♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
25. okt 2010

@mirmaj ale prečo tam piše rodičovsky... 😒 a prečo s toho mala mi ešte svine sťahuju 🙄

mirmaj
25. okt 2010

@akika722 lebo ty dostavaš aj aj, zo socialky matersku a doplatok rodičovskeho, no ale prečo ti to znižili tak to netuším skus tam brnknuť mali by ti to povedať, nie je tam žiadne odôvodnenie?

akika722
25. okt 2010

@mirmaj asi pojdem osobne to určite viac vybavim...jééééé v manduce sa da kojiť tak mam volne obe ruky 😀

akika722
25. okt 2010

aaaaaa navyhoda kojenia v manduce 🙄 maly ma celuuuuu ogrcal 😒 a urobil mi cucflek tesne vedla :D

alure
25. okt 2010

@mirmaj
ani ty ešte nie si na socilake prihlásená na druhý pilier? Mne teraz na UP ked som bola vybavovať papiere povedali že si tam mám zájsť.Len dúfam že to viem vybaviť aj tu v prechodnom bydlisku lebo koli všetkým byrokratickým postupom cestovať 400km sa mi fakt nechce.
@akika722
Tak ty si pravdepodobne na rodičovskom.Na materskú odchádzaš zo zamestnania...a keďže si bola s Paťkom doma a ešte aj si ..tak si aspoň myslím
Ja som teraz došla z mesta,pri pošte som nevedela vycúvať tak taký debil (jasné chlap) na mňa vytruboval a blikal mi jak blázen...no čo už mám nové veľké auto a ešte sme si na seba moc nezvykli 😝

mirmaj
25. okt 2010

@alure nie nie som , lebo jasne že sa to malo do 30dní od pôrodu a to mi nikto nepovedal, takže teraz počas MD všetko zostava na socialke a neodchadza mi tam nič až ked pôjdem na RP tak už to nesmiem prešvihnuť 😖

mimi21mimi
25. okt 2010

zdravim baby.... ja len tak na skok ze ako sa mate? Malinka je dnes mrzuta a minule som ju asi prechvalila, ze pekne spi celu noc, lebo uz nespi a posunula si to - o piatej papa. A ja sa chystam pracovat na hodinku, takze o 10 minut odchadzam. Ako sa maju vase dietky?

alure
25. okt 2010

@mirmaj
takže to si už nevieme na socialke vybaviť?

akika722
25. okt 2010

@alure no šla som z materskej na matersku ked sa narodil semi na paťka mi automaticky padla,myslim že dostavam zo socialky a doplaca mi UP zamestnavatel plati pol roka len pri prvom dietati tak mi bolo povedane
ok tak večer kočky 😉

memory97
25. okt 2010

@akika722 😀 😀 😀

@alure ztoho si nic nerob, niektori chlapi si myslia, ze sa narodili rovno s volantom v ruke 😀 😀 😀 😀

mirmaj
25. okt 2010

@alure no až pri prechode z MD na RP, skôr už nie

memory97
25. okt 2010

@mirmaj nie je to 60 dni?? mne sa vidi, ze nam vraveli 60 dni, ale tiez som na to zabudla☹

alure
25. okt 2010

@mirmaj
ja som si bola nedávno na socialnej poistovni dat potvrdit tlacivo že koľko mi bola priznaná materská kedže je to nižšia suma ako RP tak mi vraj ten rozdiel budu priplácať a na socialke mi dali nejakú brožúrku o poistení asi dôchodkové aby platil za mňa štát.Ja som myslela že aj to je automaticky,ale nie všetko si musíme samé

alure
25. okt 2010

@memory97
ty kokso ale riadne ma vytočil ,ešte že mi Denis pekne spinkal v autosedačke

mirmaj
25. okt 2010

@akika722 tak ty si potom len na rodičovskom príspevku si myslím a zostane ti v tejto výške až do 20mesiacov maleho 😉
Aj vaši drobci tak hrozne pozeraju telku? naša Tamarka by sa pozerala asi celý deň keby som ju nechala, aj si debatuje pri tom 😀

mirmaj
25. okt 2010

@memory97 nie nie je to 60určite, najskôr mi povedala že je to 45dní to by som stihla a potom z nej vyšlo že 30, takže to už som nestihla bola som tam ked to bolo nejakých 38dní 😠

memory97
25. okt 2010

@alure na dochodkove sa musis prihlasit sama, ak si nepracovala. Radsej ta nasa vlada mala zacat uvazovat ako zjednodusit tuto papierovu birokraciu🙂

mirmaj
25. okt 2010

@memory97 sama sa musíš prihlasiť aj ked si pracovala nie? lebo ja som pracovala do posledneho dňa a aj tak nie som prihlasena 😠

memory97
25. okt 2010

@alure ti verim, ja by som isto zdrziavala este viac ako ty, ale narokom zato, ze si dovolil zatrubit🙂

lji
25. okt 2010

@mirmaj ja sašku stále hreším aby sa nesnažila čumieť na tv lebo bude škulavá 😅 škoda že mi nerozumie 😎

@akika722 ešteže kojíš. mm by ťa mohol upodozrievať za cucflek 😀

mirmaj
25. okt 2010

@lji 😀 😀 😀 niekedy mam pocit ako keby tomu TV rozumela, včera pozerala s mm formulu a ked komentátor zvýšil hlas tak aj ona začala 😉 som sa prišla pozrieť z kuchyne že s čím tak debatuje a ona kuka TV, hovorím mm nech ju otočí nech sa nedíva a on je hovorí, že Tami teraz ťa otočím a ked sa mamina vráti do kuchyne budeme pozerať dalej 😀 😀

memory97
25. okt 2010

@mirmaj ano a ked ide pod lampou, alebo politika maly sa nevie odlepit od TV🙂
ked som sa bola naposledy pytat, tak pani mi nic moc nepovedala k tomu a inokedy su take zhovorcive... aj maly mi plakal, kedze som tam musela s kocikom cakat.... dala mi do ruky prihasku a vyhlasenie a ze to mam doniest v januari, ked budem prechadzat na rodicovsky... niekde som citala, ze ten prechod na dochodkove u pracujucich sa robi automaticky, alebo ten dotycny, co to pisal mal asi "velmi dobre" informacie ako to chodi na nasich uradoch, ked nie su schopni vytiahnut si informacie z pocitaca☹

memory97
25. okt 2010

@mirmaj u nas tiez maly pozeral s mm formulu 😀 😀 😀 a uz mu aj slubil, ze ho nauci jazdit ako vo formule 😠

mirmaj
25. okt 2010

@memory97 😀 😀 tak mali drobci včera rovnaký program 🙂
už máme doma deku ideme vyskúšať 😀 😀 😀 😀

alure
25. okt 2010

@memory97
ja som ale bola zamestnaná a ešte aj som vlastne,som len na materskej z roboty odišla...

chcela som potom aj ja provokovať dotyčného pána ale Denisko je prednejší 🙂
Prišli mi domov chlapci a Oliver je nejaký nadurdený..idem ho vyspovedať ..zatiaľ pa

alure
25. okt 2010

@mirmaj
apropo my sme tiež sledovali formulu,ale ja s drahým sme veľkí fandovia 🙂

mirmaj
25. okt 2010

@alure my ani nie, neviem čo to včera mm napadlo, ale vraj bola akasi zaujímava, no aj musela byť ked aj Tamku bavila 🙂)

alure
25. okt 2010

@mirmaj
🙂
včera bola veľmi zaujímavá Veľká cena aj hlavne kôli počasiu..my sme veľkí fanúšikovia Ferrari 🙂

Oliverko prišiel zo školy nejaký zničený,tak sa ho pýtam čo s ním je? No ja neviem ale puberta v 8,,5 rokoch žeby nastupovala? Mužovi pospal cestou domov a taký unavený a umrnčaný došiel domov že strach a hrôza 😝

evanns
25. okt 2010

@memory97 aj ked si pred materskou pracovala musis do 30tich dni od obdrzania rozhodnutia o materskom poziadat aby ti dochodkove poistenie posielali do 2ho piliera 😉

jankasramka
25. okt 2010

ahojte, no my sme uz doma po vikende u svokrovcov, dobre bolo nestazujem sa akurat to teplo! oni maju v dome vecer tak horuco ze matea sme pred spanim 2krat kupali co bol tak prepoteny a nakoniec spal nahaty s bambusovou plienkou lebo z tych jednorazoviek bol uplne spareny....
a po ceste domov tri plnohodnotne zaplnene plienky- ste mali vidiet to prebalovanieza jazdy 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre