♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

dajna11
8. okt 2010

@katulkaaaaaa mne je smiešne ked ho obliekam reve o dušu ale ako ho vložím napr.do autosedačky tak stíchne....asi vie že ideme autom 😉 ....alebo ako náhle vystrčíme hlavu von z dverí na vzduch je ticho 😉

mirmaj
8. okt 2010

@dajna11 tak si tak nepripadaj a užívaj si to 😀 😀 vieš čo by sme my niektoré zato dali aby naši drobci len tak sami zabúvali 😉 😉 a nebolo ich potrebne hodinu nosiť pokiaľ zaspia 😒

dajna11
8. okt 2010

@mirmaj ja viem. ja len ked to tak prirovnám ked sme prišli z porodnice a tie prvé týždne aký bol plačlivý,ako sa len na rukách nosil,inak sa neutíšila a ni nezaspal...a teraz ked len tak leží,mrmle si a ja ho nechám ved je asi spokojný tak si tak pripadám...že sa nemojkám,nenosím ho..teda nieže nikdy,ale aj doma treba kopu veci porobiť...no a on si tak potom sám aj zaspinká 🙂

kvietok121
8. okt 2010

ahojte dievacata nestiham vas, tak len takto aby ste o nas vedeli
@jankasramka baby s rezimom 3 hod sme skoncili, neucinkuje a myslim ze viac grcka, budeme davat kedy si popyta, budem sa snazit len dodrzat aspontu 1,5 mozno dve mozno niekedy viac niekedy menej, radila som sa aj s laktacnou ze to zvysenie grckanie moze byt aj tym ze sa nahlce a potom riadne vygrca ked menej spapa a castejsie tolko grckat nebude tak neviem uvidime a potom ked nepomoze skocime na vysetrenie ci to nie je az take akutne
a tie prsia skoda hovorit, zase bolia ako fras kedy uz pride ta odsavacka a tie obklady zatial davam slivkovy lekvar horuci hadam pomoze

tak zatial sa drzkajte

memory97
8. okt 2010

@dajna11 nanic mamina isto nie si, kazde babo je ine a inac na vsetko reaguje.

dajna11
8. okt 2010

@memory97 dakujem vám,ste ma ukludnili.....zbytočne zasa stresujem 😉 😉

liba78
8. okt 2010

Ahoj babulky, už mám po kontrole na gynde. Všetko ok. Tu antikoncepciu som nechcela, radšej počkám až dokojím...
Dnes má malý aj tak divný deň, konečne spí viac ako 15 minút. Tak nech spí aspoň 3 hodiny. 😀

liba78
8. okt 2010

@katulkaaaaaa Tak teda nahoď nejaké sexi prádlo, nech ten večer stojí zato 😀 Tie očká majú tvoje deti také krásne veliké a keby Simonkovi ostali takéto tmavo modré, bol by riadny fešáčisko. 😀 Aj ja čakám, či Jurko bude mať modré po mužovi, alebo sa mu ešte zmenia. Ale nemuseli by sa. 😅

jankasramka
8. okt 2010

@kvietok121 no a kedy mas poradnu? podla mna vy sa az moc trapite...a co este povedala ta laktacna poradkyna? nema nejake riesenie na to ze preco je taky nespokojny?????
UM nespominali? ved sa da aj cez cievku ked nechces flasu...alebo lyzicka, striekacka.

ja som si presne toto myslela ze ked bude papat radsej castejsie a menej tak to je asi lepsie na grcanie lebo sa nepreplni zaludok a nechcela som verit ze by mal len kazde 3 hod lebo potom sa nahlta. pediatricka si myslela to co ja. lenze ten gastroenterolog detsky mi to vysvetlil ze ked zaludok uplne nevypradzni nikdy (kedze 1,5hod na to nestaci ) tak zaludok ma stale potravu,stale pracuje, tvori sa viac kyseliny ( ktora ho drazdi) a sfinkter ma staly tlak zvnutra takze horsie dozrieva a nevie sa uplne uzavriet takze mlieko sa bude stale vraciat.
pozerala som na nete ze uz ma za sebou nejake tie medzinarodne studie o refluxe babetiek takze, pravdupovediac, verim viac jemu ako pediatricke a mne 😉
po napapani ho nosis na rukach? malo by sa min 20-30min vo zvislej polohe (ako ked odgrgava).

a nam ten rezim zmenil zivot. nie hned , ale asi za tyzden...
no nic, ale kazde babo je specialny pripad, ty mozno tiez objavis nieco co ho ukludni (ako ja kricanie 😀)
a hlavne som zvedava co ti povedia na poradni a nedaj sa odbit recami ze je to normalne...

jankasramka
8. okt 2010

@liba78 sexi pradielko s kojeneckymi vlozkami v podprde 😀
co tak radsej mliecne sexualne hratky? 😀 😀 😀

liba78
8. okt 2010

@jankasramka fantázii sa medze nekladú.... a katkin mm má 30-tku len raz 😀 😀 😀

jankasramka
8. okt 2010

@liba78 😀 ved on si to urcite uzije hocijako- on nerodil 😀

kvietok121
8. okt 2010

@jankasramka vies nas matejko je zvlastny pripad on je pre vsetko nespokojny je toho na neho vela, raz je to brusko, raz ide grcat a on to uz citi dopredu, raz je hladny, pokakany, pocikany aj to mu vadi, raz citi po grcani kyselinu, raz chce spinkat ... vsetko mi oznamuje placom a myslim ze aj to ze je sam mi a chce byt so mnou tiez oznamuje placom a mamina nikdy nevie co a kym na to pride tak plackame ale dnes ho musim pochvalit chvilku sice plakal ale to bolo minimum, tesne pred grckanim, ked bol unaveny a hladny vzdy len tesne predtym a asi sa mi dnes darilo to hned odhadnut tak moc neplakal .... aj sme sa krasne smiali, aj bol chvilku sam aj doobeda take kratucke chvilky ale aj pekne spinkal pol hodinku a potom hodinku a pol v postielke teraz mi spinka v satke ... nejdem ani vyberat az kym nepride manzel

na prsiach mam kanidozu takze mam mast a maly by to mal vytiahnut zmenou poloh no uvidime ... preto ta bolest

poradnu mam v stredu ale dr je spokojna, len vtedy ked sme boli tak negrcal tak uvidime co povedia ci sa mu polepsi, ale ak neprejde moja teta mu vybavi vysetrenie,
ja tomu verim ze tie 3 hodinky by mu pomohli ale on ked nedostane hrozne placka je cely fialovy neda sa nicim utisit snazila som sa 3 dni ale bolo to hrozne on niekedy vydrzi viac ale niekedy potrebuje castejsie takze zatial pojdeme podla jeho potrieb uvidime co zase bude

liba78
8. okt 2010

@jankasramka ale môže mať z toho nezabudnuteľný zážitok.... 😝 😝 To s tým mliekom máš z vlastnej skúsenosti čooooooo ? (Aj u nás bol podobný zážitok) 😅 😅 😅

jankasramka
8. okt 2010

@liba78 😅 😝
@kvietok121 pocuj ale ked mas kandidozu tak matejkovi nic nedavas? to sa mu moze preniest do pusy som niekde citala, pozrela si mu ustnu dutinu ci nema povlak? mozno aj to ho nejakym sposobom trapi...
ja kazdym dnom cakam ze konecne bude matejko spokojne babetko tak ako mateo-proste zo dna na den zacal spavat a neplakal a ja som si az potom uvedomila ake je to krasne a zacala som byt vazne stastna 🙂 velmi ti to prajem. u nas ten zlom nastal v druhom mesiaci (predtym stale plackal tak ako ty opisujes- za vsetko).
a to si uvedomujem ze moj len plakkal ale ja som nemala ani nejake velke poporodne tazkosti, ani problem s prsami...naozaj to uzasne zvladas. kiezby aj u vas nastala taka zmena- ja stale trvam na tom ze niekto nam vymenil babetko🙂
dufam ze aj vam ho coskoro vymenia 😉

a ked uz pises o satke- musim sa pochvalit aka som sikovna 😀
aj ja ho tam prave mam a spinka. no pred chvilou som pila mlieko rovno z krabice- reku nebudem spinit riady ked ich nemam kedy umyvat...no a pekne krasne som matea pokrstila mliekom-rovno na hlavicku prudom 😅
este ze je taky vlasaty lebo mlieko bolo priamo z chladnicky 😀

liba78
8. okt 2010

@jankasramka ešteže si nás Katka prečíta až ráno...... 😉

kvietok121
8. okt 2010

@jankasramka zatial nie nevsimla som si ze by mal tak nedavam nic vsak uz aj tak dost toho berie 😀 vies aj ked sa tu stazujem a niekedy nevladzem vzdy si spomeniem ze pred rokom som bola nestastna po potrate a vtedy ho vybozkavam a poviem si ake je stastie ze ho mam a som hapyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😀

liba78
8. okt 2010

@tiffanka Ako sa máš, už je lepšie ? Ak nestíhaš pover Barborku, tá nám nejaké info posunie .... 😉

vladka84
8. okt 2010

@liba78 nooo, to som zvedava ake spravy nam prinesie Katka po dnesnej noci 😀 mne uz mm tiez nenapadko naznacuje, ze pol roka je teda dost, no neviem, ci nemam pockat na kontrolu, ved som bola dotrhana ako ciganska hracka 😒

inak, namastila som malu uz trikrat tym Holtovym kremom a zda sa mi, ze to nema take podrazdene, no uvidime rano... jej sa to stale zmierni ked spinka a potom, ked vstane, tak to je hruuuuza 😢
mladsia uz spinka, tak sa idem pokusit dat spat aj Timku a mozem zehlit... ZASA!!! 😠

akika722
8. okt 2010

@katulkaaaaaa moja a mysliš že to by bolo od liekov?ved dr,vedel že kojiš,nie?chudatko malinke ☹

akika722
8. okt 2010

@kvietok121 ja ťa normalne obdivujem ako to zvladaš moja...ver tomu že sa ti maly po čase zmeni a bude ako anjelik vobec nebudeš vedieť že ho maš...

vladka84
8. okt 2010

@kvietok121 mas aj moj obdiv, ako sa poznam, ja by som to davno s kojenim zabalila.... aj Timku som po troch mesiacoch zacala dokrmovat nutrilonom a postupne sa mi tvorilo menej mliecka, az sme skoncili, ale nebola to tragedia, mala bola spokojna a ja tiez... ak by som bola na tvojom mieste, uz davno by som sa kojenia vzdala 😒

kvietok121
8. okt 2010

@akika722 ja tomu stale verim a kazde rano ked sa usmieva tak si hovorim asi prisiel uz ten zlom a vecer tak mozno zajtra 😀 😀 😀 😀

kvietok121
8. okt 2010

@vladka84 aj ja som to uz tolko krat chcela a potom si poviem taky vnutorny hlas nieeeeeeeeeeeeeee vsak este to skusim dokrmovat mozem az zajtra nie??? a tak uz mame zajtra 7 tyzdnov 😀

mirmaj
8. okt 2010

@kvietok121 tých obdivovateliek tu máš viac 😀 , mne ked sa Tamarka hned neprisala, tak som začala odsavať a krmiť z fľaše, lebo som nemala toľko vôle nechať ju trapiť sa, aby sa to naučila sama 😖
@vladka84 no to je super, ešte párkrat natrieš a bude mať zasa čistu tvaričku 🙂 , to žehlenie by sa aj mne zišlo, ale nechce sa mi tak si to necham na zajtra 😝 😝

kvietok121
8. okt 2010

@vladka84 inac vladi mna sa hned dr pytal ze ako sex, a ja este sme nic nemali, no potom ma ohmatal a som zacala krvacat a dostala som maste kedze to tam mam take citlive a od pondelka musim natierat ach jo ...

takze vladi dotoho aby si sa napyrila ako ja ze este sme nic nemali 😀 😀 😀 😀

kvietok121
8. okt 2010

@mirmaj baby prestante ja vas obdivujem ze ste sa k tomu odhodlali ... ja ... musim ist matejko volaaaaaaaaa

akika722
8. okt 2010

@kvietok121 no pri Paťkovi som to VZDALA po mesiaci a pol...strašne grcal dr mi šupla nutrilon ar a dalej som neriešila...papal nutrilon a pri tom mlieka som mala až-až ☹

kvietok121
8. okt 2010

@akika722 no ved uvidime ako to vsetko skonciiiiiiiiiiiiiiiiiiii

vladka84
8. okt 2010

@mirmaj to by som bola velmi rada, ale az tak to nevidim, uuuplne mi postaci, ze sa jej to nezhorsi, kym pojdeme k dr. a nech uz ona vymysli, ze z coho to ma a ako s tym bojovat 😉
mne sa tiez nechce, klipkaju mi oci, tak rozmyslam, ze ved aj zajtra je den, ale to mi uz treba aj upratovat 😖 no, ale mm je doma aj v nedelu, tak to asi odloziiiiim 😀
@kvietok121 dobre, tak sa teda do toho pustime 😉 ale az zajtra, dnes sa mi chce spat 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre