♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
30. aug 2010

@jankasramka dala nam kvapky hylak forte a pred kojenim mu davam rozmixovane 4 lyzicky banana alebo mrkvicky rozriedene vodou, taku uplnu kasicku. Banan mu velmi chutil🙂 az mi skoro mlieko nechcel pit 😀ale davam mu mliecko z flase, zas odstriekvam, lebo je unaveny a velmi plackavy... A hlavne vela vodicky... a dokonca nesmie byt umele mliecko, ale iba materske pri tychto viroch... toto som zas nevedela...

@akika722 ano, to sa v pohode da liecit u dospelych, u deticiek je to horsie... tie probiotika su super aj na to, asi preto nas neposlala do nemocnice.... nebol dehydrovany a esteze sme ho vcera vecer vazili, lebo nastastie neschudol, ale troska menej pribral... jaj by ma asi slahlo ist opat do nemocnice....

akika722
30. aug 2010

@memory97 ☹ tak len nech sa zlatíčko malé čím skôr s toho dostane ☹

vladka84
30. aug 2010

tak som doma.... babo je v poriadku, v brusku mu je velmi dobre, plodovej vody dostatok, prietoky v poriadku a ze este pockame... ja uz nechcem cakaaaaat 😖
sa smejem ako sa stazujete na pocasie, este nedavno, ked ste boli bruskate, tak sme sa spolu tesili, ked sa ochladilo...teraz sa tesim uz len ja 😀

akika722
30. aug 2010

nie je v tom hnusnom vzduchu niečo???boli sme vonku a ked sme už šli domov tak som počula že si maly pukol...no spinkal doma ešte hodku tak som neriešila aj som nato zabudla...a teraz pozeram a jeho akoby prehnalo ☹ no z čoho netušim

akika722
30. aug 2010

@vladka84 no to je pravda 😀
deti kychaju,sopliky,hnačkuju,...mojtrošičku občas chrči,ale ked spi sa mi zda že vtedy dycha čisto...ale od čoho ho prehnalo?po dvoch dnoch som mu urobila 90ku nutrilon...žeby od nutrilonu????????????

vladka84
30. aug 2010

@akika722 moze to byt vo vzduchu, ved tento prechod z tepla do zimy je pre deticky velmi nachylny na chorobu - hocijaku, tak sa niet co cudovat... akurat pozeram do skrinky, ja nemam ani kupene nejake teplejsie veci pre malicku - ziadne bundicky, ani teplejsie nohavky - len dupacky, kosielky, body... zeby som este sla na nakup? 😲

akika722
30. aug 2010

@vladka84 ja si myslim či tu hnačku nespôsobil aj ten nutrilon 😕
tak si urob pekny nakupny deň 😀

jankasramka
30. aug 2010

@akika722 podla mna umele mlieko skor zapecie ako prezenie ale ktovie....no moj stale poplackava. neviem co mu je. strasne fakt.sledujem teplotu ale je na 37 a nezvysuje sa,,,

akika722
30. aug 2010

@jankasramka môj bol do obeda nekludny dnes nakojila som ho z jedneho o hodku zas chcel tak z druheho a potom som ho obliekala že ideme vonku trošku vygrckal a zase chcel tak som mu urobila nutrilon
možno fakt ta zmena počasia...ako tam mate vy?počasie...

jankasramka
30. aug 2010

@akika722 u nas je stale rovnako- horuco.
ale s tym pitim je na tom rovnako- skoro kazdu hodku pytal tak sme mu spravili v noci umele a davammu ho uz treti krat ale vypije len troska a za hodku zas pyta. nechapem...

vladka84
30. aug 2010

@akika722 @jankasramka tiez si myslim, ze UM skor zapeka, ale ktovie... a ako si na tom s mlieckom, uz sa upravilo, ci dokrmujes?
Timka zaspala, tak mozno ked vstane dame si prechadzku po tescu a nieco nakupime... vcera ostala spat u svokry, take som mala nervy, ked som dnes po nu prisla, bola totalne umrncana, unavena, ja ze co jej je.... a potom mi povedala, ze isla neskoro spat a skoro vstavala... no tak si hovorim, ved nevadi, mozno sa jej tazko zaspavalo v inom prostredi a tak... ale mm mi v aute hovori, ze isla spat o polnoci a hore bola uz o 6tej! Tak som povedala, ze posledny krat tam bola (prvy a posledny), ved to nie je normalne nechat 6r. dieta do polnoci hore... 😠

akika722
30. aug 2010

@jankasramka toto mi robil maly na začiatku,teraz ma niekedy tiež taky den že by len papal ale potom sa ukludni a taha aj 3 spania za sebou len na papanie sa zobudi...no nezavidim ani horučavy,,,no nič mi nieje dobré,že?

akika722
30. aug 2010

@vladka84 aj ja som sa tak rozčulovala stale ale pre jedenie u svokry,ranajky čokoladka,obed len mrkvička z polievky a večera jogurt-no sila pre 2.5ročne decko...predvčerom tu bola obed som mala navareny a kym som maleho kojila ona mu na obed dala 2dlhe piškotky s mliečkom 😖 😖 😖
ona mu všetko dovoli a ked krpec pride domov som zla lebo mu na ranajky nedam keksik alebo cukriky čo si pyta

vladka84
30. aug 2010

@akika722 jedine potesujuce na tom bolo, ze mi mm uznal, ze mam pravdu... lebo doteraz mal pocit, ze Timku k jeho mame nechcem davat, len ku svojej a ja som mu stale vysvetlovala, ze mam proste vacsi spolah na moju mamku, tak asi preto a Timka u svokry ani velmi nechcela ostavat...
o jedle ani nehovorim, som sa jej pytala, ze co jedla, tak kym som tam vcera este bola, zjedla aspon jeden chlebik so sunkou, potom chrumkala do polnoci pri telke chipsy, rano mala cokoladove gulicky (tie co sa davaju do mlieka), ale ona ich mala bez mlieka a na obed jednu palacinku s nutelou! No fasa!
A mm normalne otvaral oci, lebo ked sme prisli domov, tak si Timka sama od seba pytala polievocku, je zvyknuta, tak jej normalne chybala.

akika722
30. aug 2010

@vladka84 no svokry 😀 😀 😀 normalne sa začinam obavať maly je asi pol hodku po kojeni tak mi grcol na gauč ako keby pluvol asi na 10 cm...no asi skusim zavolať dr...normalne ma memory vystrašila

akika722
30. aug 2010

ou to už je tolko hodin 😖 pati spi tak sa mi zdalo ako keby bolo 14-15:00 no tak uvidim aky bude večer a ked iečo tak zajtra radšej skočim k doktorke,predsa streda sviatok štvrtok školka ☹

vladka84
30. aug 2010

@akika722 no veru, ta moja je najlepsia vtedy, ked je v rakusku 😝
radsej zavolaj, uvidis co ti povie...

akika722
30. aug 2010

@vladka84 no už si namyšlam hluposti spajam si to...raz hnačka raz tak grckal že s neho vystrelilo ☹ dufam že to nič nebude ☹

vladka84
30. aug 2010

nakoniec to tak vyzera, ze s Timkou do skolky prvy den pojdem...ale este s bruskom 😀 😀 😀

akika722
30. aug 2010

@vladka84 nam sa to už lahko hovori mi sme už bez ale neboj moja aj na teba pride 😉
o chvilku budeš stresovať s dvoma ako ich rychlo vychystať aby ste tu školku stihli...ja už teraz stresujem a to ju mame 5 min.cesty 😀 len to chystanie sa ,ešte že mm robi na smeny 😀

akika722
30. aug 2010

@vladka84 jeežiš že mi s mäkkym i sorry oprava my 😀 😀 😀

carmenn323
30. aug 2010

Ahojte babulky uz vas uplne zanedbavam no neda sa to uz nieje tolko casu z malkickym 😅 Uz sme tu vsetky maminy???Ze,by sme dali to stretko??? 😉

groka
30. aug 2010

ahojte baby tak jurko nam pribral,z tyzdne 150 g co na ine deti je malo,ale pre neho akurat dobre,na jeho vaju,lebo este len ma zacina roztahavat a roztahuje sa mu zaludocek a po tej exsangvinacii je to primerane priberanie,tak ma 3060g a narastol 2 cm a ma 51cm
normalne som stastna
ale zas on v noci kazdu druhu noc nepapa vobec,len okolo 22 00 a potom az rano inokedy papa raz alebo 2 kraz za noc,skor raz,mozno by aj viac pribral,ale teraz ho skusim budit na 2 krat v noci papat a skusim ho budit na 2 hodiny kym sa prebalime a pomojkame ubehne 2 a pol hodiny a ideme papat,on by mal papat kazde 2 a pol hodiny,lebo je malicky

elina313
30. aug 2010

Ahojte kočky,

mám jednu dôležitú otázku... čo varievate ? čo vlastne jete ? ja som už hotová...vyhladovalá a bez nápadov... kojím o sto šesť, ale bojím sa jesť, aby malého nebolelo bruško... 😖 dajte nejaké tipy, čo varíte a detičky po tom nemajú problémy...
Ďakujem

jankasramka
30. aug 2010

@elina313 tak v tomto ti ja neporadim- som priklad nezdraveho stravovania...

memory97
30. aug 2010

@akika722 dakujem, dufam, ze do rana mu uz bude lepsie... teraz uz na nom badat, ze je mu lepsie, ale i tak je nervozny...
nezjedla si nieco z coho by ho prehnalo? Po nutrilone by vracal... Nemaj obavu, mozno mu iba mliecko nesadlo. My sme tento tyzden chodili po vsetkych kontrolach, takze urcite to niekde chytil od deticiek alebo dospeleho☹

@carmenn323 myslis na konikovi stetko vsetky naraz 😀 alebo realne stretko niekde na kakauko 😉

@elina313 u nas ide mrkvickova polievka s rascou, vajickova s rascou a potom vsetko okrem kapusty, papriky citrusov, jedine jeden banan si dam sem-tam cez den, jablcka bez supky a uz ma nic nenapada🙂

elina313
30. aug 2010

@memory97 Ďakujem si zlatá... no máme to hrozne chudobné... ach jo ☹ ja som rozmýšlala nad ryžou a kuracími prsiami s broskyňou a syrom. Zavárané ovocie nám dávali aj v nemocke...teda broskyne a nerobilo to malému nič...ale ja mám stále pocit hladúúúúúú....polievočky sú málo - fňuk

liba78
30. aug 2010

Ahojte ... @memory97 očkovanie dopadlo dobre, malý plakal trošku a potom spinkal v kočíku. Motali sme sa v TN, aj keď pršalo. Niečo sme pokúpili v meste a ešte stihli aj Tesco 😀. Akurát sme mali termín ešte aj u detskej lekarky a ten sme nestihli. ☹ Pôjdeme zajtra. 😀
Som rada, že Davidkovi je lepšie. Tie rotavirusy su riadna pliaga. ☹
@akika722
@vladka84 to počasie nám robí problémy. Aj Jurko má soplík a ja mám pocit, že budem chorá ☹
@elina313 Ja mám základ ryžu, zemiaky, cestoviny, kuracie a morčacie mäsko málo korenené. Na rôzne spôsoby. Z ovocia jem banány a z mierou všetko čo nájdem. A obľubujem vianočku s maslom a džemom. Teraz mám uvarenú tarhonu zo zeleninkou.

vladka84
30. aug 2010

no baby, ja jem vsetko 😀 😀 😀 napriklad dnes som si dala fazulovu polievku s udenym maskom nakyslo 😝
@lulu4 ako dopadla poradna, ci si tam ostala??? 😲

inak, dnes ked som bola v nemocke, stretla som manzela mojej znamej, mala termin 2 tyzdne po mne a prave bola na saaaale.. je toto spravodlive? 😠

liba78
30. aug 2010

@vladka84 tak to je jediné, čo ti závidím. Ja by som si dala fazuľu na kyslo a klobásku, mňam ale keď to nejde, tak to nejde 😠 😠 ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre