♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mywiel
5. feb 2010

3350g a 50cm ja som na druhy den ani nevedela ze som rodila a vravim sili ma polhodinu, takze je to u kazdého iné a nastrih opat nechcem. 😉

mywiel
5. feb 2010

trepem 3550g mala 🙂

mywiel
5. feb 2010

To mala riadneho macka to si neviem ani predstavit vytlacit... 😅 😕

silwietta
5. feb 2010

ja som mala klystir aj holenie, v danom case som tam rodila tusim len ja, inak bol celkom klud, takze som mala aj klud aj sukromie, sestricka bola mila, vysvetlila mi vzdy vopred co ide urobit, takze vobec mi to neprislo nijak ponizujuce ani inak nevhodne... a nakoniec mi aj tak museli urobit cisarsky rez co tiez prebehlo v absolutnej pohode... jedine anesteziologicka bola trochu nervna, ked mi pichali spinalku, som sa pre brucho nevedela dost vhodne ohnut a potom ma zacala stuchat pod rebrami, na co som ja vyskocila, lebo to nenormalne steklilo, tak sa nasrala ze co sa mam co pred cisarskym takto rozptylovat... koza.. ale nebola neprijemna, len evidentne uz mala ist domov a stiahli ju zo satne 😝

nikitka231
5. feb 2010

tak asi je to ozaj individualne ,maly mal 34OOg a 52cm ale som si myslela ze asi nedorodim ... 😀 😝 a bolo to celkom rychlo na prvorodicku

tea333
5. feb 2010

no holit sa holim stale sama, takze budem aj tak oholena, a ten klystir si neviem uplne predstavit 😕

rubinka
5. feb 2010

No ja osobne by som to neriskla bez klistíru, moja známa nechcela a potom to aj tak dopadlo, bléé by som sa hanbila jak pes 😀

mywiel
5. feb 2010

Takto si to nejako predstavujem uvidime ci sa nam tento krat podari... 😉

http://pregnantgirls.blog.cz/0712/porod-do-vody-7

halintoa
5. feb 2010

nikit: môj názor je taký, že sa skôr roztrhnem ďalej, keď mi ranu urobia, ako keby tam žiadna nebola. Tu sa robí nástrih automaticky, či je dieťa malé alebo veľké, čo fakt považujem za týranie ženy, lebo ju potom treba šiť, jej sa to hojí neviem koľko a poriadne si nesadne... Keby rodili muži, tak je to stopro celkom inak...
Čo sa týka klystíru, uvažujem nad yalom a holenie - tak to ma mm pristrihne doma strojčekom na strihanie vlasov na prijateľné cca 2mm, aby sa mi nezapaľovali korienky, to fakt nebudem potrebovať...

mywiel
5. feb 2010

Tu sa nikto nehanbi nic nebolo vidno pod tebou je vedro a manzel do toho nevidel, babo hned utreli je to normalne, prirodzené tu to fakt nerobia. 😅

rubinka
5. feb 2010

Mywiel, dosť hrozivé kukať na pôrod. 😀

tea333
5. feb 2010

inak mam taku debilnu otazku, ale ako sa oholim tam dole cez take velke brucho? dociahnem dobre?

mywiel
5. feb 2010

Ja som mala na izbe spolurodicku co sa vobec nenatrhla cize ju ani nesili. Robit nastrih automaticky je podla mna blbost.

mywiel
5. feb 2010

Tea nad zrkadlom vo vani... 😀

mata299
5. feb 2010

omg kočky, tak na pôrod som ja tiež zvedavá, mne môj gyndoš povedal, že tu v tom čase nebude, ale vraj mi niekoho odporúči...predpokladám ale, že vo fakultnej nemocke, čo je u nás najhoršia....najradšej by som šla do šace, tam je súkromná, ale bojím sa, že ma kvôli diagnóze nebudú chcieť...

evitkamalicka
5. feb 2010

ja som sa holila tak, ze som si dala pred seba take male zrkadlo a co sa nedalo tak urobil manzel

rubinka
5. feb 2010

Tea tak sama asi veľmi nie aspoň ja si to neviem predstaviť že by sa to dalo. Tak manžel sa môže realizovať 😀

mywiel
5. feb 2010

rubi ved tento je v pohode... 😅

rubinka
5. feb 2010

Mata prečo najhoršia? Pokiaľ myslíš novu nemocku tak tú si dosť chvália, Šaca má vraj tú nevyhodu že tam neni detská Jiska a nevedia si ani poradiť s nejakými komplikáciami tak potom prevážajú inde. Ja som chcela najskôr tiež Šacu ale vážne uvažujem o Novej nemocnici, navyše tam vraj pustia otecka ku všetkým fázam pôrodu a inde vraj až ku tlačeniu. Ozaj až teraz som si všimla že nie som sama čo som z KE. Som rada 🙂

mywiel
5. feb 2010

Ona tam sice trosku vrieska ale nie je to také hrozivé ako to vyzera tu to trosku prehana...a s epi je to zase nieco iné, neboj, ja som rodila 18 hodin. 😀 😝

rubinka
5. feb 2010

Mywiel ja na také nemôžem pozerať, sa potom bojím.

mywiel
5. feb 2010

Mne sa paci to ako vytiahnu babo s pod vody s otvorenymi ockami a vtedy sa prvy krat nadychne, no krasa, to vrieskanie je prehnané ja som spievala, tu je to zdramatizované velmi. 😉

halintoa
5. feb 2010

myw: to bolo nádherné, keby ma videl mm ako tu smoklím, tak sa smeje odušu, aj ja už chcem mať bábätko pri sebe 😵 . Už nech je tu august.

mata299
5. feb 2010

rubinka, tak to si ma fakt potešila...straší ma ten prístup tam, už som tam ležala, aj keď na inom oddelení, ale bol to des...kedy máš termín?

silwietta
5. feb 2010

no som si pozrela ten porod a som sa roplakala, ako nechali tu malinku s mamou... ja som malemu akurat tak dala pusu na celicko a uz ho brali prec

mywiel
5. feb 2010

Mne ju hned dali na brusko a hned mala hladala cicik, som kojila kym ma zasivali a bolo mi to fuk, lebo som mala malicku na prsniku. 😵 😀

rubinka
5. feb 2010

Mata termín mám 29.8

tea333
5. feb 2010

No to som si ani neuvedomila ake bude to holenie zlozite 😕 😅 Bude sranda..Mozno ked si cupnem a opriem sa o stenu, my totiz mame velky sprchovy kut s dverami, murovany, tak nejaka gymnastika sa tam v pohode da robit..

tea333
5. feb 2010

Inak mna uz presiel ten vlci hlad..teraz mam stale na nieco chut, ale neumieram od hladu aspon 🙂

mywiel
5. feb 2010

Potom nas nechali este dve hodiny na porodnej sale len nas troch s malou a manzelom a az potom ma s malou v mojej posteli previezli na izbu. Mala bola vkuse pri mne aj ked ju umyvali v porodnej sale tak to bolo vedla mna aby som na nu videla a umyval ju manzel. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre