♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

carmenn323
24. máj 2010

mandylion:ja som kupila taku tensiu na suchy zips a jednu som dostala od svagrinky satenovu na snurky 😉

memory97
24. máj 2010

to lenadka: bledulky maju jednu velku vyhodu, budu dlho mlade🙂

to miska: bude vsetko v poriadku, ked si pod dohladom 😉

memory97
24. máj 2010

mandylion ja budem mat klasicku na snurky od svagrinky 😉

mandylion
24. máj 2010

carmenn a vedela by si mi poslat nejak link?

memory97
24. máj 2010

carmen: pouzila si vysoky faktor, alebo sa len tak vyhodili?

lucia20
24. máj 2010

memory, ja som mala prve tehu v lete a myslela som ze umrem. to sme este byvali v ba, tak tam bolo horuco. ja som mala uz na sebe 20kg, k tomu 35°C horucavy, ja som myslela, ze ma treskne, tak sa tesim, ze nema byta az take horuce leto a tu v horach mame fajn chladok, tak som povedala, ze do mesta ani nepachnem.

miska, ale tak mas aspon liecbu, ja ze si len na pozorovani. tak to hej. no hadam ti to ubehne.

carmenn, ono v tehu sa telo nemusi vzdy opalit rovnomerne a robi taketo flaky. 😒

mandylion, ja zavinovacky mam, takze my uz nekupujeme. iba davame dokopy. :D

mi teraz skoro oci vyleteli. peter muk zomrel. skoda ho. mal krasny hlas. ☹ ☹ ☹ ☹ aj celkovo mi bol sympaticky, teraz ked mal rodinu. ti musia byt hotovi. toto by som nechcela zazit. ☹ ☹

mandylion
24. máj 2010

dievcat co este nakupujete pre milaciky? resp. co uz mate?

mandylion
24. máj 2010

aku odsavacku mate,baby?

lucia20
24. máj 2010

mandylion, my kedze cakame tretie tak uz vieme co vyuzijeme a co nie. takez uz su to neni take velke nakupy ako pri lucke, ked som myslela ze potrebujeme vsetko. :D
my mame odsavacku chicco, mali sme aj medelu, ale chicco jednoznacne vyhrava. my sme malinkej len kupili novy kocik, lehatko, este jeden mantinel do postielky, hniezdo baldachyn uz mame, zavinovacku do vajicka, hrazdicku, babysatku, a pre mna klobuciky a musle, chystame sa este take drobnosti ako nejake vecicky, este jednu postielku, kolotoc a take somarinky.

mandylion
24. máj 2010

Lucka, no parada 🙂 na tu odsavacku sa pozriem, to je manualna? 🙂

memory97
24. máj 2010

to lucia: to verim a tiez dufam, ze toto letu budu akurat teploty,ze nebude prehnane horuco🙂 my sme tiez pri lese,tak hadam tam nebude az tak teplo🙂 sa tam budem chodievat chladit🙂

to mandylion: my este nemame skoro nic... ale co planujem, su vecicky (podla zoznamu z teho.knizky), plienky (bavlnene a jednorazovky), detsku prikryvku do postielky, detsku kozmetiku, dudlik, masticky (betadin alebo lieh na pupcek), kociar,komodku s vanickou a prebalovacim pultom, noznicky, teplomer do vanicky, postolkove nohavicky, vlhcene vreckovky, zinku na umyvanie, kefku na vlasky. Dufam, ze som na nic nezabudla.

silwietta
24. máj 2010

baby ja som dnes bola pilna ako vcelicka, triedila som oblecko a mam to teraz pekne prehladne ulozene, takze mi bude stacit jeden rychly kuk na zoznam potrebnych veci a budem vediet co este dokupit, ale myslim, ze drvivu vacsinu uz mam... co viem isto ze mi este chyba su plienky a pidi ponozky... mozno opalovacky, podla toho kedy porodim...

biba12
24. máj 2010

Citam, ze vsetky nakupujete, chystate. JA som taky lenivec. Asi zacnem chystat a prat ku koncu juna. Kedze uz mame Andrejka, kopec veci Simonko zdedi. Akurat si asi dokupim odsavacku,lebo neviem,ci v porodnici bude. Pri Andrejkovi som ju nepotrebovala, v porodnici mi pozicali,ale kedze sa chystam rodit inde, tak neviem. Doma som ju nepotrebovala, Andrej by spapal aj mna, keby sa dalo, takze toto som mala bez problemov. Prveho polroka som od neho neodchadzala dlhsie ako na 2- 3 hodky, tak ta odsavacka potrebna nebola. A potom sa to dalo vykryt cez obed uz nejakou zeleninkou....
Aj veci do porodnice pojdem kupit az okolo 32 - 33 tt. Dnes som bola v poradni, vsetko ok, krcok drzi, cukrovku nemam. Akurat so dostala zelezo s kyselinou listovou. Mam nizsie Fe, ale to som mala aj pri Andrejkovi... Inak vysledky krvi dobre, co ma potesilo, dalsie problemy uz nepotrebujem. Na UZv ma objednala az 21.6., co je o 4 tyzdne. Skoda, chcela som sa kuknut ako vyzera. A mam + 9kg, takze som v pohode, rovnako ako s Andrejkom, co ma tesi, takze ekd dam jun-jul kazdy mesiac 2 kg, som v pohode. A v 9 som nepriberala, takze budem cca +14kg. To je fajn, tesim sa. To som v pohode zhodila do 3 mesiacov ani neviem ako.

mandylion
24. máj 2010

no ja mam zatial kocik a par veci na oblecenie...a pomalicky postupne zacnem kupovat aj ostatne veci, ako kozmetiku atd...a nejake pekne postelne pradielko, ale este som pekne nikde nevidela ☹

gagarinka
24. máj 2010

Ahojte, trochu neskoro, ale predsa sa hlasim k vam. Vela augustoviek tu uz nezostalo, tak sa k vam pridam, ak nevadi.

Ja som biela ako vapno tiez, ale to bude tym, ze mam anemiu. Kvoli tomu som od polovice marca aj na PN, lebo som mala take hodnoty, ze sa mi vyhrazali transfuziou. Uz mi to trosilinku stupa, ale stale som dost pod normou. V stredu idem na kontrolny odber na hematologiu, tak uvidime.

K tym odsavackam - so synom som si "uzila" kojenie, rozbiehala som mlieko niekolko mesiacov, lebo som sa nechcela vzdat kojenia, vyskusala som vsetky mozne odsavacky a pre mna je najlepsia na svete Avent Isis
Mala som Medelu, rucnu aj ekektricku, a tie mi nevyhovovali, elektricka sa mi zdala hlucna (odsavala som aj v noci) a z rucnej ma tym castym odsavanim boleli prsia
V porodniciach inak zvyknu mavat rozne znacky, tak si treba zrejme vyskusat viac druhov

Jaj, a neviem, ci to mam v pase, ale tentoraz cakame dievcatko 🙂

carmenn323
24. máj 2010

mandylion:no ja som tu zavinovacku kupovala v detskom nie cez net 😉 lucia20:no ja blba ziadny faktor tak co sa cudujem 😀 ja mam pre mimi komodu,prebalovaci pult s vanickou,hraciu deku,zavinovacky,bavlnene plienky aj farebne,vybavu do porodnice,kozmetiku,oblecenie mam zatial od 0 do 3mes a potom dokupime az bude malicky na svete,kocik ideme v stredu kupit a este treba objednat postielku asi tak za 2tyzdne 🙂

lucia20
24. máj 2010

@memory97 kde pri trencine byvate??? my mame za ilavou chalupu. presnejsie v koseckom rovnom, ak poznas. ak sa bude dat a malinka bude posluchat, tak sa tam chystame na leto. no mas riadny zoznam. :D ja som pri prvej mala tiez teplomer, ale nevyuzili sme ho. :D

@mandylion je to manualna, mne sa ta viac osvedcila, ked som dostala zapaly prsnika, tak bola super. a na tu elektricku si treba zvyknut. hlavne zo zaciatku bradavky z toho bolia, ale zase na druhu stranu sa nenarobis.:D ale s tou chicco to islo hadam aj samo. perfektna.
ja ked som nevedela zohnat pekne postelne povlecenie, tak som kupila latku co sa mi pacila a usila som. a par dni na to som objavila pekne. :D ale aspon mame dost povleceni, joj a este som zabudla, aj paplonik musime zohnat, lebo ten co je k baldachynu je taky tenucky. a katka od 3 mesiacov spavala pod velkym, na velkej posteli, tak som ho predala.

@silwietta ja som si tiez napratala uz veci do komod, co sme malej kupili, a kedze bude velmi malicka, tak som zistila, ze mi chyba este oblecenie 56. kedze baby boli pomerne velke.

@biba12 ja si tiez vsetko pranie a davanie si veci dokopy nechavam az na leto. teraz sa mi akosi do toho este nechce. ale v juli by som uz mala, kedze neviem, kedy mala pride, tak nech je to nachystane.

@gagarinka ahoj, kludne sa pridaj. tak bude doma dalisa baba??? super. tak je nas tu viac rizikovych, takze si mame aspon o ocom pokecat.

ja som pri katke odsavacku potrebovala, lebo som mala mlieka az az. davala som jednemu chlapcekovi mliecko, mal zasobu na 6 tyzdnov a ptom som doma nasporila este 17litrov, tkaze sme boli zasobeni az az. :D

carmenn323
24. máj 2010

jaj a zabudla som mame aj flasky avent aj TT,dudliky,postolky,deku tenku do kocika,no a co sa tyka odsavacky nekupujem zatial az ked bude treba nebudem zbytocne vyhadzovat peniaze.Zajtra mam poradnu tak sa tesim a dufam,ze nebudem mat cukrovku bo budu zajtra vysledky

lucia20
24. máj 2010

@carmenn323 jej ked si spomeniem ako som takto "salela" ja pri prvej. ale je to super, ze si to tak uzivate. perfektne. normalne mi pridavate na nalade, ked vidim ako s atesite a chystate hniezdocko.

carmenn323
24. máj 2010

lucia20:no ja som uz chora z nakupov stale kupujem niake oblecko pre maleho 😀

lucia20
24. máj 2010

@carmenn323 neboj, ja som bola uplne nazhavena zo vsetkeho co sme kupili. som to aj dvakrat poprala, stale okukavala, kocikovala prazdny kocik. postielku sme mali pripravenu ani neviem odkedy. juj, krasne to bolo. tak sa tes. potom ako babatko porastie, ked zbadas plny kos pradla tak budes omdlievat. :D:D:D:

mandylion
24. máj 2010

nasla som krasnu deku na internete a vaham ci ju mam kupit alebo nie ....:P

carmenn323
24. máj 2010

lucia20:veci zatial neperiem staci koncom juna,postielku este nemame no a ja sa nemozem aj teraz doprat periem kazde 3dni a mam dva plne kose tak ze mam sa naco tesit 😀 ale najhorsie bude pre mna zehlenie lebo ja len v nutnych pripadoch zehlim tak ,ze uz mi to nastane 😖

carmenn323
24. máj 2010

mandylion hod link 😉

mandylion
24. máj 2010

ako sa mam ucit??? to je hrozne, mala by som sa drvit a namiesto toho surfujem na internete a pozeram detske veci ..... 😖

lucia20
24. máj 2010

@carmenn323 ja ti mozem povedat za seba, ze som zehlila ked som mla jednu. potom ked bola katka malilinka, tak vtedy a odkedy byvame v lese, tak som to uplne vzdala. to neni sanca. by som stale iba zehlila a prala. no nejsom otrok. ked to dobre vyvesam, tak je to rovne a vecer je to aj tak vacsinou znovu v pradle.

lucia20
24. máj 2010

@mandylion jaj moja, ja ked som sa ucila minuly rok, tiez to tak vyzeralo. stale som boal na nete a ucenie nist. :D

denisocka
24. máj 2010

joj,krasna ale draha jak čert

memory97
24. máj 2010

to lucia: no zial je to iba zoznam,ale zrealizujem ho najskor az o niekolko tyzdnov🙂 Mozno ti tymi zoznamami pripomenieme, na co si este zabudla 😀 Byvam na sidlisku Juh. To mate super, ze mate chatku, sa deturence mozu vyblaznit a unavit do sytosti🙂

to mandylion: ja som teraz kupovala cez net prikryvku do postielky, ale este mi nedosla a boli tam i pekne zavinovacky, skus popozerat, neviem aku chces http://www.pampyshop.com

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre