♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

gagarinka
24. máj 2010

Ja som rodila na Kramaroch a nikam inam nechcem ist ani teraz. Aj ked to tam nebolo 100%, ale bola som spokojna, pristup lekarov aj sestier super a vedela som, ze co lekar, to odbornik, takze som im jednoznacne doverovala
Snad aj tentoraz to bude v pohode

Tie podlozky dostat normalne v lekarni, kde predavaju aj zdravotnicke pomocky, ja som si kupila cele balenie, ale v nemocnici na nadstandarde nam dali, takze som ich potom pouzivala na prebalovanie, ako baby pisu

A to uz sa akoze takto zacinate chystat? Ved este je casu, nie? 😅

lucia20
24. máj 2010

@gagarinka presne to vravim aj ja. co lekar to odbornik, sa nemozem stazovat. nikomu tak neverim ako im.
verim, ze bude. fakt som im nesmierne vdacna.

ja osobne este nechystam aj keby som asi mala. ked s malou zacnu problemy, tak som zvedava kto to bude rychlo chystat. ale verim, ze minimalne do augusta bude posluchat a vydrzi.

isto aj ty si sa chystala tak zavcasu ako prvorodicka nie? ja mam pocit, ze keby som cakala desiate, tak sa budem balit ako ma chytia bolesti. :D s kazdym porodom sa to vzdaluje, tie moje pripravy.

kvietok121
25. máj 2010

dobre ranko tehulky prajem pekny den, dnes by to malo byt v robote pohode, dufam ze nemame poradu

memory97
25. máj 2010

@evanns to mas velmi dobru pomoc doma🙂 ja som sa to dozvedela vcera, ze na co to sluzi 😉

memory97
25. máj 2010

dobre ranko🙂 a dufam, ze sa zas nebude uprsany den🙂

memory97
25. máj 2010

@gagarinka ja sa este nechystam, ja iba zistujem, co je co🙂 i ked dokial som nenasla modreho konika, tak ma nakupna horucka nechytala 😉 najskor urobim zoznam a potom sa to zrealizuje, esteze je tu tolko obchodov a uz by mohli urobit aj vypredaje😉

memory97
25. máj 2010

chcem sa opytat, ci nemate niekoho v okoli, alebo ci ste neboli nakupovat v Rakusku. Ci sa tam este stale oplati ist nakupovat ako pred prechodom na euro, co sa tyka detskeho oblecenia a potrieb?

nikitka231
25. máj 2010

kocky tak dobre ranko,vcera sme boli na sone..na tom 3D maly bol zaboreny do placenty,je to chlap potvrdeny a mame 1143g 😀 😀 😀 sme otoceny hlavickou dolu 😀 😀 😀

mirkapal
25. máj 2010

Ahojte po vikendovej prestavke 😉 Idem precitat, co sa tu udialo.

mirkapal
25. máj 2010

Rozoberali ste pracie prachy - pouzivam Ariel bez avivaze, aj v porodniciach sa zvykne pouzivat na detske veci.

Denisocka, na zahu mozes skusit vypit pohar obycajnej cistej vody z vodovodu.

Nejako je tu ticho ☹

memory97
25. máj 2010

@nikitka231 tak to je skvela sprava🙂))

memory97
25. máj 2010

@mirkapal obycajny ariel, alebo sensitive?

mirkapal
25. máj 2010

Memory, obycajny. Kupila som si aj Lovelu, ale ta vraj dobre neperie vacsie flaky. A ja napriklad nebudem pouzivat ani avivaze, nech ma malicka co najmenej chemie. Aspon teda na zaciatku. Potom sa k nim pekne vratim, lebo na avivaze som maniak 😀

kacena4
25. máj 2010

cauko babenky, s tym praskom na pranie - ja som vsetko vyprala v persile, je jeden z najsilnejsich a potom som nahodila program na 30 min. bez pracieho prasku a vsetky skvrny sku prec, tak to robim aj ked babo zacne papat a je od vsetkeho spinave oblecenie a ak znesie po case avivaz hned ju nasadzujem hoci aj po 2 mesiacoch, mam deti atopikov, ale nikdy nemali problem s avivazou

memory97
25. máj 2010

ja mam este vanis na skrvny,tak si to s tym budem pekne kompenzovat🙂)) Ja som si kupila aj tu detsku avivaz,ale velmi mi to nevonia... ani ostatne, jedine silan levandula, tu jedinu mozem pouzivat do nekonecna 😉 len nech babo pekne podrastie a potom bude aj avivaz🙂

kacena4
25. máj 2010

uff pozeram ze je posunuty cas, 11.16 😀
a to som prave len vstala...

kacena4
25. máj 2010

avivaz nepouzivam kvoli voni, ale hlavne kvoli zmaknutiu pradla - babatko si to zasluzi spinkat v makuckych obleceniach

memory97
25. máj 2010

@kacena4 to som si vsimla aj ja, som si myslela,ze ako dlho som si dnes pospala 😀

denisocka
25. máj 2010

@mirkapal kludne sa pýtaj aj tu,ved naše sukromníčky chodia aj tuna

memory97
25. máj 2010

@kacena4 to je pravda, ale pokial mi to dobre nevonia, sa ti v tom aj zle spi a maminky musia byt dobre vyspane ako ich drobci, aby mali vela energie 😉

denisocka
25. máj 2010

ja som prve 4 varky vyprala v Persile gold kým mi baby vysvetlili,že to je na biele a pre deti treba senzitiv 😀 takže teraz posledna varka prave doprala so senzitivom . minule som používala lovelu a nieže to smrdelo,ale ani to nič nevypralo a potom sme mali problem prejst na obyčko prašok bo som mala fobiu,že sa vyhadže

kacena4
25. máj 2010

citala som na predchadzajucej strane o nemocniciach, ze kto kde
ja som este neni rozhodnuta, prve dve som rodila na kramaroch - z prveho mam velmi zly zazitok, doslova traumu este teraz po 8 rokoch - rodila som prave v den a vecer, ked sme postupovali do finale na MS v hokeji a este sme aj vyhrali MS - t.j. rok 2002. strasny zazitok v porodnici, ked som videla lekara medzi mojimi nohami ako je rozculeny, ze rodim prave cez zapas...
dceru som rodila uplne super, tiez na kramaroch, super pristup, personal a najma lekar - nedam dopustit

tento rok este neviem kde budem rodid, mam lekara z ruzinova a je tam aj plucne oddelenie, pluciarka mi radi rodit tam, nakolko som astmaticka a mam denne problemy
na kramare by som zasa rada sla, preto lebo mam s nimi skusenosti a su tam dobry lekari a hlavne ak by sa skor narodilo (obe deti mam skor, z hroziaceho predcasneho porodu) tak by som bola blizko nich, ak by ich previezli na patologicke

co robit? ako si vybrat? poradte...
dik

tak neviem poradte mi

kacena4
25. máj 2010

ja som pri prvom bola tiez na lovele, ale zrusila som ju a presla na persil bola som s nim vzdy spokojna - pri 3 detoch
a nic sa nestralo, hovorim ,zo zaciatku som to este raz len vo vode preprala, a neskor uz sme boli len na persile

mirkapal
25. máj 2010

Denisocka, jasne, dakujem 🙂
No, asi treba len vyskusat, co male znesie - tak, ako pri vsetkom. O Lovele som mi uz hovorili viaceri, ze je slaba.

mirkapal
25. máj 2010

Kacena4, odkedy mas problemy s plucami? Mala si ich uz aj pri prvych porodoch?

klapinka
25. máj 2010

ahojte.

ten cas uz bol aj vcera nejaky posunuty nie??

idem sa vam pochvalit, v nedelu sme kupili prve latkove plienky. Nemozem prestat na ne pozerat a to stale ohmatkavat, lebo si velmi prijemne na dotyk 😵 hihih dufam ze sa to nestane moja uchylka. Pofotim a pridam do albumu (vytvorim). Kociar, uz som bola na 95% rozhodnuta, a nic z neho, po cca 3 dnoch na vystave bol kociar rozhegany ... taky by som nechcela ☹ tak hladame a sondujeme dalej

Co sa tyka prasku ja som kupila fairy, neviem ci je aj na SVK, pekne mi vonia a aj avivaz som pouzila. Uz len dufat ze babo nechyti nejaku alergiu. Porod, my zvazujeme do vody. Mali by sme to mat free, len malicky zadrhel to ma, v nemocnici maju iba jeden bazen, tak kto prvy pride ten prvy bere. No ale uvidime mozno budeme mat stastie.

kacena4
25. máj 2010

mirkapal: ano mam problemy s plucami asi od strednej, som dost silna astmaticka, hoci pri prvych dvoch mi stacili slabsie davky kortikosteroidov, pri tomto (asi som uz stara 😀 ) beriem dost silne davky, bola som uz aj v nemocnici (na infuzkach a nastavenie lekov) lebo som takmer skolabovala pre dychanie, teraz som kvoli tomu doma uz od februara a zmeny pocasia ma zabijaju, napr. vcera ked u nas 1/2 dna bolo pekne a potom uprsano som mala asi 4 zachvaty ☹ , ale zijem, babatko sa hybe, tak dufam je ok
uz aby bolo na svete, dufam, ze sa to potom trosku upravi

mirkapal
25. máj 2010

Klapinka, s tym kociarom je to smola ☹ Ale po par dnoch pouzivania by ste ho mali rozhegany, takze to vlastne dopadlo pre vas dobre, nie?
Ak si dobre spominam, tak Fairy bol aj na Slovensku - bol to ten Fairy Ultra, co sa zacal predavat vtedy, ked Ariel, ci nie? Uz som ho ale poriadne dlho nevidela.

memory97
25. máj 2010

@kacena4 asi tam vtedy nebol s tebou aj manzel...ked doktor takto reagoval... je to ich praca a nie povinnost, ale esteze vsetci nie su takyto... tazko radit, aspon ja radsej neradim,lebo sama sa velmi tazko rozhodujem...ale volim stale miesto tam,kde som spokojna a mam to odskusane 😉

na kramaroch je specialna klinika pre predcasne narodene deticky?

ja som prala v lovele, ale zdalo sa mi, ze perie dobre. Asi s flakmi je to horsie... teraz mam persil sensitive a ten je v pohode🙂

bihan
25. máj 2010

klapinka, čo si chcela za kočík?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre