♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

eis4
30. mar 2011

@jankasramka ale neboj to nemusí byť pravda.ja som rozprávala skoroa všetko my bolo rozumieť a to sa so mnou mama rozprávala po česky a otec po madarsky.po slovensky som sa naučila až v školke a nemala som problém 😉

kvietok121
30. mar 2011

@jankasramka no myslim ze okolo roku a pol blabotalo a potom sa rozbehlo v dvoch 🙂

hajatanufus
30. mar 2011

@kvietok121 dakujem no bude to teda o hubu budem musiet niekoho poziadat o pomoc ale snad sa uz vtedy tie dve spolu pohraju a ja sa budem moct venovat babatku ano oni dve ked su spolu tak sa jasia teraz sa lucinka smyka a jaci pri tom a obula si jednu gumaku ale na nespravnu nozicku tak jej ju budem musiet dat dole a rachel lezi na zemi ohryza penovu nulunpred chvilouy sa napapala teda zjedla dve lyzicky zemiak masko a kaleram rozmixovane a potom spustila naramny rev tak potom uz len prso ale je spokojna tak ju nebudem nutit jest potom jej neskor skusim zase dat vyzivku viem ze si na to musi zvyknut vcera pila aj trosku cajika a chutil jej dnes som este nedala nemala som cas idem pokracovat v zehleni a potom si aj ja nieco zahryznem zatial nevarim lebo nemam umyty riad mm slubil ze umyje ked vstane tak aspon zehlim ved vsetko naraz sa neda 🙂

kvietok121
30. mar 2011

@hajatanufus juj moja mas to poriadne tazke ja by som nevedela byt v zahranici obdivujem ta moja

jankasramka
30. mar 2011

@eis4
@kvietok121 no ja som citala ze mozu zacat az dvoch dokonca v troch rokoch...ale tak vravim si ze neni kam sa ponahlat-este sa narozprava dost a budem chciet aby sa uz tolko nepytal 😀

kvietok121
30. mar 2011

@jankasramka inac este jeden priklad, aj moj mm mal kamosa, ze ked bola v skolke rozpravala len sam tam nemecky sem tam slovensky ale na zakladnej skole bola prva vo vsetkych olympiadach 🙂 takze mozno to prinesie ovocie neskor, a urcite to nie je mozno taka cista rec, aj nase krsniatko niekedy popletie talianske slov, anglicke do svojej reci ale ono sa to potom upravi a bude v tom dobra 🙂 takze tak ako mateo

hajatanufus
30. mar 2011

@kvietok121 dakujem
@jankasramka nasa lucinka ma uz vyse dvoch rokov a este nerozprava takze je to pravda ale zato opakuje po mne veci a uz ked mala 6 mesiacov vedela povedat katka a lucinka a kacicka akoze ka=lucinka, kaka=katka a kakaka=kacicka a dokoca si aj spievala kukulienku a ked sme boli v kostole tak spievala a ludia nechapali a ked mala rok uz vedela povedat mama dady a dokonca aj daryl, heidy ale tym ze sa stretava s dvomi jazykmi to ma naozaj tazsie a teraz vie povedat auto,dog, baj baj, papa, bejbi , rejcl,mama , peto , len este nehovori vety a vie aj mun akoze mesiac, hav , mnam mnau, kapu =mliecko, a este aj ine veci co ma teraz nenapadnu ale verim ze sa rozkeca, minule na ihrisku sa deti cudovali ze ma dva roky a nerozprava lebo tu uz dvojrocne deti vedia pekne odpovedat ked sa ich pytaju a niektore aj hovorit uz vedia pekne ale vsetko ma svoj cas a ona ma svoju vlastnu rec a je ukecana az hroza 🙂 len jej nikto nerozumie sa smejeme ze je to thajsky ale thajcanky hovoria ze nie ze jej nerozumeju no sranda s nou 🙂

memory97
30. mar 2011

@katulkaaaaaa tak to je super🙂 mamina musi mat velku radost a tato si este pocka🙂

baby inac sorry ak som odpovedala na nejake stare spravy este raz. ja sa tu vas snazim docitat a zistila som, ze mi to asi maly prepol tak som o niekolko dni spat🙂 a odpovedala som na stare spravy🙂

@kahlan1 moze mat sfarbenie koze do oranzova od mrkvicky. Ja dam troska masielka aj do polievocky aj inde. Trosicka im neublizi🙂

hajatanufus
30. mar 2011

@jankasramka jani to sa stava aj ja som malej minule viac odstrihla ako som mala este tych urazov bude hlavne je nespanikarit a podat vzdy prvu pomoc pripadne vyhladat lekara pre istotu ze je vsetko v poriadku 🙂 kozicka mu dorastie a za chvilu aj zabudne ze sa nieco stalo 🙂 vcera si ma s tou becherovkou poriadne rozosmiala som si to zivo predstavovala ze ako to asi bolo a potom este ked akika napisala o patkovi no fakt tie nase deti nemaju chybu najhorsie je ze si tie ich vylomeninky nebudeme ani my ani oni pamatat mam takeho suseda teraz uz ma 18 rokov ale poznam ho od malicka od 3 mesiacov ten vzdy nieco vymyslel ale teraz si uz na to vobec nespominam a vzdy sme sa na nom tolko nasmiali pamatam si len ze raz som stala v okne a zrazu mi padlo na hlavu nieco mokre a to on v ich okne pluval vtedy mal tak asi 3-4 roky a ja som potom vybehla k nim aj s pracherom v ruke a zalovala som to jeho mamine a za jeho chrbtom sme sa z toho smiali aby o tom nevedel a znova to nerobil 🙂

memory97
30. mar 2011

@evanns a aky krasny oranzovy nostek🙂 ta bude v lete teeeda kocka, ked sa opali🙂

@seagull2404 hlavne jej to vycisti a pozri, ci tam neostal kusok toho skla. Su dezinfekcne roztoky pre deti, tie menej stipu. nemozes jej dat rukaicku, mozno ju to prejde a nebude si tu rucku papat.

@akika722 no ja by som ich asi vypoklonkovala...a ani dvere neotvorila🙂

21
30. mar 2011

@hajatanufus ahoj, mojko... 😉

21
30. mar 2011

nasi chalani zacali rozpravat slabiky asi v roku a stale aj v roku a pol a malo slov v dvoch rokoch a normalnejsie az v troch... ale mali aj vady... a timko doteraz nevie sykavky a r a l a uz ide do skoly... no mali ich ucit v skolke, kedze on nemohol chodit, tak nic.... sak sa nauci. dnes veeela deti nerozprava dobre ani v skole- vlastna skusenost... 😅

hajatanufus
30. mar 2011

@21 ECCV CCCV ahojky mala sa mi t u pletie a nenecha ma pisat

seagull2404
30. mar 2011

@eis4 paci sa jej v nej, ale len ked lezi alebo sedi o brusku ani pocut a my nkam necestujeme, nelozime, netocime sa, len sedime a najradsej by sme boli, keby sme stale chodili, ale to moje krize nezvladaju
@mirmaj ja tak neviem najst cumel a jednu tu kefky babylove, ale co nepochopim, mm si kupil nove zimne oblekovky na jesen a my sme ich nenasli, celu zimu chodil v letnych 😒
@akika722 ja davam len deku z autosedacky - vajca, ale dnes som mala chut vyhodit aj tu
@eis4 taky nemame, klasika sluchadlo
@jankasramka vidis, mne gaza vobec nenapadla, som jej to oblepila, ona si to cely cas cucala, ale aspon sa stihli krvne dosticky poukladat, ja mam zo stikadielok hrozu, pretoze Tamarka sa strasne myka, chcela by mi tie noznice druhou rukou vziat

seagull2404
30. mar 2011

@memory97 ja musim ist take veci dokupit, lebo nic doma nemam, len Tea tree olej som jej tam nakvapkala, ten odst stipe, ale Tamarka ani nepipla, tak neviem, ale zda sa, ze je to uz ok, ona si to cucala, lebo tam mala ten leukoplast

sme boli na navsteve u kamosky, ma takeho dvojtyzdnoveho drobceka a ja normalne som nechapala aky je malinky a to aj nasa Tamarka taka bola, neuveritelne, dnes sa mi to uplne inak zda, ked bola malicka, nepovedala by som, ze bola taka mala, a som si aj v duchu myslela, ze by som mohla byt tehotna a na potvoru sa co udeje - dostanem kramy, tak som uz spraskala tamarkyne vajicka pre olievacov, zajtra musim ist kupit nove 🙂

kahlan1
30. mar 2011

@hajatanufus dakujem si zlata - az rastiem za take slova 🙂

@eis4 dakujem . my tiez nic teraz nepriberame tento mesiac ak priberieme 150 mozem byt v siedmom nebi - ale tiez sa stale hybe tak co s nou 🙂 lepsie ako keby cely den lezala a nic nerobila no nie?

@seagull2404 ja tiez neviem ako zvladneme druhe babo ked teraz sme fnancne akosi vystaveni ale nejak bolo a nejako bude - a si poviem nahodou nie sme natom zle tak co - su rodiny co su na tom horsie a v poho zvladaju

@akika722 ja uz nedavam nic ani nanoznik ani deku lebo tu bolo dnes uplne suprovo

@memory97 dakujeme 🙂

seagull2404
30. mar 2011

@kahlan1 ved toto mu aj ja hovorim, ze sa prisposobime a ze nam aj ma kto pomoct, ak by sa nahodou nieco dialo, a ze vlastne nic nam netreba

memory97
30. mar 2011

@akika722 ja uz nemam fusak od kedy je teplejsie🙂 iba v budnicke a hrubych nohaviciach a vytiahli sme botasky🙂
maly sa zlosti, ked je mu teplo🙂, mam este deku a nanoznik kvoli vetru🙂

hajatanufus
30. mar 2011

@seagull2404 😀 😀 😀 no vidis hovori ze o tom nemas mm hovorit a ked budete robit tuut mutu mozno to pride samo 😀 velka noc este daleko tak este mas dost casu kupit aj do zasoby ak by si nahodou dostala zase chut 😀 aj ja som minule videla take drobatko 4 tyzdnove veru ani pravda to uz nie je ze je z nej uz taka levica 😀

hajatanufus
30. mar 2011

@kahlan1 som rada ze som ta potesila ale je to naozaj pravda aj baby ti to potvrdia mozes byt na nu naozaj hrda veru 🙂

o.k. ja sa zase lucim idem si kuknut harryho pottera ak mi baby dovolia lebo vcera veru nedovolili tak snad sa mi to dnes podari a zaspi pri tom aj lucinka 🙂

kahlan1
30. mar 2011

@seagull2404 hadam ho nejak presvedcis

seagull2404
30. mar 2011

@hajatanufus tak mm si to strazi, ale mne staci leto, ja by som chcela jarne babo nabuduce, ale co, kedy pride, vtedy pride
@kahlan1 mozno keby som sa viac snazila, len by som chcela, aby to bolo take nase spolocne rozhodnutie a aby nikto nepochyboval o tom, ze sme to tak chceli, ja si pisem dennik, aj pri tamarke a je v nom aj tuzba po nej a tak by som to chcela aj pri druhom

mirmaj
30. mar 2011

@eis4 ty prebaluješ v noci? ja neprebalujem asi od 6.týždňov malej 😲

danulienka35
30. mar 2011

ahojte babulky ale ste popisaly zas toho kdo to ma stihat citat? 😀 😀 😀 😀

jankasramka
30. mar 2011

@hajatanufus a ako to u vas funguje? ty a mm hovorite s babami po slovensky alebo aj nieco po anglicky?

@seagull2404 ja som si pri tom malom uraze hlavne uvedomila ze nemam nic na prvu pomoc babetka doma....toto musime nejak napravit...

akika722
30. mar 2011

@memory97 ma..a nastavovali sa už..boli sme a povedali nam že mame skusiť protišmykovu podložku a ked nepomože,zavolať opravara 🙄
@vladka84
@kvietok121 mali sme fusak...no ale on je fakt tenučky
@jankasramka chudatko 😨 a už je ok?zrastlo sa to??? 😨

jankasramka
30. mar 2011

@seagull2404 ja inak tiez cakam na kramy, dam im este tak tyzden a potom sa uz asi mozme tesit 😝

jankasramka
30. mar 2011

@akika722 hej,on si podla mna ani nevsimol ze tam nieco mal, to len mamina skoro odpadavala z tolkej krvi. ale on ani neplakal len par krat mrnkol. myslim ze ho to nejak nebolelo.

baby ja som k.o. pospal 15min a uz skace v postielke 😔
som si fandilka ze budem na nete chvilinku a pozehlim....no jasne.
ja som znicena ... a to je len 12hod.....od rana este oka nezazmuril....

akika722
30. mar 2011

@memory97 on si všimol ako vo mne vrie 🙄 😅
@seagull2404 bolo krasne počasie,že? 😎
@kahlan1 ani deku?ano krasne bolo vonku..sme boli 3hodky

jankasramka
30. mar 2011

jedine stastie je ze vonku je oblacno-tak to idem vyuzit....poslala som vam troska slniecka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre