♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

majka35
20. aug 2010

@kvietok121
@lucia20 strašne vám držím palce, aby ste ten pôrod prežili bezbolestne a vaše bábenká už držali v náručí ... 😵

memory97
20. aug 2010

@matka24 ano, ak bol troska dr surovejsi, tak ano☹

mirmaj
20. aug 2010

@akika722 aj ja už som nato prišla, že to vôbec nie je tým, bud ma žena prsia na mliečko alebo nie, mne už aj kedysi povedal lekár na sone, že mam prsia skôr tukové, takže mliečka v nich moc nebude 😢
@elinka27 už sa tým ani ja nestresujem, koľko mám toľko jej odsajem a dam a ostatne doplníme nutrilonom, nebudeme ani prve ani posledne 😖
@majka35 ja už sa tiež nestresujem, ked mam čas odsajem, ked mi to Tamarka nedovolí tak to počká, ničo už z tým aj tak neurobím, čo už
@memory97 no práveže nemám tu žiadnu v okolí a ja mam problem aj tie ploche až vpadnuté bradavky, tak neviem, či by sa to aj jej podarilo
@kvietok121 aj ja držím palčeky,, nech to maš rýchlo za sebou a Matejka už pri sebe 🙂

A dnes som bola s malou pre istotu u lekárky, ked sa po každom papaní tak pučí a trapi ju to bruško a je v poriadku, len tým že je taký hladoš a natlačí sa aj každé 2hodinky tak ju potom z toho bolí bruško 😒 ale odporučila nam aj ten prašok čo tu spomínala Akika, tak jej ho začnem davať a uvidíme či sa to zlepší a musíme len cvičiť a masírovať, nech sa jej to uvolnuje...no a ked sa jej nechce buvať, tak sa máme s ňou rozpravať a ked sa chce nosiť tak nosiť🙂)))

mirmaj
20. aug 2010

a ozaj pribrali sme za 11dní 350g, a že je poriadne živá a pevná baba, taká žilka...takže už máme 3690g 🙂

memory97
20. aug 2010

@mirmaj s tymi vpadnutymi som mala problemy aj ja, ale maly sa aj tak chytil a to mi tvrdila jedna sestricka v nemocnici, ze sa mu to nepodari🙂 Skusala si klobuciky a aj elektricka odsavacka ich pekne vytahuje von alebo rucna. Ved prave, ak mas pocit, ze je malo mliecka, tak dopln nutrilonom, predsa je pre malu lepsie, ak tam ma aj materinske mliecko, nie iba cisty nutrilon.
Tak to ste skvele pribrali. Ja som zvedava kolko bude mat maly, dnes ho pekne odvazime, lebo dnes sa mal narodit 😀 😝

mirmaj
20. aug 2010

@memory97 klobúčiky som skúšala na začiatku, teraz už ani nie, ale skúsime to ešte teda potrenovať, ked vam sa to podarilo. Hej elektricka odsavačka ich pekne vytiahne, len ked su už vytiahnuté bradavky, tak su zasa prazdne prsia...no fakt ani z voza ani na voz 😠

memory97
20. aug 2010

@mirmaj urcite potrenujte a skus este vyskusat, vysledok stoji za to🙂 Skus do klobucika odstriekat trosicku mliecka, aby si malu navnadila na tahanie. Zaciatok bude troska placlivy, ale budem drzat prsty, aby sa vam to podarilo.

lji
20. aug 2010

no som zvedava na kvietok..... 😝

no baby mna si dnes skoro nechali v nemocnici... 😝 že kvôli tlaku... ale ja si meriavam tlak tri krát denne, mávam tak priemerne 110/60 ale samozrejme vždy u doktora mám aj 150/90 - proste syndróm bieleho plášťa. keby tam je tá sestrička čo ma už pozná alebo tá doktorka tak sa nič nedeje ale tento doktor mi rovno povedal že si ma tam nechávajú 🙄 no prd...našťastie zistili že o 5minút som mala málinko menej takže by to stále len klesalo. 😕 ale v stredu mám ísť znovu s tým že už budeme "manažovať čo a ako, alebo to popohnať" 😕

lji
20. aug 2010

@matka24 ja som dnes mala pocit že budem krvácať 🙄 ale to našťastie neprišlo, len doteraz mám pocit akoby mám stále niečo medzi nohami 🙄 ty si krvácala??

tatulienka
20. aug 2010

baby ktore uz mate babatka, mate skusenosti s vyvolanim porodu sexom? tam vlastne ide o tie spermie, lebo obsahuju prostaglandyni,ze? lebo den pred terminnom sme sexovali ale potom som sa postavila a isla do sprchy...myslite, ze ked neostanem lezat a vytecie to, ze preto to nezabralo?ale ja ked nejdem po toom do sprchy,tak ma chyti nejaka mykoza,alebo take nieco...co myslite?

elinka27
20. aug 2010

ja som sa chcela este opytat, uz 2 tyzdne mi na poradni hovoria ze mam stopy bielkoviny v moci, ale vraj je to v medziach normy, tlak som mala nasposledy 130/80 tak neviem ci je to nizky alebo vyskoky,ale zvycajne mavam tak okolo 120/60.Opuchnuta som uz dlhsie,a tak teraz neviem ci sa mam obavat,aby ma nevystrelo 🙂

akika722
20. aug 2010

@mirmaj vôbec o to nejde,hovori sa že po sekcii je velky problem kojiť čo je hluposť a vraj aj male kozy to je problem-druha hluposť...nemam ch nejak exra velke-B košiky nooooooo teraz C 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a mliečka mam dosť

elinka27
20. aug 2010

@tatulienka neviem ci to je tym,ale pochybujem vsetky si si urcite neumyla 😉 skus este okna poumyvat 😀

akika722
20. aug 2010

@elinka27 ja myslim že ked si kontrolovana dr.tak je to v pohode...iné by bolo keby sa to zanedbalo...neboj

elinka27
20. aug 2010

@memory97 ja som nerozkojila aj preto ze sa mi narodil predcasne a este k tomu sekciou a telo sa "zblaznilo"

memory97
20. aug 2010

@elinka27 tlak mas v pohode, horsie bude, ak bude vyssi ako 140, 150 to zavisi od lekara. Ak by si mala vysoky tlak, tak prestane placenta vyzivovat babatko, preto ti ho kontroluju. Zatial to mas v pohode,takze ziaden strach🙂 a hlavne vela oddychuj.

@tatulienka neporadim ti, ci to zapricinuju muzske spermie, ja som niekde citala, ze samotny orgazmus (ze sa podoba porodnym stahom) prekrvi maternicu a vyvolava porod. co clovek, to nazor...

@lji tlak 150 zacina byt nebezpecny pre teba aj pre babatko,preto ta tam chcel lekar nechat. Ak to bolo iba vtedy, tak to mohlo byt aj z toho, ze nevetrali v miestnosti, kde si bola...

memory97
20. aug 2010

@akika722 ci je mliecka vela, malo zavisi od mliecnych zliaz v prsiach, ak ich je tam vela bude aj mliecka vela, ak ich je malo, mliecka vela nebude 😉

@elinka27 poznam aj ja baby, co tiez pri predcasnom porodne nerozkojili, ale ako som pisala akike, ono to fakt zavisi od mliecnych zliaz a od toho ako velmi chce matka kojit, t.j. velaaaaa trpezlivosti.
Elinka chcem sa opytat, odporucali vam cvicit vojtovku, ked sa maly narodil skor? Mam tiez predciasniatko a akosi mi nikto nevie povedat, ci ano alebo nie...

lji
20. aug 2010

@memory97 hej to som si aj vedoma ze to je vysoky tlak.ale skutocne doma mavam nizky, takze nemozu z toho robit nazor ked som v strese pri nich. a najmä ked som sa bala ze mi vysetrenie bude robit mužov kamarát.skutočne to nebola prijemna predstava a uz len pri nej som citila ako mi stupol tlak od stresu ☹ ☹ teraz som si odmerala a mala som 120/70.

akika722
20. aug 2010

@memory97 môj prvy je narodeny mesiac skôr sekciou-mliečka som mala dosť aj napriek tomu,ale mal raflux,silnu žltačku a inač nikto nič neriešil.a chvalabohu je z neho žive zdrave dieťa vyšku ma ako 3,5ročny,... 😀

elinka27
20. aug 2010

@memory97 co sa vojtovky tyka cvicili sme ju len kratko,asi v 5tich mesiacoch.Co viem tak popredu sa to prevenitvne necvici len ked je na to dovod,my sme ju cvici kvoli prepadavaniu hlavicky a to len par cvikov,po mesiaci sa to upravilo pocivim cvicenim,takze ak nemaju dovod a to takto skoro nezistia tak ti ani cvicit nedoporucia, vsetko sa ukaze az ked sa zacne pohybovat, ci zacne chytat a ak ano kedy a tak

mirmaj
20. aug 2010

@memory97 dakujeme, budem informovať, či nam to ide alebo nie 😉 ešte sme to neskúšali, lebo teraz samozrejme ako sme prišli od Dr, tak sa napapala a spinka, hrá sa teraz na ukažkove babänko, normálne mám výčitky, že som povedala, že je zla a umrnčaná 🙂
@akika722 ja som práve počula, že väčšia prsia su problem lebo su skôr tukove ako žľazové a ja mam praveže väčšie a prd nich 😢

akika722
20. aug 2010

@mirmaj nič to netrap sa ,ja som mala hrooooozne vyčitky ked som musela davať malemu nutrilon mal mesiac a pol a len grckal...no nedalo sa inač...imunitu ma velmi dobru tak pohoda

vladka84
20. aug 2010

@tatulienka ano, hovori sa, ze spermie zmakcuju krcok, lebo obsahuju prostaglandin, ale je niekolko pripadov, kedy sexovali a aj tak nezabralo... niekomu pomohol pohar cerveneho vina, niekomu caj z malinika, niekomu umyvanie okien, niekomu chodenie po schodoch, niekomu masirovanie bradaviek, niekomu teply kupel, alebo rozne kombinacie... a ako moj lekar hovori, niekto sa aj na hlavu moze postavit a kyvat usami a nic... ja som vcera umyla okna v detskej, dnes som umyla v kuchyni, zajtra ma caka spalna, potom obyvacka a dufam, ze potom sa to spusti, lebo pojdem ku susedom 😀

jankasramka
20. aug 2010

@mirmaj naviem ci si skusala pred odsavanim prilozit teple obklady a masirovat do kruhov 5min-ani viac ani menej ale 5min. mne to najviac pomohlo pri rozkojovani (tak to robia aj kravam na vyssiu produkciu 😀 )
inak s mliekom je to tak ako pise akika- ja som na tom uplne rovnako- prsia ziadne, porod sekciou a mlika na rozdavanie- ja denne vylejem do vylevky cez200ml mlieka aj viac...
ale ked budes musiet prejst na cisto umele mlieko tak ajtak pohodicka- zo zdravotneho hladiska to urcite nie je v dnesnej dobe problem, navyse najdolezitejsie su prve tyzdne a tie uz mas za sebou.
podla mna je to skor problem financny a casovo narocny- koli flasiam. ale ved s hodnotou babetka sa to porovnat predsa neda....
@memory97 to s tou laktacnou poradnou musela byt sranda - mne sa tiez presne stava ze furt mi nieco nejde a ked idem ukazat ako mi to nejde tak zakon schvalnosti- vsetko na jednicku 😎

@tatulienka mykoza urcite nema absolutne nic spolocne s tym ci sa "po" osprchujes alebo nie...to sa neobavaj.
a ucinok toho je prostaglandinmi a mozno aj tym orgazmom ako pisala memory a urcite aj pohybom- lebo si neuvedomujes a pritom pouzivas vela svalov...
ale niekomu to vobec nefunguje- vid- katulka a kvietok a groka atd....

akika722
20. aug 2010

@jankasramka jéééj a tvoj chrustik má už mesiac 😀 ako to leti.teraz si pisala že ideš rodiť 😀

jankasramka
20. aug 2010

@akika722 ten chrustik sa mi zda ze je obezny 😀 uvidime co nam povie v sobotu pediatricka....strasne pribral 😎
vy mate ako pediatricku?kazdy mesiac, ci ako?

tiffanka
20. aug 2010

Ahojte, takže odvčera som už veľká sestra 🙂 🙂

Jakubko mal váhu 3600 g a je fakt krááááásny 🙂 ľúbim ho najviac ako sa dá 🙂 🙂 🙂 😉

Ja som len dnes prišla z nemocky, zato vám to dávam vedieť trošku pozdejšie 😅

Ak sú nejaké nové mamičky do tabuľky, tak mi prosím, napíšte IP, podoplňujem to 🙂

dcéra Barbi 😎

jankasramka
20. aug 2010

@tiffanka gratulujem!no konecne si sa ozvala, uz sme ta spominali.... 😀 konecne mozes do tabulky doplnit vlastne babo 😎

tiffanka
20. aug 2010

@jankasramka hehe no, už mi maminka nakázala, že vám mám dať všetkým vedieť, lebo kým ona príde domov, aj na ňu zabudnete 😀

jankasramka
20. aug 2010

@tiffanka akoby sme na nu zabudli🙂)))pozdravuj ju nech sa skoro vratia domov🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre