♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lenadka
4. feb 2010

simuuus kde to vyhrabavate baby? 😀 😀 😀

este sa vratim k janke, je mi velmi luto ze prisla o babo a ze budu dalsie to myslim vazne nie ako klišé, alebo preto aby clovek nieco povedal, toto babatko prislo pre nu v nevhodnom case, do nevhodnych podmienok, sama je este babika, co nema poriesenu buducnost, preto dufam ze sa rychlo zotavi a prejde ta bolest ktoru urcite citi, ale zivot ma este pred sebou a nech si mysli o mne kazdy co chce ale take mlade dievca si ma este dokoncit skolu a aj uzivat s kamoskmi diskoteky, vylety a robit blaznive veci, mozno aj trosku nezodpovedne...ale prisluchajuce jej veku...tym nechcem povedat ze nast rocne nie su zodpovedne, niekedy je 30r. nezodpovednejsia..zalezi od osobnosti a toho ako sa k situaciam vzivote stavia a vie riesit problemy atd.
pre mna bolo 16r. to najkrajsie obdobie v zivote, proste bez starosti, vylety s kamosmi, tury, kupaliska, proste svet gombicka...vlastne az dovtedy ako som otehotnela, potom clovek zrazu tak dospeje a uz sa to co bolo pred tym nikdy nevrati 😉 lebo uz musime byt a aj chceme zodpovedne a starostlive maminy, ale na tie nast roky najradsej spominam 🙂

captainka
4. feb 2010

mata - davaj si pozor na ten herpes...zevraj herpesy su dost nebezpecne pre babatko, ale ty si uz viac ako 3 mesiac...takto je dobre...ale povedala by som to svojmu gynekologovi
ale nemozes si davat hocico, ziaden herpesin ani nic podobne, chod do lekarne a povedz im ze mas herpes a si tehotna...oni ti daju nato speci mast...
kamoske sa vytvoril herpes tesne ako koncila 3 mesiac a hovorila mi ze je to veeeeelmi nebezpecne pre babatko...

lucy1990
4. feb 2010

Captainka, ja som bola posledne na poradni, a to som bola v 12 tt a on na mna pozera, ze to mate herpes na pere? A ja ze ano, trpim tym od detstva...a viac k tomu nic nepovedal...nestraste, je to len oslabenie organizmu, su aj horsie veci...

lenadka
4. feb 2010

rosi a evitka gratulujem k zabkam babkam 😀

tea, tak on ten zub este nevyliezol? mm mal tento problem, zubar mu narezal dasno a potom to uz islo...hm tak aspon budes vediet ake to je ked rastie zub-ked ti bude male vystrajat preto 😅

nikitka nejaku mrkvovu polievocky a nieco so zemiacikmi, napr. mne dr. povolila dat malej pri hnacke biele masko dusene, ale nic mastene, len na vode robene 😝 ak aj ma virozu netrvaju dlhsie ako 2-3 dni 😉 uz sme mali aj 1 dnovu snad mu to rychlo prejde 😉

mata, v tomto neporadim, raz som take seknutie mala, ale preslo to same po par dnoch, viem ze ani nadychnut som sa nemohla, pomahali mi masaze, mm mi to vecer vzdy rozmasiroval mas. gelmi a alpou

lucy1990
4. feb 2010

Mata, ked ti mozem poradit, daj si na to zubnu pastu a oddychuj...nekupuj si na to ziadne maste...verim, ze to moze byt zle, ked zena dostane svoj prvy herpes v tehotenstve, ale pokial sa vam vyhodia vzdy, ked ste v strese, mate horsiu obranyschopnost, alebo nedostatok spanku, tak je to v pohode podla mna...

mata299
4. feb 2010

kočky vďaka za rady....čítala som niečo o tom na nete, vraj je nebezpečný len herpes na genitáliách...tak to bude hádam ok....inak ja vždy, keď idem od zubárky, tak sa mi vyhodí herpes...

captainka
4. feb 2010

lucy ja neviem...ale kamoske povedal ze to neni dobre,ze moze sa pockodit plod a babatko moze mat nejaku vadu na telicku...nechcem strasit...mozno kazdy lekar povie nieco ine...ale toto som pocula ja

mati drzim palcek..treba mysliet pozitivne

ronit
4. feb 2010

ahojte musim sa zapojit prepacte ale som lekar a neda mi, mata herpes v tehptenstve nie je VOBEC nebezbecny ked si ho uz niekedy predtym v zivote mala, je jedno ci mas v prvom trimestri alebo potom. A kludne si mozes davat aj herpesin ak ti dobre zaberie. vsetko dobre ostatnym

jonatanka1
4. feb 2010

baby kto je tu z okolia banskej bystrice alebo turčianskych teplic
😖 😖 možno že sa pozname a ani o sebe nevieme

mata299
4. feb 2010

ronit ďakujem 🙂

tea333
4. feb 2010

lucy tam chcem ist 😉
lenadka urcite to treba narezat, dasno sa mi otvorilo len malicko, a v zadnej casti je to asi prilis hrube aby sa to prerezalo..este mi to opucha..

ronit
4. feb 2010

pokial ho uz zena prekonala v zivote ma v krvi protilatky ktore babatko ochrania. Nechapem lekara ktory by tvrdil opak, jedine ak je hepres prvykrat v zivote v tehptenstve vtedy moze byt nebezpecny.

ronit
4. feb 2010

nemas zaco, nemam rada ked sa ludia zbytocne strasia a hlavne nepodlozenymi vecami. Je tolko inych strasidelnych veci co sa mozu stat ale toto je fakt zbytocne 🙂

lenadka
4. feb 2010

tea, radsej chod co najskor, mozno by pomohol aj nejaky gel na to co sa dava babatkam ked idu zubky, na zmiernenie bolesti a opuchu, ved nech ti zubar poradi, podla mna na pohotovosti by ta mali vziat, este na nich vytas tehu knizku 😉
mne detska obvodna dala v skumavke namiesane lokalne anestetikum s glukozou, mali ste vidiet ako mala po veceroch cakala na natieranie dasienok, jej chudatku stolicky vysli az 2 rocnej 😅
mali sme aj geli ale to boli take onicom len jeden zaberal, ale uz si nepamatam nazov ☹

tea333
4. feb 2010

lenad ale ja musim ist niekam kde to vyzera novo a cisto, lebo zo zubarov mam nehorazny strach 😕
zubarovi som volala, poradil taky vyplach proti tomu, aj pouzivam..

mata299
4. feb 2010

ronit to je pravda, ja keď nemám niečo racionálne vysvetlené, tak chaosím...ešteže je net a dá sa dostať rýchlo k info

tea333
4. feb 2010

ronit na internete je hlavne straaasne vela pseudoodbornych clankov "jedna pani povedala" ktore ludom navodia pocit, ze tehule nemozu vobec nic 😠

ronit
4. feb 2010

presne tak , ak sa chcete nieco opytat tak kludne do IP. inak vyborna stranka je www.porodnice.cz v poradni sa ta vyhladat milion tem, velmi mili a erudovani gynekologovia odpovedaju.

mata299
4. feb 2010

tea...niekedy mám z tých info pocit, že sa môžem jedine tak zasteliť, keď mi niečo je a som tehu....myslím, že sa to hrozne preháňa...ja nehovorím, že sa môže človek napchať bársčím, ale bože, nechce sa mi veriť, že keď si párkrát počas tehu dám paralen, takže sa mám nadobro rozlúčiť so zdravým dieťaťom....

mata299
4. feb 2010

ronit vďaka za link a ochotu 😉

captainka
4. feb 2010

ronit - dakujeme za radu...ja som napisala len co predtym tehulka mala a povedala mi davaj si pozor...ale je mozne ze ona to mala naozaj 1x

dakujeme za www stranku urcite kazda z nas tam najde odpoved na nejake otazky do buducna... 🙂 🙂

ronit
4. feb 2010

nemate zaco, paralen je bezpecny v tehu, captainka asi to bolo 1x , ale chvalabohu neni matin pripad. Tak sa drzte 🙂

lenadka
4. feb 2010

mne dr. na poradni povedal, ked som sa pytala ci si napuchnuty prst mozem natriet ibalginovym gelom, ze v pohode, aj na geli je to napisane ze v 2 trimestri sa moze pouzivat a v 1 a 3 nie, ale preco v tretom nie??? dokonca mi povedal ze si mozem dat aj ibalgin tabletku na bolest 😅 lebo uz babatko ma po organogeneze...no, tak zas az tak ma ten prst neboli, nebudem riskovat 😅 😕

ronit
4. feb 2010

gel ma minimalne vstrebavanie do krvneho obehu a preto aj k babatku, ibalgin bol spojeny so srdcovymi problemamy u deti pokial sa podaval v tretom trimestri. Paralen je uplne bezpecny. Jednorazovo Ibalgin sa moze, dlhodobo nie.

elinka27
4. feb 2010

baby tiez nejak nestiham pisat ,ale citam kazdy den 🙂 Ja som sa pri prvom tehotenstve tiez stresovala ze ake lieky si mozem dat a ake nie,mam alergicku nadchu a na vsetkych liekoch ktore proti tomu uzivam je vyslovene napisane,ze niesu vhodne pocas tehotenstva,ale bez nich je to este horsie,takze babo rad..Snazim sa to zvladam co najviac bez nich.NAkupila som kopec homeopatik proti alergickej nadche,proti beznej nadche,bolesti hrdla a dokonca aj proti nevolnostiam.Da sa povedat ze mi aj celkom zabrali.

A co sa tyka jedla,tak tiez som bola v strese predtym,ze toto a hento nejest lebo mozete mat listeriozu,toxoplazmozu a podobne.TEraz sa uz radsej riadim zdravym rozum,jem co mi chuti a s mierou. 😉

biba12
4. feb 2010

MOja svokra mala herpes pred tehu aj v tehu. A po tehotenstve uz nikdy. Ale odovzdala to mojmu muzovi a ten, ked ma horsie obdobie ma herpes na pere. Podla mna tiez z toho netreba robit velku tragediu. Prisiel, odide. Ved obycajna nadcha moze sposobit komplikacie. Netreba zbytocne stresovat...

biba12
4. feb 2010

K tym menam - tea mala som spoluziaka, co sa volal Sven. Takze jeho rodicia neboli svihnuti. Moji mi tiez dali meno Brigita - aspon si ma kazdy zapamata, ale v detstve by som to vymenila s kazdou Jankou, Zuzkou, Katkou. Skratka s dievcatom s obycajnym menom. Uzila som si to.

carmenn323
4. feb 2010

Ahojte babulky 🙂 ronit chcem sa spytat ,mala som strasnu migrenu a paralen mi vobec nezabral ci si mozem dat aj iny liek

ninkaa89
4. feb 2010

ahojte kocky... moze sa v tehotenstve papat vyprazany hermelin? Mam strasnu chut 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre