♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

evitkamalicka
10. feb 2010

denis ja myslim 13tt+0 sme mali 70mm....ale podla mna je to jedno, aj s Adamkom mi lietali velkosti kadejako a nakoniec mal 3900g a 51cm ked sa narodil

zuzana76
10. feb 2010

ozaj, teraz som tu na MK nasla starsie zaznamy z mojho predosleho tehotenstva

zuzana76 • 1d, 15tt • 4. máj 2007 o 10:51

megie ja som mala v 9 tt 2,1 cm, v 12 tt malo 5 cm a v 14 tt malo babenko 8 cm

zuzana76
10. feb 2010

takze v prvom tehu som mala v 14 tt len 8 cm a teraz mam akoze 9 cm , tak to by na ten 15 tt aj mohlo zodpovedat

ale pre istotu skocim este mojmu Dr. dufam,ze za ten tyzden vyrastie, nech som kludnejsia

pipi1211
10. feb 2010

ahojte mamulky no pozeram ze porovnavate velkosti krpcekov 😵 ono je to podla mna u kazdej inak ved o com by to bolo keby bolo vsetko rovnake nie? 🙂

deni ty si este v nemocke? 😒 😒 😒 😒 😒 a co maly doma zvlada to bez teba? 😕

zuzana76
10. feb 2010

pozrite tu si to mozete overit

http://babymed.com/tools/ultrasound/second_trim...

vypocitajte si ake rozmery by malo mat a tam mi to celkom sedi

zuzana76
10. feb 2010

v tom 15 tt vyslo ze

BPD by malo byt priemenrne 29 mm a je to ok medzi 23-35 mm
FL by malo byt 17 mm a ok to je medzi 16-19 mm

ja som FL mala sice len 15 mm, ale mzono aj zle domeral, lebo stehenna kost mu nesla dobre odmerat a hlavicka bola 27 mm

evitkamalicka
10. feb 2010

zuzi mne je to naprd lebo tam nie je CRL a to je jediny rozmer ktory mam

zuzana76
10. feb 2010

evit, viem, ale ved na buducej poradni ti iste odmeria uz aj hlavicku a stehennu kost, lebo uz aj to treba, kedy ised do poradne?

evitkamalicka
10. feb 2010

idem do poradne 4.3. ale to mi ultrazvuk robit nebude, bude mi robit az potom na dalsej ten velky

denisocka
10. feb 2010

Cakam vizitu a verdikt,trimte palce

zuzana76
10. feb 2010

evit, aha

denis, drzim palce

rubinka
10. feb 2010

Zuzi podľa mňa je tvoje mimi dostatočne veľké, neviem prečo ťa strašil 😒 ja som mala napríklad v 8tt. 5mm a potom ked som bola v 10tt tak už malo mimi tabuľkové miery. Ked bábo rastie všetko je ok. Ale fakt tých 9cm sa mne zdá až až. 🙂

zuzannas
10. feb 2010

Ahojte babulky,

dneska idem na obed do poradne, tak drzte palce! 😉 dakujem

A potom o 15.30 k zubarovi, dufam, ze uz posledna navsteva!! 😝

evitkamalicka
10. feb 2010

zuzannas drzime 😉

zuzannas
10. feb 2010

diky evitka 😵 dufam, ze bude vsetko okej, lebo potom sa to chystame oznamit rodine, este to nikto nevie okrem draheho...

zuzana76
10. feb 2010

zuzi, drzim palce

rubinka
10. feb 2010

Zuzi, držím palčeky a to na tebe ešte nik nezbadal že si tehu? 😕

zuzana76
10. feb 2010

fiha, to ja by som nedokazala tak dlho tajit

denisocka
10. feb 2010

Idem domu

zuzana76
10. feb 2010

denis, no super, doma je len doma 🙂

leteku
10. feb 2010

paráda deni

halintoa
10. feb 2010

Ahoj kočky 🙂
deni: blahoželám k prepusteniu domov 😵
kočky, ja vám tak závidím tie poradne, moja je až na budúci pondelok, už som mimi nevidela vyše 2 týždne a som z toho riadne na nervy 😠 . Keby už aspoň kopkalo, že by ma denne upokojovalo: Tu som a som OK.

zuzi: potom opíš reakcie rodiny 😵

Ja si teraz varím šošovicovú kyslú polievočku, teším sa na ňu neskutočne 😵 . Druhé neviem čo si dám. Mám tam mäso na spôsob cigánskej, na ktoré nemám absolútne chuť a potom fašírku s prívarkom, čo drahý včera nezjedol na obed... Ale ešte tam mám cestoviny, tak možno opražím strúhanku a nasladko 😵 .

zuzana76
10. feb 2010

hali, ved aj ja som mala 4 tyzdne pauzu co som drobca nevidela

zuzana76
10. feb 2010

ozaj, tie co ste uz babatko citili, citite ho kazdy den? ja nie

mib
10. feb 2010

ahojte babky,

chcem vas poprosit o radu. uz par dni ma sem tam popichuje v podbrusku na pravej strane. je to velmi slabucke, ale neviem ci to moze nieco signalizovat. okrem toho mam tu pravu stranu podbruska akoby vydutejsiu a na dotyk tvrdsiu ako lavu. kontrolu mam v pondelok a nechcem zbytocne stresovat. nemate niekto podobnu skusenost?

rubinka
10. feb 2010

Deni tak super že ideš domov 🙂

Halintoa, ja budem mať odstup 4 týždne kým uvidím drobca, aspoň zase budem prekvapená jak rapídne narástlo 😀

kacena4
10. feb 2010

cafte babenky,
ako tak citam dost sa toho udialo
ja citim pohyby uz par dni, no vcera ma lekar vysmial, ze to je este skoro aj na 3-rodicku ☹ nech si trhne nohou. pohyby citim kazdy den, vzdy v leze s vystretymi nohami, ked si dam ruky na brucho - je to ako by sa mi prevalovala voda v bruhu, alebo vam niekto "klopal" do brusnej steny zvnutra a to som 15-7, tak nech mi netvrdi, ze nemozem citim pohyby - zalezi to aj od toho ako ste chude, predsa len pri 50kg je brusna stena tensia ako pri 80kg.
co sa tyka velkosti babatka - beriete do uvahy aj pohlavie? chlapci maju asi inu vysku ako dievcata, podla mna sa to neda presne urcit - takze sa len hada tak ako "kedy ma vlastne termin?????" urcime jej ho podla poslednej menstruacie, ale kazdy ma inu dlzku a tak je vsetko take presne... 😝
drzte sa
vcera mi lekar povedal, ze tie vysledky krvi nie su az take zle ako sa zdalo a buduci tyzden idem na AFP a
DNES IDEM NA 3D ULTRAZVUK!!! v ba je "akcia" ak to stihnete do 16tt stoji to len 17€ potom je to 1-2x tak drahe a ked pojdete na oba, tak vam z druheho tych 17€ odrataju - tak sa tesim

evitkamalicka
10. feb 2010

zuzi ja citim kazdy den a dost casto, teda viackrat denne

zuzana76
10. feb 2010

ja nie, ale nevadi, ved este nemusim vlastne ani citit

bihan
10. feb 2010

Tak ja budem mať 2m pauzu a nejako extrémne ma to neberie 😀 Skôr sa bojím o svoj krčok, mám pocit, že sa mi slušne skrátil, na kontrolu idem až o 2t, tak dúfam, že ma lekárka nepostraší, lebo ma švihne. 😒

Pohyby cítim každý deň, najlepšie poležiačky... páčilo sa mi prirovnanie jednej kočky - ako keby mi niekto prechádza zvnútra roll-onom po brušku. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre