♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

peta131
22. apr 2010

macu ja tiez 😉 a chystas sa ist rodit do TN? sa tam mozno nakoniec este stretneme 😀

januliatko1985
22. apr 2010

no som vaskonecen docitala od vcera vecera.
teraz som sa vratila domov, boli sme od vcera u nas doma na spisi, lebo mm mal pojednavanie v snv, tak sme u nas spinkali, tak som sa tesila, ze dnes nemusim varit , no a obedik fajny mamka spravila, zivanku,mnam.

lucy, kraasne fotecky, urcite ste si to tam uzivali.

bruska mate vsetky peeekne.

rubi, drzim palce na poradni, snad sa dovzies, co mas v brusku konecne, ja az v utorok.

captainka, mozem ti doniest nejake kosielky? moj mm kazducky den nosi, lebo musi.

a tiez krce uz aj ja zacinam chytat, ale len ked lezim a to hlavne v noci 😒

maculienka123
22. apr 2010

peta ano chystam sa do TN,kde budem inde behat,je to najblizsie.no ty asi pojdes skor ale nikdy nevies 🙂

prave som volala do porodnice TN a mam zavolat zajtra doobeda ale je tam moznost vyberu,ze ci chces iba tu pripravu na porod alebo aj starostlivost o babatka a cvicenie.no mne staci len to dychanie,cvicit mozem aj doma.

marija
22. apr 2010

Lulu ja som chodila na Antolsku k Jezikovej, zacala som okolo 30tt, ale tusim, ze aj v studiu Miracle sa robia, skus pozriet ich stranku 😉 ja som este nekukala ale urcite sa tiez chustam, len este neviem kde presne budem rodit to zistim zajtra 😀

captainka
22. apr 2010

baby tusim si vytvorim zivnost na zehlenie kosiel 😀 😀 😀

lulusha
22. apr 2010

snehulienka, uvazujem nad Antolskou, ano... alebo potom u nasich v Komarne, len ide o to, ze sa mi tam nechce stahovat mesiac pred porodom...uz som zvyknuta na domace pohodlie... tak uvidime...

Marija, ako to myslis, ze zistis zajtra???

marija
22. apr 2010

Lulu chcela som rodit teraz u svojho lekara, ale zistila som, ze vraj vsetci lekari z GPNka teraz nerodia nikde, tak zajtra zistim ci budem musiet hladat ineho gynekologa. A malu som rodila na Antolskej u Dubcakovej a ta je vraj teraz na materskej 😀

marija
22. apr 2010

Lulu a ty kde byvas?

lulusha
22. apr 2010

ja byvam v Petrzalke, Marija... nedaleko Kauflandu 🙂 a ty? a za tie kurzy sa plati aj na Antolskej? lebo ak hej, tak sa rovno objednam do Miracle, aj tam ich robi pani Jezikova, mam to blizsie...

marija
22. apr 2010

Lulu ja som uz teraz z Race, ale byvala som 17 rokov v Petrzalke 😉 vtedy, tych dva a pol roka dozadu som za to neplatila nic, ale mam taky pocit, ze teraz nieco platis ale neviem kolko presne. A vzdy tam bol strasny natresk, velky zaujem o to.

marija
22. apr 2010

Lulu a premyslas aj nad nejakym konkretnym porodnikom ci si nebudes nikoho zazmluvnovat a prides odrodit ked tona teba pride a k lekarovi ktory bude mat prave sluzbu?

bihan
22. apr 2010

Marija, mne berú krv na protilátky každý mesiac a ide o to, či si tvoje telo vytvára protilátky proti (prípadnému) pozitívnemu Rh faktoru miminka. Či je Meli Rh pozit. alebo negatív nie je momentálne dôležité, dôležité je, aký Rh faktor má mimi. Ak je mimi náhodu Rh pozitív a nedošlo ku kontaktu jeho krvi s tvojou krvou, tak sa protilátky tvoriť nebudú, ale ak náhodou je mimi pozitív a došlo k nejakému kontaktu medzi jeho a tvojou krvou, je dosť možné, že by tvoje telo reagovalo práve Rh+ mimi ako na niečo cudzie, začne vytvárať protilátky, ktoré prechádzajú placentou a napadajú červené krvinky miminka.
Dúfam, že je to trošku jasnejšie 🙂
No a ak je ten test pozitívny, tak to znamená, že tvoje telo tie protilátky už tvorí (a mimi je Rh+), ale to, že mimi je Rh+ neznamená, že protilátky budú pozitívne.

bihan
22. apr 2010

a vďaka sušičke tiež nič nežehlím 🙂

marija
22. apr 2010

Bihan dakujem, cakala som kedy sa tu zjavis lebo ty mi to vzdy vies tak pekne a odborne vysvetlit 😵 rozumiem tomu, len mam este otazku 😀 v akompripade sa moze stat, ze sa ta krv matky dostane do kontaktu s krvou dietatka este pocas tehu? Napr. pri amnio? A inak nie?

A este jednu vec nechapem, ak som ja Rh neg. a moj muz je tiez Rh neg. a aj nasa mala je Rh neg. tak som bola presvedcena, ze z dvoch negativou sa nemoze vytvorit pozitiv, ci moze??? 😕

nikitka231
22. apr 2010

deni nekukaj take relacie ... 😢 bo nebudes mat dobre sny 🙄

lulusha
22. apr 2010

juj, marija, ja vobec neviem...ja by som si aj zazmluvnila nejakeho, ale vobec ich nepoznam...kazda odporuca niekoho ineho, takze to je taka loteria...ty mas nejaky tip?

marija
22. apr 2010

Lulu sama neviem 😀 ja som mala tu Dubcakovu a bola som s nou velmi spokojna, ale isla som podla znamosti. Moja takmer byvala svagrina je Dubcakovej velmi dobra kamaratka a spoluziacka zo strednej, takze si ma aj pamatala ked som dosla v tom kotli stoviek mamin co k nej chodievali. Teraz premysalm nad tym Maresom, ale ak mi povie, ze nerodi tak mam v zalohe este Dr. Pruzinca z Kramarov. To je zas nasho velmi dobreho znameho znamy a moja sestra si s nim tyka, kedze jeho syn a ona boli 5 rokov spoluziaci na vyske 😝 lebo inak je to fakt loteria, ale takto si vravim, ze aspon ked je to v okruhu blizkych znamych, ze to bude lepsie ako ist k niekomu uplne neznamemu.

bihan
22. apr 2010

Marija, tak u teba fakt nie je problém, dvja negatív rodičia nemôžu mať dieťa pozitív 😀 ale dvaja pozitív rodičia môžu mať dieťa negatív. 🙂
Ku kontaktu krvi matky a plodu môže dôjsť pri amnio alebo pri nejakom mechanickom porananí, pri predchádzajúcom potrebe, pri krvácaní, odlupujúcej sa placente a spol.

marija
22. apr 2010

Bihan a na co mi to potom berie? 😕 lebo presne toto som si aj ja precitala na nete.

bihan
22. apr 2010

Marija, lebo z princípu je len matka istá 😝

lulusha
22. apr 2010

skusim este byvaleho spoluziaka zo strednej oslovit, jeho oco je na Antolskej na gynde... nech mi da nejaky tip 🙂 a este kamoska tam praxovala ako sestricka, ona mi vzdy vie poradit, kto je aky mily a podobne 😉

marija
22. apr 2010

Bihan to je fakt 😀 to ma nenapadlo 😉

Lulu a ten spoluziakov otec sa vola ako?

lulusha
22. apr 2010

docent Redecha

marija
22. apr 2010

Lulu nepoznam... poznam iba jedneho Redechu a ten nam robil drevene schody 😀 😝 ale popytaj sa, radsej cez znamych ako k niekomu uplne neznamemu, ta moznost tu je vzdy.

mata299
22. apr 2010

kočky som späť...všetky výsledky v norme, AST mierne zvýšené...mám na vás otázku, hlavne na tie, ktoré sú na rizikovom...ako často chodievate do poradne?čo všetko kontroluje lekár a ako často vám robia usg?

marija
22. apr 2010

mata super 😉 vidis, a ty si sa bala a nakoniec vsetko v poriadku! Neviem co je to sice AST ale aka je to len mierne zvysene tak potom to nieje asi ziadna katastrofa 😉

marija
22. apr 2010

Inak Mata az teraz som si vsimla, ze mame rovnaky TP 😀

mata299
22. apr 2010

marija...ja teraz stresujem za dvoch 😀 , mám blbú diagnózu na to, aby som si mohla dovoliť mať niečo zlé 🙂 , hlavne, že je to ok

denisocka
22. apr 2010

Vidis mata,nemas to tak zle,iba ast

mata299
22. apr 2010

marija....fakt, s tým termínom...ešte ti to neposúvali?tento termín mi určili pri prvom veľkom ultrazvuku, podľa menštruácie by som mala rodiť 2.8 a podľa posledného usg 12.8....avšak bude ako nebolo, no nie?malý si iste vyberie svoj termín 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre