♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kahlan1
23. feb 2011

@alure vdaka 🙂 oki vecer sa dohodneme - my bavame v PK kratucko ani som tu poriadne nebola lebo som casto na vychode
@danulienka35 tak nakoniec sme sa objednali k p. dr Gulovej boli taki zlati ze nas vzali - dnes tam ideme prvy krat

alure
23. feb 2011

@eis4 ja som brala AZALIA a myslím si že ak krvácaš a je to dokonca písané aj na príbalovom letáku,že ich treba vysadiť.....
@katkavv HYPERNOVA to je pri MOLO ? ja tam väčšinou chodím s mm inak som stratená a hanba nehanba som rodená pezinčanka 😖 a vôbec to tam nepoznám...ale naposledy som tam bola ako 9 ročná takže je to pochopiteľné...mne to tiež o 11 vyhovuje a odtiaľ pôjdeme za Dankou tá je domáca 😀

katkavv
23. feb 2011

@alure
@kahlan
@danulienka35
MOLO je prve nakupne centrum na zaciatku PK smer z BA, ale mozeme aj tam, tam je tesco, lidl ... hypernova je na konci pk, ale kludne moze byt aj MOLO, to je tiez kusok na to sidlisko sever, viem kde je to sidlisko, ale neviem, kde sa to tam plava, takze ja suhlasim, a mozem prist zajtra o 11h k molu 🙂 baby @danulienka35 a @kahlan1 dajte vediet, ci vam to tak vyhovuje 🙂
maly je uz hore,idem sa mu venovat, pa vecer

mirmaj
23. feb 2011

@alure hej preto, lebo si mala matersku nižšiu ako bol rodičovsky tak v tom prípade ti to UP doplaca do tej výšky a preto si vlastne už bola schvalená minulý rok

seagull2404
23. feb 2011

@kahlan1 presne o tom hovorim, maju na ociach klapky a furt dookola len to iste bez zohladnenie individuality a specifickosti 😠 😠 😠 nezabudni dat vediet ako ste dopadli u novej dr. ide aj manzel?
@alure ja na socialke nikdy nic nechapem, oni mi to vysvetluju a ja normalne citim, ako rozumiem iba izolovanym slovam 🙂 a tak tam posielam maminu, lebo tam ma kamosku 😀 😀 ale tiez im akosi vyslo, ze mi materska konci presne 28.2., mne akosi vyslo, ze to ma byt az v marci, a tak sa teraz stresujeme, ze ako to urobit, lebo ja som v ZA aj zo vsetkymi dokladmi, a na poste su schody ako do neba 🙂
@evanns ani nehovor, lebo sa hned rozplacem, zaspali sme o 21:20 a potom sme boli hore o 2:20, 3:20, 4:30, 6:00 a nakoniec o 7:30, a to sa NEKOJIME 😢 😢 😢

kahlan1
23. feb 2011

@seagull2404 idem sama mm nemoze tolko z prace som zvedava hlavne na to pucenie

kahlan1
23. feb 2011

@katkavv @alure @danulienka35 ja som skusala plavky a su mi male 😖 tym ze som nestihla schudnut z jedneho tehu a uz som zas tehu sa do nich nezmestim - neviem ci mm bude ochotny ist so mnou vecer do tesca mrknut - myslite ze tam by mali? 😢 😢 😢 😢

seagull2404
23. feb 2011

@kahlan1 ja dufam, ze bude dobre 🙂 mm so mnou nebol este ani raz, on neznasa nemocnice, ambulancie, neznasa tam cakat a pod. sa smejem, ze keby sa mi nedajboze nieco stalo, on ani nebude vediet kam ma ist, u svojho lekara bol naposledy pred 8 rokmi!!! sa za to na neho aj hnevam

alure
23. feb 2011

@katkavv ok večer ešte doklepneme podrobnosti 🙂 pekný dník prajeme
@seagull2404 ja sa kôli všetkým týmto veciam musím presúvať 350km do trvalého bydliska :( tiež to je o držku ale čo narobím..... ☹
@kahlan1 určite niečo pozháňaš hocikde a mne sa dokonca zdá že to molo v pk je celkom dobre vybavené aj nejakými obchodíkmi,ja som si po tehu išla kúpiť kôli plávaniu s babätkami celé plavky aby mi bikiny malý nezťahoval a myslím si že do bikín by som sa ani neodvážila 😉 A máš ešte v podstate čas plávanie (teda kurz) začína 8.3. len sa chceme ísť teraz popýtať čo a ako,zapísať sa a prípadne dohodnúť podrobnosti...ja mám aj prihlášku stiahnutú aj vytlačenú ešte musím k dr. dať potvrdiť papier o Deniskovom zdr.stave.

seagull2404
23. feb 2011

@alure ja si viem predstavit, stale dufam, ze nebudem musiet tiez 🙂

mirmaj
23. feb 2011

@seagull2404 a ako sa tu podarí ju znova uspať ked sa v noci zobudí a vy v noci nepapáte? lebo mi ked sa v noci zobudíme a nezaberie dudka tak jej dam fľašu a zaspí hned ako ju stiahne alebo ešte skôr len ked si trocha cucne tak hned spí

memory97
23. feb 2011

@evanns waw, tak to bud rada🙂 moj mm mi vcera vravi, ved mi mame nespave dieta, celu noc buntosi a to vstava iba 2-3x v noci, ale hned zaspi 😉

kahlan1
23. feb 2011

@alure 8.3. ? tak to mam cas pozhanat plavky - treba dat potvrdit papier o Anetkinom zdr stave ked tam chceme ist? ty si netrufas na bikiny? ved na fotkach mas super postavu - zato ja som maly tucniacik :D :D

@seagull2404 mm som mnou chodieva lebo nie som sofer a kardio a neurologa mame v ba ale tak v praci nemoze tolko chybat tak musim sama

seagull2404
23. feb 2011

@mirmaj no, niekedy staci cumel, alebo plienka cez tvar, ale niekedy nic, papanie neprichadza do uvahy, odmieta mi pit mliecko z flase, niekedy zaberie caj, ale to len malokedy, ked uz neviem, co s nou, tak ju dam k nam do postele a ona vacsinou zopakuje, co vidi - teda spiaceho ocinka, alebo ja odpadnem skor ako ona a ani neviem kedy a ako zaspi, ale ked je v postielke, tak len mrmci a bucha po paplone...
@kahlan1 to verim, aj tak je zlaty, moj povie, ze viem, kde su kluce od auta a mozem ist, ale ja nemozem, to je jeho sposob, ako ma donutit soferovat

alure
23. feb 2011

@seagull2404 no je to o držku ale našťastie máme dohodu že veľa vecí mi vie vybaviť svokor ale sú papiere ktoré si tam musím ísť vybaviť sama...uvidíme či sa tento rok nejak podarí konečne doriešiť našu bytovú otázku a s podnájomníkov sa staneme majiteľmi bytu a budeme tu mať trvalý pobyt...snáď banka bude ústretová a dajú hypotéku 😖
@kahlan1 pediater by ti mal odsúhlasiť a podpísať papier o tom že dieťa nemá žiadne závažné ťažkosti ktoré by bránili návšteve plaveckého kurzu,ale väčšinou to práve naopak pediatri doporučujú takže si myslím že napriek tomu čím si prešla Anetka dr. vám to len a len doporučí....a čo sa týka bikín 😀 😀 😀 no zatiaľ tam odvaha na ne nie je 🙂 ale to prejde ale tak či tak celé športové plavky sú ideálne Oliver mi bežne v bazéne ako malinký zatiahol šnúrky alebo odtiahol podprsenku 😝 takže takto sa cítim lepšie...a ty nerieš ako vyzeráš v plavkách 🙂 tehulky sú krásne a dokonca aj tebe prospeje to plávanie čo sa moc doporučuje v tehu 🙂

idem sa učiť s Oliverom,práve sme prešli na geometriu tak oprašujem vedomosti 3. ročníka 😉 každý deň si dávame takú hodinku učenia,nech dobehne ten týždeň čo bol chorý,takže zatiaľ sa majte krásne ....

mirmaj
23. feb 2011

@seagull2404 toto minulý týždeň zaberalo presne aj na nas, predtym nikdy medzi nami nezaspala a minulý týždeň spala 3 noci s nami nie uplne celé, ale ked sa v noci prebrala a nechcela ani mliečko a len mrnkala tak som ju dala ku nam a v ten moment bola kludna a spala. ja som sa tiež stále bála šoferovať, ale ked som bola tehu tak som chodila na poradne sama a Dr. mám v druhom meste takže nič ine mi nezostavali kedže som sa nechcela tehotna trmacať autobusom a teraz mi to hrozne vyhovuje, lebo aj na nákupy chodím sama ked príde mm z roboty necham mu malu ja idem nakupiť alebo ked idem do prace alebo aj s malou sama k našim, tiež si neviem predstaviť isť inak ako autom, treba naozaj len prekonať ten prvotný strach a je to potom super, nebudeš závisla na nikom...no ale samozrejme by som sa zajtra nevybrala sama do BA, ale tak kam potrebujem v okolí sa dopravím sama, ale pred veľkými mestami mam stále rešpekt aj ja 😅

seagull2404
23. feb 2011

@alure teraz su celkom dobre podmienky na hypo, akurat, ze tvoja rodicovska dovolenka moze byt problem, ale zas ak mazel dobre zarobi... 🙂
@mirmaj ja sa len bojim, musim to prekonat, lebo ked pojdeme do domu, budeme mimo mesta a to uz sa nebude dat, ze "vramci prechadzky" 🙂 ja uz mam pocit, ze si na to nasa Tamarka zvykla a vyzaduje si tu nasu postel, co ma ale velmi netesi

mirmaj
23. feb 2011

@seagull2404 vtedy myslím že to určite prekonáš a hlavne ak pôjdeš do prace na plny uväzok a mala do jaslí tak ani nebudeš rozmýšľať nad tym či sa bojíš alebo nie 😉 toho som sa presne aj ja bala, ale teraz zasa sama spava v postielke klop klop klop....mm mal z toho samozrejme hroznu radosť, že Tamka spáva s nami v posteli ale ja nie 😝 lebo ona sa vždy pretočila kolmo na nas, hlavou k mm a nožičkami na mňa takže mňa celu noc kopala do krku a do lavého prsa 😝 a ja som bola cca každých 10min. hore, takže som bola rozhodnutá že ak začne spávať s nami v posteli tak ja sa sťahujem zo spalne do tretej izby 😀 no ale ustupila nakoniec Tamarka 😉

seagull2404
23. feb 2011

@mirmaj to dufam, uz by sa patrilo 🙂 mne vadi, ze s nami spi, lebo nechcem, aby si na to zvykla a tiez sa kazdu chvilu budim, ani nie zeby sa Tamarka vrtela, ale skor sa bojim, aby som jej nieco neurobila ja

akika722
23. feb 2011

ahojteee..tie urady ma zabijuuu.. 😖
ako sa mate?

katulkaaaaaa
23. feb 2011

@mirmaj dakujem 😉 a tebe ako sa dari?
baby ja som sa rozhodla radikalne upratovat akoze stare casopisi a podobne chujoviny triedit...no po dvoch hodinach mam dost,viki mi pomahala simon nam asistoval,vykrikoval 😀 teraz zaspal tak to ideme dorobit,a potom na prechadzku u nas sa troska oteplilo a prestalo fukat tak nech sa troska prejdeme
@seagull2404 aj nas maly s nami spava...cca do 3 je u seba v postelke a potom ho nakojim a zaspime spolu,je to len moja lenivost ho prekladat

akika722
23. feb 2011

baby net ma len do pondelka ☹ potom až o mesiac 😢 😢 😢 😢 😢

katulkaaaaaa
23. feb 2011

@akika722 jeziiiis...a jak sa spojime?aspon obcas smsku to je strasne dlhooo ☹

akika722
23. feb 2011

@katulkaaaaaa je je ☹ na orange mam volne minuty od 8.00-18.00...ale ty asi nemaš už orange...umrem bez vas ☹ idem baliť potom vas dočitam

memory97
23. feb 2011

@akika722 jaj moja... ja mam zas opacne volne minuty🙂
Uz mate vybavene vsetky papiere? Aj hypo schvalene? V ktorej banke ste brali uver?

memory97
23. feb 2011

Sme nakoniec boli na chvilku vonku🙂 Je tak krasne, len keby nebolo tak chladno, ale maly spinka ako babatko🙂 uz mu tie nase prechadzky asi chybali🙂

akika722
23. feb 2011

@memory97 vub...my sme navyšovali hypoteku..ale kdeee.zas vymyšlaju hluposti..už sme tam len my nechali cez 300eur 😠 len blbe poplatky..dnes kataster 150eur,znalecky 120eur,kolky 2x8eur,navyšenie hypoteky cca 100ku 🙄 ☹ ☹ ☹

memory97
23. feb 2011

@akika722 nam tieto vydavky preplacala banka 😉 je to dost peniazkov a eurosiky sa velmi rychlo kotulaju, niekedy mam pocit, ze rychlejsie ako nase byvale slovenske korunky🙂

seagull2404
23. feb 2011

@akika722 joooooooj, no ved a z coho by banky zili 😀 😀 😀 my mame hypo rozdelenu podla urovne stavby a za kazde navysenie, znalecky, kataster, pokyn na platbu a pod., no co narobis, uz to, ze vam to navysili je fajn 🙂

kvietok121
23. feb 2011

ahojte tak sme spat z poradne: mame 7420g, 68,5 cm, za mesiac 700g a zajtra zaciname papat mrkvicku, @alure: polrok - 7420g, 68,5 cm
prave objedame hrazdicku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre