ze potratila, tak akonahle bude tehotna, robia sa jej vsetky testy a sleduje sa aj hladina protilatok, hned ako zistia, ze je Rh negat a manzel Rhpozit...
a pripady, ze niekto potratil a vobec o tom netusi, je strasne malo, a ak ano, je to uplne na zaciatku tehu, ked ten obeh je v pociatkoch, davaju tomu velmi malu sancu, ze by sa nieco stihlo stat...
nakonie o tom pisu na nete a vsade rovnako
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=572

mata299
29. jan 2010

ahojte...baby, tak ja som včera večer umierala, mne bolo tak zle....žalúdok, hlava...a ešte aj chrbát ma bolel...katastrofa...ešte mi tak zle nebolo od začiatku tehu... ☹

marija
29. jan 2010

Ahojte kocky. Sme spat od lekara, sice CRP 42 ale lekarka, ze pockame s ATB... uff, uvidime ako to dopadne. Drzte nam palceky kedze je pred nami vikend....

Spapulka no teda :D a koho si od nas poznala? No svet je maly co ti poviem :D co sa tyka toho brania krvi na protilatky mam rovnaku skusenost a vedomost ako pises ty a tiez si nemyslim, ze u nas to lekari zanedbavaju. Mne hned po porode ked prisla vizita tak sluzbokonajuci lekar zalarmoval sestricky, ze aku krv ma mala kedze som Rh neg matka a pritom aj otec malej je Rh neg a tam myslim, nieje ina moznost ako Rh neg faktor u dietata. A aj napriek tomu, ze sme obaja Rh neg kazde tri mesiace mi brali krv na protilatky, aj ked asi zbytocne, ale nic nepodcenili a aj teraz mi brali v prvom trimestri a zopakuju to aj v druhom aj v tretom aj ked sam gynekolog povedal, ze z dvoch Rh neg partnerov nemoze byt Rh poz. dieta. Ale kedze existuju vselijake anomalie na svete asi nezanedbavaju nic.

Mata to mi je luto, ze ti este takto zle... mne uz je nastastie dobre :D klop klop

Lucy Calibrum aj ja beriem len raz denne tiez si vravim, ze to musi stacit.

lucy1990
29. jan 2010

Marija, calibrum baby plan sa ma brat jedna a calibrum mami sa ma brat 2x denne, ale tak podla mna tiez staci..

marija
29. jan 2010

Hej hej ved ja uz beriem Calibrum mami 😀 ale jednu denne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre