♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
10. sep 2010

baby asi blba otazka 😅 našla som na nete adidasy čo sa mi pačia chcem si ich objednať a je tam čislovanie 7, 8, 8/5. 9......ktore sedi na čislo 39-40???kto vie???diky 😅

jankasramka
10. sep 2010

@mirmaj no mateo uz bude mat 2 mesiace a ma 4,7kg
inak dost ma potesil tvoj nazor, prave som sla napisat ze nech niekto napise ci to skusil. tiez sa mi tam zdaju niektore veci dost prehnane pre take male babetka...no ktovie.

kto este chce pozret ten link o zaspavani babetiek od memory , tak tu je: http://www.materskacentra.cz/boskovice/Download...
@katulkaaaaaa to je to iste ako sab simplex a esumizan- ucinna latka simetikon.
nam to vobec nepomohlo-sme mali priserne tri dni-nikomu neprajem, dnes uz je lepsie....

jankasramka
10. sep 2010

@akika722 myslim ze 6-7 by to malo byt

akika722
10. sep 2010

@jankasramka dakujem🙂ano našla som tABULKU tak vas idem trošku dočitať🙂

akika722
10. sep 2010

@jankasramka asi moja to bruško riešiš,,,tu rurku si nezohnala?vraj je to dobre ja som to raz len skušala ale prestal plakať

akika722
10. sep 2010

@mirmaj jéééj aka tortička mnam ale škoda jej

akika722
10. sep 2010

@jankasramka moja aj ja občas dam malemu čajik a je kojeny... 😅ale keby som nedala musela by som si amputovať kozu aby s nou spal v kočiku a čajik občas pomôže 😅

akika722
10. sep 2010

@groka čo sa stalo?čo je drobcovi?

čitam vas odzadu 😀 😀 😀

akika722
10. sep 2010

@evanns zazračne dieťa maš-3 tyždne a tolko hajka 😝 aj ja cem 😝

akika722
10. sep 2010

@liba78 jéj nadherná tortička 😀

akika722
10. sep 2010

chi Akikina stranka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jankasramka
10. sep 2010

@akika722 ja ti to prekazim. ha!
na tu rurku som sa este nepytala v lekarni- dr. povedala ze to tu tiez existuje ale ze rovnako ucinne je masirovanie ritneho venceku prstom a mame uz lieky na motilitu criev a dnes je upne v pohodicke konecne🙂

jankasramka
10. sep 2010

@liba78 akoze dnes mi vysiel tak skvely ten tvaroh ze umieram!mnam!
kiezby som to bola byvala vedela uz davnejsie....
mnamky mnamky

akika722
10. sep 2010

@jankasramka najhoršie je ked trpia chudatka ☹

akika722
10. sep 2010

@jankasramka a može sa jesť mak?to zaberie že bude spať??? 😀

jankasramka
10. sep 2010

@akika722 mozno tak mlieko zo surovej makovice zaberie 😀
ale tu mak nepredavaju, je to zakazane ☹
ale ja ho sem pasujem, raz mi nasi poslali aj v baliku,spravila som makovy kolac a nikto najprv nechcel jest lebo si mysleli ze ich chcem zdrogovat 😀

petralienkabalogh
10. sep 2010

@lucia20 Drahá pani Lucia,Vašu malú dcérku sme mali na oddelení velmi radi,ja som bola v službe keď ste prvý krát prišla pozrieť malú,prišli ste s dvoma dcerkami .Hneď som si povedala aká ste milá... ale ako vidím tak už nie.Bola a som rozčarovaná z toho čo som tu od vás čítala.Vecičky vaše sme jej neobliekali lebo sa tu striedame a tak sa lahko stratia,o tom že máte mlieko v laktariu ste nám povedali?ak nie tak mi nemáme sa o tom ako dozvedieť,mlieko objednávame deň vopred a keď sa neminie tak sa vylieva pretože inák sa znehodnotí.Neboli ste tu hospitalizovaná ,nevideli ste našu prácu .Dieťa vám nenakrmila kolegyňa umyselne aby ste nemohli dojčiť,ale mi krmime automaticky všetky deti každé 3hodiny a nemyslím že keby ste hneď pri príchode povedali že chcete dojčiť tak by ju schválne nenakrmila.Pýtali sme sa či knej prídete vždy ste vravela že ano,nakoniec nie,rozumiem že ste sa nevedeli pri ďalších dvoch zariadiť ináč.Ak by ste tu však boli samozrejme mali by ste pri malej postel ako ostatné.Ale ak tu bola sama,musela byť na izbe na ktorej bola aby sme na ňu videli.
Keď zazvonila návšteva možno kolegyňa reagovala tak ako ste povedali,ale verte mi ak máme na oddelení cca 15-16 detí,návštevy zvonia každých 5minut behom dvoch hodín,ani vy by ste nebola stále milá.Hlavne keď sa robí preväz alebo odber a niekto sa oprie o zvonček!! !Vy nás predsa nemôžete súdiť za tých pár hodín ktoré ste tu boli,dám ruku do ohňa za moje kolegyňe,že vašu malú si všetci mojkali,bola denne kúpaná a krmená načas a dostatočne a bolo o ňu dobre postarané.Vaha na tabulke bola pravdaže každým dňom iná,raz pribrala viac raz menej každým dňom papala viac a treba na váhe brať do uvahy že na ruke mala aj dlahu od infuznej kanyly a o pár dní už nie.Toto všetko by ste vedela keby ste sa nás na to spýtala.Plienky ste brali ešte na ARO sama ste to tu písala,kolko plienok tu mala z ARA neviem ani ja a ani asi vy i keď ste písali že ich rýchlo pomíňala.Kakala velmi často a kôli hygiene rany musela byť často prebalovaná...myslím že to chápete.Možno to viazlo v komunikácii,každý sme nejaký ale velmi ma mrzí ako ste sa na tejto stránke vyjadrovali o nás keď ste snami ani poriadne neboli.Nevideli ste že ako cez deň tak i v noci pracujeme,a to že by bola v zlých rukách ako ste písali že neveríte tomuto personálu ma zaskočilo.Ak by sme boli nezodpovedné a tak zlé ako píšete tak teraz by ste ju nemali doma...

groka
10. sep 2010

@akika722 mame pozitnvy skrinig na fenylketonuriu,v pondelok ideme na kontrolne testy,je v hranicnych hodnotach,ma byt do 150 on je 170,potvrdene by to bolo pri 1000 hodnote,tak v pondelok ideme na krv,2 hodky sa bude spracovavat v labaku a odide do BA ,prislo mi to postou,co je vo veci,vcera som bola zrutena z toho ked som si precitala coje to za chorobu,ale dnes po rozhovore s lekarom z BA som vyrovnanejsia a nemusi sa mu to potvrdit

memory97
11. sep 2010

@jankasramka dojcenecku prevarenu vodu moze, nas nechce nic okrem mliecka🙂 nesla som uplne do bodky podla tej knihy, su tam pripady aj pre vacsie deticky. Iba v ramci moznosti, kedze je to aj pre starsie deticky🙂 Najlepsie ty vies, co mozes z toho pouzit pri svojom babatku🙂

memory97
11. sep 2010

@groka to mi je luto, ale mysli hlavne pozitivne, aby bol maly v pohode a neboj dopadne vsetko dobre. Len bud silna a fakt mysli pozitivne...

kvietok121
11. sep 2010

@jankasramka ani nevrav, takze info od laktacnej poradkyne: mamila.sk vela dobrych tem, prisava sa dobre, ked papa tak ok, drzim dobre ale mam babo ktore ma rado moj prs a rado ho cmula tak chvilku mu mam dovolit a potom prec, skusit stlacat prs ale na to mi kasle, odsavacku prec lebo si znicim prsia, rukami cosi vytlacit a pomasirovat,menit polohy pri papani a tak ziadny cumel, lebo ze to moze zmenit sposob sania, a nebude dobre sat, lenze ked pri prsku nezaspinka tak je zle, napr. vcera cely den nespal, len polhodinku a potom take 10 min slofikytak sme preplakali prenosili, presali cely den velmo narocny aj doteraz od pol siedmej sme stale opakovali proces prebalovania, papania, plakania, nosenia, teraz 5 min spinka tak som zvedava dokedy ... treba len vydrzat ale dnes uz mame 3 TYZDNE

kvietok121
11. sep 2010

@lucia20 aj u mna je to niekedy tak ze pokaka za sebou niekolko plienok zabalim zdvihnem a on prd 😀

kvietok121
11. sep 2010

@groka drzkajte sa vsetko dopadne ok neboj

kvietok121
11. sep 2010

@lucia20 inac ako sa mate? ako tatianka?

jankasramka
11. sep 2010

@kvietok121 mateo bude mat 2 mesiace s je na tom rovnako- ten cyklus co pises.fakt som uz niekedy zuafala....
a povedali ti aj ze co robis zle alebo tak?povedali ze mas dost lieka?
inak to s tou odsavackou....ved ked maly dopije ja rucne nic neodsajem a odsavackou to ide.preco sa nicia prsia?nevysvetlili to?

jankasramka
11. sep 2010

@petralienkabalogh hmmm...nemyslim si ze luckyn zamer bol klamat nas a podat sem nepravdive informacie aby sme ju llutovali. to dost pochybujem.ved sestricky na are vychvalila. zrejme bola len v nespravny cas na nespravnom mieste a videla len same zle veci...zrejme naozaj chybal dialog co sa tyka tych plienok a mlieka, no ja keby som videla to co ona, myslim si to iste... (najme pri stave personalu bratislavskych nemocnic)
urcite si zasluzite ospravedlnenie a podakovanie za opateru ale tiez sa snazte pochopit jej pohlad. ono rodic je ustarosteny o svoje dieta najme v takej situacii a niekedy veci vidi skreslene-mozno prave preto ze tam nebola cely cas.

tymto by som chcela len podotknut ze urcite je ta ista "mila pani s dvoma dcerkami" ktoru ste prvy den spoznali...akurat ze nam podavala informacie zo svojho pohladu aj ked podla vsetkeho trocha skreslene.
je dobre ze sa to takto objasnilo, treba si vziat poucenie do buducna, a vy sa nenechajte odradit pri starostlivosti o najmensich, vase povolanie je naozaj krasne, robte ho nadalej s laskou.
vela stastia a malo chorych deticiek prajem🙂

jankasramka
11. sep 2010

@memory97 mozno mam blbu otazku ale z akeho dovodu sa ma prevarit dojcenska voda ked v tej flasi je sterilna? ty si prevarala aj na UM?lebo ja zatial nie a ani nedavam dojcensku vodu ale normalnu pitnu ( z flase samozrejme). aky je v tom rozdiel, nevies?

mirmaj
11. sep 2010

@jankasramka píšeš, že Espumisan a SAB SIMPLEX ma tu istu latku, ale neuveríš nam Espumisan nezaberal vôbec a SAB SIMPLEX nam zaberá perfektne 😀 😀 takže možno niečo na tom bude vyskúšať oboje 😎 a ktej dojčenskej vode, naša Tamarka je len na UM a prevaram jej dojčensku vodu vždy, prečo sa to ma robiť neviem, niekde som to čítala ale už aj zabudla, ale myslím, že to bolo aj niečo s obsahom CO2, napriek tomu že je nesýtená ale tiež aj prevaraním by sa mali zničiť dusičnany, ktoré su pre deti škodlivé...ale niekto neprevara ružovú Lucku vôbec, ja zatiaľ hej 😉

zaneta55
11. sep 2010

tak ahojte
Hned na zaciatok zdravim sestricku Petku.....a chcem povedat za sa mame uplene super,Katuska robi pokroky..... 🙂,dnes uz spapal 200 ml mixovanej zeleninky som velmi rada ze sa jejuz takto dobre dari......a este k personalu na chirurgii naozaj to maju tam sestricky tazke,kazdy clovek je iny a ony sa musia prisposobovat kazdemu.....ked som tam lezala tak som videla ze okrem svoje roboty v niektorych veciach nahradzali lekarov sanitarov a dokonca aj upratovacky,tak aj ked si ponadavaju je to pochopitelne niekde to musia vypustit.......maju moj obdiv 🙂

memory97
11. sep 2010

@jankasramka raz sme davali malemu UM a vodu som prevarila. Neviem preco, ale radila nam to lekarka. Asi pre istotu, lebo v tych balenych vodach nikdy nevies, co tam je skutocne. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre