♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

zuzannas
10. feb 2010

No presne ako pise Biba, sestricka mi vravela, ze mi budu brat krv na APF na 2x..neviem ze preco??

evitkamalicka
10. feb 2010

my sme pupocnikovu krv nedali odobrat pri Adamkovi a nedame ani teraz

zuzannas
10. feb 2010

Ani my sme si ju nedali brat, najprv som velmi chcela, ale po prestudovani vsetkych dostupnych informacii som sa rozhodla ju nebrat, podla mna je to podobny marketingovy tah zdravotnictva ako s ockovaniami... 😒

biba12
10. feb 2010

Lebo sa to robi na 2 krat a z toho sa potom robi jeden sumar.. Aj tak je to iba pravdepodobnost a zbytocny stres pre rodicku.

bihan
10. feb 2010

Pupočníkovu krv odoberať nebudeme.

zuzannas
10. feb 2010

no pred 3 rokmi mi ju brali len raz (krv na apf) tak nechapem preco teraz 2x? 😕 no, ale ked to ma byt istejsie... 😅

evitkamalicka
10. feb 2010

ani mne to pri Adamkovi nebrali 2x a nebudu ani teraz, len raz

biba12
10. feb 2010

JA viem, ze mne ju odobrelai aj pred troma rokmi 2 krat. ALe moja lekarka bola vtedy zapojena do nejakej super tuti novinky v odberoch a screenengoch, ako to len ona vie🙂 Este aj na UTZ ma poslala na Kramare, lebo tam je nejaky lepsi ako ma ona, ze oni maju specialny, stal straasne vela milionov..... Proste moja lekarka🙂 A zuzka, istejsie to nebude, ja tomu moc neverim, pojdem aj na morfolog. UTZ este zvlast k inemu lekarovi, radsej si to uhradim. Ja uz amnio nechcem. Iba v pripade katastrofickeho vysledku.

ninkaa89
10. feb 2010

APF to su tie screeningy na vrodene chyby? Lebo mne tiez beru krv dvakrat, teraz ked som bola 11+5tt a druhykrat idem v 16tt. A mne doky povedal, ze ten druhy odber sa musi robit, a ten prvy, ze to je take... Moj lekar je tiez taky na vsetky novinky a specialne veci 😀

zuzana76
10. feb 2010

baby, poznate centrum Medifera v Ba v Auparku a Dr. Holana? neviete ako sa tam objednava na morfologicky uzv a kolko to sotji, ak si to chcem uhradit sama? to by som absolvovala tusim este radsej ako 3D uzv

lucy1990
10. feb 2010

Ahojte 🙂 tak ja som bola na poradni 11+3 kde mi brali krv na AFP a teraz pojdem 15+5 este druhykrat a az potom budu vysledky...tak som zvedava...

lucy1990
10. feb 2010

Zuzi, niekde som citala ze ked mas listok od doktora, tak to je podstatne lacnejsie v Medifere, ale uz si nepamatam tu cenu presne...a pocula som ze ten dr je velky odbornik a chvalili ho...

zuzana76
10. feb 2010

lucy, ano, citala som na internete,ze si ho chvalili, tak by som k nemu chcela ist, moj dr. nerobi morfologicky uzv, neviem ci mi da vymenny listok od Dr. ale ja by som si to aj zaplatila

zuzannas
10. feb 2010

Uff, prave som sa vratila od zubara, vrtal mi dieru velku jak slak, dufam, ze uz to budem mat oukej, lebo ma ten zub pobolieval skoro kazdy vecer uz zhruba 2 tyzdne ☹

A morfologicky utz sa robi koli vyvojovym vadam??

lucy1990
10. feb 2010

Inak v com je iny morfologicky utz nez 3D? Dufam, ze sa nepytam uplnu hlupost 😝

mib
10. feb 2010

biba ... dakujem. 😵 😵 😵

denisocka
10. feb 2010

ahojte, ja sa už aklimatizujem doma,len nestiham čitať a písať

zuzana76
10. feb 2010

ano, morfologia tam pozru vsetky organy, mozog, srdce, pluca, oblicky a mechur, zaludok, vsetko pomeraju a vyhodnotia

lucy1990
10. feb 2010

Fiha a na co je potom ten 3D? Ahoj deni, vitam ta doma 🙂

zuzana76
10. feb 2010

3D je komercia, pozriet si tvaricku , vidiet dieta ako sa pohybuje, ale nerobi to zvacsa odbornik , teda myslim odbornik an prenatalnu diagnostiku, kdezto morfologiu robi napriklad odbornik kardiolog a podobne

lucy1990
10. feb 2010

Jasne, takze ked chcem dvd na pamiatku a fotku tvaricky tak 3D a ked sa chcem nieco dozvediet, tak morfo...hm, tazke rozhodovanie 😝

zuzana76
10. feb 2010

ano, ale prave som citala,ze na tej morfologii robia aj 3D ale samorejme to nie je zamer vysetrenia, je to zamerane na tie vyvojove vady, uz soms a dopatrala,ze vysetrenie pre pacientky medifery stoji 50 eur a inak 70 eur, tak to by som si dala urobit

lucy1990
10. feb 2010

Hmm, to by bolo super take 2 v 1 🙂 kedy by si tam chcela ist? V akom tt?

zuzana76
10. feb 2010

asi o 5 tyzdnov

lucy1990
10. feb 2010

Tak okolo 20 tt som aj ja myslela 🙂 a to je priamo v auparku?

zuzana76
10. feb 2010

hej

zuzana76
10. feb 2010

uvidim, mzono vymamim este listok od mojho gynekologa, vtedy je to este lacnejsie, vraj len 20 eur

jaz
10. feb 2010

ja som zvysok rodiny vyslala na nakupy, tak mam chvilku ticha bez dzavotania drobca 🙂

mib, mam placentu praevia marginalis - narastla velmi nizko, pred 2 tyzdnami bola cast tesne nad brankou (krckom), teraz sa trosicku posunula, ale pri namahe by sa mohla odlupnut, tak mam kludovy rezim 😝
A na to picha v tom bruchu teda poriadne, tak snad to ani u teba nebude nic vyznejsie, tusim v pondelok mas poradnu, vsak? Tak sa na to spytaj 😉

zuzannas, v 12 tt sa berie krv na zistovanie PAPP bielkoviny, cca v 16 tt na AFP bielkovinu a spolu s vysledkom z NT-cka sa to posiela na genetiku a tam vyrataju, aka je pravdepodobnost, ze by babo mohlo mat nejake poskodenie, ale zly vysledok nemusi este znamenat, ze je babo poskodene 😉

deni, vitaj doma 🙂

lulusha
10. feb 2010

deni huraaaa!!! 😀
my sme dnes vybavovali prihlasenie nasho auta do evidencie, tak len teraz som sa dostala po celodennom zhone k PC...
ja mam poradnu o dva tyzdne, tak uz sa velmi tesim 😀

halintoa
10. feb 2010

biba: ten vysávač sa mi páči, ale viac by som sa potešila tomu umývaciemu, neznášam umývať dlážky..... 🙄

zuzannas: nerada utieraš prach a robíš to raz týždenne? 😀 No, keď sa bambuľka narodí, tak možno aj ja budem poriadnejšia, ale ja ho utieram len pred dajakou väčšou návštevou, a to je max 1x do mesiaca 😅 . Na PC stole by sa mi dalo podpisovať, ale táák sa mi nechce zísť dole pre pronto a kuchynské utierky....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre