♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
27. okt 2010

@alure fiha, tak to krasne papkate🙂

alure
27. okt 2010

@memory97
dakujeme ale ako som písala Denis mal pri narodení 4620 g...tak myslím si že všetky priberajú tak nejak rovnako,či nie? okolo 700-800g mesačne...

jankasramka
27. okt 2010

@katulkaaaaaa ☹ a co si vycitala, ze preco by to mohol mat? a preco hned operacia???
ach jaj, tak myslim ze som zas raz viac proti ockovaniu. este ze sme zatial nic nepichali. mm sice chce ale zatial nevybavil ockovaci preukaz takze nema pravo na ockovanie zatial. a ja to budem co najdlhsie natahovat teda...
ale ajtak sa mi to zda divne s tou hrckou. neviem si predstavit co by to mohlo byt ☹
posli nejaky link ak si nasla dobry clanok

jankasramka
27. okt 2010

@mirmaj diky za info z toho kurzu, pis vsetko co sa ti zda byt dolezite.
inak prestanes kupat kazdy den? lebo ja tiez napr. viem ze by sa nemalo ale tak to je skor taky vecerny ritual,nie?
@akika722 ako sa citis? daj si zivocisne uhlie, tym nic nepokazis...

kvietok121
27. okt 2010

@alure ja som spokojna ze priberame 😀

jankasramka
27. okt 2010

@alure ked to tak pocitam tak mateo prribera viac ako kilo mesacne 😀 tucko 😀 😀 😀

katulkaaaaaa
27. okt 2010

@jankasramka ahoj jani nasla som len co baby na koniku popisali

https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/vznik-uzlin-po-ockovani-tbc-cim-to-moze-byt/

este vecer mrknem na nete,kamoska co robi na porodnici sa mi zajtra viac popyta dr,som z toho debil...nemusi to znamenat nic a moze velaaaa

jankasramka
27. okt 2010

@kvietok121 to hej na vas je to super, a ved ani neni treba priberat viac...ja by som aj chcela aby mateo papal menej ale on je taky zravy 😀

jankasramka
27. okt 2010

ja to nevydrziiiiiiiiiiiiiiiim 😀
mateo dnes spal 11hod. vkuse napakal sa a spi dalej (teraz uz viac ako hodinu)
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀

alure
27. okt 2010

@jankasramka
nie je žiadny tučko 🙂 ono sa to do roka nejak skoriguje a tuším do roka deti naberú trojnásobok svojej pôrodnej váhy... Oliver mal napríklad pri pôrode 4100 a 2 mesačný 6300 takže Denis aj keď bol väčší priberá menej...ale hlavne že je všetko ok ....
Teraz ste vstávali?

katulkaaaaaa
27. okt 2010

moje zlaticko 🙂

jankasramka
27. okt 2010

@alure hej hej, maly este spi a ja chystam mm do roboty a zapinam pracku splienkami 😒
@katulkaaaaaa jeeeeeeeej, krasolienka mala okata!dupacky nahodou nie su znacky sofija?

alure
27. okt 2010

@jankasramka
ty používaš klasiku plienky? waw tak to obdivujem..ja som na to lenivá 😒
@katulkaaaaaa
presne ako píše janka malinká je nádherné okaté babulko 🙂cmuk

alure
27. okt 2010

@alure

@katulkaaaaaa že malinká..no ja som šiši ...

jankasramka
27. okt 2010

@alure no co , ja mateovi obcas vravim tiez ako dievcatku- ze nadherka mala. sak co naROBIM KED JE TAKY KRASNY 😀 teda aspon pre mne 😎

@katulkaaaaaa ten posledny prispevok v hentej teme je sila teda...uf,no uz som pocula kadeco o ockovani a stale viac a viac negativnych veci. neviem co by mu mali teraz najblizsie pichat no ale bran sa ako mozes nech s dalsimi davkami pockaju...
sa mi zda ze je ovela nebezpecnejsie zaockovat ako nechat tak, ved na sl. tuberkuloza ani nehrozi., tu este tak snad ano ale eu...?
no nic treba verit ze sa o vstrebe, davaj vitaminky aj probiotika- to by mu malo zcasti iste pomoct...

alure
27. okt 2010

@jankasramka
🙂 hej veď sú to naše také malé bábiky 🙂

alure
27. okt 2010

@jankasramka
🙂 hej veď sú to naše také malé bábiky 🙂

evanns
27. okt 2010

@katulkaaaaaa maly je naaaadherny prenadherny a ak chces mozem sa brata spytat na tu zdurenu uzlinku co si mu nasla, je plucny lekar

@alure mate krraaaasnu vahu 😉

evanns
27. okt 2010

@jankasramka moj nazor na to: tuberkuloza na SVK nie je lebo sa proti tomu u nas ockuje a preto nema sancu prepuknut, ale u mojho brata na plucnom oddeleni lezia pacienti s tuberou a to ti ktori nemali na nu protilatky ☹

alure
27. okt 2010

@evanns
ďakujeme 😉

jankasramka
27. okt 2010

@alure tak uplnu klasiku zas nie...ja mam bambusky a tie moderne plienky latkove, je to lahke na zapinanie.
vies mna skor ako moja pohodlnost viac trapi zivotne prostredie. tie idiotske jednorazove plienky su jednym z najvecsich znecistovatelov lebo sa vobec nerozkladaju a tak urcite nechcem aby mi to krpec niekedy vycital 😝 a navyse ako bonus su ovela prijemnejsie (tie bambusky su akoby mal plysaka na ritke) , nepoti sa v nich a uz vobec sa nezaparuju 😎
a dalsi bonus- usetris vela vela🙂

alure
27. okt 2010

@jankasramka
tak to je pravda.Pravdu povediac nejak som sa k tomu nedostala...ale v rámci šetrenia je vždy čas porozmýšľať a samozrejme životné prostredie nie je ani mne ľahostajné

jankasramka
27. okt 2010

@evanns a akoze na nu nemali protilatky? co neboli zaockovani?
mna by len zaujimalo preco do ockovacich latok pridavaju napr. formaldehyd.
vies ja plne chapem naco sluzi ockovanie len nie som si celkom ista ci je vhodne pichat detom vsetky tie ostatne brecky ktore ockovacie latky obsahuju ako konzervanty a ten bordel `pouzity na kultivaciu....
fakt vaham co je mensie zlo- liecit dieta na tuberu ci ine ochorenie alebo ho mat pripadne dementne ci s cukrovkou....(????)

jankasramka
27. okt 2010

@alure existuju aj ekologicke jednorazovky. tu sa volaju baby bio a su lacnejsie jak pampers a navyse lepsia savost. je to len otazka trosku casu- ja som si nastudovala uz pred porodom (ajked ty si mala toho casu asi menej kedze mas oliverka). ale stoji to zato kuknut sa nato. teraz je uz taky vyber tychto latkoviek a su krasne a lahko pratelne. vygoogli si latkovky , ak chces. je ich neskutocne mnozstvo

evanns
27. okt 2010

@jankasramka boli zaockovani...ale napr. ja takisto ak by som prisla do kontaktu s tuberou a by som mala oslabeny imunitny system v tej chvili tak ju dostanem lebo ako babo som si po ockovani nevytvrorila v tele protilatky...tak mi povedali, ja neviem, este som sa tomu vobec nevenovala...malu na tbc ockovali v porodnici bez opytania a teraz nas chceli zas, ale nemozu lebo stale mame abces po TBC a som aj rada ze sa to posuva, aspon bude silnejsia 😉

jankasramka
27. okt 2010

@evanns no vidis, takze ockovanie urcite az tak nechrani ako by laik predpokladal. presne o tom hovorim. boli ockovani a ochoreli. fuuuha, nieco zlyhalo.
a niekto nam chce dokonca nahovorit ze aj "mexicka"chripka sa eradikovala ockovanim....a existovala vobec?!?
takze dodam sem snad uz len jedno: politika. eura. dolare. to je cele ockovanie momentalne....

vecsina ludi sa odvolava na to ze vsade je vela cudzincov a nikdy nevies. no tak ale prosim vas hadam vase batolata nedate do ruk ani kontaktu s cudzincom ...iba ak by sli na kavu s mateom 😀 😀 😀

a ked uz -tak by sa malo ockovat urcite neskor...
ale tak kedze je to ockovanie u vas "povinne" tak to mate tazsie.....

evanns
27. okt 2010

@jankasramka ja by som si kavu s tebou dala 😀 a natashke by sa Mateo urcite pacil 😀 😀 😀

21
27. okt 2010

@alure , presne, aj moj muz je asi urcite dys, takze predpoklady tu su. Sak uvidime. Hlavne, aby nemal stresy zo skoly a znamok... Ale je to mile, pisat opacne i v slovach... 😀 😀 😀 😵

21
27. okt 2010

@katulkaaaaaa , je nadhernyyyyy...........tvoj najmensi.

jankasramka
27. okt 2010

@21 treba vela citat, to sa mu potom vpije do hlavy same. ja som nikdy nevedela vybrane slova ani pravopisne pravidla a diktaty vzdy za 1. ale ja som strasne vela citavala....aj po nociach 😀
ale inak nic si z toho nerob ak by sa aj nenaucil....ja ked som videla ako tu pisu na vyske tak sa mi zda ze slovaci su v tomto prehnani puntickari (ale je to urcite dobre mat radsej vyssie naroky) 😉

@evanns na tu kavu by som sla aj ja 😀 ozaj, ty si priamo z kosic? z ktorej casti?

alure
27. okt 2010

@21
Oliverko nie sú známkovaní,majú len slovné hodnotenie a celkovo trošku iné ako na bežných školách čomu som veľmi rada,lebo presne neprichádza stres a strach z nejakej známky...no naše polovičky sú asi zakódované voči gramatike ako takej 🙂

@jankasramka
no mi tú kávu si môžme dať keď dojdeš na SVK 🙂 A Denisa a Matea dáme do detského kútika 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre