♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kahlan1
8. dec 2010

@alure ja som pekar ani nie zaciatocnik ale este predzaciatocnik :D takze nie ale akika tu robila medovniky 🙂

kahlan1
8. dec 2010

@liba78 vdaka 🙂 clovek to asi neovplyvni pri Anetke som robila mozne aj nemozne ako som na seba davala pozor a na vsetko co som zjedla aby som neochorela a aj tak mala problemy so srdieckom preto som sa bala mat druhe babo

alure
8. dec 2010

@majka35
aj ja som ľavá ..moje pokusy tiež začali len teraz 😀 😀 a Oliverko sa tomu veľmi teší,piekli sme aj cez víkend a teraz postupne chcem nejaké trvanlivé vecičky porobiť..aj keď trvanlivosť nie je zárukou že u nás vydržia 😀 😀
@kahlan1
🙂 napíšem akike o osvedčený recept...
a presne akopíšu maminy,nečítaj blbosti a nesmieš si nič pripúšťať .Všetko bude ok tak len si to užívaj ako sa len dá

liba78
8. dec 2010

@kahlan1 jeej a ešte vždy hovorila, že ja som bola najľahší pôrod. Že nestihla mať ani poriadne bolesti, zavolala si sanitku, tá ju viezla do TN, tam im povedali že neprímajú lebo im v kotolni vybuchol kotol na teplú vodu. A vraj má ísť smerom na považskú, lebo v ilave malovali. Ale našťastie v ilave boli pružní a tak som sa narodila tam, 15 minút po tom, čo ju tam priviezli 😀

kahlan1
8. dec 2010

@liba78 🙂 vdaka ze ma tak povzbudzujete

memory97
8. dec 2010

@alure na Vianoce, su vyborne vinove kolieska🙂 a ak chces nieco dobre na dnes, tak tu je recept, baby inac od neho sa az tak nepribera🙂

Rychly kolac s ovocim jogurtovy
1 biely jogurt neochuteny (kelímok nechat, bude sluzit dalej ako odmerka), 2 kelimky hladkej muky, 1 kelimok praskoveho cukru ( alebo 1/2 kelimku krystaloveho cukru). Moze sa pridat aj troska vanilinoveho cukru, 1/2 prasku do peciva, 1 vajce.
Postup:
Vsetko zmiesat. Cesto je huste, rozotrieme ho do okruhlej misky (pekaca). Navrch naukladat ovocie a dame do vyhriatej rury na cca 25-30 minut.
Cesta je malo, ak chcete viac treba zvysit davku. Kolacik je vyborny, vyzera ako kysnuty, ale je jemnejsi🙂

vladka84
8. dec 2010

baby, co varite? ja som zasa bez napadu...

Aj my budeme robit medovnicky, ale az v sobotu 😉
Recept podla mmb: 750 g polohrubej múky, 1 kypriaci prášok do perníka, 350 g práškového cukru, 60 ml medu, 120 ml oleja, 4 vajíčka (veľ. M, ale väčšie) ****Poleva na ozdobenie: 1 bielok, 1 lyžička citrónovej šťavy, 140 g práškového cukru, 2 lyžičky škrobu

Dnes poobede mame zdobenie medovnickov v skolke, vcera tam deturence s ucitelkami piekli, potom dam foto ako sme vyzdobili 🙂

alure
8. dec 2010

@memory97
ďakujem moja...idem sa do niečoho pustiť aj keď ideme na Vianoce na východ ku svokrovcom a mojej mamine ale chcela by som niečo doniesť aj ja....a tie vínové kolieska sú také trvanlivé? idem pozrieť niekde receptík....

memory97
8. dec 2010

@kahlan1 mysli pozitivne, uvidis bude vsetko v poriadku. kamosky, ktore mali problemy pri prvom, pri druhom im problemy uplne zmyzli, takze sa nicoho neboj.
My si este pekne pockame na babo, accccch ti chlapi...

kahlan1
8. dec 2010

@alure ja som minuleho roku robila raffaelo ku svokrovcom a to si chvalili - ale je to sladke az hroza

kahlan1
8. dec 2010

@memory97 no nikdy nevies aj my sme cheli pockat tri styri roky 😀

akika722
8. dec 2010

ahojte
@21 ta to mi je luto ☹ len sa trapite,,nech je mu už dobre
@alure moja recept na medovniky som mala od kamošky,tvrdila ake su super,ale nie su...a ked pečieš roztekaju sa...z anjelikov,snehuliačikov,mikulaškov nam vyšli príšerky 😒
ale určite s Patim ešte niečo urobime 😉

memory97
8. dec 2010

@vladka84 ja som vcera robila rizoto s cukinou (co maly nechcel🙂) a sampionami a syrom🙂 bolo vyborne🙂

@alure nie je zac moja🙂 ja mam v el. podobe tooolko receptov, ze ak ich sem vsetky skopirujem, tak ma z MK vyhodia ako maniaka na recepty 😀 😀 😀 😀

memory97
8. dec 2010

@kahlan1 my sme nechceli cakat, no mm teraz chce... ja sice neviem na co, ale co uz s tymi chlapmi 😝

kahlan1
8. dec 2010

@memory97 ste chceli mat dve po sebe? tak v nich sa clovek nevyzná :D ja tu beham ustrachana ako to zvladneme a manzel chodi vysmiaty od ucha k uchu a tesi

akika722
8. dec 2010

mame dnes tichu domacnosť 😀 chcela som isť niekde preč na nakupy a mm nechce isť so mnou..nemam vodičak 😅 dokonca si urobil na ranajky SAM vajička a aj za sebou umyl 😲 😲 😲 😲 😲

alure
8. dec 2010

@akika722
ja sm našla teraz na mmb nejaký vcelku dobre vyzerajúci recept na medovníky tak ho skúsim 🙂 a vraj sú mäkké od začiatku
@memory97
budem musieť aj ja niečo nájsť ale teraz sa mi z mmb dostala pod ruku jeden link ktorý pridám a môžete aj ostatné kuk ...http://www.cukrovi.kvalitne.cz/ukazka_mych_vyro... je tam toho dosť ..vianočné cukrovinky

vladka84
8. dec 2010

@alure minule pisala @katulkaaaaaa ze robili s Vikinkou podla toho receptu co som pridala vyssie a ze boli fajneeee..je to tiez recept z mmb 😉

@memory97 noo, rizoto sme mali minuly tyzden, ale nie cukinove, to musim vyskusat 😉

akika722
8. dec 2010

@alure s nimi je to tak...ked daš vela medu budu tvrde...tak radšej s medom opatrnejšie ak nechceš čakať aby zmäkli

akika722
8. dec 2010

ja dnes robim zemiakovy privarok pre mm...no ja mam chuť na sojove mäso 😒 asi si urobime s Patim...

alure
8. dec 2010

@vladka84
už mám tvoj receptík skopírovaný 🙂
@akika722
no tak to budem musieť dávať pozor 🙂 len ja mám "domáci lesný med ktorý je vynikajúci a je mi ho ľúto na koláčik asi kúpim v obchode normálny..

akika722
8. dec 2010

@alure tak ten si určite nechaj 😉 mne v perničkoch vadi to korenie medovničkove a škorica 😖

alure
8. dec 2010

@akika722
ja som včera urobila kuraciu polievku s kopou zeleninky 🙂 a obalila som 8 stehien tak máme aj na dnes a včera boli zemiaky tak dnes bude ryža ..apropo babenky včera som v TESCU (nechcem robiť reklamu) kúpila broskyňový kompot 820g pixla za 60 centov...len pre info...

liba78
8. dec 2010

@akika722 😢 😢 a tebe sa dá nakupovať s malým ? Ja som bola včera v Maxe, ale len v dráčiku. A aj tak som nič nekúpila. 😒 s kočíkom sa v exisporte vôbec nedalo pohybovať a v dráčiku spustil malý vresk. 😒 Tak som už len na skok zastavila v bille, naplniť chladničku a konec 😅
ale byť tebou tak vodičák si ešte urobím 😉

akika722
8. dec 2010

@alure ja som si veeelmi oblubila tie palacinky na slano od Katky 😎 mňaaaaaam

akika722
8. dec 2010

@liba78 on v kočiku vkuse spinka...a v malych obchodoch.no mm čaka vonku 😀 😀 😀
ja mam velky rešpekt pred šoferovanim...aj ma to laka kvôly detom,ale ak vidim v telke tie nehody,hned ma to prejde ☹

alure
8. dec 2010

@liba78
hmm tak to je na porazenie..mne sa v poslednej dobe s malym nakupuje fajn,spí kade sa vozí 😀 no a chceli by sme ísť s mm do kina,Oliverko do detského kútika a ešte skúsiť poprosiť švagra či sa nechce dve hodinky voziť s kočíkom po auparku 😀 😀 😀
@akika722
tie palacinky sme robili už aj my..len malý mi to nechcel jesť ☹ mm je to v podstate jedno ten zje aj kliince keď je hladný 😝

akika722
8. dec 2010

@alure moj mm vymyšla viac ako Paťo 😠 len mäsko a sladke jedla a halušky

zuzana84
8. dec 2010

Ahojte, aj ja mam augustove babo, tak by som sa chcela opytat, ci uz niektorym idu zubky. My sa prave uz par dni trapime s prvym zubkom... No mne sa to zda nejako skoro! ☹

alure
8. dec 2010

@zuzana84
my ešte zúbky nemáme,ale skoro to nie je ..niektorým deťom vychádzajú zúbky skôr niektorým neskôr.My sme pri prvom mali prvý zúbok vonku v 5 mesiaci ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre